Forum Budowlane » Instalacje wodno-kanalizacyjne

przydomowa oczyszczalnia ścieków

    • 2 wpisy
    2 czerwca 2008 18:44:06 CEST
    mam problem. Muszę coś zrobić z moim szambem, bo cieknie i już mnie straż miejska mandatami straszy. Nie mam podłączenia do kanalizacji bo mieszkam na obrzeżach miasta. Powiedziano mi, że muszę zrobić to na własny koszt. Mówiono mi o przydomowych oczyszczalniach. Poradźcie coś bo jestem w kropce :(
    • 22 wpisy
    25 czerwca 2008 20:48:03 CEST
    Przyznam szczerze, że nie słyszałam o czymś takim. Dziwne, że nikt więcej nic nie odpowiedział w tym temacie.
    • 5 wpisy
    28 czerwca 2008 22:28:30 CEST
    Skontaktuj się z jakimś dobrym fachowcem:)
    • 65535 wpisy
    31 lipca 2008 13:36:08 CEST
    wbrew pozorom to jest bardzo nowoczesne i sprawne urzadzenie.
    Nie mialbym tutaj oporow, bo jezeli faktycznie nie ma sie jak sie podlaczyc do instalacji to takie rozwiazanie bedzie najlepsze, malo inwazyjne.
    • 73 wpisy
    29 sierpnia 2008 22:38:23 CEST
    Mam pytanie ap ropo czy to prawda że przy braniu antybiotyków nie można z takiej oczyszczalni korzystać? Jeśli to prawda to co ma zrobić taki jak ja co potrafi nawet 3 razy w roku być chory.
    • 10 wpisy
    3 września 2008 15:17:38 CEST
    Proszę spojrzeć choćby tutaj ale w tej chwili producentów oczyszczalni domowych nie brakuje. Wystarczy wklepać w wyszukiwarkę i przyjrzeć się ofercie
    • 47 wpisy
    3 listopada 2008 13:38:39 CET
    Nie jest to prawdą o tych antybitoykach, ponieważ wody z POŚ nie wykorzystuje sie ponownie, tylko jest ona wpuszczana w grunt... Absolutnie woda ta nie nadaje się do ponownego użytku do celów spożywczych!!!
    • 73 wpisy
    7 listopada 2008 22:37:02 CET
    Nie jest to prawdą o tych antybitoykach, ponieważ wody z POŚ nie wykorzystuje sie ponownie, tylko jest ona wpuszczana w grunt... Absolutnie woda ta nie nadaje się do ponownego użytku do celów spożywczych!!![/quote:ed41514781]Aha dziękuje za pomoc usłyszałem to od hydraulika więc byłem przekonany że to prawda.
    • 4 wpisy
    30 kwietnia 2010 16:01:14 CEST

    Witam pierwszy raz na forumalt

    Z każdej oczyszczalni trzeba zrobic odprowadzewnie oczyszczonych ścieków. I w zależności od warunków gruntowych, wielkości działki, poziomu wód gruntowych - wybiera się rozwiązanie najbardziej wybralismy oczyszczalnię biologiczną typu eko-odr 2500 dwukomorową z odprowadzeniem oczyszczonych ścieków do drenażu rozsączającego od BIO-HYDRET. Mieliśmy korzystne warunki gruntowe - piaski ,i trochę miejsca na drenaż. Skorzystaliśmy na tym bardzo w porównaniu z ciągłym opróżnianiem szamba .Oczyszczalnia działa dobrze opróżniamy zbiornik z osadu raz na 1,5 roku plus koszt bakterii które trzeba odpowiednio dawkować - zamówiśmy serwis za 350zł. i to jest cały koszt eksplatacji tej oczyszczalnI . pozdrawiamy BIO-HYDRET.alt

    • 4 wpisy
    12 maja 2010 13:55:24 CEST

    mam problem. Muszę coś zrobić z moim szambem, bo cieknie i już mnie straż miejska mandatami straszy. Nie mam podłączenia do kanalizacji bo mieszkam na obrzeżach miasta. Powiedziano mi, że muszę zrobić to na własny koszt. Mówiono mi o przydomowych oczyszczalniach. Poradźcie coś bo jestem w kropce :(

    Witam alt

    Na Twój problem jest rada - POŚ. Jak już pisałam na forum, kupiłam oczyszczalnie EKO-ODR 2500 dwukomorową z drenażem rozsączającym i moje problemy z szambem się skończyłę tą opróżnia się z osadu raz na 1,5 - 2 lata. Jest w pełni biologicza czyli bezpieczna dla środowiska, ludzi i zwierząt, trójniki asymetryczne wydłużają czas przebywania ścieków w zbiorniku - zwiększają wydajność procesu oczyszczania ,dzięki czemu do gruntu wydostaje się woda II klasy czystoś 10- letnią gwarancję i co najważniejsze w twoim przypadku to że nie będziesz miała kłopotu z mandatami. A gdyby założyli kanalizację, to posiadając już zainstalowaną POŚ biologiczną która spełnia wszystkie wymogi dotyczące ochrony środowiska nie będziesz się musiała do niej podłączać.Koszt jej zainstalowania zwróci Ci się po dwóch latach BIO-HYDRET pozdrawiam alt

    • 4 wpisy
    1 lipca 2010 13:38:06 CEST

    Witam ponownie wszystkich na portalu !

    Chciałam odpowiedzieć jednemu z forumowiczów a propo tego że zdarza Mu się chorować nawet trzy razy w roku i bierze antybiotyki. Nie zakłóca pracy oczyszczalni używanie antyboiotyków lecz szkodzi bakteriom które oczyszczają ś prostu antybiotyki je niszczą, ale wystarczy dorzucić do umywalki lub sedesu odpowiednią dawkę tychże bakteri i flora znów się odbuduje i oczyszczalnia pracuje pełną parą. Mi też się zdarzało chorować już nie raz niestety, odkąd mamy oczyszczalnię,przy zakupie naszej EKO-ODR w BIO-HYDRET altotrzymałam roczny zapas biopreparatów -koszt 200zł.

    Życzę zdrowia, postaw na ekologię, pozdrawiam.

    • 1 wpisy
    3 listopada 2010 12:17:14 CET
    Krysiu dobrze płacą ci za to spamerstwo?
    Nie powinni wcale, bo aż razi w oczy.W każdym poście wychwalasz BIO HYDRET a większość mieszkańców województwa łódzkiego wie, żeby tą firmę omijać szerokim lukiem.

    Życzę zdrowia, zmień prace i postaw na ekologie.

    Ola
    • 17 wpisy
    5 listopada 2010 13:46:26 CET
    Witam,co prawda jeszcze nie mam jest w planach własnie oczyszczalnia,po wiekszym wglebieniu sie w temat zdecydowalismy sie na POŚ ,nie trzeba pilnowac miesiecznie wywozki z szamba a miasto ma w planach podlaczenie u nas na terenie kanalizy i w przypadku posiadaniaPOŚ nie ma sie obowiazku do nich podłanczac,a wszystko okaze sie w
  • 2 lutego 2011 23:00:40 CET

    Krysiu dobrze płacą ci za to spamerstwo?
    Nie powinni wcale, bo aż razi w oczy.W każdym poście wychwalasz BIO HYDRET a większość mieszkańców województwa łódzkiego wie, żeby tą firmę omijać szerokim lukiem.

    Życzę zdrowia, zmień prace i postaw na ekologie.

    Ola[/quot]

    To prawda, że BIO-HYDRET nie ma najlepszej opinii wśród klientów. Słyszałam o nich już wiele i o dziwo nic w stylu wypowiedzi Krzysi.
    Ale pomijając ten fakt, popieram Olę - takie spamerstwo delikatnie mówiąc razi po oczach. :)
    Zenka

    • 3 wpisy
    18 grudnia 2011 19:36:37 CET
    A ja dla odmiany mam bardzo pozytywne doświadczenia z jedną z firm z Wielkopolski o najszerszej ofercie POŚ w Polsce. Szaleńcy montują w każdych warunkach dając przy tym gwarancję na 10 lat ;-)
    PS. Pozdrowienia dla pana Bartosza
  • 29 maja 2012 12:37:27 CEST
    Oczywiście, że lepiej zbudować przydomową oczyszczalnię ścieków. Fakt, koszty budowy będą większe niż tradycyjnego szamba, ale w przeliczeniu na kolejne lata to się zwróci i to z nawiązką. Teraz produkowane są bezobsługowe oczyszczalnie, więc w ogóle nie ma z nimi kłopotów. A poza tym oczyszczalnie są bardziej ekologiczne. Odprowadzasz ścieki a jednocześnie ochraniasz środowisko, chyba lepszej opcji nie ma. System oczyszczania zamyka obieg wody w przyrodzie, przywracając ja środowisku. A jak wiadomo, wody na naszej planecie jest coraz mniej. Jeśli chcesz to mogę Ci polecić profesjonalną firmę, ktora zajmuje się tym fachem. Sam korzystałem z ich usług, kiedy to właśnie budowałem na swojej posesji taką oczyszczalnię. Póki co jestem bardzo zadowolony. A co do tej firmy NARO, to pełen profesjonalizm. Ich produkty są naprawdę dobre, świadczą o tym zresztą wszystkie atesty, które posiadają. Jeśli jednak nie zdecydujesz się na przydomową oczyszczalnie ścieków to zbuduj chociaż szambo ekologiczne. Możesz wejść na stronę interentową sklepu i zapoznać się z ich produktami. Tutaj masz adres:
    • 17 wpisy
    29 maja 2012 19:47:29 CEST

    Witam,czy ktos moze wypowiedziec sie na temat oczyszczalni i montazu z firmy SEDYMENT z Torunia .Pozdrawiam

    • 2 wpisy
    3 sierpnia 2012 14:54:46 CEST

    Ja mam zwykłe szambo . Jeden gość upiera się , że w przyszłości będę musiał zakładać taką załużmy " ekologiczną " oczyszczalnie , może to być prawda ?

    • 597 wpisy
    5 sierpnia 2012 20:46:15 CEST
    Panie skiba pan sam nie wie co pisze. Najpierw że azotany i fosforany zatruwają wody gruntowe a potem sam się pan przyznaje że szambo wylewa pan do sadu. To grozi wysokimi grzywnami osobiście bałbym się przyznać na łamach forum o takim czymś. Pal licho fosforany i azotany czy chlorki i inne cuda używane w końcu też się pierze czy zmywa ale bakterie!!! Pewnie sąsiedzi są zadowolenie z popmeczki i zapachów z sadu. Pewnie samo szambo też jest nieszczelne czyli jeszcze gorsze rozwiązanie niż najgorsze nieelektryczne szamba samospalające zwane oczyszczalniami ekologicznymi.
    • 2 wpisy
    6 sierpnia 2012 10:26:06 CEST

    Szambo jest szczelne akurat , nietrafione . Pisałem teoretycznie , sadu nie mam , za to dwa świerki 30 centymetrowe . Nadal jednak nie wiem czy gość ma rację .

    • 597 wpisy
    7 sierpnia 2012 01:00:07 CEST
    W przyszłości będzie musiała być kanalizacja a idąc dalej w przyszłość będziemy musieli mieć obieg wody w domach. Czyli własne oczyszczalnie i własne uzdatniacze wody.
    • 31 wpisy
    6 października 2012 18:17:37 CEST
    Nie jest większym problemem wykonanie takiej przydomowej oczyszczalni,z tego co się orientuję to i koszty nie będą za jakiś czas aż takie wysokie jak ma to miejsce właśnie teraz.
    • 5 wpisy
    27 lutego 2013 11:11:47 CET

    witam wszystkich,

    jestem nowy na forum. Czytam i czytam (zalozylem nowy post w tej sprawie ) i nic.

    Chodzi mi o sam wybor: czy miejskie podlaczenie czy POS? co byscie wybrali?

    szambo vs POS - znamy juz roznice, wady i zalety. Moze ktos skomentuje teraz wady/zalety POS vs miejskie podlaczenie do sieci.

    dziekuje.

    • 597 wpisy
    28 lutego 2013 01:12:25 CET
    Po pierwsze jeżeli jest kanalizacja w zasięgu to nikt nie wyda pozwolenia na wybudowanie POS.
    Większość POSów to zwykłe zbiorniki samospalające z rozprowadzeniem ścieków po działce. Nikt nie mówi po jakim czasie sączki przestaną działać im gorsza gleba (mniej piaszczysta) tym żywotność złoża krótsza a wymiana podłoża nie będzie już tania. Prawdziwa POS np. Kessel mają możliwość zbierania wody która wylatuje z POSu np do podlewania ogrodu.
    Kanalizacja sanitarna to przede wszystkim wygoda - droga ale wygoda. Nie trzeba myśleć o tabletkach o czyszczeniu i niestosowaniu wielu środków czyszczących które niekorzystnie wpływają na pracę POSiów.
    • 2 wpisy
    7 maja 2013 16:31:19 CEST
    Witam Użytkowników Forum,
    Przeszukuję internet w poszukiwaniu informacji o firmie , ponieważ rodzice chcą taką zamontować w swoim domku letniskowym. A ja jakoś nie jestem przekonana do sensu wydawania pieniędzy na oczyszczalnię, z której będą korzystać tylko w trakcie wakacji i dłuższe weekendy wolne od pracy. Co myślicie? Jest sens zakładać taką oczyszczalnię czy lepiej pozostać przy tradycyjnym szambie?

Szybka Odpowiedź