Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

    • 80 wpisy
    17 lipca 2017 21:24:01 CEST
    gruntowny remont pewnie wiązałby się z dużymi kosztami.
    • 63 wpisy
    19 lipca 2017 13:34:43 CEST

    Fajny ala poradnik znalazłam na stronie jednego z projektantów domów: Duda info w zakładce- koszty utrzymania domu. Czy wg Was to pokrywa się w jakimś stopniu w praktyce?


    Ten wpis został zmieniony przez memnon w 19 lipca 2017 13:36:15 CEST"
    • 103 wpisy
    1 sierpnia 2017 14:04:17 CEST
    Antek89 napisał/a:
    odzysk ciepła fajna sprawa. A można tego typu urządzenie zamontować już w istniejącym domu czy lepiej w nowo budowanym??

    Witam,

    Wentylacja mechaniczna wraz z rozprowadzeniem kanałów może również być zamontowana w już istniejącym budynku. Wiąże się to niestety z potrzebą remontu budynku. Sieć przewodów może być przeprowadzona pod sufitem, więc będzie wymagany montaż sufitu podwieszanego w celu zakrycia przewodów. Oczywiście znacznie prościej jest zastosować tego typu instalację w nowo budowanym budynku.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

    • 80 wpisy
    9 sierpnia 2017 10:35:58 CEST

    a taka sieć przewodów przy rekuperacji to jakiej średnicy jest?? Bo jak się da to w sufity podwieszane nie okazało się że wtedy pomieszczenie będzie miało 2 metry.


    Ten wpis został zmieniony przez Antek89 w 9 sierpnia 2017 10:36:21 CEST"
    • 5 wpisy
    16 sierpnia 2017 23:04:50 CEST
    Polecam kotły EII PELLETS, bo sama się ubiegam o dotację na ten kocioł (kocioł już działa u moich teściów). Po pierwsze są to kotły z certyfikatem ecodesign, to znaczy, że są przebadane pod względem emisji zanieczyszczeń i prądu przez jednostkę akredytowaną (laboratorium). Daje mi poczucie , że kupuje solidny piec, o którego bardzo ciężko u innych producentów. Spotkałam się z informacjami, czyli z papierami typu, że kocioł posiada oświadczenia przebadania kotła jedynie pod kątem prądu, a emisji już nie, albo odwrotnie. Dzięki temu certyfikatowi, mam pewność, że nikt nie podważy mojego zakupu i nie będę musiała przez "X" lat wymieniać kotła (bo chcę go użytkować najdłużej jak się da). Pali się w nim peletem, więc jest to ogrzewanie jak najbardziej eko. Każdy worek paliwa jest odpowiednio oznaczony (klasa peletu). Pelet mieści się w granicach norm jeżeli chodzi o produkcję pyłów podczas spalania, a ogrzewanie nim domu przyczynia się do emisji niższej ilości smogu. Cena peletu jak patrzyłam jest porównywalna do węgla, a przy tym "użytkowanie" tej biomasy jest czystsze, lżejsze i eko. Podaję stronkę na której można porównać sobie ceny różnych paliw: Kostrzewa ma na pewno niezawodny serwis. W razie jakiś wątpliwości służą pomocą. Skoro od 2020 roku w Polsce nie zainstaluje się w domu kotła piątej klasy, tylko te z certyfikatem, więc jednak chyba warto zainwestować w coś długoterminowego i być może droższego. Po co wydawać pieniądze dwa razy na zakup kotła skoro można kupić raz i coś lepszego. W mojej rodzinie są dwa kotły tej firmy i dlatego idąc po śladzie widzę same plusy jego zakupu. Wsio
    • 4 wpisy
    23 sierpnia 2017 16:32:53 CEST
    A czym ogrzewać niewielki dom w przypadku braku podłączenia do gazu ziemnego?
    • 103 wpisy
    25 sierpnia 2017 11:30:44 CEST
    Witam,

    Kanały do wentylacji mechanicznej mogą być różnego kształtu oraz różnej średnicy w zależności od zastosowanej technologii oraz od projektu. W celu ograniczenia miejsca warto zastosować kanały płaskie. W ofercie marki Buderus znajdują się kanały płaskie o grubości jedynie 50mm pozwalające na prosty montaż bez taśmy uszczelniającej. Połączenie gwarantuje wysoką szczelność. Wnętrze przewodu posiada antystatyczną oraz antybakteryjną powłokę.
    Więcej informacji o kanałach powietrznych znajduje się na stronie internetowej:

    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    • 33 wpisy
    5 października 2017 06:26:08 CEST
    Guinness32 napisał/a:
    A czym ogrzewać niewielki dom w przypadku braku podłączenia do gazu ziemnego?

    W takim wypadku najlepiej sprawdzi się kocioł na pellet. Na stronie producenta kotłów Sas Busko - znajdziesz kalkulator doboru kotła, który ułatwi Ci wybór odpowiedniego dla Ciebie modelu.

    • 80 wpisy
    5 października 2017 10:07:22 CEST
    pellet dobre rozwiązanie jak się ma dobrej jakości.
    Można również pomyśleć o pompie ciepła.
    • 3 wpisy
    5 października 2017 13:22:20 CEST
    Guinness32 napisał/a:
    A czym ogrzewać niewielki dom w przypadku braku podłączenia do gazu ziemnego?

    Dzień dobry,

    jeżeli nie posiada Pan przyłącza do sieci gazowej dobrym rozwiązaniem jest wybór ogrzewanie gazem płynnym ze zbiornika. Ogrzewanie za pomocą LPG jest bardzo komfortowe, ponieważ nie wymaga od nas żadnej pacy związanej z eksploatacją. Ponadto gaz płynnym jest czystym źródłem energii, jego spalanie emituje dużo mniej zanieczyszczeń niż spalanie paliw stałych.
    Zachęcam do zapoznania się z ofertą firmy GASPOL. W swojej ofercie posiadamy dostawę gazu płynnego LPG w postaci propanu technicznego wraz z możliwością dzierżawy zbiornika w bardzo korzystnej cenie.
    W celu uzyskania szczegółowych informacji o naszej ofercie zachęcam do odwiedzenia strony lub do kontaktu z Działem Obsługi Klienta pod numerem telefonu 606 800 400.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    Ekspert marki GASPOL SA

    • 210 wpisy
    10 października 2017 16:02:28 CEST
    Guinness32 napisał/a:
    A czym ogrzewać niewielki dom w przypadku braku podłączenia do gazu ziemnego?

    przy niewielkim domu lpg będzie totalnie nieopłacalne z racji sameg kosztu dzierżawy zbiornika. ja bym pomyślał o pompie ciepłą nawet takiej 6kW spokojnie da radę

    • 22 wpisy
    18 października 2017 12:18:49 CEST
    A pomyśl jak duża inwestycja to będzie, ja polecam układ CO z dobrym i wydajnym piecem na ekogroszek, spokojnie wystarczy i spełni swoje zadanie.
    • 103 wpisy
    2 listopada 2017 10:39:34 CET
    Antek89 napisał/a:
    pellet dobre rozwiązanie jak się ma dobrej jakości. Można również pomyśleć o pompie ciepła.

    Witam,

    Nawiązując do tematu wyboru pompy ciepła do ogrzewania budynku zachęcam Państwa do zapoznania się z naszą nową powietrzną pompą ciepła Logatherm WLW196i AR. Urządzenie cechuje się wysokim standardem wykonania oraz wysoką efektywnością pracy. Jednostka wewnętrzna pokryta jest specjalnym szkłem tytanowym, dostępnym w dwóch kolorach. Współczynnik COP > 4,0, przy temperaturze zewnętrznej, co gwarantuje niskie koszty eksploatacyjne przez cały sezon grzewczy. Dzięki modulacji mocy grzewczej nie wymagane jest stosowanie bufora. Pompa cechuje się cichą pracą poniżej 40dB(A).
    Bardziej szczegółowe informacje o pompie ciepłą dostępne są na stronie internetowej:
    W razie pytań chętnie pomogę.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

    • 6 wpisy
    6 listopada 2017 09:45:24 CET
    Witam Wszystkich na forum. Tutaj głównym aspektem jest budżet jaki posiadamy na ten cel oraz stopień wykonanej izolacji, od tego trzeba zacząć.
    • 239 wpisy
    7 listopada 2017 13:00:07 CET
    izolacja jest bardzo ważna to fakt, ale przy wyborze pompy trzeba też brać pod uwagę wielkość domu i liczbę mieszkańców. z resztą najlepiej liczyć na własnym przykładzie -
  • 8 listopada 2017 11:53:36 CET

    Witajcie,

    Cieszę się, że tak znacząco rośnie świadomość społeczeństwa odnośnie tego, jak dbać o jakość powietrza. Smog to dość poważny problem, z którym można sobie poradzić m. in. poprzez zmniejszenie niskiej emisji. Jeżeli macie Państwo jakieś pytania to chętnie odpowiem.

    Pozdrawiam,

     

    Marcin,
    Doradca online Instytutu Ochrony Środowiska

    Środowisko Życiem

    • 80 wpisy
    15 listopada 2017 21:00:36 CET

    a czemu liczba mieszkańców jest ważna przy wyborze pompy ciepła?? Ja myślałem że liczy się tylko wielkość domu i sposób jego ocieplenia.

    • 239 wpisy
    17 listopada 2017 10:26:10 CET

    liczba mieszkańców warunkuje to, jakiej wielkości zbiornik na cwu potrzebujesz. przykładowo nie potrzebny ci 300l dla 3 osobowej rodziny.


    Ten wpis został zmieniony przez drumcode w 17 listopada 2017 10:26:43 CET"
  • 20 listopada 2017 13:05:45 CET
    Antek89 napisał/a:

    a czemu liczba mieszkańców jest ważna przy wyborze pompy ciepła?? Ja myślałem że liczy się tylko wielkość domu i sposób jego ocieplenia.

    Przy wyborze systemu ogrzewania należy podać jak najwięcej informacji, które mamy na temat budynku. Liczba mieszkańców jest bardzo istotnym czynnikiem doboru systemu do przygotowywania ciepłej wody uzytkowej - to przede wszystkim!

    Ale z następnej kolejności projektant będzie chciał znać sposób eksploatacji budynku, by odpowiednio zaproponować działanie urządzeń grzewczych. 

    • 22 wpisy
    22 listopada 2017 11:13:59 CET
    Dokładnie tak jak powyżej, podaj jak największą ilość informacji dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie pomóc, doradzić podczas wyboru odpowiedniego modelu pompy ciepła.
  • 23 listopada 2017 13:56:05 CET
    Witajcie,
    Pompy ciepła są bardzo nowoczesne a przede wszystkim komfortowe w użyciu. Zmniejszają koszty ogrzewania, a do tego są ekologiczne.
    Szkoda, że w tylko 4% nowo budowanych domach montuje się ten system ogrzewania.

    Marcin,
    Doradca online Instytutu Ochrony Środowiska

    Środowisko Życiem
    • 80 wpisy
    25 listopada 2017 11:51:47 CET
    tylko 4% ponieważ ludzie nie znają tego sposobu ogrzewania a jak poznają to od razu poznają kwotę jaką należy zainwestować i to ich przeraża. Nikt nie pokazuje jakie są korzyści i oszczędności.
    • 103 wpisy
    28 listopada 2017 15:20:29 CET
    drumcode napisał/a:
    izolacja jest bardzo ważna to fakt, ale przy wyborze pompy trzeba też brać pod uwagę wielkość domu i liczbę mieszkańców. z resztą najlepiej liczyć na własnym przykładzie -

    Witam,

    Przy doborze gruntowych pomp ciepła należy pamiętać, aby współpracowały one z ogrzewaniem podłogowym oraz aby przed doborem sporządzić szczegółowe obliczenia zapotrzebowania na ciepło budynku przez projektanta. Pozwoli to na zoptymalizowanie pracy pompy ciepła oraz uzyskanie niższych kosztów ogrzewania.
    Odnośnie samego doboru pompy ciepła - jeżeli posiada ona wbudowaną grzałkę elektryczną, warto jest dobrać urządzenie o niższej mocy niż zakładana z projektu, ponieważ zmniejszy to znacznie koszty inwestycyjne. Koszt dogrzania układu za pomocą grzałki jest na bardzo niskim poziomie, niewspółmiernym z kosztem zakupu pompy ciepła o mocy niższej np. o 2kW.
    W celu doboru pompy ciepła zachęcam do kontaktu z jednym z autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie . Bardziej szczegółowe informacje o samym produkcie dostępne są na stronie internetowej:
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

    • 210 wpisy
    30 listopada 2017 16:36:22 CET

    Rola gruntowej pompy ciepła polega na pobieraniu ciepła ze źródła o niższej temperaturze (dolnego źródła, gruntu) i przekazywaniu go do źródła o temperaturze wyższej (górnego źródła, np. ogrzewanie podłogowe czy ścienne).

    • 61 wpisy
    5 grudnia 2017 07:37:43 CET
    Pompy ciepła to jednak bardzo droga inwestycja i nie każdego (a nawet powiedziałbym, że mało kogo) na nią stać. Jeśli chce się mieć ekologiczne i wygodne ogrzewanie domu, w rozsądnej cenie, to najlepiej zdecydować się na kocioł gazowy firmy Termet. Kotły bardzo solidne, estetycznie wykonane, no i najważniejsze, że zajmują bardzo mało miejsca, a ich instalacja jest, w porównaniu z pompą ciepła, niedroga.

Szybka Odpowiedź