Forum Budowlane » Instalacje gazowe

Położenie gazu bez pozwolenia.

    • 1 wpisy
    28 września 2009 00:22:10 CEST
    Położenie gazu bez pozwolenia.

    Witam wszystkich.
    Nie wiedziałem gdzie to napisać więc piszę w tej kategorii.

    Mieszkam w małym miasteczku gdzie poza miastem jest osiedle.
    Do tego osiedla chyba starostwo robi inwestycję w której doprowadzają gaz średniego cisnienia. Między miastem a osiedlem kupiłem działkę. Jest to działka rolna ale ma wydane warunki zagospodarowania przestrzennego i chciałem się tam budować.

    Ostatnio jak przejeżdżałem zobaczyłem że bok mojej działki jest przekopany a obok na sąsiedniej działce koparka kopie rów i kładą rurę z gazem.

    Zapytałem Panów dlaczego moja działka jest przekopana a oni mi odpowiedzieli ze kilka dni temu już położyli tam rury. Oczywiscie bez mojego pozwolenia.

    Dzwoniłem do Pani która zajmuję się inwestycją i była wielce zdziwiona że jest taka sytuacja i powiedziała mi ze mogą mi dać odszkodowanie w wysokości 2 tys zł co według mnie jest bardzo smieszną kwotą gdyż rura leży 6 m od granicy działki i przebiega przez 200 m dł mojej działki. Więc licząc zajeli mi 1200 m. Powiedziałem Pani że kwota zaproponowana jest smieszna a Pani mi powiedziała że tylko taka kwota wchodzi w grę.

    Teraz mam pytanie do kogo się muszę zgłosić że bym mógł cos zrobić ??
    Czy mogą oni dostać odbiór na gaz jeśli położyli go nielegalnie ??
    Gdzie mogę się zgłosic że by napisać skargę i ze by nie dostali odbioru na inwestycje ??
    Jest to moja jedyna szansa gdyż jeśli zablokuję im inwestycję to będą rozmawiali inaczej.

    Dziękuję za wszystkie wskazówki
    Pozdrawiam
    • 13 wpisy
    6 maja 2010 18:50:02 CEST
    poważna sprawa tutaj proponuje się zapytać i może zaciągnąć poważnej porady prawnej również !!

Szybka Odpowiedź