Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

JAKIE OGRZEWANIE WYBRAĆ

  • 3 lipca 2010 20:25:13 CEST

    Witam. Jakie wybrać ogrzewanie do domku o konstrukcji drewnianej, styl Kanadyjski 100m2 powieżchni mieszkalnej. Brak gazu. Myślę o kominku z płaszczem wodnym i do tego coś z elektryki, ale co? Akumulacyjne, podłogowe, czy może coś całkiem innego. Z ogrzewaniem olejowym też może być problem, konstrukcja domu, bliskość lasu, brak odpowiedniego pomieszczenia, pomieszczenie gospodarcze 3 m2. Coś żeby nie płacić krocie za ogrzewanie.

  • 8 lipca 2010 16:13:05 CEST
    poczytaj sobie bloga

    wiadomości , które się tam znajdują rozwieją twoje wątpliwości
    • 10 wpisy
    16 sierpnia 2010 20:02:52 CEST
    Jeżeli chodzi o ogrzewanie olejowe to należy mieć odpowiednie pomieszczenie,a w Twoim domku go brakuje. Proponowałbym jednak zapoznanie się z potencjalnymi kosztami danego ogrzewania i dopiero wtedy bedę mógł doradzić coś więcej.
  • 24 sierpnia 2010 08:39:48 CEST

    Możesz spróbować skorzystać z kalkulatora kosztów ogrzewania (ja znalazłam taki nawet fajny i prosty przede wszystkim tutaj, vikersonn który pomoże ci określić zastosowanie pompy ciepła w twoim domu. Nie zajmuje tak wiele miejsca, więc może twoje pomieszczenie wystarczy. Mam nadzieję, ze wskazówka okaże się przydatna.

    • 45 wpisy
    21 września 2010 22:37:27 CEST
    A nie myślałeś nad kotłem na pellet ? Nie wymaga poświęcaniu mu dużej ilości czasu i dosyć tani w eksploatacji, no i czysto w kotłowni.
  • 23 września 2010 16:24:11 CEST

    Właśnie zastanawiam się nad kotłem na eco groszek. Myślę że to rozwiązanie będzie najlepsze.

    • 45 wpisy
    24 września 2010 21:48:58 CEST
    Mój znajomy zachwala swój kocioł na ekogroszek, miał, węgiel i drewno. Ma podajnik na ekogroszek i dodatkowy ruszt do spalania węgla i drewna. Chwali go sobie, jak chcesz to mogę się go podpytać co to za kocioł. Ja tam pale pelletem i nie zamieniłbym go na nic innego. Wcale nie wychodzi dużo drożej od ekogroszku - tylko warto mieć dobrego dostawce w okolicy. W sumie wybierając tamten kocioł to nie uzależniasz się od jednego paliwa.
  • 28 września 2010 14:20:40 CEST

    Coś mnie tknęło i zadzwoniłem do firmy sprzedającej pompy ciepła. Zrobili kalkulację kosztów, wyszło o niecałe 20 tyś. drożej od instalacji na ekogroszek. Koszty eksploatacji ponoć sporo mniejsze, ponadto działanie bezobsługowe. Teraz to mam dopiero dylemat. Pomocy.

    • 45 wpisy
    29 września 2010 22:49:41 CEST
    a tak z ciekawości, jaki jest średni koszt ogrzania domu 150m2 dobrze ocieplonego pompą cieplną przy założenia że ogrzewa ona obieg ciepłem z ziemii. Chodzi mi o szacunkowe zużycie energii elektrycznej przy założenia średniej jakości pompy ciepła
  • 30 września 2010 10:45:47 CEST
    Tu masz namiary na stronę gdzie możesz obliczyć. Ale to suche fakty, jak to się ma do rzeczywistości, musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto już to ma. Z tych wyliczeń nie ma wielkich różnic z ekogroszkiem, koszty zaś zakupu i montażu są znaczne. Wyliczono mi w tej firmie całość w granicach 50 tyś zł. z ogrzewaniem podłogowym. Na tym forum jest dział ogrzewania pompami ciepła.
  • 9 października 2010 09:57:48 CEST

    Firma, o której tu mówisz, a mianowicie Vikersonn ma w swojej ofercie bardzo konkretne ceny, przystępne dla wielu z Nas, a co przede wszystkim przełoży się nam to na niższe ceny za ogrzewanie w późniejszym czasie. Nic dodać, nic ująć warto zainwestować w taką pompę ciepła. Sprawdźcie sami na początek ich kalkulator:

    • 148 wpisy
    28 października 2010 15:19:56 CEST

    Wszystko zależy od zasobności inwestora. Kocioł na ekogroszek jest na pewno tańszym rozwiązaniem od pompy ciepła. Jednak wymaga od u,żytkownika więcej uwagi i zaangażowania w proces ogrzewania domu. Pompa ciepła właściwie jest bezobsługowa. Polecam doskonałe pompy ciepła firmy VAILLANT. Są to urządzenia , które mogę polecić wszystkim zainteresowanym. Są to urządzenia sprawdzone na naszym rynku i w naszych temperaturach zimowych. Zdają egzamin doskonale. Warto więc kupić do swojego domu produkty sprawdzone z długoletnią tradycją.
    Zapraszam na stronę i

  • 3 listopada 2010 17:38:16 CET
    A gdzie na tym forum jest dział: "ogrzewanie pompami ciepła"? Bo nie ukrywam, że jestem zainteresowany tym tematem, ale nie znalazłem takiego działu. I też chciałbym się dowiedzieć jaki średni koszt ogrzania domu. Niech będzie ten przykład podany przez macieq.
    • 148 wpisy
    3 listopada 2010 20:26:13 CET

    Przy założeniach na jakie się Pan powołuje trudno jest powiedzieć coś na temat kosztów ogrzewania.
    Brakuje tutaj informacji jak będzie ogrzewany budynek czyli: Czy będzie to ogrzewanie podłogowe , czy ogrzewanie mieszane czyli podłogówka z grzejnikami -takie rozwiązanie podwyższa cenę pompy. Jak jest ocieplony budynek. Do pompy ciepła budynek musi być bardzo dobrze zaizolowany na podłogach ścianach i dachu, okna również powinny być bardzo dobrej jakości. Jaka będzie ilość osób zamieszkujących dom.
    Jeśli będę znał odpowiedzi , postaram się Panu w miarę rzeczowo odpowiedzieć na to pytanie.
    Aby ogrzać dom należy wybrać pompę ciepła dobrej jakości tu nie można pozwolić sobie na skompstwo, ponieważ to się mści , rachunkami za elekryczność. A przecież chodzi o to aby pompa ciepła pobierała jak najmniej prądu i nie dogrzewała np wody grzałką bo będzie brakowało jej mocy.
    Pompy firmy VAILLANT niemieckiego producenta są urządzeniami bardzo dobrej jakości .75% pompy ciepła pobierają z ziemi a 25% -to koszty elektryczności do uruchomienia sprężarki. Ceny pomp ciepła VAILLANT mieszczą się w średniej półce cenowej. Spełniają założenia ogrzania domu w 100% w naszych warunkach atmosferycznych i nie potrzebują dodatkowego alternatywnego źródła jak kocioł ,kominek . Można natomiast zastosować kolektory słoneczne , które wspomagają pracę urzadzenia i sprawiają , że użytkowanie jest jeszcze tańsze.
    KOSZTY
    Przy dobrze ocieplonym budynku i rekuperacji, zastosowaniu ogrzewania podłogowego dla domu 150m2- koszty zużycia energii elektrycznej w miesiącach zimowych powinny wynosić około 350-400 zł miesięcznie.
    Pozdrawiam
    Tadeusz Kołodziejski
    Ekoemiter


  • 11 listopada 2010 16:12:22 CET

    A gdzie na tym forum jest dział: "ogrzewanie pompami ciepła"? Bo nie ukrywam, że jestem zainteresowany tym tematem, ale nie znalazłem takiego działu. I też chciałbym się dowiedzieć jaki średni koszt ogrzania domu. Niech będzie ten przykład podany przez macieq.

    Dział taki przydałby się, w którym chciałbym zasięgnąć porad dotyczących pomp ciepła firmy Vikersonn. Pomożecie?

    • 44 wpisy
    24 listopada 2010 14:35:30 CET
    Przede wszystkim określ jaki budżet na instalację ogrzewania posiadasz. Moim zdaniem najlepiej byłoby zainwestować w CO z dobrym kotłem.
  • 24 listopada 2010 17:37:57 CET
    Akurat budżet to mam dosyć spory, raczej zależałoby mi na tym, aby system ogrzewania w moim domu był funkcjonalny, użyteczny i przynosił oszczędności. Dlatego też zastanawiam się nad ofertą firmy Vikersonn. A co za tym idzie to inwestycja w pompę ciepła.
    • 44 wpisy
    5 stycznia 2011 14:08:23 CET
    To prawda,ale z doświadczenia moge powiedziec,że taka inwestycja sie opłaca i zwraca wraz z upływem lat. Jeżeli jesteś zdecydowany na taki typ ogrzewania,to mogę pomoc:)
    • 1 wpisy
    24 stycznia 2011 00:30:10 CET
    Znajomi zamontowali ogrzewanie kominkiem i do tego mają elektryczne podłogowe.
  • 28 stycznia 2011 11:56:09 CET
    ja pale głównie pelletem i musze przyznać że należy ono do bardzo wygodnych. Mam kocioł D'Alessandro CSI i ustawiam na nim tylko temperature a sterownik sam dobiera reszte ustawień. Do tego automatyczna zapalarka i w kotłowni spędzam naprawde niewiele czasu. Czasem trzeba go przeczyścić no ale z tym już trzeba się liczyć przy zakupie tego typu kotła.
    • 44 wpisy
    1 lutego 2011 11:42:16 CET
    Co do ogrzewania kominkowego,to nie zawsze sie sprawdzi. Jeżeli masz mały domek,to oczywiście warto,ale ogrzeje tylko jedno pomieszczenie i trzeba by zainwestować właśnie w ogrzewanie podłogowe.
    • 107 wpisy
    20 kwietnia 2011 12:56:44 CEST
    można tak rozprowadzić ogrzewanie kominkiem żeby ogrzewało przynajmniej w jakiejś tam częsci cały dom. Ale to chyba nie jest wystarczające rozwiązanie. Dlatego ja myślę żeby normalnie gazem ogrzewać. Podłogówka to ewentualnie tylko w łazience. Kominek - raczej dekoracyjnie, żeby w zimowe wieczory se rozpalić. A jeżeli chodzi o dogrzanie kiedy byłoby niewystarczająco ciepło to w salonie do kaloryfera podłączyłbym grzałkę elektryczną. I chyba powinno być ok.
  • 24 kwietnia 2011 03:14:26 CEST

    ja bym tak tego kominka nie lekceważył jako tylko elemet dekoracyjny, oczywiście że bez standardowego ogrzewania sie nie objedzie ale przy dobrym rozporowadzeniu mozno sporo zaoszczedzic.. chociaz ja zamiast podlogowego proponowalbym zwyczajne- mniejszy problem z instalacja a grzejnik dzisiaj tez moze stanowic ladna ozobe pomieszczenia

    • 107 wpisy
    27 kwietnia 2011 00:55:06 CEST

    a to akurat prawda, że kaloryfery teraz to takie wymyślne robią. Oprócz swojej podstawiwej funkcji jaką jest ogrzanie domu to można fajnie sobie wnętrze uatrakcyjnić.

  • 27 kwietnia 2011 23:15:57 CEST
    dokladnie

Szybka Odpowiedź