Forum Budowlane » Fundamenty - budowa i konstrukcja

Czy remont się opłaca???????

    • 2 wpisy
    13 maja 2010 15:39:39 CEST

    Witamm mam stary dom który wymaga kapitalnego remontu juz nie wspomne o przekwalifikowaniu polowy domu na mi sie bardziej oplaca remont tego domu czy budowa nowego.

    A jest jeden problem znaczy ja tak twierdze bo nie wiem jakie jest prawo w stosunku co do odleglosci miedzy budynkiem ,a droga moj stary dom jest postawiony jak na moje oko zbyt blisko drogi jakies 1,5-2 chciala na tych samych fundamentach nowy dom czy dostane wogole pozwolenie czy raczej bede musiala sie cofnąc z fundamentem tak aby odleglosci sie doradzcie bo juz sama nie wiem co mam robic.

    • Moderator
    • 67 wpisy
    13 maja 2010 17:23:27 CEST
    Możesz nie dostać pozwolenia na budowę, przebudowę a nawet na remont, bo skoro dom wymaga kapitalnego remontu to też potrzebna Ci będzie zgoda.
    • 2 wpisy
    16 maja 2010 21:01:43 CEST

    W kwestii remontu- podstawa to ocena stanu technicznego istniejącego budynku, w szczególności fundamentów oraz ścian nośnych.

    W momencie rozpatrywania rozpoczęcia budowy od zera, punkt wyjścia to analiza warunków miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub alternatywnie wystąpienie do gminy z prośbą o WZ. W oparciu o te dokumenty będzie wiadomo co i jak można budować.

    Odległość 2m to stanowczo zbyt mało. Prawo budowlane mówi o następujących odległościach od granicy/drogi:

    -4m w przypadku ściany z otworami okiennymi

    -3m w przypadku ściany bez okien.

    • 82 wpisy
    18 lutego 2016 14:42:04 CET

    Witam 

    Tak czy inaczej będziesz potrzebował solidnych materialów. Proponuję zapoznać się z fajną firmą Import Stal z sprawdzona i rzetelna, profesjonalna firma. Namiary do niej:

    • 5 wpisy
    15 marca 2016 07:22:23 CET
    Porównaj oferty wielu firm a napewno znajdziesz coś na twój portfel.
    • 28 wpisy
    21 marca 2016 08:00:53 CET
    Zajrzyj na myslę, ze tam znajdziesz atrakcyjne materiały na każdy portfel i w dobrej jakości, zobacz, mój teść robił remont i był mega zadowolony i troche przyoszczędził.
    • 8 wpisy
    22 marca 2016 07:31:02 CET
    Ja robiłem remont z Pozbrukiem i wszystko pięknie wyszło. pozbruk ma dobrą relację cena/jakość więc i twój portfel mocno nie ucierpi a będziesz zadowolony z efektów, gwarantuje CI.
    • 82 wpisy
    22 marca 2016 09:42:21 CET

    Jeśli dom wymaga kapitalnego remontu,to moim zdaniem lepiej będzie i napewno taniej wybudować nowy od podstaw.

    • 44 wpisy
    24 marca 2016 10:10:59 CET
    Ja budowałem dom od podstaw i faktycznie cały dom taniej wybudować szczególnie z pozbrukiem. Na jest tabela z cenami i możesz sobie zobaczyć, że lepszej relacji jakość/cena nie znajdziesz ja jestem mega zadowolony z budowy i kosztów.
    • 82 wpisy
    3 listopada 2016 08:40:34 CET

    Jeśli chodzi o remont mieszkania to firma BTH Import Stal ma szeroką ofertę materiałów najwyższej jakości.

    Ponadto gdyby w grę wchodziła budowa nowego domu, mogą wszystko zrobić według dostarczonego projektu.

    • 262 wpisy
    1 grudnia 2016 06:55:27 CET
    Remont zawsze trzeba zrobić, bo siedzenie w zniszczonym miejscu też nie jest przyjemne.
    • 21 wpisy
    19 grudnia 2016 10:17:30 CET
    No ja bym sie zastanowił nad budową nowego domu lub kupnem mieszkania niż remontować stary dom, chyba ze masz z nim związany jakiś sentyment itp.
    • 30 wpisy
    1 stycznia 2017 20:02:06 CET
    Budowa domu często dużo bardziej sie opłaca niż remont takiego starego zniszczonego domu, albo ewentualnie, kupno mieszkania.
    • 40 wpisy
    4 maja 2017 07:31:24 CEST
    Noo u mnie mój dom na działce juz taki był zniszczony ze wgle nie opłacało sie remontować bo to wyniosło by krocie a i tak niewiele by pomogło.
  • 21 lipca 2017 08:46:59 CEST
    Wszytsko tak na dobrą sprwę zalezy od tego w jakim stanei faktycznym znajduje się dom i ile pochłonie remont. W wielu przypadkach jest to opłacalne jeżeli nie przekroczy kosztów budowy nowego domu. Zresztą przy budowie jest też dużo więcej formalności do załatwienia.
    • 192 wpisy
    7 sierpnia 2017 15:42:02 CEST
    Dokładnie tak, jest to kwestia analizy technicznej i kalkulacji ekonomicznej. Jeśli dom wymaga gruntownej modernizacji polegającej na wymianie instalacji czy ponownego zabezpieczenia ścian i fundamentów przed np. wilgocią w dość kosztownych technologiach, warto przemyśleć kwestię budowy nowego domu, oczywiście o ile w grę wchodzi rozbiórka starego, bo nie zawsze na działce jest miejsce na dwa domy. Czasem jednak wystarczy przeprowadzić termomodernizację dachu i ścian zewnętrznych i zainwestować w nowe źródło ciepła, co sprawi, że będzie on lepiej odpowiadał obecnie obowiązującym standardom.

Szybka Odpowiedź