Forum Budowlane » Uwaga na firmy wykonawcze

    • 1 wpisy
    9 września 2008 20:41:30 CEST
    Ostrzegam przed hydraulikiem (z uprawnieniami na JUNKERS)
    Pan nazywa się Ignacy L. Mieszka w Ząbkach (pod Warszawą) , jest baaardzo duży, ok. 40 lat
    Przez dwa miesiące zwodził nas terminami na remont instalacji centralnego ogrzewania. Jego robota ograniczyła się do demontażu grzejników, powieszenia nowych-nie wszystkich bez przyłaczeń.
    Wziął przedpłatę na piec w wys. 500 zł-w na początku lipca. Do końca lipca piece były w promocyjnej cenie. Pieca nie dostarczył twierdząc, że to trzeba zamówić i czekać itd. (guzik prawda, bo aktualna ekipa przywiozła piec pierwszego dnia jak zaczęli u mnie robić)
    Wziął jeszcze 1000 zł na tzw. zakupy.
    Kretyni z nas, że te pieniądze dostał.
    Od tamtej pory nie mozna go bylo "zaprosić" do roboty-zwodził z terminami, których nie dotrzymywał i nie dotrzymał. Musieliśmy zatrudnić inną ekipę. Na moje kategoryczne żądanie faktury i rozliczenia się- owszem przywiózł ale z tak pozawyżanymi cenami, że ten hydraulik co teraz robi aż się za głowę złapał.
    Poza tym chyba nie dokońca zna się na robocie. Mieliśmy stare grube rury, które do grzejników żeliwnych sie nadawały. Ale do aluminiowych już te rury nie pasują, ponieważ w tych aluminiowych jest bardzo wąskie wejście na wodę (nie umiem tego fachowo określić) i istnieje duże prawdopodobieństwo zapychania się tych wejść i w efekcie nie dogrzewania wnętrz.
    Ten pan chciał te łączyć stare rury- miedzianymi 18-stkami. A podobno do grzejników aluminiowych nie stosuje się miedzianych rur.
    Takie opinie słyszałam

    Ale faktem jest, że pan Ignacy L. z Ząbek pod Warszawą jest oszustem, złodziejem i tchórzem, bo przuwożąc fakturę nawet bał się wejść i chciał ją wrzucić przez płot. Oszukał nas na ok. 1500 zł. A przy okazji jeszcze poczynił szkody, których usunięcie też będzie sporo kosztować.
    • 76 wpisy
    11 września 2008 20:38:13 CEST
    To ostrzeżenie dla wszystkich nierzetelnych wykonawców - jak okażecie się partaczami stracicie klientów - bo wszyscy zainteresowani się o waszej niekompetencji dowiedzą poprzez takie forum jak to. Popieram!
    • 69 wpisy
    4 grudnia 2008 16:42:08 CET
    Ja również się przyłączam. Za dużo już się słyszy o takich "rzetelnych" specjalistach. Dla tych, co nie chcą się znaleźć w podobnej sytuacji I rację ma mój poprzednik. Dobrze, że na forach można ostrzec innych przed takimi "majstrami".
    • 15 wpisy
    18 lutego 2009 17:02:55 CET
    Zdarzają się super tani fachowcy a potem trzeba po nich poprawiać i jeszcze więcej to kosztuje...
    • 605 wpisy
    18 lutego 2009 17:38:49 CET
    Tani to nie znaczy dobry fachowiec , lepiej więcej zapłacić i mieć dobrze wykonana pracę
    • 39 wpisy
    18 maja 2009 13:34:23 CEST
    E tam, po prostu raz się ma szczęście do fachowca, a raz nie. Oczywiście ważne są referencje i opinie. Weźmy np takie hasło jak hydraulik Warszawa- jeśli poszperać w internecie, to dobrych hydraulików jak mrówków w tej Warszawie a każdy bardziej doświadczony od poprzedniego. I wiadomo, część z nich usunie każdą awarię, a cześć odwali fuszerę, np. zamiast odetkać zlew uszkodzi uszczelkę, a zamiast udrożnienia rur powierci sprężyną hydrauliczną i nic z tego i tka nie będzie. Trzeba się po po prostu zawsze pytać, albo liczyć na szczęśliwy traf ( i mieć trochę gotówki na nową armaturę ) ;) ; )
    • 39 wpisy
    7 czerwca 2009 18:51:57 CEST
    :shock:
    • 39 wpisy
    3 października 2009 00:06:15 CEST
    Dopiero dziś znalazłem opinię o mnie napisaną przez p. Jadwigę W lub jej córke z Sulejówka z .
    Pani Jadzia zapomniała dodać że sprawa badana była przez Federacje Konsumentów która nie znalazła mojej winy. Od prac odstąpiłem ponieważ klientka stale zmieniała zakres prac jakie miałem wykonać. Ponieważ byłem świadkiem jak klientka potraktowała murarza który wykonywał prace budowlane przede mną { z umówionej kwoty dostał zaledwie 1/3}
    poprosiłem o podpisanie umowy która określała by zakres moich prac i wynagrodzenie jednak p. Jadzia odmówiła podpisania takiej umowy. Dlatego przerwałem pracę.
    Tak samo postąpiła ekipa elektryków
    • 2 wpisy
    27 listopada 2010 23:24:03 CET
    Osoba zamieszczająca tą informację mija się z prawdą, zaraz po tym jak hydraulik rzetelnie wykonał swoją pracę podsunęła zapalniczkę do oparów z pianki, które wybuchły i poparzyły hydraulika. Klient nie zapłacił za dobrze wykonaną usługę, próbował wyłudzić pieniądze od poszkodowanego i oszkalował go w ób.
    • 2 wpisy
    27 listopada 2010 23:28:43 CET
    Przy wyżej opisanym wydarzeniu było trzy osoby, dwóch pracowników i właściciel mieszkania, i to właśnie ten trzeci był osobą która doprowadziła do wypadku i zapewne nie przyznał się do tego swojej żonce która staje na głowie aby oszczerstwami ukarać niewinną osobę.

Szybka Odpowiedź