Forum Budowlane » Izolacje budynku - FORUM EKSPERCKIE: zadaj pytanie

    • 8 wpisy
    6 maja 2010 13:40:11 CEST

    łabym jak najbardziej polecic wszystkim mikrogra nulki ceramiczne ę komfort zamieszkiwania jest bardzo dobry a jeszcze lepsze jest to ile możemy zaoszczędzic na ,że rachunki zmniejsza się wam minimum15%.W moim przypadku zeszłej zimy (nadmienie ,że mieszkam w blizniaku)zapłaciłam 20% mniej niz sasiedzi.

  • 7 maja 2010 10:37:13 CEST
    Faktycznie Insuladd działa bardzo dobrze nie tylko jako docieplenie ale również jeżeli zastosujemy go na zewnątrz ().zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu sie budynku.
  • 7 maja 2010 11:02:43 CEST
    Witam.Właśnie jestem na etapie poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w budownictwie i od jaiegoś czasu często odwiedzam takie nawiązując do tematu owszem slyszalam wiele pozytywnych opinii ale musze przyznac ,że negatywnych takż mnie to nie dziwi bo przecież jeszcze się taki nie urodzil co by każdemu dogodził.Nie mam labolatorium żeby sprawdzic czy realnie można zaoszczedzic 20% na ogrzewaniu,jednakże ceramika jest bardzo dobrym izolatorem (to wiem ze szkoly),więc zamieżam zainwestowac i za rok wam napisze jak dziala to w praktyce.
    • 8 wpisy
    7 maja 2010 16:06:08 CEST
    Oczywiście panie Marku Insuladd można stosowac na zewnątrz jak on bardzo dużo pozytywnych zalet
    -nie jest taki drogi jak to dokładnie przeliczymy
    -ściany oddychają
    -wzrasta ognioodpornośc powierzchni(temperatura topnienia to 1800C)
    Po prostu może sie przebić poniewaz mamy za duże lobby producentów materialow izolacyjnych czy dociepleń(styropian,wełna mineralna itd).Jednak jestem pewna ,że za 2lata wiekszośc z nas będzie miała taką izolację w domu.
  • 8 maja 2010 12:09:49 CEST
    Rzeczywiście Insuladd jest bardzo dobrym rozwiązaniem i ma bardzo dużo sie ,że możemy w tym temacie się zgodzić.pozdrawiam
  • 12 maja 2010 12:23:55 CEST
    Jednak cięzko mi uwierzyć ,że powłoka grubości ok1,5mm zatrzyma tyle ciepla w pomieszczeniu?Styropian owszem,ale tu mamy do czynienia z grubością 10cm a w przypadku Insuladd 1, mi to wytlumaczyc.
    • 8 wpisy
    12 maja 2010 15:47:41 CEST
    Nie wiem skąd pani wzieła te 1,5mm ale tu to i tak nie ma wiekszego znaczenia czy będzie to 1mm czy 1,ła pani napewno ekrany cieplne(używane za kaloryferami),to właśnie dziala podobnie i dlatego powłoka nie musi miec 10cm grubości,żeby odbijać ciepło.
    • 2 wpisy
    13 maja 2010 19:06:06 CEST
    Insuladd. Na raziej dla mnie to czarna magia. Proszę poinformujcie jak sie to stosuje/na "gołe ściany", na tynki, od środka czy od zewnątrz,czy można to usunąć ze ścian, ewentualne koszty i jak to zakupić. Może jakas strona interetowa/ Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiamalt.
    • 8 wpisy
    18 maja 2010 10:36:19 CEST
    .Można stosować wewnątrz,na zewnatrz,na tynki,na płyty gipsowe(zależy jakiego spoiwa użyjesz do granulek),jak chcesz usunąc to mnormalnie jak na stronce to 317zł/2kg(wczesniej sprzedawali tylko hurtowo). z tych 2kg możesz miec ok 100 m2 gotowej izolacji,czyli wychodzi około 3zł /m2.a jak chcesz więcej informacji to jest nr do człowieka ktory zajmuje sie
    • 1 wpisy
    22 listopada 2011 00:17:28 CET

    Jak upływ czasu wpływa na właściwości izolacyjne preparatu Insuladd? Zarówno przed zastosowaniem (przechowywanie) jak i po nałożeniu na powierzchnię?

  • 10 grudnia 2012 13:58:13 CET
    Został poruszony przez Przedmówców temat grubości izolacji termicznej. Jest ona zależna od parametrów energetycznych jakie chcemy uzyskać w ogrzewanym budynku oraz od współczynnika przewodzenia ciepła danego materiału. Im niższy tym można zastosować mniejszą grubość izolacji przy zachowaniu podobnych parametrów energetycznych dla całej przegrody budowlanej. Wymaga to oczywiście analizy. Konkretne przypadki wymagają indywidualnych rozwiązań.
    ---
    Służę pomocą,
    e-Rzecznik Knauf Insulation
    • 21 wpisy
    1 lutego 2013 13:52:23 CET
    Podobny wątek odnośnie grubości izolacji termicznej jest już na forum
    ,pytanie_o_styropian,#post_26127
    można poczytać i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.
  • 4 lutego 2013 22:51:47 CET
    Wątków dotyczących zarówno wyboru rodzaju ocieplenia, jak i jej grubości jest sporo. Każdy jest inny - bo każdy budynek jest indywidualny i wymaga indywidualnych rozwiązań. Dobrze jest przed ociepleniem - wykonać projekt termoizolacji i wykonać odpowiednie analizy: w tym cieplno-wilgotnościowe, energetyczne i ekonomiczne.
    ---
    Służę pomocą,
    e-Rzecznik Knauf Insulation
    • 192 wpisy
    30 czerwca 2015 23:27:00 CEST
    Kupując styropian Knauf Therm oznaczony znakiem Gwarantowany Styropian na opakowaniu masz pewność, że:
    • spełnia on wymagania wagowe dla każdej odmiany
    • parametry deklarowane są zgodne z rzeczywistymi,
    • wyroby są poddawane procesowi ciągłej kontroli przez niezależne instytucje (ITB),
    • kupujesz styropian rekomendowany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu(PSPS).
    • 14 wpisy
    14 kwietnia 2016 16:51:44 CEST
    Styropian tylko z rekomendacjami ITB, reszta programów wątpliwej jakości, odradzam. Lipa marketingowa
    • 1 wpisy
    4 maja 2016 21:11:43 CEST

    Z mojej strony mogę dodać, że w moim przypadku bardzo dobrze sprawdziła się izolacja piankowa. Zastosowałem natrysk pianki poliuretanowej na poddaszu oraz na posadzce (na parterze). Zazwyczaj z to izolacja tych rejonów bywa najbardziej problematyczna, a natrysk pianki jest bezproblemowy i można go bardzo szybko wykonać. Oczywiście trzeba odpowiednio dobrać komponenty pianki do ocieplanego obszaru i stosować wyłącznie certyfikowane środki. Ja akurat skorzystałem z usług firmy Kumibex. Warto poczytać na ich stronie zarówno na temat konkretnych typów pianek, jak i urządzeń dozujących. Sam proces aplikacji też jest ważny, gdyż trzeba zachować odpowiednią grubość warstwy. Oczywiście przy tych nowoczesnych mieszankach nie musi być ona zbyt gruba. Można to potraktować jako kolejną zaletę.


    Ten wpis został zmieniony przez waryn w 4 maja 2016 21:15:13 CEST"
    • 14 wpisy
    13 lipca 2016 15:17:02 CEST

    Ja do izolacji wykorzystałem sposób z pianką. Jest ona doskonałym rozwiązaniem, ze względu na swoje niewielkie przewodnictwo cieplne a także w razie pożaru nie topi się, następuje natomiast zwęglenie powłoki uniemożliwiające dostęp ognia do głębszych warstw, co stanowi istotną barierę dla rozprzestrzeniania się pożaru. Jest ona zatem dodatkowo bardzo bezpieczna. Skorzystałem z usług firmy Izolmax z Krakowa, polecam, ze względu na fachową obsługę i świetne wykonanie. Ponadto zapraszam do skorzystania z portalu rabatybudowlane. pl - pobrałem stamtąd darmowy kupon rabatowy, dzięki czemu zaoszczędziłem sporo pieniędzy, polecam ;-)


    Ten wpis został zmieniony przez Przemyslaw1979 w 13 lipca 2016 15:37:43 CEST"
    • 9 wpisy
    26 września 2016 14:46:29 CEST
    pianka jest w porządku, ale lepsze są masy termoizolacyjne, takie jak np. Bloktherm IN
    • 192 wpisy
    30 września 2016 03:02:32 CEST
    Poniżej przedstawiam kilka podstawowych argumentów, które dowodzą, że stosowanie styropianu Knauf Therm jako materiału izolacyjnego jest najtrafniejszym wyborem.
    1. Styropian jest zdrowy i ekologiczny
    Styropian to bezpieczny dla zdrowia materiał izolacyjny. Jest prosty w aplikacji: lekki, nie pyli, dlatego prace montażowe nie wymagają stosowania masek, okularów ani rękawic. Styropian w 98% składa się z powietrza i jest całkowicie przetwarzalny, co czyni go produktem przyjaznym środowisku.
    2. Styropian - ekonomiczna izolacja
    90% Polaków wybiera styropian, jako izolacje termiczną swojego domu!
    Styropian ma najlepszą relację jakość/cena wśród materiałów izolacyjnych, dlatego jest najchętniej wybieranym sposobem ocieplenia budynków. Ponadto, prawidłowe ocieplenie budynku styropianem pozwala na znaczne oszczędności na kosztach ogrzewania.
    3. Stosowany od lat
    Styropian to sprawdzone rozwiązanie izolacyjne, stosowane przez wykonawców do ocieplania budynków od ponad pół wieku. Długoletnia obecność tej technologii na rynku zmniejsza ilość błędów wykonawczych.
    4. właściwości
    Styropian jest odporny na starzenie i czynniki biologiczne (grzyby, pleśnie, kwasy humusowe obecne w glebie) oraz nienasiąkliwy (nie powoduje gromadzenia się wilgoci w ścianach), co zapewnia trwałość ocieplenia naszego domu na pokolenia.
    Uniwersalność - ocieplenie od fundamentów po dach
    Styropian jest wszechstronnym materiałem izolacyjnym, który może być stosowany we wszystkich miejscach w budynku. Ocieplenie domu styropianem zapewnia przyjemny chłód latem i ciepło w zimie.
    • 30 wpisy
    1 stycznia 2017 20:05:44 CET
    Pianka moim zdaniem spełni swoją role w 100% a w dodatku nie jest bardzo droga, wręcz tania jak dla mnie.
    • 1 wpisy
    23 maja 2017 14:55:04 CEST
    Również polecam piankę, szybkie i niedrogie rozwiązanie. Ja akurat zleciłem sprawę firmie Ekopur system, doradzili co i jak zrobić więc jak dla mnie sprawa załatwiona.
    • 8 wpisy
    10 lipca 2019 08:11:47 CEST

    poleciłby mi ktoś piankę która jest stosunkowa niedroga? tak, żeby stosunek ceny do jakości był ok

    • 8 wpisy
    10 lipca 2019 10:10:07 CEST
    przeszukiwałam internet i znalazłam takie pianki w swojej okolicy (THERMIL termil. pl) czy zna ktoś ta firmę? albo może polecić jakąś z podkarpacia?
    • Moderator
    • 16 wpisy
    23 lipca 2019 10:41:37 CEST
    ja z kolei poleciłbym skalną wełnę mineralną .
    Jest to materiał niepalny (najwyższa klasa reakcji na ogień A1 ) którego włókno skalne wytrzymuje temperatury nawet do 1000 stopni Celsjusza.
    Dodatkowo w procesie produkcyjnym wełna skalna Rockwool została pokryta środkami hydrofobowymi zabezpieczającymi produkt przed wilgocią.
    Jako materiał włóknisty wełna skalna posiada bardzo dobre parametry dzwiękochłonne dlatego też jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w rozwiązaniach akustycznych.
    Wełna nie ulga procesom starzeniowym dzięki czemu przez cały okres użytkowania obiektu jej parametry sa niezmienne.
    Dzięki większej gęstości jest stabilna wymiarowo i nie ulega osiadaniu.
    więcej możecie doczytać na stronie
    • 192 wpisy
    27 sierpnia 2019 11:53:07 CEST
    Wybierając rodzaj termoizolacji, należy wziąć pod uwagę miejsce zastosowania i parametr lambda, który pokazuje, jak skutecznym termoizolatorem jest dany materiał. Najczęściej wybieranym materiałem do ocieplania ścian zewnętrznych są płyty EPS, które cechują się trwałością, nienasiąkliwością, wysoką odpornością mechaniczną i doskonałymi parametrami przewodzenia ciepła. W przypadku styropianu grafitowego może on osiągać wartość nawet 0,031 W/mK. Warto podkreślić, że dobrej jakości styropiany to materiały samogasnące w klasie E, więc zastosowane na murowanej ścianie nie rozprzestrzeniają pożaru.

Szybka Odpowiedź