Forum Budowlane » Bramy i ogrodzenia

Gabiony - co o nich sądzicie?

    • 3 wpisy
    6 maja 2009 13:14:15 CEST
    Czy waszym zdaniem gabiony oprócz walorów estetycznych mogą być funkcjonalne jako ogrodzenia alternatywne dla bardziej klasycznych rozwiązań? Wiadomo że można nimi otoczyć np. ogród - ale czy ktoś zdecydowałby się (a może już się zdecydował) otoczyć gabionami np. swój dom?

    Artur Bartkiewicz
    redaktor portalu
    • 605 wpisy
    6 maja 2009 15:00:05 CEST
    Witam
    Gabiony tak jak pan napisał służą do polepszenia walorów estetycznych ogrodu oraz mogą być funkcjonalne, stosując gabiony można urządzić swój ogród.
    Z koszy gabionowych wypełnionych kamieniami można zbudować skalniak, ławeczkę ,stół ogrodowy. Gabion może służyć także do wzmocnienia skarp, są także wykorzystywane jako ławy lub mury ozdobne. Gabiony także mogą być na bardzo stromych zboczach fundamentem pod garaż
  • 24 maja 2011 14:47:01 CEST
    Witam

    gabiony powoli wkraczają do ogrodów :-)

    Oryginalnie wyglądają jako meble ogrodowe, murki itp.
    Zerknijcie tutaj:
    na stronie 16 w katalogu Betafence:
    ~/media/Betafence%20website/Files/Poland/Catalogues/%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o%20inspiracji_2009_PL%

    a może podeślecie zdjęcia z własnych ogrodów? Oczywiście z gabionami w roli głównej ;-)

    pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński
    • 585 wpisy
    25 czerwca 2016 21:24:30 CEST
    Może i racja jednak z ciężarem ich są duże problemy. Dodatkowo jakoś nie chciałbym patrzeć naq tak luźno rzucone kamienie. Wolę miec pewny mur z odpowiednio przygotowanego materiału typu Amsterdam Pozbruk, gdzie dodatkowo jeszcze jest odpowiednio zabezpieczony powłoką hydrofobową.
    • 613 wpisy
    25 sierpnia 2016 15:22:44 CEST
    Do mnie również nie przemawiają. Estetycznie trochę średnio to wygląda. Porównując do muru Oslo, czy Milano 22.5 to bez dwóch zdań przegrywa.
    • 323 wpisy
    26 września 2016 15:32:18 CEST
    No niestety szczególnie, że zasłonić się takim murem gabionowym nie wpływa za dobrze na samopoczucie. A takie fajne połączenie Muru Amsterdam z przęsłami to zupełnie co innego.
    • 29 wpisy
    19 czerwca 2017 19:23:18 CEST

    Jednak takie połączenie z taśmami ogrodzeniowymi thermoplast przyznaję, że wygląda nietypowo i nie jest aż tak masywne. Przez ogrodzenie nic nie widać, a zmniejsza to także uliczny hałas. Ja jestem na tak.


    Ten wpis został zmieniony przez Opryk w 19 czerwca 2017 19:24:37 CEST"
    • 63 wpisy
    28 czerwca 2017 14:02:43 CEST
    Zupełnie nie pozwoliłabym się ogrodzić w taki sposób
    • 613 wpisy
    7 lipca 2017 13:58:28 CEST
    A czy widziałas juz może ogrodzenie od Pozbruk coś w stylu Amsterdam, tym chciałabys się ogrodzić w aranżacji jak pokazuja na swojje stronie?
    • 63 wpisy
    10 lipca 2017 10:20:57 CEST
    Widziałam i zupełnie nie mój świat
    • 29 wpisy
    30 lipca 2017 19:36:37 CEST

    Mając ogrodzenie panelowa można w prosty sposób zrobić ogrodzenie całkowicie nieprzejrzyste przy zastosowaniu taśm ogrodzeniowych thermoplast


    Ten wpis został zmieniony przez Opryk w 30 lipca 2017 19:37:36 CEST"
    • 323 wpisy
    31 lipca 2017 20:44:27 CEST
    MOim zdaniem duzo lepszą opcja jest wybór ogrodzeń typu GARDEO nawiązują do bogatych tradycji wznoszenia murów łamanych. Nierówna struktura elementów z czterech stron przypomina estetyką naturalne kamienie. Daje to możliwość tworzenia wyjątkowych kombinacji ogrodzeń, dopasowanych do wybranego stylu architektoniczneg
    • 1132 wpisy
    1 września 2017 01:05:04 CEST
    Dla mnie gabiony to nic specjalnego i jeżeli juz mam wybierac to właśnie elementy betonowe z zakresu Gardeo o wysokiej jakości wykonania i uzytych barwników z kruszywami.
    • 613 wpisy
    24 września 2017 13:52:51 CEST
    No tak jak już chcemy się odciąć od sąsiadów to nie takim gabionem ale pieknym murem samonośnym jak Amsterdam
    • 262 wpisy
    1 października 2017 11:23:16 CEST
    Zgadzam się jest mnóstwo przepieknych rozwiązań które wcale nie musza być tak ciężkie jak gabiony. Elementy Gardeorównież nie wymagają zalewania i dodatkowego zalewania dzięki czemu możemy je od razu montować a efekt przepiekny tak jak pisze moj poprzednik
    • 17 wpisy
    19 października 2017 12:40:38 CEST
    To nic innego jak moim zdaniem kwestia gustu oraz budżetu, bo jeżeli miałbym być zupełnie szczery to polecam zainwestować w ogrodzenie metalowe, najlepiej ze stali nierdzewnej.
    • 1132 wpisy
    19 października 2017 23:54:39 CEST
    Ja również jestem ich przeciwnikiem, jeżeli już mam inwestowac więcej w ogrodzenie to zdecydowanie lepiej jest wybrać mur samonośny Amsterdam Pozbruk, który charakteryzuje się wyższą trwałością, pięknym stylem i łatwością montażu ( w przypadku elementów Gardeo)
    • 171 wpisy
    1 listopada 2017 15:42:45 CET
    No będe kolejną osobą która tak właśnie powie. Nie jestem zwolennikiem gabionu i według mnie jeżeli rzeczywiście ogrodzenie ma się ąłdnie perzentować i dawac pełną prywatność to mury samonośne Pozbruk są tutaj dużo lepszym rozwiązaniem :)
  • 14 kwietnia 2018 12:40:53 CEST
    Fajna propozycja, jednak równie ciekawie co gabiony prezentuje się ogrodzenie palisadowe, którego przykładowe zdjęcia oraz aranżacje możecie znaleźć u nas :)
    • 613 wpisy
    16 kwietnia 2018 21:49:14 CEST
    A czy sprawdzaliście już propozycje muru samonośnego od Pozbruk? Jeżeli nie to ze swojej strony mogę jak najbardziej ich polecić. Duży wybór modeli i dostępnych kolorów. A dodatkowo odpowiednie zabezpieczenie w postaci powłoki H-Plus przed wnikaniem wilgoci i mrozem.
    • 585 wpisy
    22 kwietnia 2018 18:48:50 CEST
    Jak dla mnie również odpadają, wolałbym tak jak wspomina poprzednik wybrać piękny materiał na mur samonośny cieszący oko niż coś takiego.
    • 1132 wpisy
    31 maja 2018 16:24:15 CEST
    Może właśnie zamiast takich ogrodzeń to postawić na Karo, które nie zajmuje wiele miejsca i do tego idealnie zapewnia prywatność.
    • 613 wpisy
    30 sierpnia 2018 15:06:18 CEST
    Mi także nie leżą i nadal pozostaje przy elementach Gardeo jeżeli chcesz mieć pełną prywatność, bezpieczeństwo oraz piękne ogrodzenie które dopełni aranżację domu od zewnątrz.
    • 262 wpisy
    13 września 2018 14:28:06 CEST
    Ja nie jestem zbyt dużym zwolennikiem gabionów bo po prostu nie wygląda to dobrze. Jednak jest zupełnie inaczej jeżeli chodzi o mury samonośne. Pozbruk tutaj przygotował kilka naprawdę świetnych możliwości także uważam, że powinieneś obie oba rozwiązania wcześniej porównać.
    • 221 wpisy
    10 grudnia 2018 21:27:13 CET
    Mi się osobiście nie podobają jednak jestem dużo większym zwolennikiem wyboru tak jak pisze mój poprzednik pięknych elementów Gardeo które w ofercie Pozbruk zaskakują jakością, estetyką oraz trwałością.

Szybka Odpowiedź