Forum Budowlane » Sprzęt domowy RTV i AGD

Chłodziarko-zamrażarka

  • gra
    • 13 wpisy
    24 lutego 2009 14:41:51 CET
    Prosiłabym o poradę w kwestii (jak w temacie) chłodziarki. Może od początku. Niedługo wprowadzamy się z moim mężem do nowo urządzanego domu i prawie wszystko to co powinno być zakupiliśmy. Pozostał nam tylko zakup lodówki. Chciała bym żeby był to sprzęt na prawdę dobrej klasy, bo jak wiadomo takie urządzenie kupuje się na lata. Poszukujemy wolnostojącej (srebrna), do 10tys. Możecie polecić jakieś z własnego doświadczenia? Przyznam się szczerze, że mam jedną na oku, znalazłam z Tomkiem. Ale jestem ciekawa waszych opinii. Z góry dziękuję.
    • 10 wpisy
    11 marca 2009 14:39:20 CET
    Pewnie, że z własnego doświadczenia można coś zawsze polecić. Tylko gorzej z parametrami i wymaganiami Pani Grażyno. Co dokładniej Panią interesuje? Jaka szerokość, pojemność? Itd. A może zakup już został dokonany?
    Ja swoją chłodziarkę mam już od jakiegoś czasu i czystym sumieniem mogę napisać, że lepiej chyba wybrać nie mogliśmy. Mąż Mirek, który tak wielkiej uwagi nie przykłada do wyglądu (funkcjonalności chyba też-taka jest prawda) stwierdził, że z wszystkich naszych dotychczasowych zakupów AGD, to właśnie z chłodziarki jest zadowolony. Podzielam jego zdanie. Przede wszystkim to co mogę doradzić to zakup lodówki z technologią No Frost, (to oczywiste). Pozdrawiam.
  • gra
    • 13 wpisy
    12 marca 2009 13:11:02 CET
    Pani Ulu, na początku dziękuję za odpowiedź. Lodówki jeszcze nie kupiliśmy, mamy trochę czasu (bo wprowadzamy się na początku kwietnia), a poza tym szukam sprzętu, który jak mówiłam chcę żeby posłużył namładnych parę lat. Ja na tych wysokościach, szerokościach itd się nie znam, ale miejsca jest dużo także zmieścić na pewno coś zmieścimy. Spokojnie weszła by taka o pojemności powyżej 500l, ale nam spokojnie wystarczy do 400. A może coś Pani dokładnie napisać o tej tech. No frost? I jaka to dokładnie lodówka (jeśli to nie problem), bo z chęcią bym obejrzała.
    • 10 wpisy
    16 marca 2009 15:55:28 CET
    To rzeczywiście lepiej przemyśleć zakup żeby później nie żałować. W takim razie orientacyjnie wiem co Panią interesuje. Już piszę o tej tech. Polega ona na tym, że nie wymaga rozmrażania, ponieważ nie powstaje w niej szron. Także czyszczenie takiej lodówki jest o wiele wygodniejsze. Ale nie tylko to sprawiło, że zdecydowałam się na taki zakup. Posiada inne równie dobre, sprawdzające się w praktyce funkcje. Moja ma pojemność 413brutto. Jest to sprzęt Franke, (z której mam również piekarnik). Najlepiej jest udać się do sklepu i tam obejrzeć różne chłodziarki, a potem nic tylko wprowadzać się i cieszyć z użytkowania. Czego oczywiście życzę. Pozdrawiam.
    • 21 wpisy
    25 marca 2009 14:25:51 CET
    o jak miło że nie tylko ja się zmagam z takimi problemami ale ze mnie gapa nawet się z wami nie przywitałam, hej dziewczyny a teraz do rzeczy słuchajcie ja też jestem właśnie na etapie szukania chłodziarki bo stara można powiedzieć że zipie już resztkami sił, więc zakup będzie konieczny tak czy siak ale wolę rozejrzeć się wcześniej bo nie daj boże jak padnie mi w najmniej oczekiwanej chwili. Nie wiem jak Wy ale ja to mam takiego małego bzika, znajomi to się nawet ze mnie troszkę śmieją ale moja lodówka w domu nigdy nie była pusta, zawsze można w niej znaleźć wiele dobrych rzeczy (a to mrożone warzywka itd, wiecie o co chodzi) w każdym bądź razie zapasów mam tyle że z pewnością całe wojsko mogę wyżywić więc teraz rozumiecie że szukam takiej porządnej chłodziarko-zamrażarki z fajnymi dodatkowymi funkcjami, bo zwyczajnie mi to na rękę. Grażyna zdecydowałaś się? mów mi tu szybko
    • 39 wpisy
    26 marca 2009 15:56:04 CET
    WERONIKO, niestety jeszcze lodówki nie mam. Ale już coraz bliżej i mogę odetchnąć Rozglądałam się i rozglądałam. Wzięłam pod uwagę tą, którą poleciła Pani Ula, bardzo fajna. Widać, że solidna. Tobie też radzę dużo szukać.. bo wiadomo, kto szuka ten znajdzie. Powodzenia.
    PS jak już będzie stała w kuchni to dam znać W końcu niedługo nastąpi długo wyczekiwana chwila... Wprowadzamy się!
  • gra
    • 13 wpisy
    26 marca 2009 15:59:12 CET
    Wylogowało mnie, eh.

    Grażyna.
    • 42 wpisy
    29 marca 2009 13:01:21 CEST
    Widać wszyscy się wprowadzają do nowych domów:) Tylko pogratulować. Ja mam swoją lodówke od 5 lat i jestem z niej bardzo zadowolony. A dałem za nią tylko 5 tyś i chodzi do teraz bez zarzutu.
    • 21 wpisy
    6 kwietnia 2009 14:33:58 CEST
    przeprowadzki w planach nie mam (póki co!) ale taka chłodziarko-zamrażalka od dawna chodzi mi po głowie i chyba najwyższa pora będzie przeznaczyć trochę kasy na ten cel tym bardziej że święta się zbliżają i mam tylko taką małą, cichą nadzieje że stara się nie zbuntuje w Wielkanoc bo będzie mała rodzinna katastrofa
    Ja mam swoją lodówke od 5 lat i jestem z niej bardzo co to chyba my możemy Ci w tym momencie pozazdrościć, mów szybko co masz bo do franke zajrzałam ale z chęcią bym coś jeszcze porównała więc, liczę na pomoc z Twojej strony

    Ps: okna już pomyte?
    • 3 wpisy
    8 kwietnia 2009 01:47:58 CEST
    Jak dla mnie wszystkie wymagania podane przez Panią spełnia amica X. Jest srebrna, pokryta nową, niebrudzacą sie powłoką. Sam u siebie mam różne produkty tej firmy i działają bardzo dobrze, a są tańsze niż podobne modele innych firm.
    • 39 wpisy
    21 kwietnia 2009 02:09:24 CEST
    Z oferty franke przy takim budżecie możesz pozwolić sobie na FCS2902 FS XS dobry pomysł jak ktoś ma lekkiego bzika na punkcie jakości wykonania i niezawodności (czyli dla mnie) mi najbardziej w lodówce spodobała się głośność pracy-42 dB...
    • 21 wpisy
    21 kwietnia 2009 14:39:24 CEST
    Z oferty franke przy takim budżecie możesz pozwolić sobie na FCS2902 FS XS dobry pomysł jak ktoś ma lekkiego bzika na punkcie jakości wykonania i niezawodności (czyli dla mnie) mi najbardziej w lodówce spodobała się głośność pracy-42 dB...[/quote:6d5fb7559f]
    a Ty właśnie taką posiadasz? powiedz czy rzeczywiście warto sobie taką sprawić bo wiesz co w sumie to już zerkałam na ten model, całkiem ciekawy no ale bardziej interesują mnie opinie posiadaczy więc jak będziesz mógł powiedzieć coś od strony praktycznej to będę Ci bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki.

    Musi być baaaardzo pojemna :mrgreen: to podstawa tak jak już wcześniej napisałam
    • 39 wpisy
    21 kwietnia 2009 22:07:07 CEST
    Jak potrzebujesz baardzo dużej lodówki, zastanów się nad side by side. Mam taką Siemensa, wygląda ładnie i jest barrrdzooo pojemna. Do tego ma dozownik na schodzone napoje. W lato świetne. Minus większe zużycie energii. Ktoś tam napisał o firmie Franke. To jest klasa, a może i wyżej niż Miele. Mam płytę indukcyjną ich oraz okap. Jakość wykonania, łatwość sterowania i generalnie ergonomia wzorowa. Minus, cena.. Wracając do lodówki, zastanów się nad side by side, są naprawdę wygodne.
    • 39 wpisy
    22 kwietnia 2009 04:34:02 CEST
    Weroniko jeśli możesz pozwolić sobie na taką lodówkę, to jak najbardziej polecam, zresztą przejedź się i zobacz, bo chyba nie będziesz podejmować decyzji tylko w oparciu o kilka opinii. Z praktycznego punktu widzenia trzeba dobrze się wsłuchać, żeby usłyszeć jak załącza się agregat, oczywiście no frost czyli brak konieczności rozmrażania lodówki czy też czujnik niedomkniętych drzwi jedyna rzecz której mogłoby brakować to telewizor :)

    Gość: miele to cenie za genialne pralki, nie ma opcji, żeby takową uszkodzić (mam 5 lat u siebie) chociaż jak dla mnie mogliby pomyśleć nad lepszym designem
    • 39 wpisy
    22 kwietnia 2009 19:26:12 CEST
    Ze swojej strony polecam tę 2 drzwiowe. Chociaż mnie nie było na nią stać, wydać parę tysięcy na lodówkę- za dużo. Na pewno byłabym z niej zadowolona, ładnie takie wyglądają. PO długich obserwacjach kupiłam lodówkę MPM, tę największą z 5 latnią gwarancją.. W tym momencie wielkość idealna, kultura pracy również. Nie ma bajerów, ale zależało mi na lodówce bez no-frost, małe dzieci w domu, nie zamykają jedzenia w pojemnikach.. No i to mnie głównie tknęło na nia.
    • 39 wpisy
    23 kwietnia 2009 03:37:13 CEST
    No tak, to wygląda jak z samochodem, dojechać do pracy można oplem, a można mercedesem, jaguarem... komfort inny, ale przeznaczenie to samo. Nie ukrywam, że tu chodzi teraz o zasobność portfela, jak kogoś stać to dlaczego nie? Tak jest z każdą rzeczą którą się kupuje...
    • 39 wpisy
    15 maja 2009 02:21:33 CEST
    Malade owszem jest ładna, cicha i dobrze wykonana, ale cena uh. Sama nie wiem może patrze przez pryzmat swoich dochodów, człowiek zarabiałby więcej to sprawa mogłaby wyglądać inaczej i mógłby pozwolić na coś tekiego. Ale już nie offtopuje :wink:
    • 39 wpisy
    18 maja 2009 14:36:40 CEST
    Ja z drugiej strony przy wyborze jakiś sprzętów, czy to telewizora, samchodu czy lodówki, kieruję się zdrowym rozsądkiem i zasadą, że jeśli coś jest porządne jakościowo, to musi swoje kosztować. Nikt nie da CI dobrej rzeczy za niską cenę. Chyba, że w promocji. Tak jak z opiekaczami do kanapek, kup taką za 20 zł, a taką za 5 razy tyle (100zł). Co do jakości jednej i drugiej nie trzeba polemizować. Fakt, 3-4 tys za lodówkę, to nie jest mało. Tu też mnie na taką narazie nie stać, ale mam doświadczenie z tańszymi, tymi do 1600 zł. Jak popsuła mi się taka stara, chyba polaru (działała u mnie ponad 10 lat :!: ) to lodówki muszę zmieniać średnio po okresie gwarancyjnym, co ok 3 lata. Już sobie powiedziałem, że jak popsuje mi sie ta, którą mam teraz, biorę na raty taką droższą, coś takiego jak Miele czy Franke. Może to troche naiwne, bo jakoś mam przekonanie, że awaryjność będzie mniejsza. Pożyjemy, zobaczymy.
    • 39 wpisy
    22 maja 2009 16:51:37 CEST
    Ja ze swojej strony powiem, że musisz po prostu dopasować sprzęt do swoich osobistych potrzeb.

    Nie da się wybrać uniwersalnie :)

    Co do porad, to sama niedawno stałam przed podobnym problemem i skorzystałam z tej strony:
    • 21 wpisy
    2 czerwca 2009 13:05:54 CEST
    uff! wreszcie się udało, wybór padł na FCB 320/M AI A+ :mrgreen: ktoś posiada? pojemna chłodziarka (203l) już mnie cieszy więc mam nadzieje, że żałować nie będę
    • 39 wpisy
    5 czerwca 2009 11:15:08 CEST
    uff! wreszcie się udało, wybór padł na FCB 320/M AI A+ :mrgreen: ktoś posiada? pojemna chłodziarka (203l) już mnie cieszy więc mam nadzieje, że żałować nie będę[/quote:6983ae7ade]
    a sama zamrazarka to duza jest? jak z ogolnym wyposazeniem, chodzi mi raczej o te wszystkie pojemniczki, polki itp bo ja to jestem taką mala pedantka ze nawet w lodowce wszystko musi byc u mnie na swoim miejscu bo nie znosze balaganu!
    • 1 wpisy
    14 czerwca 2009 01:28:20 CEST
    Na rynku jest tak duży wybór, że naprawdę trudno się na coś zdecydować. Warto kupić coś lepszego, ale właściwie i tak nie da nam gwarancji, że lodówka (choćby najdroższa) przetrzyma 20 lat... Dlatego warto szukać okazji i promocji przy zakupie, tak żeby nie przepłacić a kupić coś dobrej jakości. Promocji jest wiele trzeba tylko poszukać: -nawet pepsi gratis :)
    • 21 wpisy
    23 czerwca 2009 14:20:47 CEST
    zamrażarka ma jakieś 65l, co do wyposażenia to ja jestem zadowolona z Franke, już sama chłodziarka ma w środku 3 przestawne półki, takie specjalne pojemniki na warzywa oprócz tego półki w drzwiach, pojemniki na jajka i nawet stelaż na butelki dorzucili więc spokojnie można się rządzić miejscem. Pepsi mi co prawda nie dali ale wcale mnie to nie smuci :razz:
    • 1 wpisy
    23 czerwca 2009 22:44:44 CEST
    Wprawdzie zakup już dokonany, ale może ktoś jeszzce będzie szukał- moja znajoma urządzała niedawno dom i większośc sprzętu AGD kupiła na , była zachwycona i ofertą, i podejściem obsługi do klienta. Więc jeśli jeszcze ktoś bedzie szukał, to polecam :)
    • 5 wpisy
    10 sierpnia 2009 02:44:26 CEST
    widze ze losy lodowki zakonczone :), ciesze sie strasznie ze udalo sie wybrac. przewinelo sie tutaj troche tych lodoweczek, dlatego podrzuce wam jeszcze jedna tak do zobaczenia :)
    mysle ze przy zakupie tak waznego sprzetu warto sie dobrze rozgladnac ;)

Szybka Odpowiedź