Forum Budowlane » Elewacje i docieplenia

    • 2 wpisy
    30 marca 2008 20:25:03 CEST
    W 2006 r. kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego w budynku z lat 80 zbudowanego z pustaków gazobetonowych z dachem blaszanym na stalowych krokwiach. Ponieważ mieszkanie okazało się chłodne pierwszym moim działaniem w celu ograniczenia kosztów za ogrzewanie była wymiana okiem na plastikowe, pięciokomorowe. W 2007 roku wspólnota podjęła decyzję o ociepleniu całości budynku od zewnątrz styropianem ( grubość 15 cm), stropy ocieplone zostały wełną mineralną (grubość 14 cm).
    Mieszkanie znajduje się na poddaszu w związku z czym są tam wykusze i skosy. Ściany wykuszy ocieplono od zewnątrz styropianem (grubość 15 cm), na dachu położono papę również ze styropianem ( grubość 15 cm). Skosy nie zostały ocieplone. Nie wiem, co jest między dachem blaszanym a wewnętrzną stroną skosu.
    Pomimo ocieplenia nie widać wyraźnej różnicy w komforcie termicznym mieszkania. Podejrzewam, że ciepło „ucieka” przez mostki termiczne – skosy. W związku z tym, że ocieplenie skosów od zewnątrz nie jest możliwe chciałbym się dowiedzieć:

    1. W jaki sposób mogę docieplić skosy od wewnątrz mieszkania?
    2. Jakich użyć materiałów?
    3. Czy potrzebny jest projekt ocieplenia?
  • 13 czerwca 2012 23:47:09 CEST

    Jeśli dobrze zrozumiałam z opisu wynika, że powierzchnia skosów w ogóle nie została ocieplona. Dodatkowo jeśli wełna mineralna na dachu została położona tylko pomiędzy krokwiami, ciepło ucieka także wzdłuż krokwi. Pisze Pan, że są stalowe, co dodatkowo wpływa na zmniejszenie efektywności ogrzewania mieszkania. Izolacyjność termiczna metalowych elementów konstrukcyjnych dachu jest ponad 20-krotnie gorsza niż wełny mineralnej.

    ---

    Służę pomoca,

    e-Rzecznik Knauf Insulation

    • 99 wpisy
    16 stycznia 2013 14:45:48 CET
    Mam podobny problem podejrzewam, że ekipa źle ułożyła wełnę i założyła płyty. Nie było mnie przy montażu i żałuję do dziś. Jak ocieplić od wewnątrz, żeby znowu nie zafundowac sobie wilgoci.
  • 16 stycznia 2013 21:40:54 CET
    Przede wszystkim proszę wykonać obliczenia cieplno-wilgotnościowe. Polecam kalkulatory KI-HUMIDITY oraz KI-THERM.
    ---
    Służę pomocą,
    e-Rzecznik Knauf Insulation
  • 10 sierpnia 2014 12:37:58 CEST
    należałby wzdłuż kokwi docieplić wełną mineralną tak bay nie powstawały mostki termiczne.(ale od wewnątrz)
    • 18 wpisy
    15 sierpnia 2014 18:34:20 CEST
    Może macie namiary na jakiś film instruktażowy własnie jak prawidłowo zaizolować skośny dach. Jak to zobaczę ,szybciej zrozumie jak to należy poprawnie zrobić.
    • 11 wpisy
    16 sierpnia 2014 20:26:22 CEST
    andrzej0801 napisał/a:
    Może macie namiary na jakiś film instruktażowy własnie jak prawidłowo zaizolować skośny dach. Jak to zobaczę ,szybciej zrozumie jak to należy poprawnie zrobić.

     

    Jest sporo tego w necie. Ja też podpierałem sie instruktażem filmowym . Łatwiej jest pojąć wszystko. http:/  Dokładnie widac cały proces ocieplania dachu skośnego.

    • 12 wpisy
    17 sierpnia 2014 13:43:02 CEST

    Dzień dobry,

    Panie Andrzeju, polecam film montażowy, dostępny na stronie Isover'a - dział: Szkoła izolacji, zakładka: Filmy montażowe. Na filmie tym bardzo dokładnie został przedstawiony każdy etap prawidłowego montażu izolacji w dachach skośnych:

    Jeżeli będzie miał Pan dodatkowe pytania z przyjemnością na nie odpowiem.

     

    Pozdrawiam,
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER


    Ten wpis został zmieniony przez IsoverOE w 17 sierpnia 2014 13:43:55 CEST"
    • 18 wpisy
    31 sierpnia 2014 19:11:11 CEST
    Dziękuje panie Pawle za odpowiedź . Przy okazji czy dodatkowo jest tam coś na temat izolacji stropu na poddaszu . Potrzebuje również takich informacji .
    • 12 wpisy
    31 sierpnia 2014 19:31:08 CEST

    Film ten dotyczy wyłącznie montażu izolacji w dachu skośnym. Jeżeli szuka Pan informacji dotyczących izolacji stropów, polecam materiały w formie plików pdf. Zakładka "Dla projektantów", dalej "Wytyczne projektowe i montażowe izolacji budynków mieszkalnych", zeszyt: "PODŁOGI, STROPY, FUNDAMENTY"

     

    Pozdrawiam,
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER


    Ten wpis został zmieniony przez IsoverOE w 31 sierpnia 2014 19:34:41 CEST"
    • 323 wpisy
    1 sierpnia 2017 07:49:25 CEST
    ALbo wybrać izolację nakrkowiową jeżeli chodzi o łamania.
    • 14 wpisy
    25 października 2017 13:51:02 CEST
    Jeżeli chodzi o docieplenie skosów, to też pamiętajmy o tym aby wybrać optymalny materiał jaki samą firmę która zajmie się wykonaniem, to bardzo istotne.
    • 585 wpisy
    3 września 2018 01:25:51 CEST
    A czy sprawdzaliście rozwiązania typu izolacje nakrokwiowe?
    • 192 wpisy
    24 września 2018 14:18:51 CEST
    Dobra termoizolacja to połowa sukcesu, bardzo ważne jest także staranne wykonawstwo. Aby zapobiec występowaniu mostka cieplnego w miejscu łączenia dachu i ściany zewnętrznej, należy zadbać o zachowanie ciągłości termoizolacji tych elementów. W tym celu należy zamontować termoizolację dachu w taki sposób, by łączyła się z ociepleniem ścian zewnętrznych. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie w sekcji najczęściej zadawane pytania.

    • 262 wpisy
    4 stycznia 2019 08:48:29 CET
    No to może rzeczywiście warto postawić na porządną izolację zamiast deskowania.

Szybka Odpowiedź