Forum Budowlane » Wykańczanie ścian

jaki kolor do sypialni?

    • 4 wpisy
    12 sierpnia 2008 16:05:19 CEST
    zaczęłam właśnie malowanie i zastanawiam się nad jakimś ciepłym kolorem do ślałam, że fajnie też by wyglądały jakieś motywy dekoracyjne nad łóżkiem- może ktoś mi coś doradzi ? A i pytanie podstawowe- jaka farba( chodzi o firmę) ???dzięki wielkie
    • 65535 wpisy
    19 sierpnia 2008 12:47:23 CEST
    Wejdź na stronkę Tam będziesz miała systemy dekoracyjne, wyglądają ślicznie a wykonanie nie jest takie ciężkie. Malowałem glinką wenecką, tylko jedną ścianę w salonie, reszta na jeden kolor. Glinka wyszła bosko! Szkoda, że nie wiedziałem o tych systemach wcześniej, a nie jak prawie całe mieszkanie pomalowałem... A co do farb malowałem magnatem, bez zastrzeżeń.
    • 4 wpisy
    19 sierpnia 2008 15:30:37 CEST
    a jak jest z wydajnością? farba kryję dobrze, czy trzeba kilkakrotnie malować ? mam jeszcze małe pytanko co do kolorystyki- otóż wcześniej używałam zwykłej białej farby i do tego barwnik i oczywiście kolor zawsze wyszedł inny od tego jaki chciałam :sad:. A jak jest w przypadku farb Magnat - kolory różnią sie od tych pokazanych na puszce???
    • 59 wpisy
    4 września 2008 02:23:32 CEST
    Zawsze kolory się różnią. :P To zależy od ścian, na których malujesz (pomijam, że nawet jakby na puszce drukwali identyczny kolor jaki wychodzi na ścianie, to zmieniłby go materiał puszki, zazwyczaj inny przecież:)), od ilości światła wpuszczanego do pomieszczenia, nawet nachylenia ścian może lekko też... :) Masa czynników.
    • 122 wpisy
    10 września 2008 20:42:14 CEST
    Romeus ma rację
    • 45 wpisy
    27 marca 2015 23:27:46 CET
    Flugger ma bardzo dobre farby o prześlicznych odcieniach, uważam, że warto zajrzeć na stronę albo wybrać się do salonu i tam pooglądać próbki :)
    • 26 wpisy
    29 marca 2015 23:16:31 CEST
    próbki kolorów to świetne rozwiązanie, nie wyobrażam sobie malowania bez ich zakupu :) ciężko wyobrazić sobie kolor jeśli ogląda się go w sztucznym świetle
    • 15 wpisy
    31 marca 2015 10:10:55 CEST

    Do malowania sypialni lepiej wybrać stonowane kolory. Jeśli nie jesteście pewni, jak będą wyglądać kolory w waszym pomieszczeniu, zapraszamy do skorzystania z aplikacji dostępnej na stronie internetowej Farb Kabe, do której wystarczy wgrać zdjęcie pomieszczenia i odpowiednio dobrać kolor, jaki tylko wam się spodoba!


    Ten wpis został zmieniony przez FarbyKabe w 31 marca 2015 10:11:35 CEST"
    • 22 wpisy
    31 marca 2015 11:03:55 CEST
    z tego co wiem i się orientuje to do sypialni najlepsze są kolory dość ciemne... podobno przy nich odpoczywa się najlepiej :)
    • 15 wpisy
    6 kwietnia 2015 13:10:19 CEST
    Wiele również zależy od wielkości sypialni. Jeśli jest to pomieszczenie dość niewielkie - doradzamy nie przytłaczać go dodatkowo ciemnymi ścianami :)
    • 32 wpisy
    14 kwietnia 2015 08:39:30 CEST
    Ja postawiłabym na jasne wnętrze. Szczególnie rano pokój jest bardziej rozjaśniony. To zależy również od koloru mebli, ale jak dla mnie im mniejszy kontrast tym lepiej. Wnętrze jest spokojne i stonowane - większy relaks.
    • 15 wpisy
    21 kwietnia 2015 10:15:38 CEST
    sylwia28 napisał/a:
    Ja postawiłabym na jasne wnętrze. Szczególnie rano pokój jest bardziej rozjaśniony. To zależy również od koloru mebli, ale jak dla mnie im mniejszy kontrast tym lepiej. Wnętrze jest spokojne i stonowane - większy relaks.

     

    Zastosowałaś proponowane przez siebie rozwiązanie u siebie w domu? :)

  • 24 kwietnia 2015 09:37:27 CEST

    Ciekawą dekoracją nad łóżko będzie sztukateria wewnętrzna, a dokładnie panele dekoracyjne 3D. Niewątpliwą zaletą tych paneli ozdobnych 3D to nowatorskie wzornictwo, łatwość montażu, niska waga oraz fantastyczne możliwości dekoracyjne pozwalające trwale zmienić charakter każdego wnętrza. Można je stosować na części lub na całej powierzchni ściany, a malując je w ulubionych kolorach sprawisz, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego stylu. Dodatkowo stanowią izolację i wygłuszenie. Dzięki różnorodnej rzeźbie wkomponują się w każdy styl wnętrza. :)


    Ten wpis został zmieniony przez EskpertSztukateriiWMB w 24 kwietnia 2015 10:23:52 CEST"
    • 32 wpisy
    29 kwietnia 2015 13:21:10 CEST
    FarbyKabe napisał/a:
    sylwia28 napisał/a:
    Ja postawiłabym na jasne wnętrze. Szczególnie rano pokój jest bardziej rozjaśniony. To zależy również od koloru mebli, ale jak dla mnie im mniejszy kontrast tym lepiej. Wnętrze jest spokojne i stonowane - większy relaks.

     

    Zastosowałaś proponowane przez siebie rozwiązanie u siebie w domu? :)

    Tak i jestem bardzo zadowolona :) Mam pokój wymalowany na biało, a w nim meble z jasnego drewna z białymi frontami. Do tego obraz przedstawiaqjący Nowy Jork nocą i kilka dużych kwiatów doniczkowych (stojących na podłodze, bo są wysokie). Mimo dużej ilości bieli jest naprawdę przytulnie.

    • 15 wpisy
    8 maja 2015 15:46:57 CEST
    sylwia28 napisał/a:
    FarbyKabe napisał/a:
    sylwia28 napisał/a:
    Ja postawiłabym na jasne wnętrze. Szczególnie rano pokój jest bardziej rozjaśniony. To zależy również od koloru mebli, ale jak dla mnie im mniejszy kontrast tym lepiej. Wnętrze jest spokojne i stonowane - większy relaks.

     

    Zastosowałaś proponowane przez siebie rozwiązanie u siebie w domu? :)

    Tak i jestem bardzo zadowolona :) Mam pokój wymalowany na biało, a w nim meble z jasnego drewna z białymi frontami. Do tego obraz przedstawiaqjący Nowy Jork nocą i kilka dużych kwiatów doniczkowych (stojących na podłodze, bo są wysokie). Mimo dużej ilości bieli jest naprawdę przytulnie.

     

    Brzmi przytulnie! Mamy nadzieję, że biel utrzyma się przez długie lata! A jeśli się znudzi - zawsze można zmienić dodatki, prawda? :)

    • 613 wpisy
    19 stycznia 2016 10:05:01 CET
    Jezeli nie masz małych dzieci to się utrzyma inaczej może być mały problem, ale jak mówisz zawsze mozna coś zmienić :)
    • 31 wpisy
    22 stycznia 2016 16:32:40 CET
    marta25 napisał/a:
    A i pytanie podstawowe- jaka farba( chodzi o firmę) ???
    Ostatnio czytałam o farbach Amazona - sama nie mam, choć ludzie się podniecali. Ale minusem są ceny, więc nie wiem, czy warto. Na pewno niezniszczalna jest Śnieżka satynowa.
  • R D
    • 39 wpisy
    26 stycznia 2016 20:42:49 CET
    Farby Amazona?
    Pierwsze słyszę. A co w nich takiego oryginalnego?
    • 613 wpisy
    29 marca 2016 22:33:24 CEST
    Też o takich nie słyszałem i również dowiedziałbym się czegos o nich dowiedział.
    • 39 wpisy
    9 czerwca 2016 07:43:23 CEST
    Ja proponuje pomalowanie sypialni na jasne kolory jak jasny błękit, beż albo jasne brązy czy zielenie. takie kolory pomagają sie wyciszyć po cięzkim dniu. ja w swojej sypialni mam kolory jasnego błękitu i niebieskiego i działa na mnie bardzo dobrze.
    • 21 wpisy
    14 czerwca 2016 08:20:15 CEST

    ja lubię w sypialni ciepłe kolory z gamy żótego i brązu

    • 323 wpisy
    30 czerwca 2016 17:48:00 CEST
    I do tego może jakiś brzoskwiniowy dla przełamania :)
    • 16 wpisy
    11 lipca 2016 13:39:25 CEST
    mi się podobają różne kolory, wszystko zależy od aranżacji wnętrza. Fajne są szarości, ale też beże i kremy są ok :)
    • 6 wpisy
    1 sierpnia 2016 11:12:25 CEST
    w sypialni jasne kolory wg mnie beda najlepiej wygladac
    • 11 wpisy
    10 sierpnia 2016 11:34:28 CEST

    jesli chodzi o sypialnię to podobają mi się ciemne kolory, szary w połączeniu z drewnem wygląda świetnie


    Ten wpis został zmieniony przez pavos w 10 sierpnia 2016 11:35:09 CEST"

Szybka Odpowiedź