Forum Budowlane » Systemy Inteligentnego Domu

    • 1 wpisy
    15 marca 2008 21:43:59 CET
    Witam serdecznie i mam taką oto prośbe
    W nowo budowanym domu jednorodzinnym bedzie instalowana instalacja alarmowa-na dzień dzisiejszy zostały ułożone kable i wytynkowane wnętrze no i teraz mam prośbe co do wyboru czujnikó informacji jakie czujniki polecilibyście-ja myśle o dobrych czujnikach zbicia szyby, "mikrofali",przeciw-pożarowy.
    Alarm nie-będzie monitorowany przez żadną firme,nie będzie oparty na systemie kamer,tylko same czujniki :!:
    Serdecznie dziękuje za każdą podpowiedz
  • 15 marca 2008 23:34:57 CET
    Witam,

    czujniki reagujące na wejście intruza do domu mają podstawową wadę - intruz zostaje dopuszczony do domowników na co najmniej 5 minut (jeśli jest monitoring agencji ochrony). Oczywiście może ucieknie...

    Zasadniczym elementem systemu alarmowego powinny być czujniki zewnętrzne, by odstraszyć intruza i zaalarmować domowników i ochronę zanim zrobi on komuś krzywde lub narobi szkód.
    • 73 wpisy
    6 września 2008 13:07:48 CEST
    Pisze tutaj pan o czujnikach zewnętrznych czy nie będą powodować ich uruchomienia np. zwierzęta??
  • 6 września 2008 17:47:44 CEST
    Tak, zwierzęta mogą aktywować czujki. Można w czujkach ustawić czułość tak, by mniejsze zwierzęta nie wzbudzały alarmu, ale duży pies dla czujki jest podobny do człowieka. Na to niewiele można poradzić.
    • 73 wpisy
    6 września 2008 21:12:19 CEST
    Czyli muszę wybrać albo psy albo alarm.
    • 59 wpisy
    11 września 2008 03:18:04 CEST
    Tak, zwierzęta mogą aktywować czujki. Można w czujkach ustawić czułość tak, by mniejsze zwierzęta nie wzbudzały alarmu, ale duży pies dla czujki jest podobny do człowieka. Na to niewiele można poradzić.[/quote:b7db0e0917]

    Może dałoby się ew. ograniczyć ruchy psa i zasięg czujników tak, aby te się ze sobą nie spotykały - np. pies zamknięty poza korytarzem wejściowym, a czujniki na korytarzu właśnie?
    • 8 wpisy
    6 stycznia 2009 16:06:02 CET
    hello mam problem może troszkę mniej skomplikowany niż przedmówca.
    Chodzi o to,że niedawno zakupiłem dom w Smolcu na os. Słonecznikowym i chciałbym założyć alarm może znacie jakąś firmę, kogoś możecie polecić??zainwestowałem w niego wystarczającą ilość pieniędzy i czau i myślę, że takowe ustrojstwo może być pomocne ..
    pozdrawiam
    • 4 wpisy
    16 stycznia 2009 09:42:41 CET
    Witam.

    Chciałbym dodać że alarm bez monitoringu przez agencję ochrony to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Wiem to z własnej autopsji bo jeszcze przed zamieszkaniem ale już po montażu np ogrzewania kuchni itp. nastąpiło włamanie i właśnie tylko obecność agencji ochrony zapobiegła dalszym stratom poza lekkim uszkodzeniem okna (które notabene działa bez problemów do dzisiaj). Owszem dobrze jest mieć jakiś system ostrzegania przed wejściem do budynku ale bez pomocy ochrony to też ma ograniczoną skuteczność.

    Podobno dobrym rozwiązaniem jest montaż atrap kamer...
    • 73 wpisy
    17 stycznia 2009 14:32:57 CET
    Niestety mam złe doświadczenia z tym alarmem +firma ochroniarska dużo to kosztuje a działa tak jak kot napłakał.Przykłady znajomemu okradli dom na oczach firmy ?? firma przyjechała lekko opóźniona a złodzieje wynosili rzeczy tyłem , sąsiad krzyczał do ochrony że są z tyłu co ich spłoszyło ale niepotrzebnie bo ochrona nie poszła na tył!!!Firma ta jest najbardziej znan w Polsce a robi takie jaja że szok.
    • 7 wpisy
    19 listopada 2009 21:42:41 CET
    Jeśli chodzi o firmę, która kompleksowo zajmie się klientem oraz doradzi co będzie odpowiednie dla naszego domu, to mogę z czystym sumieniem polecić , Kompetenti pracownicy podchodzą do każdego klienta indywidualnie. No i mają całkiem szeroki asortyment. Pozdrawiam:)
    • 23 wpisy
    23 listopada 2009 12:04:22 CET
    Widzę, że ostatnio coraz częściej i coraz więcej ludzi decyduje się na zainstalowanie alarmu i monitoringu w swoich domach. Przykre to w sumie, że sytuacja nas do tego zmusza żeby bronić się przed złodziejami. No ale co zrobić. Tak czy inaczej sama też mam monitoring i uważam, że chyba jednak lepiej jest "związać" się z jakąś firmą monitorującą a nie tylko instalować same czujniki, bo jak Cie nie będzie w domu to co Ci po takich czujnikach?
    • 7 wpisy
    26 listopada 2009 18:39:22 CET
    Nie zawsze chodzi o kamerę chroniącą nas przed złodziejem. Ja np, mieszkam w bardzo spokojnej okolicy, a na "oko" sąsiadów zawsze mogę liczyć, więc nie potrzebowałam instalować typowego monitoringu. W moim przypadku chodziło raczej o kamerę/ videodomofon, bo zwykły domofon już mam. Kamera była niezbędna, ponieważ trochę mi się ogród rozrósł i nie było widać, kto stoi przy bramie. Wybrałam model ponieważ zależało i też na dobrym obrazie w nocy. Polecam:)
    • 10 wpisy
    18 stycznia 2010 01:08:25 CET
    MOżecie przybliżyć mi koszty zamontowania instalacji alarmowej w domu? Od czego zależa te koszty i jak zrobic, żeby było tanio i dobrze
    • 43 wpisy
    1 lipca 2010 11:30:11 CEST
    Witam serdecznie
    Odpowiadam krótko na zadane pytanie co do wyboru systemu alarmowego. Koszt zamontowania systemu alarmowego uzależniony jest od jego wielkości (ilość czujników i dodatkowych komponentów). Przykładowo system oparty o 3 czujniki, sygnalizator wewn. i zewn., obudowa, płyta + LCD i akumulator to koszt ok 1000zł brutto. Jest to system przewodowy.
    Dziękuję,
  • 22 listopada 2010 17:58:08 CET
    Przy podanych wymaganiach myslę, że taka instalacja alarmowa powinna zupełnie wystarczyć
    • 53 wpisy
    17 lipca 2019 10:57:13 CEST
    Instalacje alarmowe i systemy monitoringu ABAKS SYSTEM to najlepszy sposób ochrony nieruchomości przed włamaniem i napadem.
    Zajmujemy się kompleksowymi usługami z zakresu elektronicznych systemów zabezpieczeń.
    Oferujemy profesjonalny dobór elementów systemu, bezpłatne analizy i konsultacje a także wycena oraz dojazd do klienta.
    Wejdź i zobacz co możemy Ci zaproponować.

Szybka Odpowiedź