Forum Budowlane » Sprzęt domowy RTV i AGD

Sprzęty gospodarstwa domowego.

    • 7 wpisy
    9 stycznia 2009 16:40:06 CET
    Cześć. Strasznie ciekawa jestem z jakich urządzeń najczęściej korzystacie w swoich domach? Czy jesteście z nich zadowoleni? Ja chyba posiadam wszystkie niezbędne sprzęty, które powinny być w domu-kuchni, łazience. Ale po głowie chodzi mi zakup jakiegoś opiekacza do kanapek. Byłam u znajomej i zrobiła mi danie właśnie z tego urządzenia. Kanapki, a wyśmienite. A jakie jest wasze zdanie? wypowiedzcie się.
    • 9 wpisy
    12 stycznia 2009 16:20:07 CET
    Ja używam sprzętu, który jest mi najbardziej potrzebny. To co w kuchni musi być, a takie dodatkowe urządzenia to np gofrownica czy opiekacz do kanapek. I tu się zgodzę z Tobą Renato, że kanapki wychodzą bardzo dobre. Stwierdzam to po swoich dzieciach, które są strasznymi niejadkami : ) A kanapki, czy inne wymyślne jedzenie im smakuje, mnie również. A samo przygotowanie proste i pieczenie przyjemne nic nie przywiera (pokrycie teflonowe). W sklepie znajdziesz na pewno jakiś ciekawy opiekacz, tylko musisz się wybrać. Ja posiadam swój MPM-u i nie narzekam. Pozdrawiam.
    • 7 wpisy
    13 stycznia 2009 14:27:01 CET
    Cześć. Olu dzięki za odpowiedź. Zaraz obejrzę w internecie opiekacz jaki masz. Ja z Mpm mam gofrownicę inox, och i chyba dzisiaj skuszę się na gofry, bo dawno nie jadłam. A jak opiekacz znajdę i kupię to dam znać. A jaka jest mniej więcej cena? możesz zdradzić.
    • 9 wpisy
    14 stycznia 2009 12:22:27 CET
    Nie ma sprawy. I jak gofrownica się sprawuje? Ja mam swoją staruszkę, ale na razie nie zmieniam. Działa to działa. A cena mojego opiekacza to bodajże 59zł. Droga nie jest, a warto było zainwestować bo teraz służy. Właśnie na śniadanie zjadłam sobie takie kanapeczki masło (bez-jak ktoś się odchudza), ogórek, pomidor, sałata, szynka, ser żółty. Łatwo i szybko. Mniam, życzę smacznego.
    • 17 wpisy
    14 stycznia 2009 16:18:43 CET
    Nie wiem, czy dobrze waszą rozmowę zrozumiałem, opiekacz to jest to samo co grill , takie jak gofrownica, tylko dłuższe, od góry i od dołu masz karbowane płyty, i wkładasz tam np kawałek schabu i opiekasz go? To ja mam Tefala. Super produkt do kuchni. Można robić na nim mnóstwo fajnych potraw
    • 9 wpisy
    16 stycznia 2009 12:14:34 CET
    Dobrze Pan zrozumiał naszą rozmowę. Podłączamy do kontaktu i można piec i piec. Fajna, wygodna sprawa. Często z niego korzystam i polecam innym. Smak potraw jest świetny lubię "cudować" na nim różne pyszności. Smacznego.
  • gra
    • 13 wpisy
    24 lutego 2009 14:16:38 CET
    Ja również posiadam takie urządzenie jakim jest opiekacz do kanapek. Super rozwiązanie!
    • 7 wpisy
    2 czerwca 2009 15:56:37 CEST
    Zaczęłam się ostatnio rozglądać za tosterem, w zasadzie ceny są śmieszne a czuje że taki sprzęt szczególnie z rana kiedy pogania mnie pośpiech pozwoli mi zjeść w miarę szybkie i smaczne jedzonko, a może BH-8863 sobie sprawić
    • 5 wpisy
    12 czerwca 2009 10:23:33 CEST
    Ja ostatnio zamówiłam sobie toster, bo stary się zepsuł, a tosty bardzo lubię i dość często jem. Wybrałam sobie z mpm, bo akurat znalazłam na promocję, więc czemu by nie skorzystać, skoro firma dość popularna. Na pewno bardzo dobry sprzęt ma jeszcze philips czy bosh. Zależy też, ile chcesz przeznaczyć na zwykły toster. Zerknij sobie na stronkę, z której ja zamawiałam, bo może nadal mają promocję, a są tam rzeczy z wielu dobrych marek i będziesz mogła wybrać sobie coś porządnego.
    • 8 wpisy
    12 lipca 2009 23:52:10 CEST
    Ja zdecydowanie nie mogę obejść się bez mikrofalówki. Kupiłam już jakiś czas temu taką niedrogą Amicę do 300zł, ale teraz zastanawiam się nad czymś lepszym. Mikrofalówki nie są tak drogie, a ich koszt zdecydowanie się wraca - ja np. zaoszczędziłam na obiadach jadanych zwykle na mieście w pośpiechu. Chyba zainwestuję w jakiegoś dobrego Mastercooka, moja mama ma ten model
    sama z niego korzystam, potrafi wszystko;) W tym sklepie obiecano mi opłacalne raty, więc i ja się skuszę. Mikrofalówka to dla mnie absolutny must have;)
    • 4 wpisy
    8 sierpnia 2009 12:07:45 CEST
    Ja to ostatnio uzależniłam się od sokowirówki, mam zelmerka . Rano na śniadanie w ciągu dnia w wielkie upały, soczek ze świerzych owoców wskazany. Sprzęt potrafi mnie zaskoczyć, a ja tworzę różne dziwne kombinacje kulinarne :lol:
    • 15 wpisy
    12 sierpnia 2009 15:52:29 CEST
    Fakt sokowirówka super sprawa, zwłaszcza jak ktoś mieszka na wsi i ma swój ogródek w którym pod dostatkiem różnych warzyw :wink: Idziesz, przynosisz 2 marchewki, 3 jabłka (i tu uwaga moja innowacja) szpinak i pyszny soczek gotowy. Jednak ja zamiast sokowirówki zdecydowałam się na blender. To jest dopiero cudo :lol: Mam taki model . Jak go tylko dostałam to miksuje, szatkuje, miele co się tylko nawinie. Nie uwierzycie ale nawet ciasto na serniczek można w nim zrobić. Aż żałuję, że nie zdecydowałam się wcześniej :???: kiedy były moje ukochane truskaweczki - bo ani jedna by nie umknęła przed ostrzem blendera :grin:
    • 39 wpisy
    16 września 2009 23:13:54 CEST
    A ja po prostu nie mogę przeżyć dnia bez ekspresu do kawy! Rano po śniadanku, po powrocie z pracy - pełne uzależnienie :shock: wcześniej miałam ekspres "madeinchina" i po kilku użyciach nadawał się do wywalenia... Ale niedawno wyposażyłam się w ekspresik z De Longhi na za połowę ceny :shock: (prawdziwa hiperokazja :wink: )jak narazie sprawuje się super no i przynajmniej mam gwarancję na niego (nie to co na chińszczyznę)
    • 1 wpisy
    12 października 2009 13:35:08 CEST
    Zgadzam się z przedmówczynią! Też od czasu kupna ekspresu do kawy nie mogę się bez niego obejść! Swoją drogą, że kawa smakuje mi od zawsze, ale taka parzona zwyczaje się nie umywa do tej z ekspresu! :wink:
    • 4 wpisy
    15 października 2009 01:26:26 CEST
    Opiekacz do kanapek już posiadam, bardzo często z niego korzystam, ostatnio nawet przestałam używać tostera. Co innego chodzi mi jednak po głowie i chyba muszę się szybko decydować, dopóki trwa promocja. Chcę sobie kupić nową lodówkę, taką side by side ( Do tej pory miałam zwykłą, ale u mojej znajomej wypatrzyłam właśnie taką i teraz nie mogę przestać o niej myśleć.
    • 7 wpisy
    15 października 2009 15:40:21 CEST
    Witam serdecznie, zgadzam się z przedmówcami. Nie wyobrażam sobie codziennej pobudki bez prawdziwej kawy z ekspresu... mhmm:) Jednak jeśli chodzi o opiekacze do kanapek to przestałam im już tak bezgranicznie ufać;) Bo żeby zrobić pysznego tosta z serem potrzeba nam dwóch kanapek, a do tych typowych opiekaczy wchodzą takie dwie- czyli razem już 4 sztuki. I tak leci... a potem tylko diety i diety;) Pozdrawiam!
    • 22 wpisy
    16 lutego 2011 11:23:24 CET

    A no właśnie, chleb tostowy nie jest najlepszym wyborem przy diecie :) poza tym, nawet dla tych którzy na diecie nie są, też odradzam, taki chleb nie jest zdrowy, ten ciemny na pewno będzie lepszym wyborem (ale też zapakowany ma sporo konserwantów). Ja chce kupić sobie grill (w zamian za opiekacz) i zastanawiam się nad dwoma rodzajami - może pomożecie, który wybrać - taki grillownik - podobny jest go tostera ale można na nim grillować wszystko, ważywa, mięso itp. albo prawidziwy grill elektryczny jak ze zdjęcia

  • 21 sierpnia 2011 15:13:25 CEST
    Grill elektryczny to bardzo fajny sprzęt. Myślę teraz nad zakupem mikrofali z grillem kwarcowym, żeby trochę miejsca zaoszczędzić, bo też mam trochę tych sprzętów i powoli mi się nie mieszczą w szafkach :-)
    • 103 wpisy
    7 września 2011 12:32:46 CEST
    Fajny ten grill, ja póki nie kupię nowego to też z grilla w mojej mikrofali korzystam, na razie jestem zadowolona bo nawet funkcję opiekania mam.
  • 21 września 2011 18:55:55 CEST
    Teraz to można opiekać, gotować na parze, czy nawet piec, bo już i takie mikrofalówki widziałam.
    • 103 wpisy
    22 września 2011 12:35:35 CEST
    A jest ich teraz sporo, ale chyba najładniejsza to ta MH-6587PRC
    w kolorze wina, to ona właśnie funkcję opiekania ma i gotowanie kombinowane również.
  • 23 września 2011 00:21:32 CEST
    Jak ktoś lubi takie klimaty, to z pewnością mu się spodoba. Ja bardziej tradycyjne designy wolę, ale nie mam nic przeciwko innowacjom.
    • 103 wpisy
    23 września 2011 11:56:51 CEST
    No sprzęty muszą być jakoś dopasowane do wnętrza, bo nawet lodówka kolorze z kryształkami Swarovskiego w sprzedaży jest
  • 27 września 2011 23:54:43 CEST
    Ostatnio spotkałam się z problemem pleśni w lodówce, ciężko się jej ponoć pozbyć jak już raz powstanie. Czytałam, że są takie specjale uszczelki teraz w lodówkach, zapobiegające powstawaniu grzybów.
    • 103 wpisy
    13 października 2011 12:37:22 CEST
    Chciałam pokazać swoja ale trafiłam na tańszą z kombinowanym gotowaniem

Szybka Odpowiedź