Forum Budowlane » Pokój dziecka - wystrój i wyposażenie

    • 17 wpisy
    2 września 2008 12:27:14 CEST
    Planuje założenie akwarium, tylko mam pare pytań. Pierwsze, zasadnicze pytanie, czy jest dużo roboty z utrzymaniem w czystości takiego akwarium? Jakie są mniej więcej koszty założenia ak ok 100l i kilka ładnych rybek, jakieś filtry.. Dzięki za odpowiedź!
    • 76 wpisy
    2 września 2008 14:15:50 CEST
    Niestety roboty z akwarium jest sporo... a generalnie jest zasada, że im więcej pieniędzy w nie włożysz, tym mniej potem będziesz musiał poświęcać czasu na jego pielęgnację.
    • 59 wpisy
    4 września 2008 02:07:19 CEST
    Wiele osób myśli sobie pewnie, że jak kupuje akwarium to ma zwierzątka bez najmniejszego wysiłku - kota trzeba karmić, przyjmować jego powroty po tygodniowym wypadzie;), najlepiej się z nim bawić, piesek to spacery, etc. a rybki - nic. I to jest niestety pomyłka, bo rybki to karmienie (najlepiej o regularnych porach), czyszczenie akwarium, pilnowanie wszystkiego... Im więcej kupisz sprzętu odrabiającego rzeczy za Ciebie (lepsze filtry etc.) tym lepiej potem będziesz miał:) A ceny - zależne od sklepów, najtaniej chyba w internetowych....
    • 122 wpisy
    5 września 2008 00:11:50 CEST
    Akwarium wyglada efektownie i niestety jest przy nim dużo pracy, więc nie nastawiaj się tylko na patrzenie na rybki. A one z wdzięczności i tak bedą traktowały cię jak powietrze. z psem albo kotem to chociaż czlowiek pogada :wink:
    • 1 wpisy
    24 września 2008 13:50:48 CEST
    Akwarium to super sprawa... idealnie uspokaja i... wyglada świetnie np. wbudowane w ścianę między 2 pokoje. Ogólnie polecam :)
    • 605 wpisy
    5 listopada 2008 14:06:21 CET
    Nie ma problemu z utrzymaniem w czystości takiego akwarium do tego jest odpowiedni sprzęt.
    • 16 wpisy
    17 grudnia 2008 16:19:50 CET
    Zainwestuj w dobry sprzęt, dobry filtr dostosowany do wielkości akwarium to podstawa. Nie ma nic gorszego jak zanieczyszczone akwarium i mętna woda. Jak już urządzisz akwarium to pamiętaj, że rybki możesz wpuścić do niego po ok. 3 tygodniach. Nowo założone akwarium najpierw musi "dojrzeć", wszystkie urządzenia powinny być wówczas podłączone.
  • gra
    • 13 wpisy
    12 marca 2009 12:47:15 CET
    Niestety roboty z akwarium jest sporo...[/quote:59e45fe95c]
    To fakt, jest sporo. Ale efekt końcowy jest super. Zwłaszcza jak ktoś to lubi.
    • 39 wpisy
    19 sierpnia 2009 20:16:02 CEST
    hej wszystkim mam pytanie czy nie wiecie jak cena jest załozenia takiego akwarium wbudowanego w sciane jak w tym linku ??
    • 76 wpisy
    1 września 2009 11:33:33 CEST
    hej wszystkim mam pytanie czy nie wiecie jak cena jest załozenia takiego akwarium wbudowanego w sciane jak w tym linku ??[/quote:4204a3738b]
    Bardzo duża mnie specjalista wycenił wszystko na około 20-40 tys. złotych ( bez rybek i roślinek) .Mnie również bardzo podoba się takie akwarium.
    • 16 wpisy
    15 września 2009 18:46:40 CEST
    hej wszystkim mam pytanie czy nie wiecie jak cena jest załozenia takiego akwarium wbudowanego w sciane jak w tym linku ??[/quote:70b8599ed8]
    Bardzo duża mnie specjalista wycenił wszystko na około 20-40 tys. złotych ( bez rybek i roślinek) .Mnie również bardzo podoba się takie akwarium.[/quote:70b8599ed8]

    Naprawdę dużo :shock: nie spodziewałam się aż tak dużej kwoty :shock:
    • 39 wpisy
    13 stycznia 2010 15:43:54 CET
    Witam Polecamy swoje usługi w zakresie aranżacji i projektowania akwariów Jak rónież opieke nad zrealizowanym projektem
    • 5 wpisy
    11 marca 2014 09:32:35 CET
    Im większe akwarium tym mniej pracy. ;) Przy akwarium 100l trzeba będzie wymieniać część wody raz na tydzień, przeczyścić szyby czy uporządkować rośliny i raz na miesiąc dokładnie wyczyścić całość i zrobić całkowitą wymianę wody. My posiadamy 450l, co prawda nie w ścianie, ale również wygląda ciekawie, sprzątamy co tydzień a 'generalne' porządki raz na 3-4 miesiące. :)
    Co Wyy! Aż tyle? Cena zdecydowanie zawyżona!

Szybka Odpowiedź