Forum Budowlane » Wykańczanie ścian

beż a chłodny, jasny pastelowy

    • 1 wpisy
    7 sierpnia 2008 01:16:25 CEST
    Witam,
    musze wybrać kolor pokoju mojej kawalerki i bardzo dużo naczytalam sie o tym, że aby opycznie go powiększyc (a przede wszystkim właśnie na takim efekcie mi zależy) najlepiej byłoby wybrać chłodne i jasne pastele albo jasne beże. I tu pojawia sie mój problem- wydawało mi się, że beże sa ciepłe- jak więc mają się one do tych chłodnych kolorów, które powiekszaja przestrzeń?
    i druga sprawa... prosze podajcie mi przykłady chłodnych pasteli, bo ja myśląc o pastelach mam w wyobrażeniu właśnie beż ;)

    pozdrawiam :)
    • 59 wpisy
    4 września 2008 02:21:35 CEST
    Witam,
    musze wybrać kolor pokoju mojej kawalerki i bardzo dużo naczytalam sie o tym, że aby opycznie go powiększyc (a przede wszystkim właśnie na takim efekcie mi zależy) najlepiej byłoby wybrać chłodne i jasne pastele albo jasne beże. I tu pojawia sie mój problem- wydawało mi się, że beże sa ciepłe- jak więc mają się one do tych chłodnych kolorów, które powiekszaja przestrzeń?
    i druga sprawa... prosze podajcie mi przykłady chłodnych pasteli, bo ja myśląc o pastelach mam w wyobrażeniu właśnie beż ;)

    pozdrawiam :)[/quote:8c1b06c225]

    Nie, nie musi być chłodno. Ogólnie jasny kolor powiększa pomieszczenie, ale zastosowanie ciepłych-jasnych barw dla mojego oka daje równie powiększający efekt jak zimno-jasnych. A o wiele przyjemniej się mieszka. :) Wybierz taki kolor, z jakim Ci będzie przytulnie i miło we własnym mieszkanku, a nie jakiś depresyjno-zimowy, który będzie Ci tylko smutek ładował do głowy:)
    • 122 wpisy
    8 września 2008 21:37:38 CEST
    Zgadzam się z romeusem
    • 76 wpisy
    8 września 2008 22:59:24 CEST
    Efekt powiększający to jedno - a inną rzeczą jest to, by przyjemnie Ci się mieszkało. Pod tym wzgledem patrz przede wszystkim!
    • 39 wpisy
    11 sierpnia 2016 12:30:33 CEST
    Jasne kolory faktycznie optycznie powiększają pomieszczenie. Do tego te cieplejsze dobrze wpływają na samopoczucie i dodają energii bo te chłodniejsze raczej wyciszają :) Najlepiej w takim wypadku sprawdzi się beż :)
    • 585 wpisy
    31 sierpnia 2016 20:25:03 CEST
    Raczej beż sam byłby lepszy
    • 136 wpisy
    3 października 2016 12:09:51 CEST

    Proponuję urządzenie pomieszczenia w ciepłych, beżowych odcieniach. Ściany pomalowane mogą być na kremowo, natomiast meble na wysoki połysk, w bieli i mocca. Do takiego pokoju, wpasuje się nasz grzejnik radiacyjny Oniris, który ma kolor antracytowy.

    • 230 wpisy
    27 października 2016 07:21:49 CEST
    Mm na prawdę pięknie. W takim salonie to można sobie odpocząć idealnie po ciężkim dniu. Mi się podoba
    • 10 wpisy
    2 listopada 2016 10:13:29 CET
    faktycznie wyglada ładnie. Od siebie dodam jeszcze tyle, że oprócz jasnych kolorów wpływ na optyczne powiekszenie pomieszczenia ma dobre oświetlenie i np. lustro na ścianie.
    • 10 wpisy
    3 listopada 2016 10:15:55 CET
    dobrze dobrana fototapeta też może optycznie powiększyć pomieszczenie, ale to jeśli komuś się podoba, ja osobiście również stwaiłbym na lustro, bo za tapetami nie przepadam. A i nalezy tez pamiętać żeby nie zagracać niepotrzebnymi rzeczami (wazoniki, ramki, świeczniki itp.) bo to też skutecznie ograniczna przestrzeń.
    • 6 wpisy
    8 listopada 2016 10:49:36 CET
    bardzo ładne wnętrze, jasne meble na wysoki połysk faktycznie optycznie powiekszają pomieszczenie

Szybka Odpowiedź