Forum Budowlane » Projekt i aranżacja ogrodu

    • 8 wpisy
    11 września 2008 09:55:30 CEST
    Witam wszystkich.
    Właśnie kupiliśmy domek z działką. Wkoło domu nie wygląda za dobrze. Sa zaniedbane i schorowane jabłonie, grusze, śliwki, i wiśnie i wszystko obok siebie. Trawę ścinam co dwa tygodnie ale pełno w niej babki zwyczajnej. Od frontu jest krzew pigwy, bez oraz nie znam nazwy płożący iglak. Nie mam zbytnio czasu na grabienie owoców które spadają więc chcemy ściąć drzewka owocowe i może jakieś tuje zasadzić. No i co wkoło ogrodu właściwie to nie mam pomysłu. Proszę o podpowiedź
    Pozdrawiam,
    • 76 wpisy
    11 września 2008 20:43:35 CEST
    A jaki chcesz mieć ogród? Napisz coś więcej...
    • 8 wpisy
    12 września 2008 09:45:08 CEST
    Witam,
    Przede wszystkim jak spadną jabłka gruszki, śliwki to chcemy wyciąć drzewka. Wracam późno z pracy więc brakuje mi czasu na grabienie zgnitych owoców liści. Chcę utworzyć żywopłot oddzielający od sąsiadów gdyż nie ma płotu ( jakie krzewy zasadzić i w jakim okresie). No i jak pozbyć się mleczów w trawie. Ostatnio kupiłam buteleczkę płynu na mlecze i niektóre zrobiły się żółte, niestety większość zostało zielonych. Interesuje mnie rabata kwiatów od frontu domu rośliny mało wymagające pielęgnacji (jakie gatunki i kiedy sadzić). W ogrodzie mam 2 krzewy bzu, pigwe, drzewko ozdobne ( gałęzie poskręcane) podobne do wierzby nie znam nazwy. Może wydzielić trochę miejsca i zamiast trawy wyłożyć korę i jakieś roślinki. Dom stoi na środku działki.
    • 9 wpisy
    13 września 2008 17:05:44 CEST
    Witam,
    polecam wybrukowanie podwórka, nie będzie problemów z mleczami ani z babką. Ani z liśćmi ani z trawą. Nie, z trawą będzie, bo może przerastać. Ale wystarczy pooblewać bruk co jakiś czas jakąś trucizną.

    Pozdrawiam.
    • 76 wpisy
    14 września 2008 16:10:20 CEST
    wystarczy pooblewać bruk co jakiś czas jakąś trucizną.[/quote:8cb1cbd501]

    i wypuścić na to psa... :mrgreen:
    • 8 wpisy
    15 września 2008 09:34:26 CEST
    Ja poważnie a wy nie. :sad:
    • 122 wpisy
    17 września 2008 16:14:03 CEST
    Żywopłot to bardzi dobry pomysł, drzewek trochę szkoda, ale na ich miejsce możesz posadzić krzewy ozdobne i drzewka iglaste. Z trawnikiem niestety łatwo nie pójdzie, bo mlecze są uparte. Też mam z nimi rpblem, z tym, że już przyzwyczailiśmy się, ze w penej porze roku trawnik jest usiany zółtymi kwiatami. Nawet ładnie to wygląda. Moze zadzwoń do pobliskiej firmy ogrodniczej i oni ci coś doradzą w tej kwestii
    • 67 wpisy
    30 kwietnia 2014 10:50:21 CEST
    A ja zazdroszczę wam drzewek owocowych ;) Jeżeli masz mimo wszystko weekendy wolne to zostaw je... to jest świetna sprawa, masz swoje owoced a jak przyjdą znajomi to będą wam też zazdrościć ;)
    • 81 wpisy
    13 czerwca 2014 22:00:57 CEST
    drzewka owocowe to fajna sprawa, zawsze mozna sobie pójść na ogród i cos zerwać :D
    • 67 wpisy
    15 czerwca 2014 19:37:53 CEST
    Gruszeczkę lub śliweczkę :P weź jakiegoś ogrodnika który ogarnie wam te chore drzewka i powie co robić z tą babką i bedzie super działka ;)
    • 15 wpisy
    27 grudnia 2014 12:48:22 CET

    To zleży co chcecie zrobić. Ja proponowałabym przed rozpoczęciem całego przedsięwzaiecia, nawieść trochę ziemi, wyrównać grunt, wykarczować cały ogród. Tym najlpeiej żeby zajęła się jakaś profesjonalna ekipa budowlano-drogowa, na przykład od pana Błaszczaka z Warszawy. Wtedy bedziecie mogli prlanować dokłądniej jakieś elementy małej architektury jakieś skalniaki, oczka wodne, sadzenie drzewek.

    • 29 wpisy
    8 stycznia 2015 11:35:20 CET
    mam za małą działkę na drzewka owocowe, ale czasami jeżdżę do teściów... ci to mają super ogród z owocami, też bym tak chciał, ale może kiedyś;)
    • 2 wpisy
    16 lutego 2015 20:02:14 CET

    To zalezy jakiego typu chcecie miec ogrod. Znam swietna firme, sama z niej korzystalam. Z mojego szarego zaniedbanego ogrodu zrobili piekny przestronny ogrod z wieloma oczkami wodnymi, skalniaczkami oraz tarasem z drewna egzotycznego. Firma ta przedstawia rozne propozcje mozna sie zastanowic i na spokojnie wybrac jaki ogrod chcemy miec. zobaczcie sami na ich storne internetowa  

    • 4 wpisy
    20 lutego 2015 09:29:02 CET
    Mogłabyś wszystko wyrównać, zostawić ładną, krótką trawkę, posadzić kilka nowych drzewek i wybudować w środku altanę albo miejsce na grill ;)
    • 42 wpisy
    26 marca 2015 09:22:51 CET

    Pomysłów na ogórd może być nieskończona ilosć, zależy czego oczekujesz- typowego owocowego sadu czy rekreacyjnego ogróda. Ja połaczyałem ze sobą dwie opcje, częśc ogródu to drzewa owocowe, maliny agrest itd natomiast w drugiej częsci mam małą altankę a wokół krzewy ozdobne. Krzewy mam posadzone w agrowłókninie   i na to mam wsypaną korę. Wyglada to ładnie i nie wymaga dużo pracy, 

    • 9 wpisy
    2 kwietnia 2015 21:55:50 CEST
    wokol ogrodu to najlepiej wysokie iglaki
    • 1132 wpisy
    27 lipca 2016 23:40:25 CEST
    Chyba, że zainwestujemy w mur samonośny, wtedy mamy zapewnioną prywatność w 100%. Wiele modeli jest w Pozbuk, dlatego jeżeli ktoś szuka to tam również trzeba zajrzeć ;)
    • 262 wpisy
    1 czerwca 2017 02:12:44 CEST
    Jak najbardziej, trochę pracy trzeba włożyc w jego ogarnięcie jednak widok uporządkowania daje wiele
    • 1132 wpisy
    21 czerwca 2017 10:41:10 CEST
    NO ja nie lubię patrzec na niezadbane podwórko dlatego postanowilismy ciekawie zaaranżować całośc ogrodu. W Pozbruk kupilismy Kamień Ogrodowy na ścieżkę, na patio Antyk Epoka a do dodatkowej ozdoby Palisady Dekoracyjne.
    • 63 wpisy
    26 czerwca 2017 11:06:00 CEST
    A ja proponuję Bukszpan wieczniezielony -gęsty krzew liściasty, który idealnie nadaje się do stworzenia jednolitego żywopłotu obwódkowego. Jego liście są skórzaste i ciemnozielone. I do tego fajne drzewka/krzewy ozdobne np. azalie, jałowiec, lawenda, magnolia.
    • 171 wpisy
    29 czerwca 2017 12:22:01 CEST
    Można się za niego zabrac po kawałku w ogarnięciu. Jezeli szukasz pomysłu to zajrzyj na stronę Pozbruk gdzie masz pomysły i najlepsze produkty pozwalające o zadbanie ogrodu.
    • 33 wpisy
    4 października 2017 14:39:46 CEST
    picaro napisał/a:
    Witam, polecam wybrukowanie podwórka, nie będzie problemów z mleczami ani z babką. Ani z liśćmi ani z trawą. Nie, z trawą będzie, bo może przerastać. Ale wystarczy pooblewać bruk co jakiś czas jakąś trucizną. Pozdrawiam.

    Doskonały pomysł na ogród! cały w kostce brukowej... równie dobrze można sobie cały ogród wyasfaltować.

    • 20 wpisy
    29 listopada 2017 10:22:00 CET
    Kostka brukowa to faktycznie bardzo dobry pomysł na aranżacją podwórka, natomiast jeżeli chodzi typowo o ogród to moim zdaniem wszelkiego rodzaju kamienne ozdoby i dekoracje będą strzałem w 10, warto sprawdzić je u nas :)
    • 585 wpisy
    31 maja 2018 16:16:08 CEST
    Fajną opcją jest również Kamień Ogrodowy Pozbruk do wykorzystania na ścieżce w ogrodzie.
    • 613 wpisy
    1 lipca 2018 14:33:25 CEST
    Zgadzam sie akurat tutaj warto zwrócić uwagę na propozycje od Pozbruk, które wyróżniają się nie tylko jakością wykonania ale również odpowiednimi zabezpieczeniami.

Szybka Odpowiedź