Forum Budowlane » Domy z bali

Opinie dotyczące firm stawiających domki drewniane

    • 2 wpisy
    15 września 2008 13:58:30 CEST
    Witam, proszę o opinie na temat firm budujących domki drewniane rekracyjne i mieszkalne z okolic Beskidów, np.: Urbud, Talbud, Dom-hurt, Juhas, itp. Czy ktoś z Państwa korzystał z ich usług i może wypowiedzieć się na temat jakości materiałów, wykonania? Na co należy zwracać uwagę przy kupowaniu takiego domu, jakie mogą wystąpić problemy?
    • 8 wpisy
    18 września 2008 01:34:05 CEST
    Kierując się wyborem firmy proszę kierować
    się kilkoma zasadami :
    - drewno użyte do budowy - konieczny atest, certyfikacja , wilgotność drewna poniżej 14 % , drewno musi być podane obróbce mechanicznej, impregnowane najlepiej klejone
    - optymalna konstrukcja ściany - konstrukcja drewniana dwustronnie
    zamknięta płytą OSB -3 / zapewnia to dużą sztywność konstrukcji/ w celu ograniczenia stężenia formaldehydu od strony wew. wykonuje się konstrukcje wsporczą oraz montuję się płytę kartonowo-gipsową /to optymalna konstrukcja ściany / często stosuje sie inne tańsze rozwiązania np od strony zew. płyta OSB -3 od strony wew. płyta FARMACELL, lub dwustronnie płyta Farmacell , nie polecam bezpośredniego/pośredniego montażu od strony wew. do konstrukcji / przerabialiśmy ten temat kilkanaście lat temu /
    - polecam tylko budownictwo w systemie prefabrykacji- zalety to duża
    dokładność wykonania elementów konstrukcyjnych - poszczególne elementy są
    docinane na linii montażowej z dokładnością do 1,5 mm , pozostaje jeszcze
    kwestia uszczelnień pomiędzy płytą OSB-3 a otworami okiennymi w przypadku
    budownictwa kanadyjskiego realizowanego na placu budowy niedokładność
    wykonania poszczególnych elementów konstrukcyjnych jest przyczyną ugięć,
    wyboczeń konstrukcji oraz jest przyczyną wichrowatości ścian / w
    przypadku
    prefabrykacji ściany montowane są na płycie / pozostaje duże
    prawdopodobieństwo niewłaściwego uszczelnienia wokół otworów okiennych /
    możliwość zawilgotnienia ścian podczas opadów atm./
    obiekt przykryty powinien być max do 2-3 dni /w przeciwnym przypadku może dojść do
    zawilgotnienia konstrukcji lub warstw izolacyjnych w przypadku opadu atm. nie dopuszczalne/
    - gwarancja min 20 lat
    - budownictwo szkieletowe to lekkie budownictwo dlatego też dąży się do
    max dociążenia go za pomocą dachówki
    - polecam tylko firmy z doświadczeniem zdobytym na rynkach zachodnich zwłaszcza Niemcy kraje skandynawskie

    Pozdrawiam
    Krzysztof
    • 2 wpisy
    18 września 2008 12:00:02 CEST
    Bardzo dziekuję za obszerną informację. A na co należy zwracać uwagę przy domkach drewnianych rekreacyjnych?
    • 65535 wpisy
    8 października 2008 23:13:39 CEST
    Nie polecam firmy WRKM INWEST z Ostrowa WLKP, nie potrafilby zbić porzadnej budy dla psa.
    • 39 wpisy
    3 kwietnia 2009 09:34:44 CEST
    Udziela Pan 30 lat gwarancji a firma na rynku istnieje 2-3 lata, spotkałem się z ciekawszą firmą firma wybudowała w ubiegłym roku 4 domy i też udzielała 30 lat gwarancji to jakaś moda , żeby udzielić takiej gwarancji trzeba wybudować przynajmniej kilkaset obiektów wówczas faktycznie możemy mówić o doświadczeniu oraz sprawdzonej technologii
    • 2 wpisy
    7 kwietnia 2009 13:07:32 CEST
    Dom drewniany - to przyszłość budownctwa
    Przyjazne środowisku budownictwo drewniane daje pewność życia w zgodzie z naturą, sprzyja zachowaniu spokoju i równowagi. Domy konstruowane w technologii szkieletowej charakteryzują się dużą trwałością gwarantującą ponad 100-letnie użytkowanie.
    Chciałabym polecić dobrą firmę budowlaną, która oprócz budowy domów z bali drewnianych i domów szkieletowych zajmuje się wszelkimi zagadnieniami w budownictwie od A do Z. W swojej ofercie proponuje także ogrodzenia i najlepszej jakości bramy garażowe czy posesyjne, również do budownictwa przemysłowego.


    NAPRAWDE POLECAM!!
    • 5 wpisy
    20 kwietnia 2009 19:02:29 CEST
    Pan Krzysztof zwrócił uwagę na najważniejsze kwestie przy budowie domu prefabrykowanego. Warto jeszcze dodać, że przy budowie domów w tych systemach trzeba zwrócić szczególną uwagę na fundamenty, na których ma stanąć dom - muszą być one odpowiednio wypoziomowane.

    Jarosław Gruźdź
    Budimex Danwood
    • 39 wpisy
    19 maja 2009 13:12:11 CEST
    chciałbym się dowiedzieć jak to się ma do domów murowanych jeżeli chodzi o cenę całkowitą takiego budynku czy jako inwestor zapłacę mniej za taki dom? interesuje mnie budynek o powierzchni użytkowej do 150 m ł o linki firm i fachową poradę.
    • 39 wpisy
    19 maja 2009 13:13:15 CEST
    dodam że mieszkam w woj łódzkim.
    • 2 wpisy
    29 maja 2009 13:37:09 CEST
    Proponuje spojrzeć na cennik, który znajduje się na stronie naszej firmy ()
    Istnieją małe różnice cenowe w zależności od województwa.
    Pozdrawiam :)
    • 15 wpisy
    15 września 2010 20:44:54 CEST

    takie posty to powinno umieszczac sie w dziale ogłoszenia,MODERATOR NIE JEST MODERATOREM,tutaj mają wypowiadac sie uzytkownicy,POLECAM INNE FORA W KTÓRYCH RYGORYSTYCZNIE PRZESTRZEGA SIE TYCH ZASAD

  • 15 września 2010 22:20:37 CEST
    no z tym sie zgadzam napisalem niezbyt ladnie, ale wiem ze bardzo duzo osob z Polski kozysta z uslug mojej firmy, niekture firmy nawet kupuja u mnie sobie domki, i sprzedaja dla Polakow po drozszej cenie.
    • 2 wpisy
    29 września 2010 17:38:20 CEST

    Witam wszystkich - planuje budowe domku z bali - czy otrzymam porady o firmie Timberlog? prosze...

  • 23 stycznia 2011 00:06:58 CET

    Witam wszystkich, polecam firmę spod Biłgoraja. Stawiali mi domek z bali. Wiem, że to daleko ale polecam ich. Dom postawili w 10dni, nie obijali się, wykorzystywali czas na pracę :-) jestem z nich zadowolona. Więcej informacji znajdziecie na moim blogu

    • 1 wpisy
    28 stycznia 2011 18:18:42 CET
    Witam, jestem własnie na etapie wyszukiwania rzetelnej firmy do budowy drewnianego domu. Jak nazywa sie cytowana wyżej firma spod Bilgoraja?
  • 29 stycznia 2011 22:03:31 CET

    Firma mieści się w miejscowości Tereszpol-Zygmunty właściciel to Paweł Gmyz telefon w googlach znajdziesz :-) Możesz zobaczyć ich wykonanie na mojej stronie Pozdrawiam

    • 8 wpisy
    30 stycznia 2011 02:44:25 CET

    Witam serdecznie

    Nie chcę na forum podawać strony www.

    W sprawach technicznych związanych z budownictwem drewniamym, szkieletu stalowego , budowy domów metodą tradycyjną w wersji energooszczednej , pasywnej bezintersownie mogę udzielić informacji

    Mój osobisty email domyszkieletowe@

    • 597 wpisy
    5 lutego 2011 13:58:01 CET

    Witam. Właśnie jestem na etapie budowy domu z bala razem z firmą Malorz-home z Trzyciąża. Dom powstaje w Krzyżowicach między Żorami a Pawłowicami. Start zaplanowany na mam nadzieje że to nie żart :) a o wrażeniach napisze.

    • 1 wpisy
    12 lutego 2011 09:57:28 CET
    Witam serdecznie chce zakupić dom drewniany firmy Skorpion. Chciałabym zasięgnąć języka na temat tej firmy. czy ktoś z Was kupił dom z tej firmy?
    Z góry dziękuje za odpowiedzi
    • 488 wpisy
    12 lutego 2011 19:18:37 CET

    Proponuję oprzeć się na opinii specjalisty fizyki budowli, bo tylko tak może mieć Pan konkretną i rzeczową opinię przedmiotu kupna.

    Jerzy Zembrowski

    BDB

    • 4 wpisy
    8 kwietnia 2011 01:20:11 CEST
    Witajcie, jestem nowym użytkownikiem i sam chcę postawić dom z bala. Mieszkam w i poszukuję zaufanej firmy, której mogę zlecić to zadanie.
    Czy ktoś zna może takie firmy:
    Eurobrus
    ROBUD
    Wimbud
    • 488 wpisy
    8 kwietnia 2011 03:35:13 CEST

    "Sam postawić dom z bala" - zlecając firmom?

    Swego czasu zapowiadałem i teraz zapraszam na nową formułę: wykłady szkoleniowe z fizyki budowli przez internet. Każdy może za niewielką opłatą uzyskać cenne informacje techniczne i praktyczne, opisy problemów i ich rozwiązań, podpowiedzi i przestrogi - także pytać do woli. Wiem co boli inwestujących w budowę wymarzonego domu. Zamiast błądzić, zapisujcie się na wykłady!

    • 4 wpisy
    8 kwietnia 2011 08:43:06 CEST
    JBZ - sam nie chodzi że samemu tylko chce podjąć taka inicjatywę- natomiast kwestie wykończeniowe wykonam we własnym zakresie
    • 16 wpisy
    19 kwietnia 2011 14:48:59 CEST
    Chciałabym odnowić temat. Planujemy z mężem wybudować domek letniskowy. Marzy mi się drewniany domek z gankiem. Może zabrzmi to dla Was naiwnie, ale na wzór domku z filmu "Nigdy w życiu" - prosty, drewniany, do tego kominek. Będziemy wdzięczni za podesłanie namiarów na sprawdzoną firmę.
    • 64 wpisy
    9 czerwca 2011 00:34:06 CEST
    Podobno najlepsze domy z bali stawiają sami górale :)

Szybka Odpowiedź