Forum Budowlane » Domy z bali

dom drewniany-jaka firma

    • 597 wpisy
    1 kwietnia 2013 14:07:10 CEST
    Super wynik. Co prawda domy pasywne zaczynają się od 15W/m2/rok a do tegoż wyniku niby nie wiele ale jednak sporo.
    Pisałem to nie raz że kominek dobra sprawa ja natomiast nie budowałem w ogóle kominów co starczyło mi na docieplenie domu i wybudowanie WM z najcichszym reku na rynku. Mnie osobiście też kominek by odpowiadał ale nie ufam imprezom które w przyszłości moje dzieci a dodatkowo kominek to duży wydatek w porównaniu z innymi źródłami ciepła i te pieniądze wolałem przeznaczyć na PC. Akurat w moim przypadku musiałem przeliczać dwa razy każdą złotówkę. Teraz oczywiście zrobiłbym wszystko inaczej ale ponoć 3 dom buduje się dla siebie - na szczęście mam 43arową działkę więc jeszcze 3 domy zmieszczę :)
    • 40 wpisy
    1 kwietnia 2013 15:35:16 CEST
    Nie podpinam się pod do pasywny, skądże! Wiem, że do takiego jeszcze sporo brakuje, ale ten wynik w zupełności mnie zadowala :)
    Ja mam 20 arową działkę i czasem stwierdzam, że mogłaby być mniejsza (np. kiedy koszę trawniki) ;) Mnie budowa domu nie "wypompowała" jak innych inwestorów z którymi rozmawiam i chodzi mi bardziej o zmęcznie psychiczne i fizyczne niż o finanse. Mój dom stanął w 5 miesięcy, więc nie zdążyłem się za bardzo zmęczyć tą budową :)
    • 12 wpisy
    4 kwietnia 2013 00:52:00 CEST
    Piękny :) Niedługo sam planuję poszukiwanie wykonawcy, więc na pewno w tej sprawie się odezwę :)
    • 2 wpisy
    17 kwietnia 2013 11:12:59 CEST
    Wygląda bosko. Wierzę, że w środku jest tak samo fajnie jak na zewnątrz :) Sama myślę o czymś podobnym, ale na razie zbieram informacje i fundusze.
    • 40 wpisy
    17 kwietnia 2013 11:46:07 CEST

    :) Pamiętaj tylko, że funduszy trzeba mieć przynajmniej 50% więcej niż się zakładało że starczy! :D

    W środku jeszcze nie wszystko urządzone, ale mieszka się super!

    • 30 wpisy
    30 kwietnia 2013 13:54:07 CEST
    No to racja,zawsze trzeba mieć jakiś zapas na wszelki wypadek,aby starczyło nam na pokrycie dodatkowych nieplanowanych wydatków. Sam dom pięknie się prezentuje,też chciałbym mieć całość urządzona w drewnie.
    • 1 wpisy
    6 maja 2013 12:56:51 CEST
    Znalazłam profil firmy budującej domy z bala na fejsie Aktualnie śledzę postępy ich pracy w realizacji projektu. Są na etapie fundamentów. Ciekawi mnie efekt końcowy"
    • 1 wpisy
    4 stycznia 2016 17:29:39 CET
    My z mężem zdecydowaliśmy się na firmę Wikpol z Małopolski. Zostali nam poleceni przez znajomych, którzy również z nimi budowali. Solidny wykonawca, który terminowo wywiązał się ze swojego zobowiązania.
    • 597 wpisy
    21 lutego 2016 08:44:04 CET
    Ale jesteście śmieszni. W jednym dniu zakładacie kilka kont i piszecie o tej samej firmie. Myślicie że ludzie są aż tak głupi żeby tego nie zauważyć? Przecież to ANTYREKLAMA dla tej firmy - brawo za strzał w stopę.
    • 5 wpisy
    9 października 2016 10:50:24 CEST

    jesli firma, to z doswidczeniem- może ( domyzbalizakopane pl ), są długo  na rynku i działąja bardzo sprawnie. Szybko realizują projekty i pracują czysto.


    Ten wpis został zmieniony przez werkat w 9 października 2016 10:51:01 CEST"
    • 2 wpisy
    8 listopada 2016 13:42:48 CET
    Wybrałem twojedomki z Wielkopolski. Wiem, że budowali u sąsiada domek narzędziowy, który trzyma się już ho ho, dlatego zamówiłem u nich letniskowy na działkę. Na razie jest okej, planuję ocieplić, żeby dało się mieszkać również w zimę - fajna opcja, ciekawe jak się sprawdzi, polecam firmę, szybki montaż.
    • 32 wpisy
    10 grudnia 2016 13:38:12 CET
    Latem byłem u znajomych na mazurach i miałem okazję obserwować budowę domu z bala. Widziałem końcowy moment budowy i po kilkunastu tygodniach, gdy byłem tam znowu. Dom był budowany z lokalnej sosny (mazurskiej?). Bale z tego co się dowiedziałem od pracowników Natur Eko Dom, były leżakowane a następnie suszone mechanicznie. Cała budowa trwała jakieś 3 miesiące. Ciekawe czy to norma przy takich domach. Wykończony dom wygląda wspaniale. Nigdy nie brałem pod uwagę budowy domu z bala (drewno jako takie rozważałem) ale teraz ten materiał i taka technologia budowy zaczyna mnie przekonywać. Ciekawe jak to się sprawdzi zimą. U znajomych będę pewnie w okolicy sylwestra, więc przekonam się może o tym (o ile przyjdą mrozy). Zastanawia mnie to, na ile taki bal jest ciepły. Bal z tego co kojarzę miał jakieś 25-30 cm średnicy.
    • 597 wpisy
    10 grudnia 2016 16:44:15 CET

    Jedynie klimat. Ja mieszkam w swoim już 5 rok i się cieszę z tego że dałem go ocieplić od środka. Jedyny błąd zbyt mało wełny w dachu. Jak dom odizolujesz tyle będzie zużywał energii z moim zjechałem do 60W/m2. Gdzieś na forum jest opisany.

    • 29 wpisy
    29 grudnia 2016 11:21:12 CET
    Warto się trochę rozejrzeć za wykonawcą, który ma solidną pozycję na rynku i renomę. Budowa domu to jednak jest poważna sprawa i nie można sobie pozwolić na żadną wpadkę. Dlatego zachęcam do poszukiwań, zbierania opinii i dopiero wtedy można podjąć decyzję. Ekipa musi mieć doświadczenie, korzystać z optymalnych złączy z eArmet albo z innego sprawdzonego źródła, jakość drewna też nie może zostawiać nic do życzenia. Im bardziej kompleksowo podejdą, oferując pełen zakres usług łącznie z ogarnięciem materiałów, tym lepiej. Nie ma rozmycia odpowiedzialności, a spychologia na budowie to przekleństwo.
    • 1 wpisy
    2 stycznia 2017 10:56:34 CET
    Ja projekt swojego domu powierzyłam firmie i jestem zadowolona. Widziałam realizację i wykonania więc jestem dobrej myśli ;)
    • 2 wpisy
    1 lutego 2018 12:58:23 CET
    Witam
    Poszukuje firmy ktore budują domy z bali ręcznie ciosanych
    Mieszkam w okolicach Pruszcza Gdańskiego na pomorzu
    Jeżdząc po okolicach zobaczyłam BARDZO ŁADNY DOMEK Z BALI RĘCZNIE CIOSANYCH W JAGATOWIE osiedle Sloneczne Wzgórże Zabianka
    Poszukuje firmy która wykonała ten dom ponieważ chcę wybudować taki sam. Słyszałam tylko od ludzi mieszkających w okolicy ze to robiła firma z południa Polski.
    Dom jest nie zamieszkany i uzyskanie informacji jest trudne dlatego pisze na forum
    Jeżeli kto coś wie na ten temat proszę o kontakt.
    Z gory dziękuje
    • 16 wpisy
    4 lutego 2018 15:40:56 CET
    ffruktoza w Twojej okolcy jest dużo fajnych domków. Im bardziej na wschód tym ciekawiej, bo mazury mają swój styl i klimat jeżeli chodzi o domy z bala. Niedaleko też masz Szlak Domów Drewnianych, więc możesz zobaczyć jak to kiedyś wyglądało. Warto zobaczyć. A jak firmę szukasz to ja polecę architektów z Wiejskie Klimaty i firmę Natur Eko Dom. Znają się na balu i potrafią z niego wyczarować fantastyczne domy.
    • 171 wpisy
    3 grudnia 2018 14:26:33 CET
    Ciężko powiedzieć, myślę że najlepsza opcją będzie wybór sprawdzonej lokalnej firmy o której opinie mogą potwierdzić konkretne osoby.
    • 221 wpisy
    31 maja 2019 18:56:02 CEST
    Warto postawić na gotowy szkieletowy który też może być bardzo wygodny i dostępny w całkiem niezłej cenie.
  • 28 maja 2020 23:05:46 CEST

    Zbudowaliśmy sobie dom razem z firmą Wikpol z Podstolic nawet nie patrząc na odległość biura od Lublina i jak na razie bardzo się cieszymy. Pozdrawiam!


    Ten wpis został zmieniony przez Usunięty Członek w 28 maja 2020 23:07:44 CEST"

Szybka Odpowiedź