Forum Budowlane » Ściany zewnętrzne - budowa i konstrukcja

    • 2 wpisy
    26 marca 2008 17:26:52 CET
    ile bedzie mneijwiecej kosztowal taki dom bez wyposazenia z oknami i oczywiscie dachem ? :???:
    • 1 wpisy
    11 kwietnia 2008 17:11:55 CEST
    Cześć. Zależy jak budujesz (firma czy system gospodarczy) i gdzie. Ale tak na oko 750 - 800 tys. Ja budująna Dolnym Ślasku dom 150 pow użytkowa. Średnio skomplikowany i jak będzie mnie kosztował poniżej 500 tys to bedzie dobrze.
    Pozdrawiam. Tomek
    • 6 wpisy
    21 kwietnia 2008 17:08:04 CEST
    Hej...że przesadzacie, moja siostra wybudowałam dom, 140m2 bardzo mi się nie śniło nawet. Kosztował (stan surowy zamknięty) 200tys. z dachem oknami, drzwiami, schodami i tynkami, podłogami, oczywiście plus wszystkie przyłącza, wybudowanie szamba itd.
    • 6 wpisy
    21 kwietnia 2008 17:18:05 CEST
    witam

    poszukuje taniej ekipy budowlanej (3-5 osób max.), mogę im zapewnić mieszkanie i jedzenie na czas budowy. Oby tanio!! Dom 135m2, dach prosty dwuspadowy, bloczki ytonga, bez piwnicy, teren płaski. Okolice Wrocławia, z budową chciałabym ruszyć w sierpniu. Szukamy ekipy, która wybuduje dom + (ewentualnie) tynki. dach może zrobić ktoś inny, dekarze.
    Proszę o kontakt: gg. 1589579. 697 257 797.

    • 11 wpisy
    4 maja 2008 00:36:01 CEST
    Też buduje domek ALA 5, uważam że jest świetny, prosty i fumnkcjonalny, po co takie udziwnione wierzeje gdzie tylko pieniądze się marnuje na niepotrzebne bajery jak można lepiej i taniej :)

    wracając do tematu, ja ruszam z budową w lipcu, mam ekipe troche po rodzinie 3 osoby, stan surowy zamknięty będę miała w 1,5 miesiąca
    • 488 wpisy
    17 maja 2008 14:21:55 CEST
    Bez przesady: 1,5 miesiąca, to zajmą fundamenty.
    • 11 wpisy
    19 maja 2008 23:23:11 CEST
    przykro że niejaki expert ma tak DZIWNE informacje, jak się bierze jakiś papraków co to więcej czseu w skepie spędzają i kłada trzy cegły dziennie to może i fundamenty zajmą 1,5 miesiąca, ale szanujące się ekipa w tym czasie postawi od zera do więźby dachowej.
    • 488 wpisy
    20 maja 2008 23:46:35 CEST
    Jak już zbudujecie domek, wtedy tu wejdź a pojmiesz o czym piszę. Czas budowy jest regulowany wymaganymi przerwami technologicznymi. W tym czasie co podajesz naiwna, to się buduje, ale kurnik z drewna.

    Pozdrawiam,
    • 11 wpisy
    21 maja 2008 15:42:33 CEST
    każda ekipa z którą rozmawiałam podpisuje umowę na 1,5 miesiąca na stan surowy zamknięty, dodają że to i tak jest z małym zapasem, poza tym, nie jestem jedyna osoba wsród mojej rodziny i znajomych którzy się budują, więc wiem doskonale jak to wygląda i ile trwa

    P.S. a kurnik to jak się ma dwie (nie lewe) ręce to buduje sie w dwa dni, mój mąż w tym czasie sam zbudował gołębnik drewniany na fundamencie, gołębnik o wymiarach 2x5m wysoki na 2,5m. Podkreślam że budował sam!
    • 488 wpisy
    23 maja 2008 18:00:02 CEST
    Zapoznałem się z projektem tego domu. Wcale nie jest taki prosty w budowie. Też ma bajery w postaci przypór w narożach, co przysporzy sporo problemów zarówno w fundamentowaniu, jak i ocieplaniu tych miejsc.

    Co do terminu 1,5 miesiąca dla stanu surowego, nadal proponuję rzetelny opis jak już stan surowy powstanie. Podkreślam: cudów nie ma - przynajmniej w budownictwie. Jeśli ekipa deklaruje 1,5 miesiąca na stan surowy, spisz umowę i podaj odsetki za każdy dzień zwłoki - sporo zarobisz na tym a przy okazji oduczysz domorosłego wykonawcę pleść brednie.
    Jeśli ruszasz z budową w lipcu, to sukcesem będzie, jeśli do zimy powstanie stan surowy zamknięty. Nie omieszkaj dać o tym znać.
    • 11 wpisy
    23 maja 2008 20:54:33 CEST
    z przypór w narożach rezygnujemy bo moim zdanie obiążaja one wygląd domu, poza tym, w moim sąsiedztwie co chwilka powstają domy, my bierzemy ekipę która od początku lutego kończy właśnie w trzeci dom w moim sąsiedztwie, oni oszacowali czas budowy stanu surowego na miesiąc z małym hakiem dlatego umowe mamy spisana na 6 tygodni. Widziałam jak i w jakim czasie budują bo to sprawdzona ekipa.

    Tak na marginesie, obok nas buduje inna ekipa, w takim stylu jak "ekpert" opisał - czyli ślamazarnie wolno - w czasie co oni zrobili fundamenty i położyli metr scian moja ekipa wybudowała 1,5 domu, trzeba było zobaczyć właściciela tego domu ze slamazarnymi pracownikami jak ich pognał jak zobaczył ile inni juz zbudowali mimo że zaczeli duzo później :grin: - juz ma inną ekipe i teraz ma kogoś konkretnego, uwijają sie aż miło :grin:

    P.S. Zanim tego nie zobaczyłam na własne oczy tez nie wierzyłam że tak szybko sie buduje
    • 488 wpisy
    24 maja 2008 23:40:05 CEST
    Zakładając, że dom będzie drewniany, od czasu postawienia fundamentów, można się uwinąć z takim domem w 2 miesiące (stan surowy zamknięty). Jednak z projektu wynika, iż dom jest w technologii murowanej. To nie od sprawności ekipy zależy tempo robót. Podstawowym powodem jest przestrzeganie technologii prac. Jeśli twoja ekipa tak szybko buduje, radzę zmień ją na tę, z której zrezygnował sąsiad. Jeśli nie wierzysz, uwierzysz jak pomieszkasz. A swoją drogą ile domów budowanych na twoim osiedlu trafi potem do mnie lub mnie podobnych - a może już trafiło? Idę w zakład, że w każdym z tych domów ilość poważnych błędów przekroczy 10!

    Może nieco opadnie twój optymizm, ale przykładowo:
    - Po wykonaniu wykopów (3 dni) i ław betonowych (3 dni) trzeba odczekać min. 14 dni zanim postawisz fundamenty (te będą murować ok. 10 dni).
    - Hydroizolacje i ocieplenie fundamentów to kolejne 7 dni.
    - Podłoga na gruncie: 7 dni.
    - Strop nad parterem i schody na poddasze: 2 tygodnie extra tempem.
    - Odczekanie: 3 tygodnie.
    - Ściany poddasza: 3 tygodnie.
    - Więźba dachowa: 2 tygodnie.
    - Kominy, instalacje: 3 tygodnie extra tempem.
    - Stolarka okienno-drzwiowa: 2 tygodnie.
    - inne: 3 tygodnie.
    RAZEM: 6 miesięcy - minimum z gratulacjami i skrzynką szmpana.

    Napisz po skończonym stanie zamkniętym - zgoda?
    • 488 wpisy
    18 czerwca 2008 22:38:51 CEST
    ???
    • 42 wpisy
    20 lipca 2008 16:21:30 CEST
    Witam
    Ja jedynie pragnę dyskretnie przypomnieć o zwrocie VATU BUDOWLANEGO.
    W sporym stopniu zmniejszy Państwa wydatek.

    Pozdrawiam
    • 261 wpisy
    22 lipca 2008 14:51:02 CEST
    Witam.
    Ostatnie osiągnicie moich znajomych to stan surowy zamknięty to 160 tyś. złotych.
    Dotyczy to realizacji bardzo prostego budynku wg projektu "Marysia" z pracowni HB Studio. Budowa zaczęła się w połowie stycznia tego roku.

    Budynek realizowany w lubuskiem. Materiał kupowany w dużymi upustami.

    Pozdrawiam serdecznie
    Tomasz Rybarczyk
    • 27 wpisy
    13 sierpnia 2008 16:47:41 CEST
    Panie Tomaszu
    juz ktorys raz czytam pana odpowiedzi na forum i zastanawia mnie co ci pana znajomi maja za ekipy ze tyle wychodzi ich stan chyba ze wzieli dachowke i inne bbbbaaaardzo drogie materialy.
    jestem bardzo ciekawa na ile ocenilby pan budowe takiego domu

    oczywiscie nie sugerujac sie cena zamieszczona przy projekcie domu :smile:
    interesuje mnie mniej wiecej cena stanu surowego z blachodachowka i cena domu pod klucz

    z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz

    pozdrawiam
    • 261 wpisy
    13 sierpnia 2008 17:19:05 CEST
    Już odpowiadam.
    Dom bardzo prosty projekt Marysia.
    Kryty dachówką. I wcale nie drogie materiały. Materiały zakupione bez prawie bez marży firmy handlowej.
    Co do odniesienia się do tego konkretnego domu, to chętnie odpowiem, jak się z tym projektem zapoznam.

    Pozdrawiam
    Tomasz Rybarczyk
    • 3 wpisy
    14 sierpnia 2008 14:35:30 CEST
    ile bedzie mneijwiecej kosztowal taki dom bez wyposazenia z oknami i oczywiscie dachem ? :???:

    Ja z doświadczenia zawodowego wiem że takie strzały z palca nie działają
    tak jak to wspomnieli koledzy - koszty budowy domu silnie zależą od tego skąd co masz i kim budujsz (jakim systemem) . Generalnie jeśli liczone jest to z cennika typu sekocenbud
    ( który uważam że jest total shit) to na pewno można od tego zejść przy systemie gospodarczym.

    --
    Pobudujmy
    • 3 wpisy
    31 sierpnia 2008 13:16:35 CEST
    Witam
    Planuję budowę małego i mam nadzieję taniego domku
    . Szukam osób, które wybudowały lub są w trakcie budowy takiego lub podobnego domu. Nie wiem czy wierzyć podanemu w projekcie kosztorysowi. Mieszkam w niedużej miejscowośco pod Elblagiem, gdzie stawki ekip budowlanych są dużo niższe niż w dużych miastach. Planuję małe zmiany w projekcie tj. zamiast komina w ścianie pomiędzy kuchnią a małą łazienką - okienko w łazience, drzwi zamiast okienka w kotłowni. Dom chcę ogrzewać piecem Co na węgiel typu miał lub groszek.
    Proszę o porady jak zmniejszyć koszty budowy tego fajnego domku.
    • 1 wpisy
    2 września 2008 12:42:34 CEST
    To jest nas teraz dwoch :)
    Również planuję budowę domku promyk i też chętnie dowiem się czegoś na temat jego budowy i kosztów z tym związanych, ale obawiam się że będzie ciężko, bo jest to nowy projekt i być może nie doczekał się jeszcze swojej realizacji.

    Fundamenty zostaną wykonane z lanego betonu resztę planuję wybudować z gazobetonu 24x24x59 oraz 12x24x59, będę też chciał podnieść dach o 3 lub 4 bloczki, by kiedyś można było zaadoptować poddasze. Strop i dach wykonam z drewna, zamiast dachówki będzie blacha. Taras przeniosę na krótszą ścianę, zrezygnuję z okienek w garażu, oraz wc, zamiast którego będzie spiżarka.

    Pozdrawiam
    • 605 wpisy
    13 maja 2010 16:43:05 CEST
    Witam
    Przyjmuje się, że szacunkowy koszt wykonania budynku (w stanie wykończonym-zrobione są tynki, posadzki, elewacja) będzie w zakresie ok. 2000zł-2500zł netto za m2 powierzchni projektowanych pomieszczeń, przy założeniu średnich cen rynkowych materiałów.

    Koszt ten obejmuje ceną robociznę, materiały, koszt wykorzystania sprzętu koszty pośrednie (zysk firm budowlanych).

    W cenie nie ujęte są instalacje (wod-kan, elektryczne oraz co), który należy doliczyć ok 17-20% wartości branży budowlanej.

    Ostateczny koszt budowy zależy od wielu czynników. Oszczędności mogą wynikać np. z wykonania części prac systemem gospodarczym, zatrudnienia ekip budowlanych na
    poszczególne etapy prac, zamianę materiałów zaproponowanych w projekcie na inne, jakości
    materiałów użytych do budowy i wykończenia, kosztu transportu( przy zakupach większych ilości materiałów często można uzyskać bezpłatny dowóz na budowę), kosztu
    robocizny(zależy od regionu Polski)

    Pozdrawiam,
    Anna Wolf
    Dział Konstrukcyjny Sp. z o.o.
  • 27 września 2010 20:23:53 CEST
    czy ktos buduje dom - AC Esmeralda mała. njesli tak to prosze o przyblizenie kosztow budowy w stanie surowym - funadamenty, mury. okna. dach. pozdrawiam,
    • 31 wpisy
    15 listopada 2011 14:13:36 CET
    W mojej okolicy koleś zbudował dom z drewna tzn. nie on tylko firma. Koszt takiego domku w stanie surowym 300000zł.
    • 1 wpisy
    30 stycznia 2012 13:34:57 CET

    Tak naprawde koszt domu ciezko obliczyc. Duzo sie zmiena na rynku i to w szybkim tempie. Jeśli chodzi o domy z drewna to znajomi budowali takie cudenko i zamkneli sie w kwocie okolo 230 tys. Sa zadowoleni i z ceny i z domu.

    • 488 wpisy
    15 marca 2012 14:31:44 CET

    Wszystko się daje policzyć i trzeba! Zarówno koszt budowy w różnych wariantach, jak i koszt eksploatacji - także we wszystkich wariantach i wtedy wybrać projektantowi co ma się znaleźć w projekcie.

Szybka Odpowiedź