Forum Budowlane » Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa

monitoring a prawo i sąsiedzi

    • 1 wpisy
    9 lipca 2010 22:37:09 CEST

    Witam serdecznie.

    Mieszkam w domku jednorodzinnym. Za moim płotem (właściwie murem) jest dom i kamienica mojej sąsiadki. Ostatnio zauważyłam, że na moim podwórku leżą ziemniaki oraz kamienie (wielkości zaciśniętej pięści). Te ostatnie rzucane nawet w okna. Ostatnio aż zbiła się od nich ceramiczna donica, która stała na parapecie. Chciałabym ją konkretnie odstraszyć od takich procedur, gdyż może się to skończyć wybiciem szyby w oknie lub nawet czymś gorszym. Nie wiadomo, gdzie ten kamień wyląduje - może na mojej głowie. Z drugiej strony nie złapałam sąsiadki za rękę i nie jestem w stanie udowodnić, że to właśnie ona rzuca te ziemniaki i kmienie. Jednak dużo na to wskazuje, gdyż ostatnio ma do mnie wiele pretensji (o remont, który wykonuję, o psa, który szczeka na moim dachu, gdy jest w ogrodzie). Postanowiłam więc zainstalować kamery na terenie mojej działki. Jednak chciałabym, aby były one również skierowane na posesję sąsiadki, tak abym widziała czy to rzeczywiście ona jest sprawczynią. Dodam jeszcze, że kamery na pewno uchwyciłyby okna jej kamienicy. Czy mogę zastosować takie rozwiązanie? Interesuje mnie również jak ma się prawo do takiego monitoringu.

    Z poważaniem

    Ania

    • 43 wpisy
    12 lipca 2010 18:10:22 CEST

    Witam serdecznie

    Dziękuję za zadane pytanie. Przeprowadziłem rozmowę z UOKiK na temat monitoringu. Sprawa jest trudna, ponieważ takie systuacje najlepiej wyjaśniać z Radcą Prawnym w swojej okolicy.

    Rejestartory posiadaja tzw. funkcję strefa prywatności, która pozwala zasłonić dowolny obszar widziany przez kamere i nie nagrywać go w trakcie pracy tego urządzenia.

    Z mojej strony to wszystko co moge poradzić na ten temat.

    Zapraszam do kontaktu juz w sprawie doboru systemu telewizji dozorowej CCTV.

    Pozdrawiam,

    • 10 wpisy
    6 września 2010 23:12:44 CEST
    Pamiętaj,że można zainstalować takie kamery które będą praktycznie niewidoczne dla innych. Ale dla pewności możesz skontaktować się z radcą prawnym,myślę że największym problemem bedzie właśnie strefa prywatności.
    • 43 wpisy
    7 września 2010 11:42:36 CEST
    Witam ponownie
    Zgadzam się ze swoim wcześniejszym rozmówcą na temat ukrytych kamer lecz co nam to da skoro tego materiału zbytnio nie będziemy mogli wykorzystać.
    Strefa prywatności to również kolejny krok jaki musimy wykonać a z doświadczenia wiem ze większość osób (sąsiadów itp) nie wie co daje mam ta funkcja i nie chce wiedzieć.
    Dlatego nadal jestem za kontaktem z radca prawnym w swojej okolicy a następnie proszę o kontakt z moją osoba to dobierzemy odpowiedni sprzęt.
    Dziękuję,
    • 2 wpisy
    7 lutego 2013 02:21:08 CET

    Warto zaopatryzć się w dobry system alarmowy powiększony o ochronę z interwencją firmy ochroniarskiej. Ja mam taką ochronę od Securitas ... szczegóły można znaleźć pod linkiem Kupiłem całą ochronę w dobrej cenie i nie płacę strasznie drogo za ochronę. Za to mam kompleksową obsługę i w nocy mogę spać spokojnie. To jest chyba najważniejsze. Polecam wszystkim dbać o swoje bezpieczeństwo!

    • 43 wpisy
    7 lutego 2013 11:39:03 CET

    Witam,

    Kolego "mistrz1978" rozumiem że chcesz bardzo podkreślić firmę, w której się zabezpieczasz lecz ten post dotyczy zupełnie innego tematu - piszemy w nim o monitoringu nie o alarmie. Przecież już w pierwszym swoim poście pochwaliłeś tą firmę więc chyba to lekka przesada altJeżeli ta firma jest taka fajna to czemu sama nie udziela porad klientom?? Ja też mógłbym reprezentować w każdym poście firmę w której pracuje lecz to nie na tym polega - to się nazywa budowanie własnego wizerunku - za to cenią Cię inni alt

    Dziękuję.

    • 42 wpisy
    24 lutego 2013 14:42:04 CET
    Warto szukać wśród dobrych firm gdzie zakupisz zarówno system alarmowy jak i wyposażysz swój dom w profesjonalny monitoring. Zajmuje się akurat czymś takim na co dzień,więc chętnie pomogę.
    • 3 wpisy
    30 sierpnia 2016 15:12:40 CEST
    Anna Smolińska z tego co mi się wydaje nie można tak skierować monitoringu ze względu na przepisy czyli nie można bez czyjejś zgody nagrywać danej osoby. Jednakże myślę, że warto dowiedzieć się u źródła i dowiedzieć się w jakieś konkretnej firmie ochroniarskiej oni na pewno muszą znać odpowiedź. Pozdrawiam i trzymam kciuki za wyjaśnienie sprawy
    • 613 wpisy
    29 września 2016 07:35:00 CEST
    Ale jednak jeżeli dotyczy tylko mojej działki to czemu miałbym nie móc ? My u siebie zamontowaliśmy kamery KZ7 z JBP HD Camera, ponieważ kradzieże w okolicy były coraz częstsze, Aa tak mamy pewność że gdy jesteśmy na urlopie to jednak nic złego się nie stanie, ponieważ detekcja ruchu w kamerze włączy alarm, a dodatkowo wtedy zaczyna się nagrywanie w tej jakości HD 1280X720p widać nawet twarze. Bardzo fajna i niedroga opcja.
    • 53 wpisy
    23 lipca 2019 12:14:35 CEST
    Wszystkich którzy nie maja wystarczająco dużo wiedzy zaś chcieliby skorzystać z profesjonalnej usługi doboru produktu montażu oraz gwarancji to zapraszam na abaks-system.
    • 10 wpisy
    11 września 2019 14:40:44 CEST
    Musisz umiescic na wejsciu tabliczke o monitoringu, kto jest wlascicielem danych, jaki teren jest monitorowany - wzor znajdziesz w google albo gotowa tabliczke w hurtowni

Szybka Odpowiedź