Forum Budowlane » Domy Pasywne

    • 488 wpisy
    27 stycznia 2011 23:03:43 CET

    Z czego wynika informacja, że dom ten jest "energooszczędny"?

  • 4 lutego 2011 13:23:38 CET
    Tłumaczono mi, że ze specyfikacji, np. kąt nachylenia dachu, rozplanowanie przestrzeni itp. wpływają na to, że dom nie traci tyle ciepła. Ale jak już napisałem nie znam się na tym, i to JA pytam czy ten projekt ma faktycznie energooszczędne rozwiązania/
    • 488 wpisy
    4 lutego 2011 22:03:46 CET

    O tym czy dom jest tzw. energooszczędny, świadczą jego charakterystyki energetyczne a dokładniej wartości EP oraz EK. W opisie podano zręcznie co innego, bowiem:

    "Wskaźnik zapotrzebowania na ciepło do ogrzewania wynosi 62,8 kW/m2 na rok" a to tylko pewna część całkowitego zużycia energii dla domu. Proszę zapytać o EP i EK.

    Mogę określić te charakterystyki oraz znaleźć optymalne wartośći wsp. przenikania ciepła wszystkich przegród, jak też rozwiązania systemów doprowadzenia energii przy najniższych kosztach budowy i najniższych kosztach eksploatacji.

    Zapraszam,

    Jerzy Zembrowski

  • 19 lutego 2011 09:39:06 CET

    nie polece zadnej firmy ale przedstawie pare ciekwaostek obniżających koszt mieszkania w domu

    • 9 wpisy
    27 kwietnia 2011 18:10:11 CEST
    fajnie jest zamiast całych, kosztownych systemów dla DE wykorzystać po prostu pewne rozwiązania które pozwolą zaoszczędzić energię i $. Sam wziąłem terivę termo system z Konbetu i jestem bardzo zadowolony z oszczednosci...
    • 16 wpisy
    12 maja 2011 18:53:17 CEST

    Pewnie, że to dobra inwestycja :).

    • 3 wpisy
    24 listopada 2011 13:04:15 CET
    witam. czy ktos moze slyszal lu budowal dom z materialow IZODOM2000? chce postawic dom mocno energooszczedny i zamontowac pompe ciepla, rekuperator oraz przydomowå tez o plycie fundamentowej zamast zwyklych fundamentow. Podobno to super material. Moze ktos poleci firme ktora buduje domy tym systemem?
    pozdrawiam, Anna z Lodzkiego
    • 63 wpisy
    24 listopada 2011 13:16:13 CET
    Skąd informację, że to super materiał. W internecie niewiele opinii krąży o tym materiale, a jak już jakieś są, to mocno sprzeczne. Może podasz jakieś źródło?
    • 3 wpisy
    24 listopada 2011 13:22:25 CET
    jest juz kilka osob ktore zarowno pobudowalo jak i mieszka w tych domach. opinie tylko pozytywne.
    • 3 wpisy
    24 listopada 2011 13:30:14 CET
    czy ktos podpowie cos o dobrych oknach. jak najnizsze Uw 0,6 szyba x3 dobre profile i minimum 5komorowe+.w gre wchodzå rowniez drzwi suwane i okna dachowe energooszczedne.
    Zna ktos gdzie mogå mi takie zaproponowac?
    • 5 wpisy
    9 kwietnia 2015 13:51:39 CEST
    Bardzo fajne projekty domów ma biuro architektoniczne Lipińscy
    • 37 wpisy
    11 kwietnia 2015 14:48:41 CEST

    Zgadzam się z tak pozytywną opinią domów energooszczędnych czy też pasywnych jak większość forumowiczów, miło być w takim gronie. Także bym zalecał ostrożność do tak nowych materiałów jak izodom2000 - budując dom lepiej zdać się na sprawdzone materiały. Jeżeli dom ma mieć ściany o niskim wsp przenikania ciepła to chyba lepiej użyć sprawdzonego betonu komórkowego, który doskonale izoluje termicznie.

    • 2 wpisy
    14 kwietnia 2015 12:37:04 CEST
    Co sądzicie o domach/ projektach pracowni architektonicznej Lipińscy, słyszałem że OK.?? Podobno ich budynek jako pierwszy dostał kwity instytutu z Darmstadt???
    • 96 wpisy
    7 lipca 2015 15:46:48 CEST
    Igorr napisał/a:

    Zgadzam się z tak pozytywną opinią domów energooszczędnych czy też pasywnych jak większość forumowiczów, miło być w takim gronie. Także bym zalecał ostrożność do tak nowych materiałów jak izodom2000 - budując dom lepiej zdać się na sprawdzone materiały. Jeżeli dom ma mieć ściany o niskim wsp przenikania ciepła to chyba lepiej użyć sprawdzonego betonu komórkowego, który doskonale izoluje termicznie.

    Jeżeli technologia budowy ma potrzebne wszystkie certyfikaty, to dlaczego nie budować?

    Tradycyjnie, jeszcze niektórzy palą węglem, chociaż jest to najgorsza forma ogrzewania!

    • 323 wpisy
    31 lipca 2017 23:25:14 CEST
    A może dom w typie kanadyjki co ty na to?
    • 8 wpisy
    22 grudnia 2017 06:59:55 CET
    Dom szkieletowy to dobry wybór. Szybko się stawia i jest przyjazny zarówno dla człowieka jak i dla środowiska. Warto sobie poczytać o tym systemie i pooglądać tego typu domu (np. na stronie firmy WascoVilla), bo to jest technologia, która przekonuje coraz większa liczbę osób. Jeśli ktoś zastanawia się nad budową domu, to warto rozważyć opcję budowy domu szkieletowego.
    • 221 wpisy
    2 listopada 2018 14:45:31 CET
    A może modułowy bądź kanadyjski dużo szybciej idzie cała praca i do tego jest sporo tańszy.
    • 1132 wpisy
    1 lipca 2019 09:07:46 CEST
    Ja mam parterowy i super się sprawdza. Mamy jedno dziecko więc większa powierzchnia nie jest nam potrzebna niż 100m2
    • 192 wpisy
    24 lipca 2019 11:19:51 CEST
    Parterowy dom to optymalne rozwiązanie także pod względem oszczędności energii. Zasadniczo budynki o bryle zbliżonej do sześcianu mają korzystny współczynnik kształtu, dzięki czemu generują mniej strat ciepła. Poza tym łatwiej je ocieplić i wyeliminować potencjalne mostki termiczne, które powstają np. na wieńcach czy łączeniu płyt balkonowych ze ścianą.
    • 103 wpisy
    19 września 2019 10:07:29 CEST

    Witam,

    Już na etapie wyboru projektu domu warto się zastanowić mad wyborem typu ogrzewania. Jeżeli posiadają Państwo możliwość podłączenia budynku do sieci gazowej warto zastanowić się nad kondensacyjnym kotłem gazowym, ponieważ takie rozwiązanie jest bardzo komfortowe, jednocześnie przy racjonalnych kosztach inwestycyjno-eksploatacyjnych. W przypadku powietrznej pompy ciepła wymagane będą wyższe koszty inwestycyjne, lecz koszty eksploatacyjne będą na niższym poziomie. Przy wyborze pompy ciepła można również uzyskać oszczędności w postaci pominięcia budowy komina spalinowego, przyłącza gazowego oraz oddzielnego pomieszczenia kotłowni. Warto również wspomnieć, że powietrzna pompa ciepła może również być wykorzystywana do chłodzenia budynku w sezonie letnim. Jest to możliwe dzięki rewersyjnej pracy sprężarki. W sprawie wyboru odpowiedniego urządzenia grzewczego zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers-Bosch. Nasi specjaliści pomogą w doborze, jak i również wykonają montaż. Na stronie internetowej znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
    Więcej informacji o naszych kotłach można znaleźć na stronie internetowej:
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers-Bosch

Szybka Odpowiedź