Forum Budowlane » Łazienki - wystrój i wyposażenie

wanna z hydromasażem

  • 2 lutego 2011 15:07:49 CET

    mi też się podobaja wanny PoolSpa. Marzy mi sie taka sobie pooglądam, na maja duzy wybór . Zastanaiwam się czy lepiej kupic mniejszą czy uzbierac i kupic taka z prawdziwego zdarzenia. W sumie te mniejsze tez są fajne.

    kupiłaś poolspa? jak to czyścisz? kupujesz celowo środki?

  • 20 lutego 2011 18:27:17 CET

    mi też się podobaja wanny PoolSpa. Marzy mi sie taka sobie pooglądam, na maja duzy wybór . Zastanaiwam się czy lepiej kupic mniejszą czy uzbierac i kupic taka z prawdziwego zdarzenia. W sumie te mniejsze tez są fajne.

    kupiłaś poolspa? jak to czyścisz? kupujesz celowo środki?

    Nie chciałbym PoolSpa nawet za darmo.

    • 10 wpisy
    28 lipca 2011 18:18:10 CEST
    no właśnie z tymi wannami jest ten problem że po kilku latach zaczynają śmierdzieć, mają w dnie nawiercone kanały i nie wiadomo czym to czyścić, ale można kupić super wanne w dobrych pieniądzach i nie chinola, bo te akurat bym odradzał. Ciekawe wanny widziałem i POLSKIE na stronie: mają tam różne wanny chinole, polskie, riho i inne. Dobre wanny ma też hydro-top i ruben ale strasznie drogie... no ale...
    • 28 wpisy
    2 sierpnia 2011 15:06:48 CEST
    Wanna z pewnością jest bardziej relaksująca,więc jeżeli mam wybierać to chyba jednak właśnie ona. Jeżeli będziemy o nią dbać,to nic nie ma prawa śmierdzieć nawet po kilkunastu latach.
  • 4 sierpnia 2011 10:47:39 CEST
    Stanowczo odradzam chińską wannę, o nią poprostu nie da się zadbać.

    Wanny te nie posiadają samoczynnego spływu z pompy wodnej, przez to w pompie (jeżeli jest umieszczona poniżej ssaka) i w orurowaniu zawsze zostaje tak około pół wiaderka wody. Woda ta po pewnym czasie śmierdzi. Pójdę dzisiaj do jakiegoś hipermarketu, cyknę fotkę i dołączę ją do następnego postu. Na zdjęciu postaram się przedstawić o co chodzi z tym spływem.

    Często sprzedawcy mydlą oczy klientom informacją, że wanna wyposażona jest w system osuszania rurek po zakończonej kąpieli. Owszem takie osuszanie istnieje, ale tylko i wyłącznie układu powietrznego!!! Osuszanie to (jeżeli w wannie jest tylko jedna dmuchawa) w żaden sposób nie osuszy układu wodnego.

    W chińczykach ponadto po dwóch, trzech latach całkowicie schodzi powłoka chromowa z dysz i innych elementów. A wanny w dużej mierze są wykonywane z kiepskiego, kruchego "akrylu" , który jak nie zżółknie po paru latach jest tak kruchy i łamliwy. Wystarczy wówczas upuścić słuchawkę prysznicową i…

    Aha. Wanny chińskie nie mają żadnego serwisu!!! W przypadku usterki włącznika (panelu sterującego). .... Użytkownikowi można jedynie współczuć.

    Jest jedna mało znana firma, która wykonuje naprawdę pożądne bogato wyposażone wanny z hydromasażem, na SZTYWNYCH RURKACH, te nie obwisają.

    Ich wanny posiadają samoczynny (grawitacyjny) spływ z pomp wodnych i orurowania, wszystkie elementy są wykonane z chromowanego mosiądzu, dysze w dnie i na plecach są niskie i mają jedynie 1mm wysokości. Mają super jasną chromoterapię zintegrowaną z powierzchnią wanny, są to tylko nie wystające ponad powierzchnię wanny cztery punkty a świeci to jak diabli. Co więcej wszystkie funkcje sterowane są całkowicie elektronicznie, wanna nie ma żadnych dodatkowo wystających pokręteł, zaworów, wokół których zbiera się brud. Jest tylko jeden elektroniczny panel sterujący wystający jedynie 1mm ponad powierzchnię wanny.

    Ludzie pracujący w tej firmie produkują wanny już od ponad 10 lat, do tej pory robili to dla innych firm, którzy firmowali ich produkt swoim logo.

    Jak się pogada, to można u nich kupić wannę bezpośrednio i to o wiele, wiele taniej niż w sklepie. Dodam także, że ich ceny (nawet te sklepowe) są o 20-30% niższe od innych tak zwanych „wiodących producentów”
    Uwaga. Wobec obecnego zastoju na rynku wiele renomowanych producentów hydromasaży "ledwo dyszy" jakie mogą być tego konsekwencje np. w przypadku koniecznego serwisu... wiadomo.

    Jeżeli ktoś ma jakieś pytania w dziedzinie kabin bądź, wanien z hydromasażem to proszę. Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem jakie zdobyłem przez 15 lat serwisowania (różnym producentom) urządzeń do hydromasażu takich jak wanny, kabiny, minibaseny itp.
  • 8 sierpnia 2011 12:02:44 CEST

    Zgodnie z obietnicą złożoną kilka dni temu, załączam zdjęcie.

  • 22 sierpnia 2011 14:42:29 CEST

    mi też się wydaje że chińskie produkty są kiepskiej jakości. Można je kupić taniej, ale w gruncie rzeczy szybciej się psują i trzeba kupić kolejną. Może spróbuj kupić wannę z hydromasażem polskiego producenta np. Sanplastu? Z tego co wiem, ich wanny stoją wysoko w wielu rankingach, a ceny nie są zawyżone

    • 10 wpisy
    22 sierpnia 2011 14:54:37 CEST

    tak, to prawda ten system jest całkowicie bez głowy zrobiony, pompa jest zbyt nisko i w niej zawsze będzie stała woda co wiąże się wiadomo ze smorodkiem i prawdopodobnie zaraz ta pompa się wysypie, poniżej zdjęcie prawidłowo zainstalowanej pompy:

    • 10 wpisy
    22 sierpnia 2011 15:20:10 CEST
    ... a w kwestti chińskich wanien mam podobne zdanie, nie polecam lepiej wybrać produkt markowy nawet kosztem jakiegoś dodatkowego wyposażenia ale kupić coś co będzie funkcjonowało długo i bezawaryjnie... są firmy poskie z dużym doświadczeniem montujące systemy na wannach i ceny są ciutkę wyższe niż za chińszczyznę lecz osprzęt jest markowy i na końcu system wychodzi dużo taniej niż ten sam odpowiednik u producentów, osobiście mogę nawet conajmniej kilka takich zarekomendować.
    • 28 wpisy
    30 sierpnia 2011 16:00:50 CEST
    Zgadzam się z Wami. Często patrzymy tylko na cenę,a jak wiadomo ta nie zawsze odpowiada jakości. Słyszałem już wiele negatywnych opinii o wannach chińskich,więc kupujmy tylko to co naprawdę sprawdzone.
    • 10 wpisy
    6 września 2011 21:22:52 CEST
    prze zakupem warto upewnic się czy to na pewno nie jest chińczyk, wiem że duzo sprzedawców mówi klientowi przez telefon, że tak cacy to jest wanna z usa czy grecka, włoska lub niemiecka a później sie okazuje że to jest chinol, SPRAWDŹCIE TO, wystarczy poprosić o dane producenta i certyfikat.
    • 10 wpisy
    4 listopada 2011 21:09:23 CET
    Ja wybrałam wannę z hydromasażem i panelem prysznicowym, niezdecydowanym polecam sklep Aquaroom gdzie można znaleźć dosłownie wszystko. od zwykłych wanien, pryszniców po bardziej skomplikowane urządzenia do salonów spa. Polecam wszystkim wahającym się
  • 6 listopada 2011 23:28:14 CET

    Niestety aquaroom to chinol w "markowym" opakowaniu.

    np. ich produkt czerwona kabina prysznicowa z hydromasażem
    :3
    jest na chinskiej stronie

    lub to
    :2
    jest także tu:

    Jednym słowem aquaroom to chinski asortyment, który tylko na zdjęciach trochę fajnie wygląda.

    W zasadzie, każdy oferowany przez nich produkt można znaleźć na chińskich hurtowych portalach sprzedażowych.

    PS.

    Poniżej zamieszczam print screen'y z stron, które zamieściłem powyżej.

    />

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    • 47 wpisy
    10 listopada 2011 13:23:58 CET

    Szkoda, że wanny z hydromasażem są takie drogie. Ogólnie to wyglądaja i są świetne. Ja jak narazie jeszcze takiej nie posiadam ale pewnie przy przebudowie łazienki sprawię sobie cos takiego ,130,8, bo jakoś te wersje narożne do mnie nie trafiają

    • 10 wpisy
    10 listopada 2011 16:16:40 CET

    ... no tak dobry hydromasaż jest w cenie lecz nie do końca za wannę "nie chińską" należy płacić dużo, na rynku jest kilka firm produktujących dobre produkty w dobrej cenie, polecam zapoznać się z kapitalnym serwisem i tam są również wanny krajowe w bardzo dobrych cenach, poniżej link:

    • 29 wpisy
    15 maja 2013 14:25:37 CEST

    Zobaczcie to - czas działania hydromasażu to 15 minut, ale istotniejsza jest klasa samej wanny - wanna powinna być stabilna i nie sprawiać problemu z czyszczeniem. Przy tanich wannach może jednak być problem.

    • 3 wpisy
    20 maja 2013 00:47:40 CEST

    No wlasnie wanny z hydromasazem rowniez bardzo mnie interesuja ! jestem na etapie wyboru jakiejs. Ale z Chin? jakie konkretnie masz na mysli? ja widziales z Sanplastu fajna 2 osobowa, natomiast w castoramie tez patrzylem na wanny - niby tanie ale niektorych jakosc jest srednia. Chyba lepiej juz u producenta kupic;/ A ktos powie jak to jest z czyszczeniem tego typu sprzetu?

    • 2 wpisy
    20 maja 2013 00:51:32 CEST
    Ludzie boja sie hydromasazu, a zupelnie niepotrzebnie. Ten luksus oferowany przez np Sanplast, choc nie tylko, jest wart duzych pieniedzy - a mowie to z punktu widzenia fizjoterapeutki. Nawet nie wiecie ile dolegliwosci mozna sie pozbyc dzieki babelkom wodnym:)
    • 54 wpisy
    26 maja 2013 14:31:59 CEST
    Też mam podobną opinię na ten temat,często boimy się wanny z hydromasażem z racji jej pielęgnacji i czyszczenia dyszy,a przecież wystarczy robić to systematycznie wg zaleceń producenta i nie będzie żądnego problemu.
    • 29 wpisy
    7 czerwca 2013 14:13:53 CEST

    Proste wanny z hydromasażem można kupić za tysiaka, zobaczcie niżej na screenie.

    alt

    • 5 wpisy
    20 czerwca 2013 12:05:11 CEST
    Myślę, że dobrym wyborem bylaby wanna: bo mozna tu sterowac napowietrznieniem. Rozumiem potrzebe dezynfekcji, no ale chyba w 2013 roku juz nie robia sprzetu niemozliwego do wyczyszczenia, prawda?
  • 20 czerwca 2013 17:18:55 CEST
    To też zależy jak to jest z tymi Chinami, czy produent jest chiński, czy to zachodnia firma postawiła tam fabrykę i produkuje według zachodnich standardów. Bo generalnie z tego drugiego przypadku produktów jest bardzo dużo i na rynku i w naszym posiadaniu.
    • 1 wpisy
    24 czerwca 2013 09:24:26 CEST
    Warto zwrócić uwagę na sprzęty naszego rodzimego producenta Sanplast. Mają w ofercie dobrej jakosci wanny z hydromasazem za dobra cene.
    • 54 wpisy
    16 lipca 2013 12:16:38 CEST
    Jeżeli chodzi o wanny z hydromasazem i chińskie produkty,to także radze tutaj uważać,lepiej dołożyć i kupić np coś polskiego producenta,to się zdecydowanie bardziej opłaca.
    Ten wpis został zmieniony przez MagiaPlytek w 16 lipca 2013 12:17:06 CEST"
    • 13 wpisy
    3 grudnia 2013 12:45:42 CET
    A mi najbardziej podoba się wanna prostokątna Ravak Evolution, jeśli ktoś chce to może zerknąć do sklepu e-inclusive . pl. Dla mnie jest to idealna wanna do nowoczesnego wnętrza, a do tego cena całkiem przystępna.

Szybka Odpowiedź