Forum Budowlane » Instalacje wodno-kanalizacyjne

przydomowa oczyszczalnia ścieków

    • 597 wpisy
    8 maja 2013 00:35:02 CEST

    Nie znam oczyszczalni która daje w efekcie końcowym wodę zdatną do pojenia zwierząt tak jak na filmie. Woda z oczyszczalny jest skażona bakteriologicznie ale nadaje się do podlewania.

    Co do sensowności oczyszczalni czy szamba wystaraczy przeliczyć na ile sezonów starczy na wywózkę szamba nim dojdziemy do kosztów zainstalowania POŚu.

    • 5 wpisy
    8 maja 2013 10:54:37 CEST

    Witam,

    to co sugerujesz? jak to z praktycznego pkt wychodzi?

    Jak na razie to u mnie nie ma mozliwosci podlączenia do miejskiej więc coś muszę wybrtać.

    Dzięki

    Leszek

    • 597 wpisy
    8 maja 2013 23:25:19 CEST
    Budowa szamba jest tańsza niż oczyszczalni. Oczyszczalnia musi pracować praktycznie stale. To żywy organizm który potrzebuje na czymś żyć. Jeżeli jest to domek weekendowy czy wczasowy okresowy to szambo będzie tańszą inwestycją i tańsze w utrzymaniu.
    • 2 wpisy
    16 maja 2013 10:24:45 CEST

    Jeśli chodzi o nasz domek letniskowy to jednak zdecydujemy się na pozostanie przy szambie - zbyt rzadko tam jesteśmy, by inwestować takie pieniądze. Ale zaczynamy się zastanawiać, czy nie wybudować oczyszczalni na użytek codzienny, w domu.

    • 2 wpisy
    19 listopada 2013 20:12:46 CET
    studzienka napisał/a:

    Jeśli chodzi o nasz domek letniskowy to jednak zdecydujemy się na pozostanie przy szambie - zbyt rzadko tam jesteśmy, by inwestować takie pieniądze. Ale zaczynamy się zastanawiać, czy nie wybudować oczyszczalni na użytek codzienny, w domu.

    Ja właśnie mam podobny problem. Obebecnie mamy kanalizację, która przecieka i wydobywa się z niej nieciekawy zapach. Myślimy nad czymś takim -  wiecie może ile kosztuje wybudowanie takiej domowej oczyszczalni? I drugie pytanie, jak daleko od domu może być taka oczyszczalnia? Bo chciałbym ją umieścić na ogrodzie za domem. 

    • 597 wpisy
    22 listopada 2013 09:00:51 CET

    Kanalizacja przecieka? Chyba szambo przebiera. To pierwsze głosi się do wodociągów to drugie się wypompowywuje. Jeżeli interesuje cię POŚ to odległości


    Ten wpis został zmieniony przez Bolas w 22 listopada 2013 09:14:27 CET"
    • 5 wpisy
    29 stycznia 2014 14:42:44 CET

    Chciałabym na wiosnę kupić POŚ. Myślałam o drenażowej, później słyszałam o biologicznej a teraz już nie wiem którą wybrać. Znalazłam obie na różnią się trochę cenowo ale dla mnie to nie problem. Doradźcie tylko która lepsza

    • 597 wpisy
    29 stycznia 2014 20:17:33 CET
    Biologiczna dużo lepsza choć droższa. Wodę z takiej oczyszczalni można wykorzystać do podlewania np trawnika. Drenażowe wymagają wymiany drenażu po kilku latach użytkowania co odbije się jeżeli zagospodarujemy ładnie teren wokół domu poza tym cały syf z szamba leci w grunt.
    • 1 wpisy
    9 marca 2014 14:31:34 CET
    Szczerze odradzam betonowych szamb, genialną alternatywą są zbiorniki z żywicy wzmacnianej włóknem szklanym, prosty montaż, bardzo atrakcyjna cena.
    Sam montowałem niedawno oczyszczalnie, i według mnie najlepsza oferta



    no i dowóz na terenie całej polski wiec naprawdę pozytywnie
    • 10 wpisy
    18 lipca 2014 18:57:31 CEST
    Wszystko na temat przydomowych oczyszczalni tutaj opisali:
    • 10 wpisy
    27 maja 2015 10:57:10 CEST

    ogólnie przydomowe oczyszczalnie ścieków to najlepsze rozwiązanie.. osobiście polecam.. warto zajrzeć na strone firmy Ekohouse ponieważ mają spory wybór :)


    Ten wpis został zmieniony przez Mareczek112 w 27 maja 2015 10:57:48 CEST"
    • 10 wpisy
    28 maja 2019 14:52:52 CEST

    jeśli interesuje Ciebie oczyszczalnia ścieków polecam kontaktować się z firmą: primeko


    Ten wpis został zmieniony przez Mareczek112 w 28 maja 2019 14:53:03 CEST"

Szybka Odpowiedź