Forum Budowlane » Fundamenty - budowa i konstrukcja

ZDESPEROWANY. BUDOWA DOMU POMOCY

    • 1 wpisy
    26 marca 2010 00:25:39 CET
    Witam serdecznie wszystkich. Od dłuższego czasu zamierzam wybudować dom własnymi siłami (może jednego lub dwóch szybkich z pod sklepu do pomocy). Z budową domu mam już jakieś pojęcie gdyż pare lat temu budowałem dom z tatą. Upatrzyłem sobie taki projekt i mam do niego klka pytań.

    Projekt o nazwie KLEOPATRA
    Pow. pomieszczeń:
    154,82 m2.
    Pow. zabudowy:
    130,58 m2.
    Kubatura
    446 m3.
    Min. szer. działki:
    18,98 m2.
    Wysokość domu:
    9,09 m.
    Kąt nach. dachu:
    40 st.



    Czy zdołam go wybudować mając zaledwie 150 tys? (posiadam już działke budowlaną)
    Z jakich materiałów najtaniej postawić fundamenty?
    Czy są jakieś dotacje do budowy?
    Gdzie najtaniej kupywać materiały budowlane?

    Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam
    • 261 wpisy
    26 kwietnia 2010 09:15:54 CEST
    Witam.
    Proponuję o wypowiedzi osoby, które się niedawno budowały.
    Z reguły na stan surowy zamknięty "lekką ręką" trzeba liczyć kwotę około 2000 zł / m2.

    Pozdrawiam
    Tomasz Rybarczyk
    • 6 wpisy
    1 września 2010 22:23:46 CEST

    witaj,

    gdy masz mało kasy to wybieraj prosty dwuspadowy, a nie takie cudo; nie ma szans żebyś pobudował to za 150 tys. chyba że kosztem jakości

    • 20 wpisy
    2 grudnia 2011 12:01:10 CET
    Ja albo bym dołożył kaski albo wybudował coś prostego. Nie ma sensu budować takiego cuda kosztem jakości bo jak wiadomo, dom ma służyć nam na lata. A nie, że po 5 latach zaczyna osiadać lub wystąpią inne zjawiska np pękanie ścian. Zawsze uważam, że dom powinien być bezpieczną i solidną konstrukcją.

    - Hurtownia Hydrauliczna Pozdrawia Serdecznie!
    • 6 wpisy
    2 grudnia 2011 14:06:07 CET

    @tomaszr: można proszę Pana zbudowac dom za mniejsze pieniądze tylko potrzebne jest duże doświadczenie przede wszystkim w organizacji pracy i budowy a jak kolega najpierw wybiera skomplikowany projekt a póżniej tylko cud pozostaje: ja za 2000 zł//m2 postawię pod klucz i będzie to dom naprawdę energooszczędny bez różnych wynalazków, pozdrawiam

    • 2 wpisy
    7 marca 2013 20:27:06 CET
    Hej:)
    Chciałabym zapytać, czy macie jakieś doświadczenie w budowaniu domu? Komu najlepiej polecić kierowanie budową? Ja wszelkie informacje biorę z tej strony:
    %C5%BCe/677 i wam też ją polecam, ale chciałabym uzyskać rady od osób postronnych, dlatego piszę. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Miłego wieczoru.:))
    • 6 wpisy
    8 marca 2013 16:30:34 CET

    w kwestii doradztwa polecam kontakt z ludźmi którzy już stawiali, znajomi, rodzina i znajomi znajomych, pytaj, czytaj i myśl .... nie wierz za bardzo w internet .... no a przede wszystkim projekt na miarę, nie oszczędzaj na ważnych elementach domu; pamiętaj że być moż spędzisz w swoim domu kilkadziesiąt lat;

    • 261 wpisy
    26 marca 2013 15:54:07 CET

    Witam.

    Zwracam uwagę na kwestę prowadzenia budowy przez kierownika budowy.

    Z doświadczenia powiem, że na etapie budowy trafiają do mnie inwestorzy, którzy mają wiele całkiem sensownych pytań. Pytania te w zasadzie powinny być zadane kierownikowi budowy, który odpowiada za tę budowę. Niestety tak nie jest, ponieważ często budow prowadzona jest formalnie. Z drugiej strony czego się spodziewać, skoro budując budynek za np. 500 tyś. zł kierownik budowy otrzymuje wynagrodzenie 1000zł. Prowadzenie budowy w takich okolicznościach jest iluzoryczne. Jak życie pokazuje, więcej przeznaczymy na przegląd samochodu, który kupujemy niż na właściwe prowadzenie budowy. Samo życie. Z drugiej strony nie raz przekonałem się, że właściwa komunikacja i dobry kierownik budowy, to również zaoszczędzone pieniądze na wskutek właściego doboru rozwiązań.

    Pozdrawiam

    Tomasz Rybarczyk

    • 6 wpisy
    26 marca 2013 18:12:41 CET

    tomaszr masz racje, bardzo czesto ludzie wydają kilkaset tys na dom, a oszczędzają na nadzorze, dobry kierownik może pomóc zaoszczędzić dużo więcej w trakcie budowy

    • 56 wpisy
    27 marca 2013 07:41:44 CET
    Tutaj kłania się kwestia finansów i ciężko mi powiedzieć cokolwiek więcej,ponieważ swój dom budowałem już dawno temu,kiedy ceny były zupełnie inne. teraz trzeba liczyć spokojnie te 2000zł/m2.
    • 82 wpisy
    30 listopada 2016 13:15:40 CET

    Jeśli chodzi o konstrukcje stalowe oraz zadaszenie, to proponuje zapoznać się z fajna stroną w BTH Import Stal. Mają tam szeroki wybór elementów ze stali nierdzewnej i profili.


    Ten wpis został zmieniony przez annaklew w 30 listopada 2016 13:18:28 CET"
    • 262 wpisy
    1 grudnia 2016 06:54:36 CET
    No niestety utaj juz ekipa powinna się spisać a nie my ..
    • 22 wpisy
    12 kwietnia 2017 12:07:44 CEST

    Tez uwazam że technologia zmienia się a stal nierdzewna jest trwała i solidna dlatego pozorna oszczędnisc na materiałach nie jest dobrym rozwiazaniem,  warto zaplacic więcej za najnowszą technologie aby nie przepłacac pó stalowa to najlepszy wybór.

Szybka Odpowiedź