Forum Budowlane » Bramy i ogrodzenia

Jaki automat do bramy?

    • 6 wpisy
    6 czerwca 2007 20:35:28 CEST
    dzięki monter
    powiedz jeszcze czy te trzy firmy o których mówisz, są porównywalne jakościowo? Mam na myśli te silniejsze wersje.
    Rozumiem ze Hormanna do bramy wjazdowej nie warto?
    Co do ochrony to własnie myślałam o zabudowania światła w którym się bedzie poruszać brama, tylko muszę cos fajnego wymyśleć.
    dzieki
    • 60 wpisy
    6 czerwca 2007 21:38:34 CEST
    horman nie produkuje automatów do bram przesuwnych i skrzydłowych.
    to co sprzedaja pod nazwa horman to odkupiona licencja od tau.
    .........................................................................................................
    te które zaproponowałem można śmiało montować
    • 6 wpisy
    7 lipca 2007 01:49:24 CEST
    weszłam na beninca, faac i nice i wyszło mi, że nice otwiera się z dwa razy większą prędkością niż pozstałe. Czy to pic na wode, czy tak faktycznie jest, i czy jest to istotne?
    • 60 wpisy
    17 lipca 2007 20:40:23 CEST
    o jaki typ automatu chodzi

    prędkość powinna być ustawiona optymalnie do rozmiarów i wagi bramy
    • 6 wpisy
    19 lipca 2007 12:04:03 CEST
    czytałam specyfikację tych napędów o których mówiłeś mi wczesniej.
    A moja brama będzie ważyć ok 500 kg i mieć pewnie 3,80 m
    • 60 wpisy
    19 lipca 2007 12:29:39 CEST
    robusy mają sporo bajerów ale jeżeli brama waży 500 kg to mamy do czynienia z dużym ciężarem i w tym przypadku zalecam ustawienie prędkości optymalnej dostosowanej do ciężaru bramy w instrukcji jest prosta tabele do ustawień parametrów.

    do 500kg tak jak pisałem wcześniej lepiej wybrać drugą grupę siłowników

    ale wybór należy do ciebie opinie są różne i różnie ludzie doradzają(najważniejsze aby doradzić się u montera a nie u handlowca)i najlepiej zrobić to u siebie w domu,instalator podjedzie i oceni stan pracy bramy

    100 kg brama siłowniczek do 200
    300 kg brama siłownik do 600
    600 kg brama siłownik do 1000-1200

    parametry siłownika są podawane według testów w zakładzie produkcyjnym

    w parametrach nie podaja
    stan bramy
    stan wózków
    piasek
    błoto
    smary
    zanieczyszczenia
    wiatr
    słońce(wygina bramy robione z profili 2mm)
    deszcze
    śniegi

    to wszystko ma wpływ na prace bramy i dlatego ja osobiście dobieram siłowniki z półki wyżej ,trace połowe montaży ale nie trace czasu na dojazdy do awarii z powodu przeciążeń i przegrzania silnika automatu czy czujnika
    • 2 wpisy
    6 marca 2008 18:00:01 CET
    Jezeli chodzi o wybor automatu to moge polecic bardzo fajna firme. W warszawie i okolicach.
    przyjada doradza i wogole. Przynajmniej u mnie tak bylo.

    • 7 wpisy
    20 marca 2008 10:55:15 CET
    witam

    ja polecę przyszłym użytkownikom szerszy asortyment napedów

    beninca,bft,came,faac,nice,normstahl,marantec i masa innych

    podstawa to dobór napedu do istniejacej bramy
    -zapas mocy
    -orginalny zestaw(nie składak !!! )
    -bardzo dokładny montaż ( dłuższa żywotność)

    niestety w instrukcjach przesadzone są wartości obciążenia dla napędów i o tym należało by pamietać przed zakupem.I tu mamy problem bo osoba tylko handlujaca doskonale zna parametry z instrukcji a z kolei montarzysta ma większe rozeznanie o produktach ze strony porozmawiać przed zakupem z handlowcem i montarzystą-wyciągnąć średnią i dokonac zakupu :grin:
    • 3 wpisy
    29 marca 2008 16:40:07 CET
    Witam panowie ja mam pytanie odnośnie fundamentu pod brame przesuwną. Na temat napedu juz sie naczytałem waszych rad bardzo mi pomogą. A mianowicie moja brama bedzie ważyła około 300 kg długość bramy jest 4,20 a przeciwwagi 1,80 moje pytanie jest nastepujace jaki fundament trzeba bedzie wylać pod wózki do takiej barmy jaki głeboki szeroki i długi z góry dzieki za podpowiedz. Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów Michał.
    • 3 wpisy
    9 kwietnia 2008 20:55:33 CEST
    Jeśli przeciwwaga ma mieć 180 cm to długość ma być taka żeby zmieściły się na nim wózki, czyli 200 - 220 cm. Szerokość około 30 cm a głębokość 100 -130 cm.

    • 2 wpisy
    4 listopada 2008 21:34:05 CET
    Polecam Faaca lub Nice. Ostatnio montowałem Aprimatica. Fajny napęd ale nie wiem jak się będzie sprawował w przyszłości. Poprzednie napędy funkcjonują od kilku lat i można mieć do nich zaufanie. Ciężar bramy oczywiście razy 2 ( mniej więcej) - siła napędu.
    Polecam też założenie anteny do odbioru sygnału pilota zwiększającego znacznie zasięg ...ponad 100m nawet w otwartej przestrzeni ( z samochodu około połowy tego).
    Nie zgodzę się z tym że bramę nieocynkowaną należy często malować. Wszystko zależy od materiału z jakiego zrobiono bramę. Stal musi być czysta - wolna od korozji i olejów i dobrze pomalowana farbą podkładową.
    • 2 wpisy
    4 listopada 2008 21:41:22 CET
    Co do fundamentu ... jeśli kupuje Pan bramę producent powinien Pana zaopatrzyć w rysunek takie rysunki wysyłamy mailem lub w formie papierowej. Głębokość to nie 100-130cm a strefa przemarzania różna w różnych okolicach - napewno nie mniej niż 1,20m. 2m fundamentu spokojnie wystarczy. Rozstaw wózków ok. 130cm .Proszę uwzględnić to że nie może być szerokość bramy równa szerokości wjazdu . Brama musi być co najmniej 30 cm szersza aby patrząc z zewnątrz nie było szczeliny po zamknięciu bramy.
    • 60 wpisy
    5 listopada 2008 23:10:54 CET
    brame proponuje zamówic u ślusarza który współpracuje z automatykiem niech to zrobi jedna grupa ludzi .Napędy te najpewniejsze oczywiście beninca,came,nice......
    • 60 wpisy
    7 listopada 2008 01:22:31 CET
    najwiecej zainstalwałem napedów beninca i came problemów wiekszych nie ma z napedami.
    slidne konstrukcje i bogaty wybór,łatwosc montażu.
    • 60 wpisy
    7 listopada 2008 18:23:28 CET
    beninca bez zgrzytów współpraca idzie jak narazie :mrgreen: dzwonie i mam na drugi dzień cześci czy napędy serwis elegancko idzie wiem że na miejscu tez serwisuja a czy jest fachman z zew i dobrze chyba. 30-50 rocznie ich napędów instaluje co jest chyba nie małą liczbą.Kilka lat to już trwa.
    do faaca nie mam przekonania chcesz to wymienie wadliwe przypadki które zauważam na serwisach?
    • 2 wpisy
    30 listopada 2008 15:32:26 CET
    Sprowadzilem 6 lat temu ze stanów napęd firmy TAU działa do dziś bez żadnych problemów. Z tego co wiem to wkońcu pojawiła sie ta firma już w polsce, napędy nie należą do tanich ale na własnej skórze przekonałem się że warto więc gorąco polecam.
    • 60 wpisy
    30 listopada 2008 19:30:27 CET
    jak twierdzisz że nie należą do tanich to nie ma sensu tego kupować tym bardzie że nie ma rozwiniętej sieci serwisowo naprawczej :!: ze stanów sprowadzać napęd to kompletny bezsens jak coś nawali to lecisz do stanów :lol: oczywiście jest to bezawaryjny napęd :lol: i nie musisz latać
    • 2 wpisy
    3 grudnia 2008 12:07:06 CET
    Mercedesy też nie nalezą do tanich aut a ludzie i tak je kupują. Chodzi mi o to że czasami jest warto wydać troche wiecej pieniędzy i mieć coś pożądnego. Uważam że za komfort i jakość trzeba płacic, więc nie pisz pierdół że jak coś jest droższe to nie ma sensu tego kupować. Podejrzewam że sprzedajesz jakąś tanią automatyke i ją montujesz a przy okazji chcesz ja tu w jakiś sposób reklamować.Napęd kupiłem przy okazji i opisałem go tylko dlatego bo jest bezawaryjny i godny uwagi. A z tego co wiem to ta firma już jest na Polskim rynku i każdy kupujący nie będzie miał problemu z servisem.
    I decyzja należy do kupującego!!!

    Pozdrawiam
    • 60 wpisy
    3 grudnia 2008 20:19:23 CET
    nie porównuj włoskich automatów do mercedesa tau rynku nie opanowało i nie opanuje .Najważniejszy jest serwis i dostęp do części .Jakiś napalony biznesmen kupił kilka palet napędów tau -niestety to nie wystarczy ,napewno znajdzie amatorów co to kupia ale na kokosy bym nie liczył .Idzie kryzys będzie ciężko to opylić ,człowieku ja siedze w branży i handlowcy tracą głowę po 50 % upustu dają za jakieś sprowadzane wynalazki nikt tego nie chce brać.Zyczę ci powodzenia ale będzie ciężko i to bardzo, rynek stopuje a ty z tau wyjeżdzasz troche za późno na to trzeba lat i siatki handlowców ci potrzeba na allegro jest tak nawalone że będziesz musiał pojechać po ..
    robisz akcje reklamową wejdź jeszcze na może znajdziesz chętnego na to co kupiłeś.
    • 60 wpisy
    9 grudnia 2008 17:13:12 CET
    jest więcej dobrych firm beninca,bft,came,casali,dea,sea itp itd
    • 1 wpisy
    9 stycznia 2009 19:00:22 CET
    WITAM. JESTEM NOWYM UCZESTNIKIEM TEGO FORUM I POSZUKUJĘ SERWISU BĄDŻ FIRMY KTÓRA NAPRAWI AUTOMAT CASALI MODEL AMBI 300.Z GÓRY DZIĘKI I POZDRAWIAM
    • 2 wpisy
    20 lutego 2009 00:28:36 CET
    Katalog - Napędów do bram, skrzydłowych, przesuwnych, garażowych, a tak Że szlabany zapory drogowe itp, opisy
    • 230 wpisy
    27 czerwca 2016 17:24:39 CEST
    Możesz tez skontaktować się z firmą Bram-Bud, która również zajmuje się montażem automatyki na terenie całego kraju. Na pewno pomogliby Ci ją dobrać. Dodatkowo 24 miesięczną gwarancję oferują
    • 21 wpisy
    9 września 2016 09:39:59 CEST
    Jeśli szukasz taniej i sprawdzonej automatyki do bram to polecam firmę z Piaseczna Mają bardzo atrakcyjne ceny i rozwiązania. Ponadto zajmują się serwisem.
    • 21 wpisy
    9 września 2016 09:40:00 CEST

    Jeśli szukasz taniej i sprawdzonej automatyki do bram to polecam firmę z Piaseczna Mają bardzo atrakcyjne ceny i rozwiązania. Ponadto zajmują się serwisem.


    Ten wpis został zmieniony przez kasandra852 w 9 września 2016 09:40:14 CEST"

Szybka Odpowiedź