Forum Budowlane » Elewacje i docieplenia

Jaki rodziaj elewacji zewnętrznej?

    • 65535 wpisy
    8 sierpnia 2008 13:50:14 CEST
    Planuje remont domu z zewnętrznej strony, bo już wygląda strasznie. W ogóle nie orientuję się jaki rodzaj nawierzchni zastosować. Teraz mam "baranka" na ścianach, na co proponujecie zmienić? I jakie są koszty takiej robocizny? Łatwo jest samemu to zrobić? Nie mam doświadczenia z Elewacjach, ale w zamian mogę podzielić się doświadczeniem z wykończeniu wnętrz, malowaniu, aranżacji - na tym się znam... Z góry dziękuję za pomoc.
    • 164 wpisy
    20 października 2008 20:32:14 CEST
    najlepiej zatrudnić osobą fachowca w tym temacie
    • 24 wpisy
    23 października 2008 00:14:26 CEST
    Hmm dużego wyboru nie ma, baranek ze struktur(silikonowych) jest najtrwalszy. Kornik mimo iż ma swój urok po 4-5 latach wygląda już brzydko, robią się zacieki. Co do nakładania struktury na elewację radzę zostawić fachowcom trzeba to robić w ściśle określonych warunkach, nie może być silnego wiatru, ani mocnego słońca.
    • 605 wpisy
    13 listopada 2008 14:26:25 CET
    Wśród gotowych mas tynkarskich wyróżnić możemy 3 rodzaje: masy tynkarskie dyspersyjne, krzemianowe, silikonowe.
    Dyspersyjne masy tynkarskie są najczęściej produkowane przy użyciu żywic akrylowych i dlatego często nazywane są tynkami akrylowymi.
    W krzemianowych masach tynkarskich spoiwem jest potasowe szkło wodne, które podczas wysychania trwale wiąże się z podłożem masy tynkarskie łączą w sobie najlepsze zalety tynków dyspersyjnych oraz krzemianowych.
    • 5 wpisy
    24 lutego 2009 19:48:48 CET
    Witam,
    W dziedzinie materiałów elewacyjnych dzieje się dosyć sporo i tradycyjny "baranek" nie jest obecnie ani najtrwalszym, ani najtańszym rozwiązaniem. Poza tym nie jest tez zbyt modny... Generalnie rzecz biorąc mamy do wyboru tynki (. silikatowe, żywiczne, mineralne), cegłę (np. klinkierową lub licową), kamień czy drewno. Cała gama możliwych zastosowań jest opisana w artykule polecam.
    Powodzenia:)
    • 65535 wpisy
    1 grudnia 2009 16:14:30 CET
    ma takie pytanko czy wie ktoś jak się robi albo jaka firma robi elewacje z elementami kamiennymi? Powiedzmy na samym dole tak ok pół metra, bo fundamenty są wysokie i na nich zamiast zwykłego betonu. Dodam że jestem z okolic warszawy a nie z centrum i chciałabym żebym przez to nie poszła z torbami :wink:
    • 6 wpisy
    28 czerwca 2010 17:13:21 CEST
    my mamy taka elewację z łupka ozdobnego, bardzo ładnie to wylada i wcale dużo nei zapłaciliśy , skorzystalismy z oferty kimararpro, możesz zajrzeć na stronke marmurowe*pl i zobaczyć czy ci to odpowiada. Powodzenia :)
    • 7 wpisy
    5 sierpnia 2010 21:08:27 CEST
    Ja bym polecił elewację drewnianą, ale to ze względu na moją sympatie do tego materiału. Można kombinować, tutaj nie ma ograniczeń. Liczy się tylko wyobraźnia i materiały jakie użyjesz do remontu domu. Drewno wcale nie jest takie drogie a roboty mozna teoretycznie przeprowazić cały rok. Przyszłość należy do domów z wizerunkiem ekologicznym a drewno jest podstawowym materiałem w tej dziedzinie.
    • 4 wpisy
    12 sierpnia 2010 22:43:44 CEST
    Ja też polecę elewację drewnianą, sam mam i wygląda super.
    • 4 wpisy
    12 sierpnia 2010 22:43:48 CEST
    Ja też polecę elewację drewnianą, sam mam i wygląda super.
    • 5 wpisy
    4 listopada 2010 21:01:35 CET

    Witam mam podobny problem - potrzebuję zorbić elewację domu. Dom to typowa kostka końcówka lat 70. Jestem z Wroclawia. Czy ktoś zna jakąś rzetelną firmę, która doradzi mi rozwiązanie i zajmie się wykonaniem?

    • 5 wpisy
    6 listopada 2010 20:04:43 CET

    Jeżeli chodzi o wyszukiwanie fachowców polecam . Wpisujesz co masz do wykonania, a oni wyszukują dla ciebie ekipy z twojej okolicy. Dostajesz na maila wyceny od tych firm - szybko i prosto. Możesz też z łatwością sprawdzić referencje fachowców na stronie. Dodatkowo teraz jest konkurs , można wygrać do 10 000 zł na usługi.

    • 488 wpisy
    8 kwietnia 2011 04:18:14 CEST

    Swego czasu zapowiadałem i teraz zapraszam na nową formułę: wykłady szkoleniowe z fizyki budowli przez internet. Każdy może za niewielką opłatą uzyskać cenne informacje techniczne i praktyczne, opisy problemów i ich rozwiązań, podpowiedzi i przestrogi - także pytać do woli. Wiem co boli inwestujących w budowę wymarzonego domu. Zamiast błądzić, zapisujcie się na wykłady!

  • 18 kwietnia 2011 11:04:53 CEST

    Najlepiej jest poczytac na internecie. Trzeba do tego miec cierpliwosc jak ktos zna jezyki obce to rowniez moglby poczytac. Pospiech jest zlym doradca o czytanie to nabywanie wiedzy. Bazujac na tym co sie nauczylo mozna podjac wlasciwa decyzje. Najpierw trzeba zaczac od posprawdzania informacji na portalach budowlanych tam jest wiele informacji na rozne tematy. Najbardziej godne polecenia sa te ktore oprocz fachowych porad oferuja dostepnosc materialow z danego regionu. Czyli kroki:

    1. internet

    2. inne zrodla

    3. podjecie decyzji

    • 488 wpisy
    18 kwietnia 2011 15:01:58 CEST

    Właśnie dzięki temu, tysiące domów jest zbudowane z błędami! Zapraszam budujących i wykonawców a także projektantów po wiedzę! Najpierw wiedza! Potem będzie się wiedzieć, czego szukać w necie czy hurtowniach. Dzisiaj produktów i technologii dość, ale co i kiedy stosować, to trzeba wiedzieć.

    • 164 wpisy
    18 sierpnia 2011 16:21:06 CEST
    Co do elewacji, to jest tak dużo możliwości, że wybierz po prostu taką na którą Cię stać, albo która Ci się podoba, jedyne co mogę polecić to farby do elewacji, jeśli będziesz chciał mieć jakiś kolor na mnie elewacje malowaliśmy farbami Fluggera i wydaje mi się, że co byś nie położył, czy sylikonową, czy strukturę, czy akryl, to farbę tam dobierzesz
    • 488 wpisy
    19 sierpnia 2011 18:29:04 CEST

    Ile to razy trzeba napisać, zeby w końcu dotarło?

    Podcxzas projektowania oraz przed decyzją ocieplenia czy renowacji elewacji, musimy zbadać rozkład wilgoci w poszczególnych warstwach materiałów przez min. dwa kolejne lata w warunkach rzeczywistych i na tej podstawie dobierać materiały w zakresie dyfuzyjności, by nie dopuścić w ogóle do powstania kondensacji, a nie opierac się na opiniach, poglądach "wtajemniczonych" czy cenach produktów!

    Jerzy Zembrowski

    • 107 wpisy
    23 sierpnia 2011 00:38:04 CEST

    Panie Jerzy, bez nerwów:)

    • 164 wpisy
    23 sierpnia 2011 11:35:02 CEST

    nie dziwię się, bo Pan Jan już któryś raz o tym to nie jest wydatek 10zł, dlatego poleganie na opinii "znajomych" tu nie wyjdzie..."hej stary, czym mam zrobić elewacje?"
    "a walnij sobie akryl, bo ja taką mam" BEZSENSU!

    • 41 wpisy
    24 sierpnia 2011 14:46:00 CEST

    Pnie Jerzy, prosze sie tak nie denerwowac, patrzac na Panskie wczesniejsze posty mozna stwierdzic ze wszyscy ktorzy nie wiedza co i jak wyprowadzaja Pana z rownowagi, ale chyba nie wszyscy musza byc od razu profesjonalistami jak pan no i po to chyba wlasnie wchodza na fora takie jak te zeby zaczerpnac troche informacji a nie wszystkich stac na to, zeby wszystko profesjonalnie urzadzic wymalowac wymierzyc sprawdzic itp bo nie wszyscy maja na to tyle pieniedzy :) ja jestem za tym, zeby kazdy malowal ta swoja elewacje na tyle na ile go stac, ale mozliwie najtrwalszymi metodami :)

    prosze sie tak nie unosic na przyszlosc :)

    pozdrawiam

    • 164 wpisy
    24 sierpnia 2011 16:24:45 CEST

    święta racja, od tego jest forum, zeby pytać;)

    • 488 wpisy
    26 sierpnia 2011 00:34:26 CEST

    Oczywiście, jedni pytają, a drudzy odpowiadają. Od tego są fora - taki hyde park.

    Gdyby z doborem farb czy pozostałych warstw ocieplenia i elewacji, można było kierować się opinią, nic bym nie oponował. Rzecz w tym, że dla każdego domu ściany wymagają określenia granicznych wartości wsp. oporów dyfuzyjnych wobec pary wodnej, aby wykluczyć w nich kondensację pary wodnej. Te wartości uzyskuje się z analiz cieplno-wilgotnościowych (zarówno dla domów projektowanych, jak też istniejących a ocieplanych). O tym pisałem i ciągle powtarzam.

    Dopiero mając te wartości (mi lub Sd) można iść do sklepu i wybierać materiały kierując się czymkolwiek (poleceniem firmym modą czy estetyką opakowania albo ceną). Bez tych danych, odbędzie się trafianie jak w totka!

    Od tego jest forum by przestrzec i przestrzegam przed niefrasobliwością.

    Ci co pytają, stoją przed pracami. Proszę poszukać na forach, zanim się dołączy do tych, do których dołączy każdy kto pójdzie na skróty: pytają jak usunąć pleśń z elewacji, przebarwienia, plamy oraz zawilgocenia, a także co zrobić, bo dom ocieplony a zużycie gazu jakie było, takie jest nadal.

    Pozdrawiam

    Jerzy Zembrowski

    • 107 wpisy
    29 sierpnia 2011 01:43:43 CEST
    kto takie analizy wykonuje, o których Pan pisze?
  • 2 czerwca 2013 15:24:16 CEST
    Stosował ktoś farby elewacyjne Fluggera? Jak się sprawdzają?

    • 17 wpisy
    15 sierpnia 2013 21:55:27 CEST
    Też polecam kamień w tej kwestii

Szybka Odpowiedź