Forum Budowlane » Domy Pasywne

    • 1 wpisy
    21 marca 2009 23:59:23 CET
    Kilka miesięcy temu postanowiliśmy z mężem wybudować dom i wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że na rynku jest bardzo szeroka oferta. Ja jestem kobietą nowoczesną i chcę wybudować dom z elementów prefabrykowanych. Nawet znalazłam firmę Polski Dom 2000, która ten dom mi postawi w 3 miesiące. Krótko mówiąc szybko, nowocześnie i energooszczędnie. Mój mąż natomiast jest tradycjonalistą i widzi tylko cegły i beton. Jego zdaniem to najlepszy materiał. Jak przekonać męża, upartego faceta do nowoczesnej technologii?
    • 39 wpisy
    23 marca 2009 18:05:51 CET
    ja bym go nie przekonywał, może dlatego, że jestem facetem. Ale znam firmę Polski Dom i jest godna polecenia. Pozdrawiam
    • 76 wpisy
    23 marca 2009 22:17:06 CET
    Ja również bym go nie przekonywał ale dał się jemu przekonać.
    • 5 wpisy
    24 marca 2009 11:58:58 CET
    Budowanie domów prefabrykowanych ma wiele zalet. Przede wszystkim zachęcająca jest niska cena budowy. Dom o powierzchni ok. 110m2 może powstać już za 199800 zł. Klient dostaje w momencie podpisywania umowy gwarancję na niezmienność ceny. Oznacza to, że nie zostanie narażony na dodatkowe wydatki, co często zdarza się w trakcie budowy domu metodą tradycyjną. Ważną zaletą jest niewątpliwie krótki czas budowy (ok. 2-3 miesiące) oraz trwałość (firma Budimex Danwood daje 30-letnią gwarancję na konstrukcję). Wszystkie elementy domu powstają w fabryce, dzięki czemu nie są narażone na złe warunki atmosferyczne. Dużo łatwiej jest też zachować precyzję wykonania. Ponadto koszty późniejszego utrzymania domu prefabrykowanego są dużo niższe -- zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala znacznie obniżyć wydatki na energię (ogrzewanie i wentylację) i to niezależnie od pory roku.
    • 69 wpisy
    24 marca 2009 12:34:55 CET
    Jak przekonać męża? - to Pani mąż więc trudno odpowiedzieć na takie pytanie. Tak czy inaczej można próbować ponieważ ma Pani rację - domy prefabrykowane posiadają wiele zalet i w żadnym stopniu nie są gorsze od tych, budowanych tradycyjnie, a najważniejsze jest to właśnie, że prefabrykowanych idzie naprawdę szybko. Czas to pieniądz.
    • 12 wpisy
    5 kwietnia 2009 09:10:06 CEST
    Kobieta jak chce to potrafi przekonać męża do pewnych rzeczy tylko musi być konsekwentna i cierpliwa.
    • 42 wpisy
    5 kwietnia 2009 10:55:19 CEST
    To nawet nie wiedziałęm że dom mozna tak szybko postawic. Ale jak mąż jets tradycjonalistą to będzie ci bardzo trudno go przekonac.
    • 1 wpisy
    15 maja 2009 17:44:48 CEST
    Budując dom z prefabrykatów możemy prawie całkowicie pozbyć się mostków cieplnych. Niepożądane straty energii będą minimalne a tym samym koszty ogrzewania niższe. Oczywiście trzeba coś zainwestować , do domu zero energetycznego ok 20 % więcej ale np taki Isomax zwróci się po 7 latach. To nie jest długi okres prawda??
    • 488 wpisy
    23 maja 2009 15:26:31 CEST
    Do ennergo:
    Proszę nie pisać bzdur! Forumowicze oczekują rzetelnych i potwierdzonych informacji, a nie deklaracji bez pokrycia!
    • 1 wpisy
    11 lipca 2009 11:20:58 CEST
    Po pierwsze nikt nie powiedzial, ze dom budowany z prefabrykatow to tylko drewno lub beton. Prefabrykacja generealnie oznacza produkcję elementów domu, takich jak ściany, dach, stropy, itd. w fabryce, które później transportowane są na miejsce budowy i tam składana w całość.
    Na rynku są fabryki, w których maszyny murują ściany z cegieł, pustaków czy szczelinówek.

    Zalet takiej technologii jest na prawde sporo. Głównie to skrócenie czasu budowy i faktycznie redukcja mostków cieplnych. Koszty niekoniecznie będą mniejsze, wszytko zależy od projektu.

    Natomiast, jeżeli chcecie wybudować dom pasywny ( który w naszym klimacie jest trudny do osiągnięcia ), pierwszy krok to zatrudnienie architekta, który ma na ten temat sporą wiedzę.
    Na pewno odpada dom dostępny, który najczęściej nie jest odpowiednio dobrze zlokalizowany na działce - a to podstawa takiego domu.
    Na pewno będziecie musieli użyć dodatkowych technologii, jak np. pompy cieplne, czy systemy pobierania ciepła za ścian południowych.

    Ja natomiast jestem zwolennikiem korzystania z technologii na samym końcu. Sam projekt, jego lokalizacja, odpowiednie użycie materiałów i wykorzystanie elementów budynku daje bardzo duży potencjał przy tworzeniu domu energooszczędnego.
    Zacznijcie od tego i potem ewentualnie dodajcie do domu trochę technologii :-)
    Powodzenia
    • 8 wpisy
    16 września 2009 23:44:43 CEST
    Witam

    Ciekawa koncepcja.. a na rynku jest wiele możliwości. Czasem trzeba wydać więcej i potem to się zwróci, żeby potem oszczędzać. Ostatnio rozmyślałem, żeby w domu zainstalować urządzenia do zmiękczania wody... :)
    • 3 wpisy
    20 października 2009 12:01:07 CEST
    Witam
    Tak architekt to podstawa...
    W przyszlym roku bede budowal domek pasywny w technologii modulowej ,i na szczescie znalazlem architekta ktory zajmuje sie tym tematem od kilku ladnych lat , poza tym jest pasjonatem "strawbale"
    Widze ze zainteresowanie jest spore wiec pozwalam sobie na odeslanie was internetu oraz do autora i projektanta Pana Paweł Sroczynskiego z grupy cohabitat , oraz zachecam do udzialu w warsztatach w sierpniu
    pozdrawiam
    • 10 wpisy
    18 stycznia 2010 00:31:08 CET
    dobre domy pasywne z prefabrykatów produkuje niemiecka firma Hoof i jest jedną z wiodących marek w tejże kwestii
    • 3 wpisy
    20 stycznia 2010 20:14:05 CET
    Co za idiotyzmy Pan pisze - firma HOFF nie jest jedyną firmą która oferuje i posiada doświadczenie w realizacji takich obiektów
    • 3 wpisy
    14 kwietnia 2010 19:36:23 CEST
    Zanim powstanie decyzja o wyborze konstrukcji domu dobrze jest poradzić się fachowców co tak naprawdę daje tzw. pasywność energetyczną (i ile jej uzyskanie może kosztować). Jest wiele rozwiązań już wdrożonych i sprawdzonych ale niektóre z nich są drogie (zbyt drogie) w stosunku do uzyskiwanego efektu, natomiast są bardzo dobrze rozreklamowane. Niestety w tej dziedzinie także panują pewne "mody/trendy" nie zawsze rozsądne i racjonalne, a kierowanie się w tym wypadku popularnością rozwiązań nie jest celowe ze względów ekonomicznych.
    • 488 wpisy
    14 kwietnia 2010 23:27:09 CEST

    Zaprojektowanie i wykonanie domu energooszczędnego to nie wybór technologii "z nieba" czy wg cen materiałów, to rzetelna analiza energetyczna i cieplno-wilgotnościowa!

    • 12 wpisy
    19 kwietnia 2010 22:50:02 CEST
    Właśnie. Mnie tez przekonują domy pasywne, wysoce energooszczędne. Przymierzam się i to powaznie do zainwestowania w taki domek - na razie jednak zbieram informacje, opinie i szukam osób doświadczonych w tym temacie - czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z firmą wykonującą takie domy? W okolicach Wrocławia najlepiej:) Nie chciałbym się zbyt daleko przeprowadzać
    • 18 wpisy
    23 kwietnia 2010 14:40:58 CEST
    To dobra inwestycja, taki dom energooszczędny- ciepły, zdrowy, ale przede wszystkim ma niskie koszty utrzymania, bo na tym chyba każdemu zależy najbardziej. Ja mam taki domek, niedaleko Wrocławia więc witam przyszłego „sąsiada” i zapraszam do siebie – można obejrzeć i sprawdzić, czy się podoba. Ma wiele ciekawych rozwiązań ale gdybym miała tutaj opisywać je wszystkie, to chyba czasu dla siebie bym już nie miała :lol: Najważniejsze- wspaniale się mieszka! I w zgodzie z ekologia
    • 12 wpisy
    28 kwietnia 2010 02:10:36 CEST
    A jaka firma Ci go budowała? czy jest godna polecenia? i dziekuję za zaproszenie - domek chetnie obejrzę:)
    • 18 wpisy
    2 maja 2010 01:19:19 CEST

    A jaka firma Ci go budowała? czy jest godna polecenia? i dziekuję za zaproszenie - domek chetnie obejrzę:)

    Domek budowała mi firma Arkada-specjalista od domów energooszczędnych spod Warszawy (Piaseczno, dokładnie) ale budują w wielu miejscach w kraju więc i Wrocław obskoczą:) Z czystym sumieniem mogę ich polecić a jak faktycznie będziesz chciał mój obejrzeć to pisz na priv

    • 18 wpisy
    5 maja 2010 20:58:03 CEST
    Tytusik, widzę dopiero teraz, że nie wkleiłam Ci linku do strony- nie wiem czy bez tego ich znajdziesz. Namiary na firmę, którą polecam i która wybudowała mój domek :
    Arkada Domy Energooszczędne, Piaseczno,

    Powodzenia:)
    • 4 wpisy
    6 maja 2010 11:29:44 CEST

    Zapraszam do skorzystania z oferty naszej firmy. Budujemy całe budynki także standardzie pasywnym i niskoenergetycznym, wykonujemy szereg prac wykończeniowych i remontowych. Dodatkowo oferujemy przydomowe oczyszczalnie ścieków, rekuperatory i inne elementy niezbędne w każdym domu. Więcej informacji można uzyskać u nas w biurze. Pozdrawiam.

    • 12 wpisy
    10 czerwca 2010 14:20:20 CEST
    Przy okazji pobytu w stolicy umówiłem się w firmie Arkada na wstępną rozmowę w sprawie budowy domu. Jestem mile zaskoczony podejściem i profesjonalizmem właścicieli. Naprawdę potrafią zrobić dobre pierwsze wrażenie. Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, ale skłaniam się ku podpisaniu umowy z tą firmą – wydają się być godni zaufania i maja już spora ilość domów na swym koncie, więc chyba potrafią budować No i co ważne, powiedzieli że mogą podjąć się budowy pod Wrocławiem
    • 6 wpisy
    11 czerwca 2010 17:27:16 CEST
    Oj rozumiem twój problem. My też mieliśmy ten problem i nie wiedzieliśmy z czego budować, mieliśmy budować latami a na raty, żeby z kasą wyrobić - czysty absurd normalnie ale zadzwoniliśmy do ekipy budowlanej żeby nam opowiedzieli o zaletach, bo dla nas to była nowość i zobaczyliśmy wycenę takiej budowy na () i jeszcze te 3 miesiące budowy - to nas ostatecznie przekonało i teraz jesteśmy szczęśliwi.
  • 26 stycznia 2011 16:51:31 CET

    Witam,
    zdecydowałem się na budowę domu i rozważam wybór projektu. Na oku mam ten Słyszałem dobre opinie o tym biurz eprojektowy, o ten właśnie dom odpowiada mi ze względu na niewielki metraż i energooszczędne założenia. Ha! Problem w tym, że nie znam się na tym i nie wiem, jak mogę sprawdzić czy ten dom ma faktycznie dobre energooszczedne rozwiązania i czy jest fukcjonalny. A chciałbym, żeby przede wszystkim dobrze się w nim mieszkało. Po prostu chciałbym mieć pewność.

    Czy ktoś mógłby powiedzieć mi coś w tym temacie?

Szybka Odpowiedź