Forum Budowlane » Pokój dziecka - wystrój i wyposażenie

Pokój dla dziewczynki - pomysły

    • 16 wpisy
    15 września 2009 18:42:22 CEST
    Witam serdecznie.

    Chciałabym urządzić pokój dla 4 letniej dziewczynki. Zastanawiałam się nad motywem przewodnim. Chciałabym aby ściany nie wyglądały banalnie. Szukając w sieci inspiracji natknęłam się na serię Śnieżka Disney - bardzo fajne kolory farb, a także ciekawe szablony, bordery i naklejki.

    Może macie jakieś ciekawe pomysły na fajną aranżację pokoju dziecięcego?
    • 39 wpisy
    22 września 2009 18:17:53 CEST
    Co sądzicie o meblach z Ikei?
    • 39 wpisy
    24 września 2009 13:12:15 CEST
    Ponieważ Zuzia uwielbia Kubusia Puchatka jej pokój będzie zaaranżowany właśnie w tym stylu. Ściany pomalujemy na żółto, przykleimy samoprzylepne bordery z wizerunkiem Kubusia. Mam pytanie gdzie można kupić jakieś fajne mebelki dziecięce. Zastanawiam się nad mebelkami z Ikea? Póki co kupiłam świetną lampę - słoneczko. Napewno kupię też jakieś oryginalne akcesoria z sklepu Disneya - puchatkową pościel, znalazłam świetne pufy tygryskowe :) ,tygrysek-pufa-3d [/code:1:74ecf80643]
    • 16 wpisy
    24 września 2009 13:15:48 CEST
    Ponieważ Zuzia uwielbia Kubusia Puchatka jej pokój będzie zaaranżowany właśnie w tym stylu. Ściany pomalujemy na żółto, przykleimy samoprzylepne bordery z wizerunkiem Kubusia. Mam pytanie gdzie można kupić jakieś fajne mebelki dziecięce? Zastanawiam się nad mebelkami z Ikea. Póki co kupiłam świetną lampę - słoneczko. Na pewno kupię też jakieś oryginalne akcesoria z sklepu Disneya - puchatkową pościel, znalazłam świetne pufy tygryskowe.
    • 15 wpisy
    28 września 2009 17:42:40 CEST
    Wystrój pokoju dla dziewczynki/chłopaka nie powinien być standardowy. Pokój to jest coś ważnego w życiu malucha, nie raz potrafi się identyfikować z nim. Także powinniśmy się zastanowić nad charakterem dziecka, poznać magię kolorów, maskotek... Nie jest to proste, ale na szczęście jest sporo poradników, materiałów w Internecie. Zresztą na forum na pewno też są osoby które chetnie pomogą. Ktoś wcześniej napisał o farbach Disney, nie wiem za bardzo o co chodzi, ale jeśli ktoś lubi bajki, to motywy z "mądrych" bajek - jak najbardziej. Ikea ma fajne meble, cena ok - tylko przed zakupem zwróćcie uwagę na jakość. Żeby nie było takiego przypadku, że jakiś regał się rozklei za miesiąc...
    • 39 wpisy
    29 września 2009 17:21:37 CEST
    Moją córeczkę która ma 3 latka staram się wychować bardzo mądrze. Jak każdy rodzic stara się, aby wszystko było jak najlepsze. Sposób jaki opisał Daniel jest oczywisty, tylko dosyć ciężki do wykonania. Nie wypada pouczać ludzi o wychowaniu, każdy ma swoje sposoby. Wychowuję swoją córkę sama. Mimo tego staram się spędzać z nią jak najwięcej czasu. Od jej narodzin żyję dla niej. Staram się o to, abyśmy ciągle bawiły się razem, chodzimy na różne kursy. Bajek nie ogląda prawie wcale, za to dużo czytamy. Pokój zrobiłyśmy w kolorze niebieskim wchodzącym w fiolet, jest taki odcień właśnie z disneya. Dlaczego ten kolor? Moim zdaniem jest to jeden z optymistycznych kolorów, do tego nie jest "leniwy" tylko aktywny. Do tego dołączyłam w niektórych miejscach pomarańczowy.
    Pisaliście/łyście o szablonach. Proponuję kupić duży papier i samej poszukać ciekawych motywów, zrobić na małym obrazku skalę (szachownicę), przerysować ją na dużą tekturę, wyciąć i pomalować. Nie dość, że będziecie miały taki wzór jaki chciałyście, to jest to super zabawa.
    Dobrym sposobem jest iść, albo zaprosić psychologa pediatrę do domu, pozna dziecko, zaproponuje odpowiednie kolory i wystrój. Ja na szczęście mam brata który zajmuje się takimi rzeczami, więc nie kosztuje to mnie wiele.
    • 15 wpisy
    9 października 2009 17:27:24 CEST
    A mnie się podoba pokoik jaki znalazłam na .
    ,cross,
    Niby taka zupełna prostota tych mebli, a pokoik wyglądają bardzo fajnie i przytulnie. Jest taki ciepły i przynajmniej masz pewność że meble wykonane są z najwyższej jakości drewna, a dzięki temu są w pełni zdrowe dla dziecka.
    • 64 wpisy
    14 maja 2010 18:39:26 CEST
    Jeżeli dziecko lubi Kubusia Puchatka,to uważam że żółte ściany będą dobrym pomysłem,do tego stylowe mebelki w nastrojowych kolorach.
    • 15 wpisy
    15 lipca 2010 12:17:16 CEST
    Drogie Panie gratuluję kreatywności! Kolorowe ściany, a na nich wzory prosto z bajek to świetny pomysł. Pamiętajmy, że dzieci - zwłaszcza maluchy lubią bawić się na podłodze, warto zadbać aby była wygodna. Można pomyśleć o jakimś przyjemnym, puchatym dywanie lub wykładzinie, które dopełniłyby bajkowy pokój dziecka. W wielu sklepach można poprosić o wycięcie kształtu dywanu i jego obszycie, dywan w kształcie chmurki lub słoneczka może być ciekawym dodatkiem.
    • 13 wpisy
    27 września 2010 00:08:33 CEST

    A ja polecam fajną pościel dziecięca do całości wystroju pokoju. Mam taki zaufany sklep . Mają tam nie tylko pościele dla dzieci, ale też wiele innych pościeli. Kupowałam już u nich parę razy pościel z kory i ta pościel okazała się doskonałym wyborem. Polecam Zuźka

    • 1 wpisy
    20 października 2010 18:19:10 CEST

    Ja z kolei polecam hamaki i fotele hamakowe dla dzieci! Wygodne, zdrowe dla kręgosłupa, kolorowe i wesołe! Moje oszalały na ich punkcie!pozdrawiam!

  • 5 maja 2011 21:06:44 CEST

    ja z kolei polecam coś kolorowego ale za razem funkcjonalnego - szafy z drzwiami przesuwanymi do pokoiku dziecięcego. zmieścimy tam i ciuszki i zabawki. zapraszam

  • 31 maja 2011 18:33:29 CEST

    Uważam, że pokój dziecka trzeba wyposazyć w solidne, bezpieczne i ładne meble, a charakter pokoju dziecięcego powinny nadawać dodatki - jak dywaniki czy zasłonki i pościel. Warto teraz obejrzeć ofertę dywanów dziecięcych na - nie tylko mają duży wybór ale jeszcze 15% rabatu w promocji na dizeń dziecka.

  • 29 maja 2012 20:09:43 CEST
    polecam do zaczerpnięcia inspiracji stronkę z meblami baggie, na żywo prezentują się swietnie.
    • 2 wpisy
    2 sierpnia 2012 12:54:31 CEST

    a moze taki pomysł na sciane

    • 13 wpisy
    17 września 2012 10:23:55 CEST
    Jeżeli chodzi o ściany to pomysł wikwik1000 jest zdecydowanie najciekawszy. Jednak na podłogę położyłbym coś innego. Postawiłbym na połączenie deski 3 lamelowej z dębu i klonu. Firma Barlinek posiada takie zestawienie (Mistrzowski Rajd) w swoim katalogu "cuda natury".
    • 18 wpisy
    16 października 2012 14:40:37 CEST

    przede wszystkim nie zapomnijcie o domku dla lalek :)

    Każda dziewczynka powinna go mieć w pokoju :)

    • 5 wpisy
    27 października 2012 12:30:58 CEST

    A na ścianę:

    http://karnisze.dom.pl/79-naklejki-dekoracyjne?p=2

    • 35 wpisy
    31 października 2012 21:38:02 CET
    Bardzo fajne dekoracje do pokoju dla dziewczynki,w szczególności środkowa aranżacja. Jest pełna pozytywnych kolorów.
    • 20 wpisy
    30 grudnia 2012 17:44:04 CET
    Dla dziewczynki może również być coś charakterystycznego - ostatnio popularne są jakieś księżniczki i wraz z żoną zakupiliśmy naszej córeczce zestaw w takim stylu - ,pokoj3, Z początku nie byłem przekonany do takich kolorów, jednak muszę przyznać, że meble w pokoju prezentują się wyśmienicie, a nasze dziecko jest wniebowzięte.
    • 26 wpisy
    21 stycznia 2013 20:44:32 CET

    wiem, że dla dziewczynki to zaraz kojarzy się kolor różowy ale jak tu się nie zakochać w takich lampach:

    alt

    alt

    alt

    • 10 wpisy
    11 lutego 2013 18:38:45 CET
    A może coś takiego ? Bardzo ciepła i żywa kolorystyka :)
    • 31 wpisy
    18 lutego 2013 12:42:39 CET

    Mnie bardzo podoba się ta aranżacja. Pokój jest kolorowy i bardzo przytulny :)

    • 9 wpisy
    26 lutego 2013 15:21:36 CET

    Mnie również podobają się kolorowe pokoje dla dzieci. W końcu to ma być i miejsce zabaw i wypoczynku i sądzę, że powinno stwarzać miejsce dla wyobraźni naszych pociech.

    • 31 wpisy
    27 lutego 2013 16:14:51 CET
    To meble firmy Kelman. Cechuje je wysoka jakość i bardzo atrakcyjna cena.

Szybka Odpowiedź