Forum Budowlane » Sprzęt domowy RTV i AGD

Telewizor LCD czy Plazma?

  • 30 maja 2010 16:57:02 CEST

    Witam serdecznie wszystkich użytkowników, wspólnie z żoną jesteśmy na etapie wybierania telewziora do naszego małego kina. Zastanawiamy się jednak, co jest lepszym rozwiązanie LCD czy Plazma. To ma być nasza mała świątynia sportu, w której będziemy oglądali głównie mecze (niekoniecznie naszej reprezentacji). Wstępnie wybraliśmy taki model telewziora LCD:

    uważamy, że cenowo jest to korzystne rozwiązanie, jednak chcielibyśmy posłuchać opinii innych użtkowników. Pozdrawiamy serdecznie i liczymy na Waszą pomoc.

    A&M

    • 6 wpisy
    29 czerwca 2010 22:46:22 CEST
    ja bym wybral LCD, ale to tylko moja opinia :-)
  • 29 czerwca 2010 23:28:22 CEST

    każda opinia jest godna uwagi - dziękuję!

  • 1 lipca 2010 19:38:12 CEST
    I każda opinię warto uargumentować;) Chociażby dla zasady. Ja też zdecydowałąbym się na LCD. Jest to po prostu wygodniejsze-plazma jednak wymaga dopełniania. Co do jakości obrazu to zdania się podzielone, wydaje mi się,że to bardzo indywidualna sprawa
    • 3 wpisy
    3 sierpnia 2010 12:21:57 CEST
    Poswiecilam troche czasu z panem w Mediamarkt i tlumaczyl mi,ze plazma jest mniej wytrzymala i to tak tylko brzmi,ze wszyscy mowia 'plazma plazma' okreslajac tym slowem tak naprawde kazy tv nawet lcd, a to wlasnie lcd jest tym, ktory nalezy kupowac, bo lepszy. Ja juz dokladnie nie pamietam, co on mowil,ale nie mial interesu w tym bym kupila taki czy taki tv, wiec mysle,ze szczerze poradzil. w efekcie mam taki:
  • 4 sierpnia 2010 21:43:53 CEST
    bierz LCD plazma to pożeracz prądu ale o tym sprzedawcy nie informują bo nic by nie sprzedali
    • 71 wpisy
    21 sierpnia 2010 12:25:52 CEST
    Zgadzam się plazma żre prąd, ale o tym , (o dziwo!) powiedział mi sprzedawca, moze mieli prechę na LCD i wieksze premie z aich sprzedaż.
    • 45 wpisy
    31 sierpnia 2010 22:54:48 CEST
    Do dynamicznych obrazów chyba jest lepszy LCD mówią że plazma ma "głębszą" czerń ale przy oglądaniu meczy to raczej nie ma znaczenia. A zużycie prądu swoją drogą
    • 2 wpisy
    12 stycznia 2012 17:40:26 CET

    hmm, a moze led? polecam nową serie samsunga smartTV. Super sprawa, podpinasz internet pod tv i korzystasz z udostepnianych aplikacji, a masz tego pelno. np ipla, iplex (filmy, seriale), tvp player(prawie wszystko z tvp), tvn player(programy i seriale z tvn).
    Polecam :)

    edit:

    zapomnialemjeszcze dodac ze led jest bardziej energooszczedny ;)

    • 28 wpisy
    17 stycznia 2012 15:23:32 CET
    Własnie też bym pochylił sie nad LEDem, bo to dosyć nowa technologia, w której warto docenic fakt, ze jest enerooszczedna, podobnie jak oswietlenie ledowe. z dwoch pozostalych polecam LCD
  • 1 lutego 2012 15:49:05 CET
    LED TV to nic innego jak zwykły LCD, w którym do podświetlenia matrycy wykorzystano diody, efekt - równomierne podświetlenie.
    Plazma to zjonizowany gaz który świeci sam i nie potrzebuje podświetlenia, to daje możliwość taką że tam gdzie chcemy mieć kolor czarny, będziemiy mieli czarny a nie tak jak w LCD szary(bardzo zbliżony do czarnego)
    Plazma posada o wiele mniesze czasy reakcji i znacznie większe kontrasty.
    Zwykły LCD no to już chyba poprostu czyszczenie magazynów.

    • 99 wpisy
    27 marca 2012 00:09:25 CEST
    Czytam, gdyz chce kupic coś na transmisje Euro.
    • 38 wpisy
    29 marca 2012 00:19:40 CEST
    Ja mam 40 calowa plazme samsunga, osobiscie uwazam ze to troche za duzy sprzet do niezbyt duzego salonu, ale moj luby sie uparl i nie bylo innej mozliwosci.
    • 99 wpisy
    8 czerwca 2012 13:21:07 CEST

    Plaza na wet w nasłonecznionym pomieszczeniu daje dobry odbiór, ale chyba mniej enegooszczędna od LED

    • 5 wpisy
    16 czerwca 2012 01:40:06 CEST
    Ja bym wybrała LCD . Wiem z doświadczenia .
    • 3 wpisy
    28 sierpnia 2012 22:36:15 CEST
    A my właśnie kupiliśmy nowy telewizor 42 cale led i powiem szczerze, że ja nie bardzo znam się na tym który lepszy ale mąż mnie przekonał co mnie zupełnie zaczarowało a nazywa się to ambilight. Takie tv podobno robi tylko jedna firma (nie bede reklamować) i jest to delikatna wiązka światła dookoła telewizora, która zmienia się, dostosowując do emitowanego w danym momencie obrazu . Telewizor wydaje się jeszcze większy a głębia 3 d po prostu wciąga. Nic więcej nie muszę wiedzieć o technologiach- mnie wystarczy ambilight.
    • 86 wpisy
    13 września 2012 15:10:05 CEST
    Ja teraz wybrałbym plazmowy telewizor,jakość jest nieporównywalnie lepsza,szczególnie w technologii full HD. Powiedzmy taki 50 calowy,panoramiczny na ścianę.
    • 18 wpisy
    23 października 2012 12:25:37 CEST

    Ja również wybrała bym LCD, mam taki w domu wiec z tąd moja opinia:)

    • 32 wpisy
    24 października 2012 15:39:27 CEST
    LCD,a najlepiej jeżeli zainwestujesz w plazmę. Ale to już większy wydatek ponad 3 tyś zł.
    • 99 wpisy
    24 października 2012 15:46:59 CEST

    Przy okazji trzeba jednak zwrócic uwagę, czy wsztstkie wynalki techniki sa nam potrzebne w kupowanym telewizorze. Teraz niedawno jak zadałem takie pytanie w sklepie sprzedawca powiedział, że dobre są i takie i takie, ale za to o innych funkacjach nadawał 20 minut. Ja zawsze jednak wybiera technologie nowszą.

    • 20 wpisy
    30 grudnia 2012 17:26:11 CET
    Preferuję LCD. Plazmę opłaca się kupować dopiero powyżej 40 cali, takie jest moje zdanie na ten temat.
    • 42 wpisy
    29 marca 2013 11:22:01 CET
    Dokładnie tak,plazma 50-60 cali ma sens,ale musimy mieć także odpowiednio duży pokój aby ja zamontować na ścianie i oglądać z większej odległości. W pozostałych przypadkach zwykłe LCD 40-42 cale fajnie się sprawdzą.
  • 26 czerwca 2013 17:47:31 CEST
    Jedno i drugie już wychodzi. Jeśli zdecydujesz się na plazmowy lepiej pospieszyć się z zakupem, bo ostatni producenci telewizorów w tej technologii przerzucają się na Ledy.
    • 13 wpisy
    21 stycznia 2015 14:35:25 CET

    Jakikolwiek telewizor wybierzesz, jeżeli poszukujesz stylowej szafki pod telewizor, przesyłam kilka ciekawych propozycji, być może coś się spodoba.

     

     

     

     

    • 14 wpisy
    14 lipca 2015 17:40:06 CEST
    obecnie w zasadzie tylko led, plazma odchodzi, czyli gorsze zastępuje lepsze, :( ale ja mam nowego samsunga h6400 55 cali, cena do jakości bajka, polecam miłośnikom kina i sportu

Szybka Odpowiedź