Forum Budowlane » Sprzęt domowy RTV i AGD

sprzęt do małej kuchni w bloku

    • 1 wpisy
    21 marca 2010 12:58:04 CET
    Witam!
    Zapewne jak się domyślacie potrzebuję porady odnośnie sprzętu AGD,jestem w trakcie urządzania mojej małej kuchni - która ma zaledwie na najdłuższej ścianie mam dwa wielkie podwójne okna.
    Szukam:
    Zmywarki, najlepiej 45 cm do całkowitej zabudowy
    piekarnik do zabudowy + płyta gazowa
    Lodówkę - inox, wolno stojąca
    okap kuchenny, 60 cm i na pewno nie do zabudowy
    pralkę:max 45 cm głębokości
    ekspres do kawy - uwielbiam dobrą kawę :wink:

    bardzo proszę o podpowiedzi, nazwy sprzętów, który używacie.
    Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!
    Ps. mam ograniczony budżet więc raczej tańszy sprzęt...
    • 3 wpisy
    29 marca 2010 13:58:38 CEST
    Czytając Twój watek od razu przyszedł mi do głowy taki ekspres -> [1]

    (nie mogłam się powstrzymać... :) )

    A tak na poważnie ja mam w kuchni Dolce Gusto- na kapsułki. Chwalę sobie. Szału nie ma, ale za ta cenę kawa jest całkiem przyzwoita.
    • 39 wpisy
    30 marca 2010 00:34:14 CEST
    ładniutki ten chyba bardziej jako dekoracja służ przelewowy więc ciężko będzie zrobić dobrą kawę :cry:
    • 3 wpisy
    30 marca 2010 12:39:40 CEST
    Co znaczy, że jest przelewowy? Mówisz o tym malutkim na biurko czy Dolce Gusto?
  • 24 sierpnia 2010 09:16:57 CEST
    Jeśli zależy Ci na tańszym sprzęcie proponuję dokonać zakupów przez internet. Naprawdę jeśli trochę poszukasz wyjdzie Ci taniej. Tylko nie decyduj się na pierwszą lepszą firmę.
    • 3 wpisy
    23 stycznia 2012 01:39:01 CET
    Ja też mam maleńką kuchnie, zdecydowałam się zrezygnować z piekarnika, mikrofalówki i wszystkich tego typu urządzeń, zastąpiłam je jednym premium-appetite. Polecam do małej kuchni zbawianie
    • 103 wpisy
    23 stycznia 2012 10:44:15 CET
    A co to takiego jest? ja bym z mikrofalówki nigdy nie zrezygnowała, teraz te nowoczesne to maja tyle funkcji, ze niedługo piekarnik nie będzie potrzebny :)
    • 103 wpisy
    23 stycznia 2012 10:44:15 CET
    A co to takiego jest? ja bym z mikrofalówki nigdy nie zrezygnowała, teraz te nowoczesne to maja tyle funkcji, ze niedługo piekarnik nie będzie potrzebny :)
  • 23 stycznia 2012 20:00:45 CET
    Jakieś urządzenie wielofunkcyjne, kosztuje koło 4 tys. zł, ale nigdzie nie ma żadnej fotki :-(
    To już wolę mikrofalę, bo ma podobne funkcje a jest kilka razy tańsza.
    • 103 wpisy
    24 stycznia 2012 09:56:07 CET
    No nie wiem, ale ja chyba bym się bała inwestować w coś czego nie znam. Tradycjonalistka jestem i taka pozostanę, tez wolę normalna mikrofalę z opiekaniem, pieczeniem, gotowaniem, wystarczy tych funkcji aż, aż...
    • 3 wpisy
    24 stycznia 2012 10:58:24 CET

    Mikrofalówka jest fajna tylko, że jedzenie z niej jest paskudne i nie zdrowe, poza tym chleba czy ciasta w niej nie upieczesz w Premium-Appetite jest inaczej, jedzenie zdrowe i smaczne. Też jestem tradycjonalistką ale jak zobaczyłam co to cudo potrafi i do tego jakie jest zgrabne to się zakochałam.

    • 103 wpisy
    24 stycznia 2012 11:13:04 CET
    No ciasta to nie upiekę, ale zapiekanki już robić mogę bo mikrofalówki maja opcje opiekania na chrupko, a ciasto to i tak najlepsze z piekarnika wychodzi.
    • 3 wpisy
    25 stycznia 2012 02:28:35 CET

    Droga Janiu myślę, że nie miałaś okazji jeść ciasta z premium-appetite jeśli tak piszesz (a może się mylę :)), ale oczywiście masz prawo do własnej opini :) Wracając do wątku to do małej kuchni zawsze polecam rozwiązania Ikea, są praktyczne i niedrogie.

  • 31 stycznia 2012 15:14:24 CET
    Jak wygląda to urządzenie????
    Z tego co mi się wydaje to upiec chleb z mikrofali też można, tylko w takiej z termoobiegiem.
    • 103 wpisy
    1 lutego 2012 13:37:24 CET

    Podejrzewam, że będzie to taki sam niewypał jak halogen oven, nie ja dziękuję jestem tradycjonalistka i wybieram sprzęty sprawdzone i funkcjonalne :)

  • 2 lutego 2012 10:48:12 CET

    Mała kuchnia, znam ten ból. Chociaż mieszkam w domu, moja kuchnia jest wielkości standardowej kuchni w bloku. Czyli tyci tyci, co dla mnie, kucharki z zamiłowania, jest niezwykle irytujące. Kuchenkę, lodówkę czy mikrofalówkę (mikrofala stoi na lodówce; mniej miejsca zajmuje) mam w normalnych rozmiarach, ale już akcesoria kuchenne kupuję jak najmniejsze. Mam mały toster (podobny do tego z ulubionej bajki mojego syna), choć i tak jest schowany w szafce. Używam krajalnicy mini, taka normalna do chleba zajmuje zdecydowanie zbyt dużo miejsca. Garnki tylko i wyłącznie z odczepianymi rączkami. Jako, że kawę pija się u nas w domu litrami to zaopatrzyliśmy się w kawiarkę Top Moka ze , zabieramy ją także na wakacje, do tego spieniacz do mleczka i espresso pychotkaa! Chciałabym zaopatrzyć się w ekspres do kawy, ale niestety, nie znalazlam jeszcze wersji mini, a takiego standardowego nie mielibyście gdzie postawić.

    Czy ktoś może mi przybliżyć funkcje, wygląd i cenę tego premium-appetite?

  • 14 lutego 2012 10:05:53 CET
    Ja moge Ci zaproponować ekpres do kawy tchibo na kapsulki. Sa naprawde piekne,Dostalismy taki na swieta a wczesniej maz do biura kupil tez na kapsulki Dolce Gusto. Kawa tak samo smaczna chyba, ja nie czuje roznicy a cena uzytkowania jednak tchibo tanszy. Nie pamietam o ile ale chyba jakos tak bylo ze jedna kawa tchibo byla o 1/3 tansza. Jedyny minus dla mnie to taki, ze nei wszedzie mozna je dostac te kapsulki tylko w sklepach tchibo ale coz... czasem trzeba sie pofatygowac :)
    • 1 wpisy
    28 grudnia 2012 19:35:27 CET
    Ja mam niedużą kuchnię, ale jednak wolałabym zakupić piekarnik. Niedawno się przeprowadziłam i jeszcze muszę znosić obecność tego starego. Cena nie gra aż takiej roli, chciałabym tylko, żeby sprzęt był nowoczesny - myślę, że znajdę dla niego miejsce :) Przy okazji, miał/ma ktoś może 'piekarnik parowy'?
    • 15 wpisy
    12 stycznia 2013 17:09:44 CET

    Jeśłi tylko miałbym odpowiedni budzet to na pewno zainwestowałbym w piekarnik parowy, bardzo przydatna sprawa ale warto przy zakupie takiego piekarnika zwrocic uwage na ty czy on w ogóle ma parowe programy. Na pewno parowa integra smart ma ich kilkanascie, jak inne - nie wiem

    • 2 wpisy
    16 maja 2014 01:32:01 CEST

    Ja osobiście uwielbiam sprawiąc sobie zachcianki i mieć najlepszy sprzet w kuchni, a taki daje multicooker,  niesamowite urządzenie, nie mogę się nachwalić działania tego cuda. 


    Ten wpis został zmieniony przez pieszkkaaa w 16 maja 2014 01:33:37 CEST"
    • 129 wpisy
    4 września 2014 11:50:20 CEST
    Do małej kuchni pamiętaj także o odpowiednich środkach czystości,tak aby zawsze była zadbana,tutaj możemy pomóc i doradzić gdyż waśnie nimi zajmujemy się na co dzień:)
    • 7 wpisy
    26 stycznia 2015 09:42:41 CET
    Lolka napisał/a:
    Czytając Twój watek od razu przyszedł mi do głowy taki ekspres -> [1] (nie mogłam się powstrzymać... :) ) A tak na poważnie ja mam w kuchni Dolce Gusto- na kapsułki. Chwalę sobie. Szału nie ma, ale za ta cenę kawa jest całkiem przyzwoita.

    Tak, ten na kapsułki jest bardzo fajny. Można sobie kolorystycznie go dobrać a kapsułki są dostępne wszędzie. Można go też łatwo schować bo nie jest za duży, więc do małej kuchni idealny.

    • 6 wpisy
    5 maja 2015 11:13:44 CEST
    malti napisał/a:
    Jeśli zależy Ci na tańszym sprzęcie proponuję dokonać zakupów przez internet. Naprawdę jeśli trochę poszukasz wyjdzie Ci taniej. Tylko nie decyduj się na pierwszą lepszą firmę.

    Dokładnie :) a pozatym jakość wydaje się być lepsza niż w marketach, a po wystawowy sprzęt dopiero jest w promocji. Ja kupuje na electro. pl.


    Ten wpis został zmieniony przez Bondeo w 5 maja 2015 11:14:17 CEST"
    • 5 wpisy
    4 października 2016 14:04:28 CEST
    Akurat to już nie są te czasy, że w małych kuchniach trzeba z czegoś rezygnować po prostu wybiera sie inny sprzet, ktoś napisał, że nie ma miejsca na zmywarkę? To sobie przejrzyjcie ofertę CANDY dotyczącą kuchenek TRIO macie tam zmniejszony o połowę piekarnik wywaloną półkę na dole i w to miejsce wstawioną zmywarkę. Rozwiązanie idealne jakby nie patrzeć i spora oszczędność bo i przy pieczeniu jak i zmywaniu zużywamy mniej energii i w większym stopniu wypełniamy dostępne miejsce.
    • 10 wpisy
    10 października 2016 11:16:37 CEST
    ja też, wbrew temu co niektórzy sądzą, jestem zadowolony z ikeowskich mebli. Uważam też, że mają rewelacyjne rozwiązanie do małych pomieszczeń.

Szybka Odpowiedź