Forum Budowlane » Tarasy, balkony, loggie

Czy warto inwestować w markizę?

    • 3 wpisy
    6 maja 2009 13:29:58 CEST
    Czy rozważaliście kiedyś zakup markizy do osłonienia swojego balkonu/tarasu? Prywatni użytkownicy chyba wciąż rzadko sięgają po to rozwiązanie. Czy to dlatego, że jak śpiewa Kazik Staszewski, w Polsce przez siedem miesięcy jest zimno a lata nie są gorące?

    Artur Bartkiewicz
    redaktor portalu
    • 17 wpisy
    27 maja 2011 15:12:21 CEST
    w moim poprzednim mieszkaniu miałam markizę na balkonie. było to mieszkanie na ostatnim piętrze w starym budownictwie i upał dawał nam się we znaki. Po założeniu markizy czułam, że mieszkanie się tak nie nagrzewa. Można w ten sposób nie tylko pomóc sobie pod względem praktycznym, ale i ozdobić balkon, bo nie brakuje stylowych markiz.
    • 14 wpisy
    31 maja 2011 11:34:14 CEST
    mi jakoś markiza wizualnie się nie ą mieszkam w domku więc nie ma potrzeby markizy.
    • 5 wpisy
    12 grudnia 2011 15:49:27 CET
    Zamiast markizy polecam zaszklenie balkonu, mam takie rozwiązanie u siebie, nazywamy to "zimowy ogród", bo mamy tam dużo roślinek, wszystkim bardzo się podoba!
    • 99 wpisy
    25 stycznia 2013 10:49:13 CET
    Markiza kojarzy mi się ze sklepem. Lepiej na etapie projektowania domu spróbować zadaszyć chociaż część.
    • 4 wpisy
    13 maja 2013 00:40:21 CEST
    mamy markizę na tarasie, zainstalowaliśmy już na etapie budowy domu, i przyznam, że ejst bardzo funkcjonalna - zarówno w słońce, jak id eszcz.
    • 585 wpisy
    25 czerwca 2016 21:13:27 CEST
    Jeżeli wybierasz na przykład taras pokryty jakaś ciekawą kostką dekoracyjną jak Lido Strukturalna czy Plaza Nova to można zastosować markizy a taras pozostanie niezmiennie piękny :)
    • 262 wpisy
    7 czerwca 2017 12:33:55 CEST
    No jak najbardziej, ja mam Linea Platynowa to przepiękna kostka dekoracyjna, którą można pięknie wykończyć taras i jednocześnie zaoszczędzić sobie duzo pracy przy impregnacji w porównaniu do drewna.
    • 613 wpisy
    12 czerwca 2017 22:28:23 CEST
    Markiza to jednak dość droga inwestycja i moim zdaniem dużo lepiej będzie zadbać po prostu o piekną płytę tarasową bądź kostkę dekoracyjną, a teego jest dośc sporo do wyboru jeżeli chodzi własnie o Pozbruk
    • 262 wpisy
    1 października 2017 11:18:33 CEST
    Raczej nie, pieknie będzie wyglądał równiez taras pokryty płytami dekoracyjnymi jak Dolomit, czy Marmur :)
    • 14 wpisy
    25 października 2017 13:40:46 CEST
    Witam Wszystkich na forum. Jeżeli chodzi o markizę na taras, to moim zdaniem jak najbardziej warto ponieważ dzięki temu będziecie mieć ochronę zarówno przed słońcem jak i przed sąsiadami, nieco prywatności.
    • 221 wpisy
    31 lipca 2018 15:02:19 CEST
    Warto ale zależy jaki jest to taras oraz o jakiej powierzchni z własnego doświadczenia na pewno mogę polecić Ci aby przy markizie wybrać jednak taras pokryty kostką dekoracyjną bądź płytą tarasową.
    • 7 wpisy
    5 września 2018 10:15:16 CEST
    Wydaje mi się, że w przypadku tarasu lepiej zainwestować w coś bardziej trwałego, np. zadaszenie na konstrukcji aluminiowej lub nawet pełną zabudowę z drzwiami przesuwnymi, które można szeroko otwierać w letnie dni. Taki mini ogród zimowy fajnie sprawdzi się szczególnie w chłodniejsze dni, bo można z niego spokojnie podziwiać ogród lub zimować niektóre rośliny. Tylko najlepiej wybrać system na bazie ciepłych profili, ja kontaktowałem się z firmą Argo z Lublina, mają bardzo dobrze termoizolowane i eleganckie rozwiązania.

Szybka Odpowiedź