Forum Budowlane » Bramy i ogrodzenia

Czym ogrodzić żeby nie dac szanse wandalą.

    • 76 wpisy
    5 grudnia 2008 18:23:43 CET
    Witam chce ogrodzić działeczkę ale czymś takim żeby wandale piszący sprejami nie mogli mi popisać ( zwłaszcza od wjazdu).Ale raczej nie chce tego robić siatką ponieważ troszkę będzie brzydko wyglądała.
    • 605 wpisy
    5 grudnia 2008 19:02:53 CET
    Najlepiej ogrodzenia profili metalowych różnych rozmiarów, często są stosowane również rury cienkościenne o średnicach do
    • 76 wpisy
    30 grudnia 2008 20:03:14 CET
    Rozumiem można jakiś link prosić obecna działka ogrodzona jest siatką która ma około 20 lat więc muszę się jej pozbyć.
    • 2 wpisy
    27 marca 2009 21:58:44 CET
    a ja mysle ze swietnym rozwiazaniam jest posadzenie pnaczy, lepiej zainwestowac w rosliny i niech bedzie zielono. swietnie odseperuja od sąsiada i ulicy,a poza tym wycisza od ruch samochodwego i halasu.

    pnącza sa bardzo efektowne i z całą pewnością niedocenione, a siatka pod nimi zniknie i po klopocie. naprawde polecam




    __________________
    architekt krajobrazu
    • 76 wpisy
    28 marca 2009 09:56:07 CET
    No właśnie miałem ochotę zrobić to z tylu domu .Najprawdopodobniej posadzę też tuje kilka metrów od ogrodzenia tak aby skutecznie zasłaniały widok od ulicy oraz od sąsiadów. Problem jest z przodu , bo zawsze tam robi się najbardziej efektowne ogrodzenie. Miejsce gdzie chce stawiać dom jest na końcu ulicy i dość odseparowane od innych domów .Często tam odbywają się różne libacje i wiem że jeśli malują graffiti po asfalcie to po murze na pewno będą mi pisać.
    • 42 wpisy
    28 marca 2009 11:33:44 CET
    Tak naprawdę to na wandali w tych czasach nic nie da rady. Potrafia wszystko rozwalic.
    • 76 wpisy
    28 marca 2009 15:48:00 CET
    To znaczy niszczyć raczej nie niszczą ale malować malują, chociaż i to może się zmienić.
    • 2 wpisy
    17 kwietnia 2009 18:44:45 CEST
    Zeby nie dac powierzchni "do popisu" wzialbym cos "zniechecajacego" i tez posadzil jakies pnace rosliny dla izolacji. Moze panele? Barofor Betafence wyglada na bardzo mocne ogrodzenie, na wykonczenie palisad moznaby wziac ostre romby ciete pod skosem. Wysoka konstrukcja plus "zarosla" i grafiti nie bedzie. Z takim ogrodzeniem imprezowicze nie wygraja.
    • 76 wpisy
    17 kwietnia 2009 23:54:09 CEST
    A jak to będzie wyglądać??Mnie głównie chodzi o front bo z boku to już inna bajka . Bo jak dla mnie troszkę średnio przez kilka lat. Mnie się nie spieszy na razie ale w te kilak miesięcy chciałbym żeby to wszystko zarosło. Są jakieś takie specjalne rośliny żeby szybko rosły.
    • 2 wpisy
    20 kwietnia 2009 15:14:36 CEST
    Barofor wyglada solidnie, to taki system palisadowy. Ogrodzenie wytrzymale i "twarde", ale bez powierzchni do popisu dla graficiarzy. Jest jakis bluszcz szybkopnacy chyba, ale takiech sprinterow paromiesiecznych nie znam ;) . Popierma plan z tujami - zawsze ladnie wyglada taki plotek zieleni przy ogrodzeniu. Moga sie ladnie wzniesc, ale przyrost roczny to pewnie z pol metra najwyzej. To raczej plan przyszlosciowy, ale efekt finalny bylby ladny.
    • 10 wpisy
    18 stycznia 2010 00:27:59 CET
    Dać siatkę i nie ma powierzchni do malowania. albo pręty cienkościenne
    • 22 wpisy
    2 lutego 2017 14:03:25 CET

    Trwałe i estetyczne są elementy i profile ze stali nierdzewnej nie ma szans na anonimowe malowanie. mnie 

    służy takie ogrodzenie i brama już od dawna.

    • 20 wpisy
    28 lutego 2017 19:38:25 CET
    Myślę że mur samonośny oslo czy amsterdam z pozbruka bardzo dobrze będą chronić dom bo są bardzo trwałe, szybkie w budowie i gwarantuje 100% prywatności.
    • 613 wpisy
    31 maja 2017 13:51:47 CEST

    Poprzednik ma rację jak chcesz miec pewność i odciąć się od złośliwych sąsiadow czy nie obawiac się wandali to własnie najlepszą opcją będa mury pozbruk


    Ten wpis został zmieniony przez sebek108 w 31 maja 2017 14:01:47 CEST"
    • 29 wpisy
    19 czerwca 2017 19:12:18 CEST
    Jak masz ogrodzenie panelowe to możesz zasłonić całkowicie działkę poprzez zastosowanie taśm ogrodzeniowych thermoplast, które z łatwością zamontujesz na ogrodzeniu. To może skutecznie zniechęcić wandali do dalszych ataków na Twoją posesję
    • 17 wpisy
    19 października 2017 12:57:11 CEST
    Zdecydowanie stal nierdzewna, jest to rodzaj ogrodzenia który nie da szans wandalom pod warunkiem iż będzie solidnie wykonane, akurat pod tym kątem możesz liczyć na nasza pomoc :)
    • 171 wpisy
    10 maja 2019 12:39:01 CEST
    Ja całe szczęście odciąłem się ogrodzeniem w stylu muru samonośnego Rotterdam i nie żałuję, bo mam pełną prywatność i bezpieczeństwo. Poza tym wygląda pięknie od frontu i pomimo zimy i działania soli odladzajacych nic złego się z nim nie dzieje.

Szybka Odpowiedź