Forum Budowlane » Sypialnie i Salon - wystrój i wyposażenie

    • 3 wpisy
    17 listopada 2009 13:28:26 CET
    O czym powinno się pamiętać wstawiając kominek do salonu? Czy poleca ktoś jakiś konkretny?
    Szukałam informacji na ten temat... znalazłam tylko tyle... ) czy może mi ktoś wyjaśnić, czy takim kominkiem można ogrzać dom?
    Pozdrawiam :)
    • 39 wpisy
    20 listopada 2009 18:49:04 CET
    Kominkiem całego domu nie ogrzejesz. Raczej służy jako dodatkowe źródło ciepła, a nie jedyne. Mi się bardzo podoba ten:



    Tu masz trochę informacji o kominkach, no i możesz do nich zadzwonić po poradę.

    • 39 wpisy
    20 listopada 2009 18:50:23 CET
    widzę, że obrazki nie działają, więc daję linka
    • 39 wpisy
    20 listopada 2009 18:51:18 CET
    linki też nie działają i do tego są skracane... porażka

    • 15 wpisy
    23 listopada 2009 10:02:45 CET
    Jak to ma być kominek tradycyjny, to trzeba pamietać o odprowadzeniu wentylacji na zewnątrz, żebyś w nocy wyziewów z kominka nie wdychał i żebyś się nie zaczadził. Ale ja polecam obecnie te nowe elektryczne kominki. Sa duzo wygodniejsze i łatwiejsze w obsłudze. Może działać 24 godz. na dobę i daje fajne cieplo. Co prawda to dość droga inwestycja, ale jak juz coś robić to pożądnie. Prawda?
    • 39 wpisy
    23 listopada 2009 16:01:57 CET
    Elektryczne są najlepsze, jeśli nie masz możliwości wrzucenia normalnego. Jest kilka rodzajów: naścienne, wolno stojące i do zabudowy. Mnie się najbardziej podobają naścienne, jest z nimi też niewiele roboty. Te do zabudowy jak sama nazwa wskazuje trzeba zabudować. A jeśli chcesz iść na łatwiznę to wolno stojący. Wystarczy ustawić i podłączyć do prądu.
    • 39 wpisy
    24 listopada 2009 14:21:02 CET
    Elektryczne są najlepsze, jeśli nie masz możliwości wrzucenia normalnego. Jest kilka rodzajów: naścienne, wolno stojące i do zabudowy. Mnie się najbardziej podobają naścienne, jest z nimi też niewiele roboty. Te do zabudowy jak sama nazwa wskazuje trzeba zabudować. A jeśli chcesz iść na łatwiznę to wolno stojący. Wystarczy ustawić i podłączyć do prądu.[/quote:7fb0f4e5d0]

    Pons, czy przy naściennych trzeba kuć, czy się je zawiesza jak obraz?
    • 39 wpisy
    26 listopada 2009 10:50:35 CET
    Z tego co patrzyłem na zdjęciach większość z nich się chyba zawiesza, ale głowy nie dam za to. Napisz do nich, albo zadzwoń, na pewno Ci powiedzą.
    • 3 wpisy
    26 listopada 2009 12:55:05 CET
    Dzięki za pomoc :)

    Warto było spytać... ktoś mi powiedział, że takim kominkiem ogrzeję dom... ale teraz widzę, że to raczej ładna ozdoba salonu, a nie źródło ciepła... chyba, że chce się ogrzać z czytając książkę ;)

    Wielkie dzięki :)
    Miłego dnia :)
    • 39 wpisy
    22 grudnia 2009 13:07:56 CET
    Z tym ogrzewaniem kominkowym to jest tak, że da się, ale trzeba wiedzieć co i jak. Technologicznie jest to dosyć skomplikowane i duża część monterów po prostu nie wie jak dobrze rozwiązać kwestię ogrzewania kominkowego. Np. chyba (nie jestem specjalistą, tylko trochę się interesowałem tym tematem) najefektywniejszym rozwiązaniem jest płaszcz wodny, przy czym koszt takiego kominka i montaż całej aparatury, jest znacznie wyższy. Oczywiście, po jakimś czasie się zwraca. Generalnie od kiedy kominki zaczęto budować tylko po to żeby "ładnie wyglądały": to kwestia energetyki zeszła zdecydowanie na drugi plan. Może szkoda, może nie, ale teraz żeby ogrzewać dom kominkiem trzeba naprawdę znaleźć DOBREGO FACHOWCA.
    • 28 wpisy
    7 stycznia 2010 14:27:21 CET
    jasne, że kominkiem domu nie ogrzejesz, ewentualnie jedno pomieszczenie i to też stosunkowo niewielkie.
    Kominek to taki designerski dodatek do wystroju wnętrza.
    A jaki najlepszy? W dzisiejszych czasach oczywiscie, że elektryczny, szczególnie w mieszkaniu, ładny i do tego bio
    Kominki na drewno są dobre, ale w chatce w górach :)
    • 39 wpisy
    10 stycznia 2010 18:30:02 CET
    Bardzo podoma mi się ten kominek, sama swego czasu myślałam o tym,żeby zainstalować sobie taki w domu ale ostatecznie rezygnowałę,że taki kominek zdobi mieszkanie jak mało co
    • 39 wpisy
    13 stycznia 2010 14:41:08 CET
    ja dodatkowo podrzucam coś do dekoracji kominka
    ciekawy wzór kafli nada mu z pewnością wyrazu.
    • 46 wpisy
    23 stycznia 2010 16:26:34 CET
    Podobnie jak większość osób wypowiadających się w tym temacie, uważam, że całego mieszkania nie ogrzeje kominek, ponieważ źródło ciepła kumuluje się w jednym miejscu. Drugą kwestią jest to, czy w salonie jest wyciąg kominowy. Jeśli jest, można bez problemu zainstalować kominek opalany drewnem. Jeśli nie ma takiej możliwości, najlepszym pomysłem jest instalacja kominka elektrycznego.
    • 39 wpisy
    1 lutego 2010 10:53:16 CET
    Ale bzdury ktoś wypisuje. Są teraz instalacje rozprowadzajace ciepło z kominków za pomoca turbin i tym sposobem można ogrzać kilka pomieszczeń. Osoby, które mają takie rozprowadzenie bardzo sobie chwalą.
    • 46 wpisy
    26 marca 2010 15:11:51 CET
    Ale pisaliśmy o samym kominku,nie o dodatkowych instalacjach rozprowadzających:)
    • 1 wpisy
    11 maja 2010 15:24:01 CEST

    Ale pisaliśmy o samym kominku,nie o dodatkowych instalacjach rozprowadzających:)

    To tak jakby napisać, że telewizor można jedynie zawiesić na ścianie i śnieg na nim oglądać, bo przecież pisze się o samym telewizorze a nie o możliwości podpięcia do niego anteny, sat, kablówki czy jakiegoś odtwarzacza bądź komputera.

    Po to ludzie wymyślili system dystrybucji gorącego powietrza aby można było kominkiem ogrzać cały dom. Inna sprawa ze kominek nie moze byc jedynym zrodlem ciepla (przepraszam za brak polskich liter, ale gdy uzywam polskich liter to kasuje mi wczesniejsze wyrazy (!)).

    Ludzie siedzacy w temacie kominkow z pewnoscia poleca rozwiazanie z tradycyjnym wkladem kominkowym a nie z plaszczem wodnym, chociaz kazda z tych technologii ma swoich zwolennikow. Jedno jest pewne - decydujac sie na kominek z plaszczem musisz siegac po towary z najwyzszej polki aby moc cieszyc sie przez wiele lat ze sprawnie dzialajacego systemu, natomiast decydujac sie na zwykly wklad powietrzny masz szerszy wybor a samo rozprowadzenie goracego powietrza nie jest wielka filozofia i kazda ekipa montujaca kominki z pewnoscia sobie z tym tematem poradzi. A jezeli instalacja nie bedzie wymagala zastosowania turbin tylko wszystko ladnie grawitacyjnie poleci to koszt takiej instalacji jest znikomy.

    Natomiast polecanie komus kominka elektrycznego jako zrodla ogrzewania to juz jest gruba przesada. Az chcialbym napisac, ze ktos mial interes w tym aby zareklamowac swoja strone z kominkami elektrycznymi, ale pewnie od razu dostane odpowiedz, ze ja w swoim poscie mam interes aby ktos odwiedzil moj sklep z kominkami hehe Ale ogrzewac dom kominkiem elektrycznym to tak samo jak ogrzewac go kominkiem tradycyjnym tyle tylko ze wrzucajac do niego pieniadze. Po to ludzie montuja kominki aby miec alternatywne i ekonomiczne zrodlo ciepla w domu. A poza tym... no litosci ale chyba nie sposob porownac klimatu kominka elektrycznego do tradycyjnego. Ale ze o gustach sie nie dyskutuje to koncze juz mojego posta podkreslajac raz jeszcze ze kominkiem (i tym tradycyjnym i tym z plaszczem wodnym) mozna skutecznie ogrzac caly dom i nie jest to wcale jakas kosmiczna technologia ani tez w znaczny sposob w przypadku kominkow tradycyjnych nie zwieksza kosztow instalacji.

    • 3 wpisy
    28 lipca 2010 17:22:19 CEST
    w przypadku kominków dobrym rozwiązaniem jest włączenie ich w sieć Centralnego Ogrzewania - dzięki temu mamy większą korzyść niż tylko klimatyczne pomieszczenie i ulotne ciepło
    • 9 wpisy
    15 lutego 2011 18:47:00 CET
    A co uważacie o biokominkach? Ktoś ma cos takiego w domu? Gdzie najlepiej nabyć taki bajer ? :)
  • 16 lutego 2011 09:14:23 CET
    A na czym to polega? Pierwsze słyszę o czymś takim...
    • 9 wpisy
    16 lutego 2011 14:56:16 CET
    Biokominek - żywy ogień dzięki spalaniu bioetanolu. Biokominków nie podłącza się do komina nie ma dymu i sadzy. Biokominki działają bez konieczności podłączenia do przewodów wentylacyjnych. To taki fajny dodatek do wystroju np. salonu.
    Tylko pytanie, jak drogie jest to w utrzymaniu, czy rzeczywiscie pali sie taki ogien jak "niby" prawdziwy i czy choć trochę grzeją ?
    • 1 wpisy
    28 marca 2011 16:12:33 CEST

    Co sądzicie biokominki to dobre rozwiązanie?

    • 4 wpisy
    12 lipca 2011 12:18:45 CEST
    Biokominki wydzielają ciepło, kolor płomienia jest naturalny. Dodatkowo nie wydzielają zapachu, dymu i co najważniejsze nie trzeba ich czyścić. Dzieki temu nie wymagają przewodu kominowego, a wystarczy normalna wentylacja. Są idealne jeśli chodzi o niekoniecznie duże pomieszczenia, mieszkania, apartamenty. Ciepło oczywiście wytwarzają, ale klasyfikowane sa jako element dekoracyjny. Nowością na rynku są biokominki automatyczne, sterowane pilotem. Spalane sa w nich podgrzane opary paliwa, a nie paliwo samo w sobie.
    • 64 wpisy
    9 sierpnia 2011 14:00:10 CEST
    Szczerze mówiąc to jakoś nie bardzo mam przekonanie jeżeli chodzi o biokominki.. Może lepiej zainwestować w taki z płaszczem wodnym? Co o tym sądzicie? Wg mnie prezentuje się znacznie lepiej.
  • 18 sierpnia 2011 15:15:27 CEST

    Oj mi się marzy kominek w salonie, bardzooo bardzo, cudownie bylo w jesienny albo zimowy wieczór usiąść koło rozgrzanego kominka i zrelaksować sie przy winku albo po prostu rozgrzac się przy kominku w zimowy wieczór. Oczywiście to nie zastąpi ogrzewania całego domu ale jako dodatkowe ogrzewanie owszem. I urokliwe.

Szybka Odpowiedź