Forum Budowlane » Sprzęt domowy RTV i AGD

Jakie AGD do kuchni?

    • 15 wpisy
    28 września 2009 17:48:49 CEST
    Akurat mikrofala to jest takie urządzenie, które raczej się nie psuje. Ja generalnie jestem nastawiony na jakość. Nie raz miałem nauczkę, w której chcąc oszczędzić wpakowałem się w większe koszty. Dlatego wolę zapłacić więcej i żyć spokojniej. Na pewno ktoś powie, że ten typ lubi przepłacać za markę. Nie prawda. Mało osób zna takie firmy jak Miele, Franke, Smeg, Liebherr, a to są marki produkujące najlepsze jakościowo produkty. I ktoś wejdzie do mieszkania, spojrzy na lodówkę Franke, pralkę Miele, czy piekarnik Smeg i nie będzie wiedział czy to są dobre marki, czy złe. Więc kwestia "gadżeciarstwa" tu odpada.
    • 39 wpisy
    20 października 2009 18:55:21 CEST
    Zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że kupowanie wszystkich sprzętów jednej firmy jest nieco ryzykowane. To, że np. pralka firmy X jest świetna nie znaczy, że lodówka będzie równie dobra. Ja mam lodówkę firmy Indesit i jestem z niej bardzo zadowolona. Działa już dobrych parę lat. Mikrofalówkę natomiast mam Electroluxa to jest chyba model EMS 2840. Kosztowała niecałe 300 zł kupiłam ją chyba nawet przez Internet ze sklepu . Wszystko zależy od tego czego oczekujesz od swojej mikrofalówki. Jakie ma mieć parametry, itd.
    • 3 wpisy
    29 października 2009 16:16:34 CET
    Co zakupów sprzętu jednej firmy - to nie wolno kupować wszytskiego od jednego producenta. Jeden specjalizuje się w lodówkach, drugi w komputerach a innny w pralkach :D co jest do wsyztskiego jest do niczego :) jesli chodzi o kuchenki- jakoś nie jestem przekonana do tych indukcyjnych... Najgorsze, że dziecko nie wie, że palnik jest jeszcze gorący i może się oparzyć :(
    Pralkę mam Indesit i jestem zadowolona,teraz poluję na następną dla rodziców... odkurzacz Clatronic kupiłam za na za... 200 zł :D
    Ogólnie trzeba uważać na ceny jak się wyposaża dom. Czasem ceny sprzętów różnią się nawet o kilkaset zł :/ najlepiej czekać na wyprzedaże albo promocje w sklepach internetowych :D
    • 39 wpisy
    12 listopada 2009 14:03:58 CET
    Ja uważam, że Bosh to dobra firma, ale kojarzy mi się głównie z pralkami. Ja bym polecała mastercook lub zelmer. Sama mam trochę sprzętów w kuchni z tej firmy i się jak najbardziej sprawdzają. Ponadto zrób rozeznanie w Internecie, można kupić sprzęt za połowę ceny:) Powodzenie w urządzaniu kuchni:)
    • 10 wpisy
    12 listopada 2009 14:07:06 CET
    Ja uważam, że Bosh to dobra firma, ale kojarzy mi się głównie z pralkami. Ja bym polecała mastercook lub zelmer. Sama mam trochę sprzętów w kuchni z tej firmy i się jak najbardziej sprawdzają. Ponadto zrób rozeznanie w Internecie, można kupić sprzęt za połowę ceny:) Powodzenie w urządzaniu kuchni:)
    • 15 wpisy
    18 listopada 2009 17:07:13 CET
    Faktycznie, moja mikrofala jest chyba starej generacji, bo ostatnio będąc u koleżanki, odgrzewała nam pizze i była super chrupiąca i tak jakby świeża. Coż zmieniłam zdanie co to tego sprzętu i sama teraz myślę co będzie moją kolejną inwestycją - mikrofala czy robot kuchenny :wink:
    Co do marki to koleżanka ma Electrolux :smile: Kupiła ją znacznie taniej w jakimś sklepie internetowym (dopytam w jakim, bo wiem że dała za nią dużo mniej niż normalnie kosztuje). Wiem tylko, że ma grilla i rozmrażanie - czyli taki standardowy zestaw, bez zbędnych bajerów :lol:
    • 39 wpisy
    18 listopada 2009 17:14:27 CET
    Najlepiej żeby wszystko do siebie pasowało, nie koniecznie musi być jednej firmy. Może zajrzysz na stronkę moderni, Tam jest mnóstwo ciekawych produktów potrzebnych w każdej kuchni. Jak wejdziesz na stronke tego sklepu powinnaś bez problemu dobrac coś do swojej kuchni.
    • 4 wpisy
    23 listopada 2009 10:57:51 CET
    Zgadzam się z agusek 25. Nie wszystko musi być na jedno kopyto. Tak jak ubrań nie kupujesz w jednym sklepie, żeby nie wyglądać jak manekin, tak też klimat w kuchni tworzą przedmioty z wyjątkowym designem, a takie znajdziesz w ofercie różnych firm. Jeżeli chodzi np. o toster, to na ocieplenie atmosfery polecam taki: , zaś żeby nadać trochę szyku kuchni, taki: . Oba bardzo dobre i tanie - taniej niż w innych sklepach
    • 3 wpisy
    20 stycznia 2010 10:52:15 CET
    Nie powinno kupować się agd tej samej firmy. Każda firma robi jedne produkty dobre inne gorsze, lub niekoniecznie gorsze, ale konkurencja ma lepsze produkty. Trzeba zorientować się, co jest na rynku najlepsze w danej cenie i kupić. Np. jeżeli chodzi o lodówki i pralki tylko Miele. Zmywarki Whirpool, Bosch, Siemens, Franke. Płyty indukcyjne Siemens, Gorenje, Bosch. Roboty kuchenne Philips, Braun, Siemens. Chociaż sam mam Inese MPM produkt, tak jak ktoś tam mikrofale, przyznam że działa doskonale, nie ma do czego się przyczepić. Piekarniki to Gorenje, Miele Smeg i Whirlpool.
    Pytałaś się o roboty, zadaj sobie pytanie z czego będziesz korzystała, chodzi o funkcje.[/quote:1837f9dbd7]

    Zgadzam się z tym w zupełności, żadna firma nie robi całego sprzętu bardzo dobrze. Mam sprzęt różnych marek i jestem zadowolona. Szczególnie mogę polecić lodówkę electrolux oraz okap kuchenny GLOBALO. Naprawdę trafiony zakup, a kupowanie sprzętu tylko z uwagi na logo producenta jest bezsensowne.
    • 39 wpisy
    21 stycznia 2010 13:50:21 CET
    Ze swojej strony mogę doradzić bardzo dobry produkt a mianowicie okap kuchenny. Informacje o producencie GLOBALO znalazłam w internecie i nie zawiodłam się:)

    Najbardziej zależało mi aby był cichy, z tego względu, że moja kuchnia jest otwarta na salon.

    Na pierwszych biegach okap jest praktycznie niesłyszalny. Zdarzało się już nie raz, że przebywając w salonie zapomnieliśmy go wyłączyć:) Ale nie tylko my jesteśmy zachwyceni tego typu produktem, proszę spojrzeć na to: ,reviews

    Dla mnie rewelacja!
    • 3 wpisy
    21 stycznia 2010 14:31:27 CET
    Ja też mam okap GLOBALO, z tym, że okap kuchenny FOLIRO SATIN, i potwierdzam jest cichy a to jest bardzo ważne, a do otwartej kuchni okap musi być nprawdę cichy. Fajne jest to, że ma timer i można ustawić jego automatyczne wyłączenie np. muszę wyjść szybko do sklepu a okap w tym czasie przefiltruje powietrze i jak wracam nie ma śladu, że coś było gotowane:)
    • 39 wpisy
    25 stycznia 2010 23:52:01 CET
    zastanawiam się nad kupnem okapu marki globalo, już o niej gdzieś słyszałem, ale jako, że tutaj dwie osoby użytkują taki okap, to chciałbym się dowiedzieć więcej o tym modelu.
    Już wiem, że jest cichy, a napiszcie proszę jak z ich czyszczeniem?

    Czy okapy z szybą nie czyści się gorzej? co z Serwisem u globalo

    pozdrawiam
    Tomasz
    • 28 wpisy
    27 stycznia 2010 20:55:00 CET
    Okapy szklane sa tak samo łatwe do czyszczenia jak te zwyczajne, a przy okazji wyglądają bardziej atrakcyjnie w kuchni.
    My u siebie mamy taką Amicę: ,
    Póki co nie trzeba było jej serwisować, więc jest ok. O okapach globalo niestety nic nie wiem, więc nie pomogę.
    • 3 wpisy
    30 stycznia 2010 23:16:18 CET
    zastanawiam się nad kupnem okapu marki globalo, już o niej gdzieś słyszałem, ale jako, że tutaj dwie osoby użytkują taki okap, to chciałbym się dowiedzieć więcej o tym modelu.
    Już wiem, że jest cichy, a napiszcie proszę jak z ich czyszczeniem?

    Czy okapy z szybą nie czyści się gorzej? co z Serwisem u globalo

    pozdrawiam
    Tomasz


    Hej

    Otóż okapy z szybą czyści się dość dobrze, trzeba tylko używać dodatkowego środka do czyszczenia szyb. Ja stosuje ten sam, co do okien i luster.

    Co do czyszczenia samego okapu też miałam pewne obawy, najpierw wbudowaliśmy piekarnik ze stali i po zamontowaniu wyglądał makabrycznie!!!
    Znajomi ostrzegali mnie, że na stali chromoniklowej widać niemal wszystko, ale nie spodziewałam się, że aż tak!!! byłam po prostu przerażona. Na szczęście przy zakupie okapu polecono mi środek do czyszczenia Berner:) szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie teraz bez niego czystego sprzętu! Z tego, co wyczytałam na opakowaniu to ma on za zadanie jeszcze konserwować i zabezpieczać.

    Okap jak i inne sprzęty czyści się świetnie i sprawnie, nie pozostają żadne smugi. Polecono mi jeszcze używać miękkiej ściereczki i czyścić w kierunku szlifów, bo w razie zarysowania nie będzie widać. Jestem bardzo wdzięczna obsłudze sklepu WWW za tak cenne wskazówki, miło, że ktoś jeszcze się zna na swojej robocie:)

    A z serwisu GLOBALO nie korzystałam to nie wiem jak to wygląda, a sądząc po pracy okapu pewnie nie skorzystam:)

    Pozdrawiam.
    • 65535 wpisy
    18 lutego 2010 22:41:46 CET
    Ja miałam raz do czynienia z serwisem GLOBALO. Jakaś usterka w okapie, nie pamietam dokładnie. Zadzwoniłam do serwisu o 11 przed południem na drugi dzien mialam juz dostaczoną nową część na wymianę, mąż szybko wymienił i po sprawie. Jeszcze nigdy nie widziałam tak szybkiej reakcji zwłasza, że na serwis lodówki czekałam prawie 4 tygodnie a ile naciągania. do tego dostała nowa kartę gwarancyjną licząca się się od dnia naprawy. Jestem pełna podziwu. nie słyszałam wcześniej dużo o tej firmieale teraz jestem do niej w 100% przekonana, szkoda, że maja tylko okapy :cry:
    • 45 wpisy
    14 grudnia 2010 12:58:05 CET
    A co sądzicie o firmie beko ? Przymierzam się do zakupu lodówki i widziałem pare ich produktów w rozsądnej cenie
    • 12 wpisy
    19 stycznia 2011 09:29:34 CET
    Z mikrofalówek polecam Samsungi i MPM, dużo osób chwali sobie również firmę do lodówek to zdecydowanie Bosh i Siemens. Pozdrawiam :)
    • 9 wpisy
    15 lutego 2011 19:12:47 CET
    Moja siostra ma piekarnik elektryczny z mikrofalą Samsung. Fajna rzecz, ma 2 w 1. Dodatkowo jest tu funkcja pizza, grill (rewelacja do zapiekanek:) ) funkcja rozmrażanie. Minusem może być to że piekarnik jest dosyć mały, wiec jak ktoś dużo piecze to może mu sie wszystko nie zmieścić.
  • 23 maja 2011 23:53:01 CEST

    Mi się podoba zestawienie LG Art Flower Wine, i mikrofala w tym samym kolorze. W kuchni fajnie by się komponowały. W sumie nawet nie drogo można kupić na , tylko taka aranżacja wymaga trochę wysiłku, żeby reszta do niej pasowała.



    • 20 wpisy
    22 czerwca 2011 13:56:07 CEST
    Whirlpool
    • 15 wpisy
    22 czerwca 2011 14:00:23 CEST
    ja mam lodówkę Gorenje (), a kuchenkę do zabudowy, o taką Beko

    jesli chodzi o okapy Globalo to sama nie mam takiego, ale moja siostra bardzo sobie chwali!
    • 11 wpisy
    6 lipca 2011 14:31:48 CEST
    Wszyscy tak polecają itp., a prawda jest taka, że często wszystkie te sprzęty AGD robi się w jednej firmie, tylko obudowy zakłada się inne.
    • 597 wpisy
    10 lipca 2011 11:58:55 CEST
    A ja ostatnio kupiłem kuchenkę i mikro w IKEI. Spodobał mi się brak emblematu producenta styl lekko retro i cena też w porównaniu z innymi pod zabudowę całkiem do przyjęcia. Duży PLUS dla IKEI to 5lat gwarancji!!!
    Oczywiście pralka zmywarka i lodówka już z Whirpoola.
  • 18 sierpnia 2011 15:07:50 CEST

    Ja polecam firmę Whirlpool i Boscha, jeśli chodzi o lodówkę Whirlpool to ta jest dobra Whirlpool WBC3545A, ma sporą pojemność, ma częśc z zamrażarką, w dodatku na prawdę fajnie wygląda. Posiada tez filtr antybakteryjny, pochłania nieprzyjemne zapachy i system niedopuszczający do powstania szronu. Dzięki temu nie wymaga rozmrażania co jest baaardzo wygodne, sama taką mam i czuje roznice.

  • 21 sierpnia 2011 14:28:16 CEST
    Miałam w starym mieszkaniu lodówkę, okap i pralkę Whirpoola z IKEI, ale długo nie pochodziły, więc drugi raz bym się nie zdecydowała.
    A czy ktoś się orientuje czy są różne rodzaje systemu No Frost w lodówkach czy wszystkie są takie same?

Szybka Odpowiedź