Forum Budowlane » Systemy Inteligentnego Domu

Systemy Inteligentnego Domu

    • 3 wpisy
    8 listopada 2006 13:24:59 CET
    Witam,
    Proszę o podanie poważnej literatury fachowej dotyczącej instalacji EIB w budynkach mieszkalnych.
    Dziękuje i pozdrawiam.

    mariz
  • 9 listopada 2006 00:43:06 CET
    Niestety nie znam takiej. Większość pism/stron www powiela banalne teksty marketingowe lub kopiuje bez zgody (często z naszych stron). Nawet TVN robiąc program Firma poświecony systemom Inteligentnego Domu wpadła w pułapkę korzystania z nierzetelnych danych.

    Rzetelne i pzydatne informacje są wewnątrz mojej firmy, ale z oczywistych względów upubliczniamy tylko podstawowe.

    PS. 2009-10-09 Uzupełniam swoją wypowiedź. Napisałem ostatnio kilka poradników o KNX i inteligentnych instalacjach, może kogoś tu zainteresują. Są one opisane na stronie http://www.knx.pl/a/poradniki.html
  • 24 marca 2011 19:07:44 CET
    Radziłbym poczytać stronę każdego z producentów. Sam mocno zapoznałem się z ofertą jednej z firm, która sprowadza do Polski tańcze rozwiązanie - system o nazwie Domintell, miałem styczność z inzynierami w tej firmie, i są to pasjonaci bardzo dużo wiedzący na ten temat. Polecam, firma mieści się pod Poznaniem.
    • 585 wpisy
    21 grudnia 2015 08:08:12 CET
    Mariusz i jak już troche czasu mineło. Masz tkaki system założony, czy jednak się nie przekonałeś ?
    • 5 wpisy
    4 września 2016 09:52:42 CEST

    Na rynku jest całe mnóstwo systemów domuinteligentnego. Ja też szukam czegoś dla siebie. Póki co wpadła mi oferta SmartHome od ferguson. Nie wiem czy nie zamówię tego systemu bo z tego co czytałam wynika, ze wiele osób z niego korzysta i są zadowoleni.

    • 613 wpisy
    23 października 2016 20:52:18 CEST
    Charlotte160 ale ile to kosztowało Cię wszystko wraz z wykonaniem ??
    • 323 wpisy
    1 czerwca 2017 15:57:07 CEST
    NO na pewno jest to bardzo droga sprawa i sam nigdy nie znalazłem odpowiedzili ile może coś takiego kosztowac.
    • 2 wpisy
    7 lipca 2017 14:19:18 CEST
    Trudno oszacować koszt takiej instalacji bez posiadania bardziej określonych danych. Warto się zastanowić jaki zakres automatyki nas interesuje. Informacji na ten temat najlepiej szukać u osób mających doświadczenie w tej branży. Z tego powodu chętnie doradzimy i pomożemy, ponieważ od dawna zajmujemy się wyborem i podłączaniem inteligentnych instalacji. O różnych możliwościach i rodzajach udogodnień jakie daje nam inteligentny dom można przeczytać na naszej stronie ,inteligentny-budynek.
    • 6 wpisy
    24 września 2017 11:01:17 CEST
    Tak jak napisałem we wcześniejszych postach, mam w swoim mieszkaniu zestaw "SmartHome Security Kit" od Fergusona. Przez 6 miesięcy odkąd go mam jeszcze ani razu mnie on nie zawiódł. Jego ogromną zaletą jest na pewno łatwość w obsłudze, jak i wielofunkcyjność. Jak dla mnie wart swojej ceny. Rozważam jeszcze zakup innych urządzeń z ich strony. Myślę konkretnie nad czujnikiem czadu, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa w moim domu.
    • 53 wpisy
    17 lipca 2019 10:56:23 CEST
    Instalacje alarmowe i systemy monitoringu ABAKS SYSTEM to najlepszy sposób ochrony nieruchomości przed włamaniem i napadem.
    Zajmujemy się kompleksowymi usługami z zakresu elektronicznych systemów zabezpieczeń.
    Oferujemy profesjonalny dobór elementów systemu, bezpłatne analizy i konsultacje a także wycena oraz dojazd do klienta.
    Wejdź i zobacz co możemy Ci zaproponować.
    • 7 wpisy
    31 lipca 2019 09:48:44 CEST
    Fajnym rozwiązaniem są inteligentne okna aluminiowe Schuco z systemem czujników zewnętrznych i wewnętrznych. Dzięki ukrytym mechatronicznym okuciom można nimi sterować zdalnie, za pośrednictwem aplikacji na smartfonie. Gdy czujniki wykryją zbyt wysokie stężenie CO2, okna mogą też automatycznie wietrzyć pomieszczenie i zamykać się gdy jakość powietrza będzie optymalna lub w razie pogorszenia się warunków na zewnątrz. Warto sprawdzić, to bardzo praktyczne rozwiązanie, które nie wymaga montowania pełnego systemu zarządzania budynkiem. Takie okna produkują np. firmy CB Aluminium z Krakowa lub Alu-Plus z Gdańska.

Szybka Odpowiedź