Forum Budowlane » Sprzęt domowy RTV i AGD

płyta indukcyjna czy gazowa?

    • 10 wpisy
    24 listopada 2009 13:03:57 CET
    Chcę kupić nową kuchenkę. Zastanawiam się czy ma być ona z płytą indukcyjną czy gazową. Słyszałam, że te pierwsze lubią się psuć. Znalazłam dwa modele na , którymi byłaby zainteresowana. Jeden z whirpoola , a drugi z gorenje. Te marki jak dla mnie są zaufane, tylko nie wiem co z płytą...
  • 5 września 2010 15:28:42 CEST
    Są lepsze płyty niż te które wymieniasz a mianowicie mastrcook.
    Jeśli chodzi o ich zamontowanie to bardzo ważne jest to aby była wypoziomowana.
    • 1 wpisy
    27 października 2010 21:41:41 CEST
    Decydując się na płytę indukcyjną, koniecznie trzeba wcześniej sprawdzić posiadaną instalację. Do zasilenia płyty indukcyjnej potrzebne jest napięcie trójfazowe. Warto o to zadbać, a nie jak moja koleżanka od razu zrezygnowała z sieci gazowej w mieszkaniu, a potem dowiedziała się, że jej wymarzona kuchenka indukcyjna potrzebuje większej mocy. Kompendium za i przeciw kupieniu kuchenki elektrycznej z płytą indukcyjną można przeczytać na A koleżanka i tak wybrała kuchenkę gazową, chociaż koszt ponownego podłączenia do instalacji gazowej wyniósł ją 800zł.
    • 15 wpisy
    10 grudnia 2011 19:40:41 CET
    Ja jestem za indukcyjną raczej
    • 103 wpisy
    12 grudnia 2011 08:55:37 CET

    Koszt założenia napięcia trójfazowego tez kosztuje tyle samo, ale się zwraca bo kuchenka bardzo malo prądu pobiera.


    • 63 wpisy
    12 grudnia 2011 13:16:52 CET
    Mimo wszystko, ja bym został przy kuchence gazowej. Mimo, że kuchnie indukcyjne obecnie mają niższe zużycie prądu, to dodając ich wrażliwość (i ewentualne koszty serwisu), specjalne komplety garnków i droższą cenę, wychodzimy praktycznie jedno i to samo.
    • 103 wpisy
    12 grudnia 2011 13:43:24 CET

    Z tymi garnkami to jest tak, że teraz wszystkie są tak robione, że pasują i na gaz i na indukcję. Ja mam tanie garnki z biedronki i działaja świetnie. Poza tym nic tam się nie psuje, ja mam już drugi rok i zero kłopotów, nawet ja się zepsuje to kuchenki są już coraz tańsze.

    • 16 wpisy
    19 marca 2012 12:51:33 CET
    jestem za płytą indukcyjną
    • 38 wpisy
    29 marca 2012 00:13:14 CEST
    Ja poki co mam gaz w ryczałcie wiec zdecydowanie wygrywa kuchenka gazowa, ale wygodniejsza i ladniejsza napewno jest plyta indukcyjna
    • 4 wpisy
    24 maja 2012 00:14:48 CEST
    Ja też mam gazową kuchenkę ,ale chyba zmienie na inną .
    • 48 wpisy
    4 czerwca 2012 16:22:44 CEST

    Dla mnie tylko indukcja, nieznoszę tego tłustego nalotu z kuchni gazowych (gaz niestety mogłem mieć praktycznie tylko z butli takze srednia wygoda).... Ale taniej chyba wciaz wychodzi gaz.

    • 20 wpisy
    30 grudnia 2012 17:32:27 CET
    Korzystam z gazówki, ale u znajomych widziałem indukcyjne i jest to bardzo fajne rozwiązanie, o którym myślę od jakeigoś czasu.
    • 42 wpisy
    29 marca 2013 11:20:53 CET
    Ja mam u siebie płyte indukcyjną i to moim zdaniem o wiele lepsze rozwiązanie niż kupno gzowej,raz oszczędność,a dwa wygląd i praktyczność.
    • 18 wpisy
    3 maja 2013 23:17:39 CEST
    Właśnie zmieniam ceramiczna na indukcyjną i mam pytanie- jakie garnki byście polecili do indukcyjnej ? Czy emaliowane byłyby dobre, marzy mi się jeden komplet zdobionych z Emalii Olkusz...
    • 26 wpisy
    7 czerwca 2013 11:33:55 CEST
    Można sprawić sobie płytę pół gazową pół indukcyjną i pogodzić problem ;-)
    • 6 wpisy
    7 kwietnia 2014 12:38:21 CEST
    Ja mam indukcje od jakiegoś czasu, terochę się tego bałam ale już sie przyzwyczaiłam i jestem zadowoloan.
    • 1 wpisy
    20 kwietnia 2014 22:56:02 CEST

    Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić, że płyty indukcyjne bardzo szybko się psują. Kupiłam taką rok temu , po czym przepaliło się w niej coś po paru miesiącach. Mąż oddał ją do naprawy, ale niestety bez rezultatu. Być może zależy to też od firmy, ale ja już się zraziłam i nie polecam.


    Ten wpis został zmieniony przez mxmx w 20 kwietnia 2014 22:58:04 CEST"
    • 129 wpisy
    4 września 2014 11:49:33 CEST
    Dla mnie osobiście lepsza i bardziej funkcjonalnajest płyta gazowa,indukcyjna jest dosyć wrażliwa i jak słusznei pisze Przedmówczyni- szybko się psuje,jest podatna na awarie.
    • 5 wpisy
    25 października 2014 20:12:18 CEST
    Jeśli chodzi o mnie - tylko i wyłącznie indukcyjna. Lepiej się sprząta, inaczej się gotuje, nie ma smrodu gazu. Moim zdaniem indukcyjna nie jest bardziej wadliwa. Gazową płytę jak czyścisz też można ją łatwo uszkodzić. Dla mnie wybór jeden.
    • 8 wpisy
    25 listopada 2014 22:09:47 CET

    Nie będę orginalna i również opowiem się za indukcją. W nowym budownictwie deweloperzy rzadko instalują już gaz, wszędzie jest elektryka, co jest rozsadne i bezpieczne. Czas gotowania jest krótszy i nie ma strat ciepła, bo podgrzewany jest tylko spód garnka. Bezpieczniejsza dla dzieci, bo można adotknąć płytę i nie jest ona gorąca, a przy gazie tak nie jest. Wybór jest duży. Między innymi tutaj www. domfan. pl .  Możesz tam znaleźć dla porównania również gazówki. Cena indukcji jest troszke większa od gazówki, ale warta inwestycji.


    Ten wpis został zmieniony przez tekla62 w 25 listopada 2014 22:18:44 CET"
    • 29 wpisy
    8 stycznia 2015 11:37:51 CET
    płyta gazowa jest dużo wygodniejsza w użytkowaniu, miałem jedną i drugą indukcyjna w porównywaniu z gazową nie ma szans
    • 4 wpisy
    10 lutego 2015 14:43:55 CET
    Płyty indukcyjne faktycznie prezentują się lepiej, w kwestiach oszczędności, bo pobierają dość mało prądu, a do tego faktycznie w nowym budownictwie rzadko spotyka się już inne rozwiązania. Minusem są faktycznie drogie komplety specjalnych garnków.
    • 23 wpisy
    29 marca 2015 14:40:31 CEST
    Zarówno jedna i druga płyta ma swoich zwolenników i przeciwników. Miałem kuchenkę gazową i nie narzekałem teraz ma indukcyjną i też nie narzekam. Indukcja jest na pewno bezpieczniejsza i oszczędniejsza. Teraz są modele jak na przykład EHH 3634 F9K gdzie nie potrzeba dwóch faz do jej podłączenia.
    • 21 wpisy
    18 kwietnia 2016 15:45:54 CEST
    Moim zdaniem tylko gazowa, szczerze - potrawy robione na tych indukcjach jakoś nie zawsze smakują tak samo. No i w sumie dużo zależy na to jak masz instalacje ogarnięte w domu bo jeżeli masz gaz i tak i tak to bez sensu przechodzić na indukcję.
    • 17 wpisy
    13 maja 2016 15:31:19 CEST

    ja wolę zdecydowanie kuchenki gazowe. Płyta indukcyjna raz, że jest droga, dwa trzeba mieć specjalne, garnki ze stali ferromagnetycznej, które też tanie nie są. Oprócz tego, podczas używania płyta wytwarza pole elektromagnetyczne, które może rozmagnesować np. kartę kredytową. No ale jak już ktoś napisał każda ma swoich zwolenników i przeciwników.

Szybka Odpowiedź