Forum Budowlane » Domy z bali

Opinie dotyczące firm stawiających domki drewniane

    • 488 wpisy
    10 czerwca 2011 17:33:43 CEST
    Podobno najlepsze domy z lodu stawiają Eskimosi, najlepsze z gliny Arabowie, a najlepsze na palach Papuasi.... :)

    Tak na poważnie, to domy z bala są budowane od stuleci na terenie całej Polski, a nie tylko w górach. Poza tym, wynajmując firmę czy ekipę do budowania, trzeba sprawdzić ich referencje, czyli odwiedzić 2-3 domy wybudowane przed 6-7 latami.

    Jerzy Zembrowski
    • 6 wpisy
    30 listopada 2011 15:08:17 CET
    Witam
    A czy ktoś słyszał o firmach: Wald - Bud z Łochowa lub Chaty z Drewna z Zielonej Góry?
    • 1 wpisy
    11 marca 2012 15:30:23 CET

    Widzę ,że na tym portalu wiele osób zadaje pytania gdzie szukać i jakiego wykonawcę domu . Mam chwilę czasu to odpisuję. Polecam firmę DREWNIANA CHATA .

    Mój mąż pracuje dla tej firmy w charakterze wykończenia wnętrz: glazura itp. I dlatego mogę zapewnić ,że osoby pracujące zarówno przy budowie jak i kompleksowym wykończeniu takiego domu wykonują swoje prace należycie i z gwarancją zadowolenia potencjalnego klienta. Nie jest to żadna forma reklamy firmy zamieszczona na tym portalu , gdyż jestem tylko żoną jednego z wykonawców pracujacych dla Pana Czechowicza .ale wiem jak mój mąż wykonuje swoje prace( wkońcu jesteśmy 24 lata ze sobą) . Pozdrawiam ANETA W.

    • 488 wpisy
    13 marca 2012 15:49:06 CET

    Gwarancja zadowolenia klienta - no, no - dobry chwyt. Ciekawe jak jest zapewniania? Jakiś weksel na wartość wykonanych robót i gwaranacja na papierze na 10 lat? Proszę podać szczegóły. Sądzę, że klientów to bardzo interesuje.

    Już pisałem, ale przypomnę:

    Wybór materiału na dom, czyli murowany, szkieletowy czy drewniany z bala, nie powinien być dokonywany wg mody, poglądów czy podpowiedzi. Gdyby energia dzisiaj i w przyszłości była tania jak barszcz, zaś materiały miały zbliżone ceny, to istotnie pozostałaby kwestia mody czy prezencji domu. Niestety, tak nie jest, zaś energia jest i będzie coraz droższa. Dom, w związku z tym, to inwestycja, która ma swoje koszty budowy i swoje koszty eksploatacji. Dom ma być funkcjonalny, wygodny, relatywnie tani w budowie i relatywnie tani w eksploatacji. Dom, to również wyposażenie w instalacje cieplne i wentylację. Te również mają różne koszty budowy i różne eksploatacji. Żeby to wszystko opanować, należy postępować racjonalnie, a nie jak gra na loterii. Dzisiaj nie ma szans na zbudowanie domu z bala mającego cechy energooszczędne. Takie domy muszą być docieplane, a to oznacza niebezpieczeństwo wpakowania się w kondensację pary i korozję drewna.

    Jak należy postępować, by stworzyć dom (każdej konstrukcji) o relatywnie najniższych kosztach budowy i najniższych kosztach eksploatacji?Kolejność postępowania jest tylko jedna:

    1. Wybieramy lub tworzymy na zamówienie projekt wstępny domu.

    2. Do projektu specjalista fizyki budowli opracowuje analizy energetyczne, z których określa się rodzaj materiału ścian, grubość i rodzaj termoizolacji, wyposażenie w systemy grzewczo-wentylacyjne oraz rodzaj i budowę elewacji, by uniknąć kondensacji pary w przegrodach.

    3. Na podstawie analiz, architekt kończy projekt budowlany, zaś specjalista fizyki budowli opracowuje rysunki detali i technologie prac.

    4. Wykonawcy ściśle trzymają się projektu i technologii - nie stosując żadnych modyfikacji. Jeśli trzeba zastosować zamiennik, wyłącznie po konsultacjach z tym specjalistą. Budową kieruje kierownik budowy a wątpliwości konsultuje ze specjalistą fizyki budowli. Solidny więc wykonawca, to taki co ściśle trzyma się projektu oraz technologii wynikających z fizyki budowli.

    5. Po wybudowaniu sporządza się świadectwo charakterystyki energetycznej, na którym powinny być potwierdzone podana w analizie energetycznej wskaźniki.

    Tak powstaje dom o najniższych kosztach budowy i eksploatacji i co ważne: bez błędów! Proszę zauważyć, że tu nie ma miejsca na marketing i stosowanie się do reklam i ulotek producentów czy sprzedawców! Dom jakościowy ma być oparty na wiedzy specjalisty fizyki budowli, a nie ulotkach i szumie reklamowym! Zauważmy, że celem marketingu jest sprzedać swoje produkty lub sprzedać swoje usługi, zaś celem fizyka budowli, jest strzec by dom nie miał błędów i był zbudowany wedle znanych na świecie od lat prawideł obejmujących value engineering - czyli najniższe koszty budowy przy najniższych kosztach eksploatacji - z zachowaniem prawideł fizyki budowli i zapewnienia komfortu cieplnego w domu.

    I niezwykle ważne: kierownik budowy ma być faktyczny, a nie fikcyjny pozyskiwany do wypełnienia Dziennika Budowy!

    Pozdrawiam,

    Jerzy Zembrowski

    • 4 wpisy
    12 kwietnia 2012 14:08:56 CEST
    Polecam firmę SENDOM ze Starej Kiszewy - szybka i solidna robota :)
    • 44 wpisy
    12 kwietnia 2012 17:56:49 CEST

    Jeżeli ktoś szuka firmy stawiającej domki letniskowe w Wielkopolsce to mogę polecić firmę DOMKIBANIE. Od kilku miesięcy jestem właścicielem bardzo ładnego 25m2 domku. Udało mi się go postawić bez pozwolenia, chociaż były z tym pewne komplikacje... Domek można zobaczyć pod linkiem


    ,domek-drewniany-chaber-6x6-25m2-83m2,19,34

    Dodatkowo ociepliłem domek, dlatego bywam w nim z rodziną praktycznie przez cały rok. Nic się z nim nie dzieje, nie trzeszczy, jestem zadowolony i ze spokojnym sumieniem mogę polecić każdemu.

  • 21 maja 2012 13:04:54 CEST

    Witam.

    Właśnie zakończyłam budowę domku drewnianego letniskowego o pow ła go firma PIONTEK z Kadłub k/Ozimka. Początkowo wszystko wyglądało bardzo dobrze .W chwili obecnej jestem całkowicie zdegustowana tą naciąganą firemką "KOGUCIK" Domek owszem stoi ale jest bardzo nie estetycznie wykończony Powbijane krzywo gwożdzie wystają z narożników ścian ,okna są krzywo zamontowane nie można ich domknąc ,nawet drzwi wejściowe są krzywo osadzone i trzeba montować je od nowa razem z futryną TOTALNA PORAŻKA .Firma komnpetnie nie dba o klienta nastawieona jest na szybki zysk .Szef firmy nie dotzrymuje terminów ani uzgodnień zgodnych z umową.Ekipa wpada jak po ogień i poprostu robią wszystko na odwal byle byłę szczerze odmawiam tej firmy bo to strata pieniędzy i kupa nerwów.

  • 6 czerwca 2012 03:43:27 CEST
    Witam,

    Sporo osób zadaje pytania dotyczące polecenia solidnej firmy budującej domy z bali. Wiele forumowiczów poleca różne firmy. Chciałbym zwrócić uwagę na to, iż niektóre osoby po prostu nie stać na budowę nowego domu, więc decydują się na zakup starego domu z bali, który ma swoją "duszę" oraz historię. Są to domy stosunkowo tanie, koszty przeniesienia wraz z montażem oraz wymianą koniecznych elementów to wydatek około ł. Dom na Podlasiu można zakupić za ok. - ł + do tego wykonanie fundamentów, pokrycie dachu oraz wykończenie. Gdyby ktoś z Państwa był zainteresowany,polecam firmę Sękata Chata z Mielnika k/Siemiatycz.
    • 597 wpisy
    3 października 2012 22:50:39 CEST

    Poza tym o czym pisze kolega powyżej mod powinien natychmiast usuwać takie posty ponieważ sam temat wskazuje na opinie o firmach a nie narcyzowskie pisanie o sobie. Ale dla mnie to bardziej anty niż reklama.

    • 488 wpisy
    4 października 2012 01:29:03 CEST
    Do wszystkich reklamujących się!

    Oprócz zachwalania i przedstawiania się jako niemal idealna firma budująca czy remontująca, warto przede wszystkim podać listę referencyjną dokonań a dla zainteresowanych kontakt do dowolnie wybranych domów wg takiej listy, aby mogli pojechać i sprawdzić efekty robót na domach użytkowanych przynajmniej kilka lat.

    Nie ma lepszej formy reklamy. Dzięki temu uniknie się rozczarowań - takich jak np. wyżej opisanych.

    • 597 wpisy
    4 października 2012 12:09:29 CEST
    o jestem ciekaw komu przeszkadzaja twoje wpisy?
    • 19 wpisy
    2 grudnia 2012 19:56:50 CET

    . Domex M kochański Męcina

    Wątek się toczy tu ,pytanie_o__domar,

    FIRMA NIERZETELNA!!!
    Przestrzegam inwestorów przed korzystaniem z usług tej firmy.
    Rażące odstępstwa od Projektu Budowlanego i obowiązujących przepisów budownictwa mieszkalnego.
    W rezultacie będą problemy z protokółami odbioru i brakiem "Pozwolenia na użytkowanie"

    Zbyt wie tu by pisać i zabrakło by postu. Dalsze etapy pozwolę sobie przedstawić w innych postach. Jeśli będą zainteresowani?

    Zdjęcia pod linkiem

  • 14 sierpnia 2013 12:02:43 CEST
    Z tą gwarancją to faktycznie śmiesznie, jakaś ekipa buduje swój drugi w życiu dom i już dają gwarancję, a najśmieszniejsze (choć nie dla inwestora) jest jak w następnym roku firma zostanie zlikwidowana i nie będzie już szumnie zapowiadanej gwarancji.

    Lepiej sprawdzić dokładnie firmę pod kątem wybudowanych już obiektów, referencji i działalności. Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć nasze domy - prosimy o kontakt lub wizytę na stronie.
  • 21 maja 2015 10:25:27 CEST

    Muszę się zgodzić z poprzednikami. Mój dom z bali stawiała firma megadrew która istnieje na rynku od 83 roku. W takim wypadku 10-letnia gwarancja faktycznie coś znaczy i ma rację bytu. Poza tym miałem możliwość obejrzeć kilka wybudowanych przed nich domów (w tym jeden 13 letni) więc doskonale wiedziałem na co się decyduję.


    Ten wpis został zmieniony przez lukaszPiotrowski w 21 maja 2015 10:26:59 CEST"
    • 25 wpisy
    21 maja 2015 13:26:34 CEST
    Czy ktoś z Was słyszał lub miał okazję współpracować z firmą Proeko? Twierdzą, że mają spore doświadczenie w tej branży, ale nie wiem co o nich sądzić.
    • 597 wpisy
    15 czerwca 2015 15:44:34 CEST
    patrz forum "buduj z drewna"
    • 1 wpisy
    4 stycznia 2016 16:47:08 CET
    Ja bardzo zadowolony jestem z firmy Wikpol z Wieliczki, która realizowała u mnie inwestycję. Naprawdę wykazali się pełnym profesjonalizmem. Wszystko zrealizowali w terminie, bez żadnych dodatkowych ukrytych kosztów. Polecam zapoznać się z ich ofertą.
    • 1132 wpisy
    1 czerwca 2017 14:34:06 CEST
    tez słyszałem że najlepsze drewniane domy sa od gorali więc szukaj, szukaj :)
    • 8 wpisy
    19 lipca 2019 13:36:24 CEST

    Popatrz na różne oferty i firmy, ponieważ rynek jest na tym polu bogaty i tych propozycji jest rzeczywiście sporo więc warto je sprawdzić, porównać i coś sensownego wybrać. Między innymi możesz sobie zerknąć na balesosnowe pl.


    Ten wpis został zmieniony przez jasio7899 w 12 listopada 2019 10:10:18 CET"
    • 13 wpisy
    24 września 2019 14:09:40 CEST
    Ostatnio wyroslo pare tego typu firm - patrze na temat z zaciekawieniem, bo przedstawione koszty sa duzo nizsze niz w standardowej budowie
  • 10 października 2019 18:34:23 CEST

    Miałem dobre doświadczenia z firmą Compete Home. Tu są ich realizacje: completehome. pl/galeria/domy-z-drewna. Niestety z tego co wiem oferta nie dla każdego, bo robią chyba tylko w Warszawie i okolicach.


    Ten wpis został zmieniony przez instbud w 10 października 2019 18:35:13 CEST"

Szybka Odpowiedź