Forum Budowlane » Systemy Inteligentnego Domu

  • 2 lipca 2010 00:12:00 CEST

    Do tej pory jakoś nie przywiązywałam większej wagi do należytego zabezpieczenia mojego domu. Ostatnio zaobserwowałąm jednak ,że jestem w mniejszości- wiekszość moich sąsiadów ma alarmy i kamery przemysłowe. Trochę mnie to frustruje:( Obecnie nie stać mnie na taki wydatek,ale jednak chciałabym jakoś ostraszyć potencjalnych złodzieji. Może macie jakieś pomysły, które nie są drogie w realizaji?

    • 43 wpisy
    29 lipca 2010 14:34:57 CEST
    Witam serdecznie
    Dziedzina jakom są systemy alarmowe czy też telewizja przemysłowa rozwija się bardzo szybko jak i cała elektronika. Obecnie prawie każdy nowy budynek w planach ma instalację alarmową i CCTV. Wiedza na temat stanu swojego mienia a tym samym bezpieczeństwa jest bezcenna. System alarmowy oparty o kilka czujników z rozwojową centralą i akcesoriami do podstawowego montażu to koszt ok. 1500-2000tys zł brutto. W podobnych cenach można zakupić system telewizji przemysłowej z rejestratorem na 4 kanały i np. dwiema średnimi kamerami.
    Co do odstraszenia potencjalnych złodziei to polecam z doświadczenia:
    - zakup i montaż samego sygnalizatora zewnętrznego,
    - zakup i montaż atrap kamer lub samych kamer na przyszłość,
    - zakup i montaż tabliczek typu „Obiekt Monitorowany”,
    - montaż tabliczek firm ochroniarskich ze swojej okolicy (to jest dla nich reklama a my za to nic nie płacimy).
    Oto kilka cennych wiadomości, które wykorzystywane są przez moich klientów, instalatorów na początku budowy czy też zabezpieczeń budynków.

    Serdecznie pomogę w doborze takich systemów zarówno alarmowych i CCTV.

    Dziękuję,
  • 22 listopada 2010 17:56:08 CET
    Obecne systemy alarmowe nie są aż tak dużym wydatkiem. Jak pokazuje przykład możesz je mieć już od ok. 1200zł. To wystarczy by odstraszyć zwykłego złodzieja
    • 43 wpisy
    23 listopada 2010 10:33:51 CET
    Witam ponownie
    Dziękuje za udzielenie odpowiedzi na mój temat. Zgodzę się z tym co napisał użytkownik "raulg7" ale tylko w kwestii że system alarmowy możemy zakupić taniej niż wcześniej napisałem tzn. za cenę mniejszą niż ok. 1500-2000tys zł brutto.

    Jednak jeżeli zobaczymy jaki system i w co wyposażony możemy mieć za takie małe pieniądze to stwierdzimy że nie ma sensu wydawać swoich oszczędności na system, który nie ma po pierwsze przyszłości i obecnie nie zapewni mam pełnego bezpieczeństwa.

    Należy zrozumieć ze system alarmowy to nie tylko centrala i manipulator ale także czujniki i detektory oraz automatyka jaka jest możliwa dzięki temu urządzeniu. Czy ktoś potrafi jednym czujnikiem zabezpieczyć mieszkanie ??? Bo ja mając już pewną wiedzę na ten tema i ciągły kontakt ze swoimi klientami nie wyobrażam sobie takiego zabezpieczenia swojego mienia.

    System alarmowy powinien być oparty również o dodatkowe elementy tzw. np detektory tlenku węgla, detektory ognia, dymu, zalania wodą. Te elementy czynią nasz system profesjonalnym w zabezpieczenie nie tylko od włamania ale też od ewentualnego nieszczęścia jakie może się pojawić w każdym momencie.

    Na koniec mogę powiedzieć ze obecnie faktycznie systemy alarmowe są już dużo tańsze niż jeszcze kilka lat temu i należy sobie zdać jedną najważniejszą sprawę - system alarmowy nie odstraszy każdego potencjalnego złodzieja ponieważ on go nie zatrzyma przed włamaniem. Ma on natomiast poinformować właściciela o zaistniałej sytuacji by w miarę najkrótszym czasie mógł zareagować i uratować swoje mienie.

    Dziękuję,
    • 2 wpisy
    22 grudnia 2010 23:00:33 CET

    Witam,
    A ja zachęcam do wypróbowania naszego nowatorskiego rozwiązania eOchroniarz.
    Wystarczy zwykła kamerka internetowa + nasz system, i z dowolnego miejsca na ziemi możliwa będzie obserwacja domu, dziecka, osoby starszej pozostawionej w domu.


    Pozdrawiam
    Karol Stachyra

    • 6 wpisy
    6 października 2014 13:16:50 CEST

    Jeżeli zależy nam na tanim monitoringu wokół domu to polecam kamerę poklatkową Brinno, sam zamontowałem taki model na swojej budowie. Ja akurat na celu miałem filmowanie postępów budowy. Do monitoringu można wybrać kamerę z czujnikem ruchu Brinno, która uruchomi się jak tylko zostanie wykryty w jej strefie ruch, następnie zostanie zrobione zdjęcie. Potem można obejrzeć sobie takie wideo z danego okresu. Na pewno w pewnym stopniu odstraszy to złodziei, a my będziemy wiedzieć kto nawiedzał ans podczas naszej nieobecności.


    Ten wpis został zmieniony przez Ostrowski45 w 6 października 2014 13:19:41 CEST"
    • 323 wpisy
    1 czerwca 2017 15:59:39 CEST
    Ja zdecydowałem się na monitoring i nie żałuje bo ie kosztowal drogo, a jednak daje duże mozliwości i pewnośc pry wyjeździe ;)
    • 63 wpisy
    6 lipca 2017 09:53:10 CEST
    Monitoring głównie powinien zapewniać nam bezpieczeństwo i odstraszać potencjalnego włamywacza/złodzieja. Zamontowany mam wokół domu, koszta są, ale myślę, że warto.
    • 8 wpisy
    9 lutego 2018 11:08:50 CET
    Koszty wbrew pozorom nie są aż tak duże i tutaj polecam połączyć zarówno system alarmowy jaki monitoringu co znacznie zwiększy bezpieczeństwo. Na Makrosat znajdziecie szeroki wybór i możecie liczyć na nasza pomoc.
    • 53 wpisy
    17 lipca 2019 10:54:46 CEST
    Instalacje alarmowe i systemy monitoringu ABAKS SYSTEM to najlepszy sposób ochrony nieruchomości przed włamaniem i napadem.
    Zajmujemy się kompleksowymi usługami z zakresu elektronicznych systemów zabezpieczeń.
    Oferujemy profesjonalny dobór elementów systemu, bezpłatne analizy i konsultacje a także wycena oraz dojazd do klienta.
    Wejdź i zobacz co możemy Ci zaproponować.

Szybka Odpowiedź