Forum Budowlane » Farby, kleje, tapety, lakiery

Problem z malowaniem

    • 1 wpisy
    8 września 2009 21:33:14 CEST
    Po szpachlowaniu płyt gipsowych po drugim malowaniu odchodzi farba.
    Co się dzieje ? Co zrobic?
    • 1 wpisy
    8 września 2009 23:45:13 CEST
    Trzeba zagruntowac unigruntem
    • 15 wpisy
    28 września 2009 17:29:46 CEST
    Albo pomalować farbą podkładową. Jeszcze zależy jaką masz farbę, którą chcesz pomalować te ściany.
    • 8 wpisy
    7 maja 2010 16:26:06 CEST
    Po co wogóle płyty całe szpachlowales.A Unigruntem?dlaczego niby?
    • Moderator
    • 67 wpisy
    7 maja 2010 17:07:11 CEST
    Płyty są bardzo chłonne, a szczególnie na spoinach, na łączeniach - przez gips. Dlatego właśnie powinieneś zagruntować powierzchnię, szczególnie w tych miejscach, a farbą podkładową pomalować całość, żeby wyrównać chłonność i żeby farba wierzchnia już się dobrze trzymała i nie "odłaziła" ze ściany.
  • 16 lipca 2010 12:50:33 CEST
    Nie polecałbym uni gruntu do gruntowania pod farbę, gdyż jest zbyt mocny. Zwykły grunt dużo lepiej spełni swoją rolę. Jeżeli jednak chcesz użyć uni gruntu to pamiętaj aby rozcięńczyć wg wskazówek producenta inaczej przegruntujesz ścianę i wtedy dopiero będzie problem.
    • 64 wpisy
    19 lipca 2010 15:39:57 CEST
    Grandes ... moze i racja.
  • 24 lipca 2010 17:20:05 CEST
    Mam duzy problem szpachlowalem sciany biala gladzia szpachlowa o nazwie gipsar po wyschnieciu i zeszlifowaniu zaczalem malowac farba dekoral akrylowa lateksowa, w miejscach gdzie byla szpachla zaczela farba odchodzic zawijac sie na walek prosze o pomoc nie wiem co zrobic jestem w tarakcie pracy.
    • 8 wpisy
    28 kwietnia 2011 18:22:37 CEST

    Gruntowanie powierzchni to czynność poprzedzajaca malowanie.
    Polega ona na przygotowaniu podłoża pod warstwę farby
    nawierzchniowej.
    Celem gruntowania jest między innymi:
    – poprawienie przyczepności farby nawierzchniowej,
    – wzmocnienie podłoża,
    – wyrównanie lub zmniejszenie jego chłonności,
    – zwiazanie luźnych czastek pokrywajacych podłoże,
    – zmniejszenie zużycia farby nawierzchniowej.
    Do gruntowania służą farby i specjalne preparaty gruntujace lub podkładowe. Najczęściej produkowane sa z przeznaczeniem do konkretnego materiału np: drewna, ścian otynkowanych,metalu, ale sa też preparaty lub farby ogólnego stosowania.
    Moga być gotowe do użytku lub mieć formę koncentratu, który trzeba rozcieńczyć w odpowiednich proporcjach. To taka mała definicja robót "przygotowawczych" do malowania :), żeby nie było problemów z obłażącą farba

    • 107 wpisy
    24 września 2011 13:54:03 CEST
    daniul masz odpowiedź powyżej w postach. Przed malowaniem należy ścianę należycie przygotować, . zagruntować. Do powyższej definicji dodał bym jeszcze tylko tyle, że po zagruntowaniu ściany należy odczekać najlepiej 24 h do malowania.

    A daniul jeszcze jedno mi się narzuciło, a może po prostu za szybko zacząłeś malowanie po nałożeniu gładzi szpachlowej. Gładź nie wyschła do końca.
    • 164 wpisy
    27 września 2011 12:49:30 CEST

    to mogla byc przyczyna, sciana musi byc czysta nosna i sucha, zeby móc ją malowac, pospiech to zly doradca

    • 107 wpisy
    1 października 2011 01:35:55 CEST
    No najlepiej na spokojnie podejść do tematu, ale ja cały czas nie łapie o co chodzi z tą nośną ścianą? Czy może mi to ktoś wytłumaczyć? Bo ściana nośna to przecież ta główna, podtrzymująca konstrukcję budynku.
    • 41 wpisy
    10 października 2011 17:37:53 CEST

    a nie chodzi przypadkiem o to ze ma byc wygladzona?

    • 164 wpisy
    17 października 2011 18:04:08 CEST

    o to wlasnie chodzi;)

    • 41 wpisy
    29 października 2011 20:58:05 CEST
    probowales jeszcze raz pomalowac ta sciane? odchodzilo raz jeszcze czy juz wszystko okej?:)
    • 4 wpisy
    29 października 2011 21:14:18 CEST

    Może najlepiej wynająć fachowca?

    • 164 wpisy
    2 listopada 2011 14:43:41 CET
    chyba tak by bylo najlepiej, ale z drugiej strony nie są to czynności, z którymi nie da rady poradzic sobie samemu
    • 47 wpisy
    8 listopada 2011 20:26:54 CET
    oj fachowiec nie jest potrzebny, trzeba tylko na spokojnie, krok po kroczku zrobić. Fachowca można ewentualnie spytać o rady ;)
    • 164 wpisy
    15 listopada 2011 13:13:42 CET

    e można też użyć okładziny ściennej, żeby nic nie odpryskiwało i trzymało się kupy, także może to jest rozwiązanie?

    • 47 wpisy
    15 listopada 2011 18:57:17 CET
    tz dobre, dodatkowo okłdzine mozna pomalowac.
    • 107 wpisy
    20 listopada 2011 22:21:16 CET
    No to dobry pomysł, ostatnio to chyba co raz bardziej popularne rozwiązanie i w tym przypadku się może sprawdzić, o ile chodzi nam o te same okładziny, bo ja tego nigdzie jeszcze nie widziałem na żywo tylko czytałem o tym trochę.
    • 164 wpisy
    21 listopada 2011 12:25:52 CET

    bo są różne okładziny, do różnych zadań...Flugger wypuścił ie tam poszukaj, widziałam też w castoramie, producenta nie pamiętam

  • 2 czerwca 2013 15:38:47 CEST
    Okładziny spełniają dwie funkcje - chronią przed pęknięciami oraz mogą być elementem dekoracyjnym w przypadku gdy wybierzemy taki rodzaj okładziny. Dokładnie opisane jest to tutaj:
    %20scienne%20do%
    • 45 wpisy
    29 grudnia 2014 23:39:08 CET
    Flugger ma fajne tapety strukturalne - widziałam w ich salonie. Są różne struktury do wyboru - można następnie pomalować na dowolny kolor. To świetne rozwiązanie, gdy musimy pokryć ścianę nie doskonałą ;)
  • 10 lutego 2015 20:48:28 CET

    Mnie się wydaje, że gdzieś został popełniony błąd w sztuce malarskiej, nie wiem może nie sezonowanie pomieszczenia było nieprawdiłowe, albo pominąłeś gruntowanie przed pokryciem ściany farbą czy przeszkadza wilgoć. Wiesz, dzisiaj farby są zmywalne, można wybierać między opcjami gładkimi czy matowymi, ale też trzeba im zapewnić warunki by trzymały się swoich właściwości. I to się tyczy kazdej farby, czy to Śnieżka czy wyższa półka.

Szybka Odpowiedź