Forum Budowlane » Systemy Inteligentnego Domu

Zabezpieczenie domu i budowy

    • 73 wpisy
    29 sierpnia 2008 22:48:42 CEST
    Witam ponieważ ostatnio coraz częściej w mojej okolicy i niestety na terenie mojej budowy dochodzi do włamań i kradzieży czasem dość dziwnych i karkoł że nic nie jest lepsze od człowieka ale jak zabezpieczyć dom? Po głowie chodzi mi monitoring (czy 4-6 kamer wystarczy czy trzeba więcej dawać), alarm (jakie czujki na wzrost temperatury czy na ruch?) w jednym z tematów niżej przeczytałem że są czujki na zewnątrz jak to działa w nowym domu będą psy więc mogą one powodować włączanie alarmu .Właśnie z tego powodu rodzice nei dali czujek na zewną i okna jakie dać aha lepsze okiennicę czy rolety antywłamaniowe? Przyznam się szczerze że nie jestem przekonany do firmy ochroniarskiej z powodu tego że widziałem ich działanie i był to śmiech na już w budowie wysoki martwi mnie garaż bo nie wiem jak go zabezpieczyć. Macie jeszcze państwo jakieś pomysły na zabezpieczenie domu??A ja zabezpieczyć tern budowy ??
    Znajdują się przecież tam cenny sprzęt budowaliśmy dom w którym mieszkają moi rodzice to ojciec gdy wprawiane były okna lub kaloryfery musiał spać na budowie da się to jakoś uniknąć?
    • 59 wpisy
    2 września 2008 07:25:28 CEST
    Nie trzeba spać samemu, można zawsze wynająć kogoś na stróża. :) Nie mam pojęcia jak wyglądałaby sprawa z czujkami ruchowymi na zewnątrz - przecież pod gołym niebem co chwila coś się rusza, mocniej zawieje, gałąź spadnie albo płachtę poderwie i może już zacząć wyć alarm. Może Pan zawsze zastosować kamery mieszane - prawdziwe i atrapy, tak by wyglądało groźniej.
    • 73 wpisy
    6 września 2008 13:04:21 CEST
    Nie no nie chodzi o pieniądze ale ja nie chce żeby mój dom wyglądał jak choinka. co do stróża to nie mam nikogo zaufanego a z osobami z gazety rożnie jest. Powiem szczerze ,że nie wiem czy to wystarczy, dlatego pytam się czy znacie państwo jakieś inne sposoby zabezpieczenia domu i EIB zainteresował mnie ale moje pytanie na ile ten system jest nie stanie się tka ,że np. w ziemie system zgłupieje i doprowadzi do tego ,że nie będę miał np. ogrzewania. Lub ,ze np. zacznie mi lać non stop wodę lub odłączy instalacje alarmową i monitoring albo coś jeszcze dziwnego?
  • 24 września 2008 04:15:20 CEST
    System EIB jest tylko tak mądry/głupi, jak jego programista. Jeśli nie przewidzi on np. reakcji po awarii zasilania to opisane przez Pana sytuacje mogą się zdarzyć. Dlatego jak w każdej dziedzinie - proszę zdać się na doświadczonego wykonawcę.
    • 73 wpisy
    24 września 2008 19:45:11 CEST
    Rozumiem czyli przy dobrym programiście jest to niemożliwe?
  • 24 września 2008 20:59:05 CEST
    Możliwe, jeśli dobry programista (lub elektryk) się pomyli i połączy nie te obiekty ze sobą. Można powiedzieć, że to tak jak na sali operacyjnej - doświadczony hirurg nie popelnia błędów, ale jak każdy człowiek może się pomylić.

    Jeśli jednak pyta Pan o to, czy system "sam z siebie" się zepsuje, lub wyśle przeciwny sygnał, to obecne systemy są na to jeszcze za mało inteligentne :-)
    • 73 wpisy
    25 września 2008 17:26:59 CEST

    Jeśli jednak pyta Pan o to, czy system "sam z siebie" się zepsuje, lub wyśle przeciwny sygnał, to obecne systemy są na to jeszcze za mało inteligentne :-)[/quote:5ce496e31f]
    No i o to właśnie mi chodziło , dziękuje ślicznie.
    • 4 wpisy
    16 stycznia 2009 09:50:06 CET
    Jednym słowem postawmy na dobre ubezpieczenie! [/quote:825ec419d0]

    Tak ale tutaj chodzi też o zabezpieczenie budowy a na budowie żadne ubezpieczenie nie działa niestety. Na czas budowy najlepszy jest jednak stróż albo obecność osobista a po zamknięciu budynku alarm i jednak firma ochroniarska. Na pewno w okolicy jest kilka i są bardziej poważne od tych wymienionych wcześniej (tych śmiech na sali...)
    • 73 wpisy
    17 stycznia 2009 14:28:47 CET
    Nie no są tylko ta o której mówię jest najbardziej rozreklamowana i ,, podobno " najlepsza a ja dziękuje jeśli złodzieje wynoszą tyłem sprzęt.I to już drugi przypadek z tej firmy o którym słyszę.Poza tym złodzieje są teraz bardzo wyspecjalizowani teraz działają inaczej czas przyjazdu firmy ochroniarskiej to ok. 10 min w tym czasie wchodzą do domu i szybko go przeszukują wywalając przyjeżdża firma ochroniarska jest już po w takim czasie jest duża szansa że nie znajdą to już teraz również przeżytek są kominiarki i inne maski.
    • 53 wpisy
    17 lipca 2019 10:57:49 CEST
    Instalacje alarmowe i systemy monitoringu ABAKS SYSTEM to najlepszy sposób ochrony nieruchomości przed włamaniem i napadem.
    Zajmujemy się kompleksowymi usługami z zakresu elektronicznych systemów zabezpieczeń.
    Oferujemy profesjonalny dobór elementów systemu, bezpłatne analizy i konsultacje a także wycena oraz dojazd do klienta.
    Wejdź i zobacz co możemy Ci zaproponować.

Szybka Odpowiedź