Forum Budowlane » Materiały z drewna i jego pochodnych

POMOCY !! Korniki?Termit? czy cos innego...

    • 1 wpisy
    30 października 2009 18:51:51 CET
    Witam, jestem nowym użytkownikiem forum. mam wielki problem, mianowicie jakiś robak usilnie zjada mi dom.
    Jest to stara konstrukcja z samego drewna, na deskach zauważyłem w tamtym roku jakieś małe dziurki, lecz myślałem ze to nic groźnego, lecz teraz juz wiem ze mam do czynienia z jakimś robalem który cały czas zajada się moim domem, sytuacja jest tragiczna na każdej z desek jest po kilkadziesiąt dziur z których sypie się taka jakby mąka... o belkach na strychu nie wspomnę, po nich nie da się chodzić bo się rozpadną ;(( w nocy cały czas słychać takie chrobotanie... niestety coraz silniejsze... powiedzcie mi co z tym zrobić... co to w ogóle jest... i czy jest na to jakaś jak tak dalej pójdzie to zjedzą mia cały dom...;/
    PROSZĘ O SZYBKĄ
  • 18 kwietnia 2011 11:13:53 CEST

    Niestety jak kornik zjada konstrukcje od srodka to rady nie ma zwlaszcza jesli to stara chata. Polecem portal budowlany dowolny tam jest sporo informacji na ten temat.

    • 11 wpisy
    30 maja 2015 18:26:15 CEST

    A dom był czymś impregnowany? Może spróbuj coś takiego: TYTAN PROFESSIONAL IMPREGNAT OWADOBÓJCZY DO DREWNA. Osobiście nie korzystałem akurat z tego preparatu, ale innych produktów Tytana używam od lat i jestem zadowolony. Dodatkowo jeśli potrzebujesz tego więcej, możesz przeliczyć, czy za punkty zebrane z opakowań nie będziesz mógł wybrać sobie jakiejś dodatkowej nagrody w ich programie: mistrzowietytana .pl


    Ten wpis został zmieniony przez Robson91 w 30 maja 2015 18:26:58 CEST"

Szybka Odpowiedź