Forum Budowlane » Ściany zewnętrzne - budowa i konstrukcja

Malowanie-zabezpieczanie drewna?

    • 5 wpisy
    27 lipca 2008 23:57:44 CEST
    Kupiam drewniana altankę do ogrodu. juz mam wstawioną, pięknie wygląda, tylko nie wiem za bardzo czym ja zabezieczyć. a szkoda by bylo zostawic jej w stanie surowym. poszukuje jakiegos dobrego plynu, czy bezbarwnej farby. czego uzyc??
    • 261 wpisy
    28 lipca 2008 09:46:55 CEST
    Witam.
    Jest naprawdę bogata oferta takich preparatów ochronnych. Mają one właściwości impregnujące i barwiące. Dostępne są również neutralne.
    Proponuję zaglądnąć do dużego marketu budowlanego, żeby rozeznać się w ofercie. Tylko proszę zaznaczyć, że zabezpieczana konstrukcja będzie na zewnątrz.

    Pozdrawiam
    Tomasz Rybarczyk
    • 5 wpisy
    5 sierpnia 2008 13:15:52 CEST
    Dziękuję za odpowiedź. W markecie polecili mi Drewkorn Forte Śnieżki z teflonem. Podobno ta nowa formuła jest bardzo dobra.. Sama nie wiem. Już kupiłam, teraz czekam na ładną pogodę i jak pomaluję, to napisze jak wyszło.
    • 261 wpisy
    5 sierpnia 2008 13:49:18 CEST
    Bardzo proszę!
    Ja z kolei prywatnie zakupiłem dla siebie inny preparat. Ale tylko dlatego, że podobała mi się barwa kasztanu. Po użyciu mam jedynie zastrzeżenie, że drewno jest bardzo suche. Ale jak deszcz pada, to tworzą się oka, czyli drewno nie chłonie wody.

    Ciekaw jestem jak wyjdzie to u Pani. Czy efekt teflonowego zabezpieczenia będzie widoczny.

    Pozdrawiam
    Tomasz Rybarczyk
    • 5 wpisy
    19 sierpnia 2008 14:57:34 CEST
    Witam ponownie, już po malowaniu. Wyszło ładnie, kolor na jaki pomalowałam to sekwoja kalifornijska ( dziwnie brzmi, ale ładnie wygląda). Nie mam za bardzo z czym porównać tego "efektu" warstwy teflonowej, chyba, że ze starym płotkiem który już wszystko wchłania i na wiosne idzie do wymiany..
    Wracając do altanki, pomalowane drewno raczej nie wchłania wody, tak dziwnie skrapla się (coś jak olej na wodzie) i spływa. Tylko nie nacieszyłam się z tej altanki. Ta wichura w weekend połamała drzewo obok altanki.. Część drzewa właśnie na nią spadła. Tak bardzo nie jest popsuta, czeka nas naprawa i wymiana połamanych elementów...

    Pozdrawiam!
    Sonia.
    • 2 wpisy
    25 sierpnia 2008 12:58:47 CEST
    faktycznie , miałaś trochę pecha ale najważniejsze, że nie zniszczyło jej całej tylko jakieś elementy , bo przecież to jednak jest koszt . My również sami robiliśmy altanę, zabezpieczyliśmy drewno Drewkornem z dodatkiem teflonu i na szczęście nic się narazie złego nie dzieję-zauważyłam , ze w przypadku deszczu woda tak nie osiada tylko spływa - nie znam sie tak dobrze na tym ale podobno to zasługa tego teflonu , na słoncu ta powierzchnia tez się nie zmienia- oby z czasem tez tak było .pozdrawiam
    • 23 wpisy
    29 maja 2012 00:23:20 CEST
    Odświeżę trochę temat. mam ogrodzenie z drewnianych płotów z Andrewexu i zabezpieczony jest impregnacją bezchromową w procesie impregnacji ciśnieniowej. Czy takie płoty trzeba malować? Dodam tylko że są ryflowane sosnowe.
    • 8 wpisy
    17 grudnia 2012 10:24:47 CET
    Nie znam dokładnie opisywanej przez Pana firmy, która wykonała ogrodzenie, niemniej jednak impregnacja ciśnieniowa jest najlepszą metodą zabezpieczania drewna. Jeśli zależy Panu na dodatkowej ochronie, to proponuję pomalowanie płotu dwiema warstwami Impregnatu Ochronno-Dekoracyjnego VIDARON w wersji kolor Dobrym rozwiązaniem do zabezpieczenie drewna metodą impregnacji ciśnieniowej jest też zastosowanie w tym procesie Impregnatu Miedziowego VIDARON
    • 42 wpisy
    31 stycznia 2013 12:50:03 CET
    Zgadzam się,jeżeli ma pan płot zabezpieczony impregnacją ciśnieniową,to moim zdaniem raczej nie ma się tutaj czego obawiać i nie malowałbym płotu zbyt pochopnie. Czy w tej chwili dzieje się z nim coś niepokojącego?
    • 32 wpisy
    14 lutego 2013 15:10:52 CET
    Najlepiej byłoby po prostu wstawić zdjęcie i wtedy sami ocenimy jak w chwili obecnej wygląda sytuacja z płotem. Jednak jeśli posiada ten rodzaj zabezpieczenia to raczej spokojna głowa.
    • 1132 wpisy
    1 kwietnia 2016 06:40:17 CEST
    Najlepiej wymieić na przęsła 2 malowania i jest spokój
    • 585 wpisy
    14 maja 2016 18:39:10 CEST
    Jak nic sie nie dzieje to ja bym na razie zostawił
    • 585 wpisy
    30 maja 2016 08:24:51 CEST
    Impregnatów jest ogrom. Wybrać możesz szybciutko
    • 33 wpisy
    24 stycznia 2017 12:31:24 CET
    Ja bym jednak profilaktycznie zaimpregnował bo po co potem się męczyć?
    • 40 wpisy
    4 maja 2017 07:34:58 CEST
    Lepiej zaimpregnowac zawczasu niz potem płakać ze cos nie poszło dobrze.
    • 323 wpisy
    3 maja 2018 22:55:17 CEST
    Dokładnie lepiej zabezpieczyć zanim jest w dobrym stanie niż później rzeczywiście żałować :)
    • 221 wpisy
    3 września 2018 10:28:16 CEST
    Impregnat musi być dobrej jakości aby nie trzeba było tego robić praktycznie rok w rok
    • 171 wpisy
    3 grudnia 2018 21:19:51 CET
    Ja akurat tylko lakieruje nie lubię jak drewno jest malowane.
  • 31 grudnia 2018 13:07:15 CET
    Lakierowanie to raczej do wewnątrz. Na zewnątrz dużo lepiej nadaje się impregnat. Ja zresztą używam dwóch tych środków w zależności od drewna (marki Vidaron). Impregnację robię pistoletem ciśnieniowym - dużo lepsza metoda niż malowanie.

Szybka Odpowiedź