Forum Budowlane » Izolacje budynku - FORUM EKSPERCKIE: zadaj pytanie

jaki styropian najlepszy

    • 1 wpisy
    29 lipca 2010 23:35:35 CEST

    Witam

    Planuję zrobić normalną pływającą podłogę na piętrze (dół i piętro ogrzewane), dlatego termiczna izolacja raczej nie jest potrzebna, za to zależy mi bardzo aby akustyka nie przypominała mi o sobie do końca moich dni. W tym przypadku bardziej zależy mi aby dźwięki powietrzne zniwelować możliwie maksymalnie. Prosiłbym o radę jaki styropian dać najlepiej pod wylewkę (bo jestem zdecydowany że bedzie to styropian) i czy takie cuda jak "głucha baba" () czy Superacustik Termoorganiki (%C5%82oga/superakustic_pod%C5%82oga/) to tylko chwyty markrtingowe czy na prawde działają...a jeśli nie to jakiej grubości ...i czy na pewno ten styropian...?

    Pozdrawiam, Rafał

  • 19 października 2010 16:35:56 CEST

    Ja tez dołaczam do kolegi pytania... tyle że mi chodzi o docieplenie scian zewnętrznych. Zdecydowalem się na styropian, ale nie znam się na producentach - które marki styropianu sa zaufane?



  • 26 października 2010 15:14:39 CEST

    wszystkie które mają odpowiednie atesty, poczytaj w sieci o tym jest dużo źródeł
    a wczoraj wydarzyła się rewelacyjna rzecz - instytut techniki budowlanej ogłosił wyniki testu producentów styropianu i teraz juz bedzie wiadomo ktorzy nas oszukiwali.. przeczytac i przestrzegać

    ,76842,8567066,

    • 5 wpisy
    13 grudnia 2010 12:59:57 CET
    Spora grupa producentów oszukuje klientów wprowadzając na rynek buble było ostatnio na ten temat w Newsweeku:
    ,68363,1.
  • 25 września 2011 13:28:39 CEST

    ja tam jestem zwolennikiem wełny mineralnej a nie styropianu, bo dodatkowo mamy też izolację od hałasu z zewnątrz, ja użyłem classic 035 i jestem jak narazie zadowolony. Pozdrawiam.

  • 28 września 2011 12:31:36 CEST

    popieram przedmówców, ważne są rekomendacje instytutów budowlanych, a Termo Organika takie posiada, ja sam nie używałem, dopiero będę się nad tym zastanawiał, ale szwagier ejst bardzo zadowolony, w sieci mają dużo pozytywów

    • 1 wpisy
    12 października 2011 14:42:07 CEST
    właśnie też ostatnio natrafiłem na artykuł o Termo Organice, wrzucam linka do artykułu (na temat rekomendacji ITB) polecam! ,art,4320,index_czytelnia,styropian_ze_znakiem_jakosci_toq
    • 21 wpisy
    1 lutego 2013 14:03:26 CET
    Dokładnie,najważniejsze sa wszystkie atesty które świadczą o jakości oraz solidności danego materiału,w tym akurat przypadku dużej mierze uzależnione jest także od budżetu jaki posiadamy na jego zakup.
  • 18 lutego 2013 23:57:45 CET

    Ja tez dołaczam do kolegi pytania... tyle że mi chodzi o docieplenie scian zewnętrznych. Zdecydowalem się na styropian, ale nie znam się na producentach - które marki styropianu sa zaufane?


    Proszę wejść na strony Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu (PSPS). Są tam zrzeszeni godni zaufania producenci styropianu. Dodatkowo proszę zwrócic uwagę na Program Gwarantowany Styropian, który jest odpowiedzią na potrzeby inwestorów zwiazane z zakupem dobrego jakościowo styropianu. Przedsiewzięcie porusza kwestie wyboru styropianu o zadeklarowanych, gwarantowanych parametrach - m. in. współczynniku przewodzenia ciepła oraz gestości.

    E-rzecznik PSPS

  • 11 marca 2014 20:15:20 CET
    rraphal napisał/a:

    Witam

    Planuję zrobić normalną pływającą podłogę na piętrze (dół i piętro ogrzewane), dlatego termiczna izolacja raczej nie jest potrzebna, za to zależy mi bardzo aby akustyka nie przypominała mi o sobie do końca moich dni. W tym przypadku bardziej zależy mi aby dźwięki powietrzne zniwelować możliwie maksymalnie. Prosiłbym o radę jaki styropian dać najlepiej pod wylewkę (bo jestem zdecydowany że bedzie to styropian) i czy takie cuda (...) to tylko chwyty markrtingowe czy na prawde działają...a jeśli nie to jakiej grubości ...i czy na pewno ten styropian...?

    Pozdrawiam, Rafał

    Zapytanie dość stare, ale temat aktualny, dlatego nieco sprostuję zawarte powyżej informacje.

    Styropian zwany popularnie akustycznym, służy do izolacji stropów od dźwięków uderzeniowych. Jest on wbudowywany w systemie tzw. podłogi pływającej i powoduje tłumienie dźwięków w postaci np. kroków. Izolacja ta nie jest przeznaczona do tłumienia dźwięków powietrznych, mimo, że w niewielkim stopniu z pewnością również je niweluje.

    Podstawowymi parametrami styropianów akustycznych jest sztywność dynamiczna, tzw. SD i ściśliwość, CP. Sztywność dynamiczna, SD wpływa na poziom zmniejszenia dźwięków uderzeniowych, mierzonych w dB, a ściśliwość, CP, wpływa na dopuszczalny poziom obciążenia na wylewce. Im wyższa jest wartość liczbowa przy SD, tym lepszą izolacyjność akustyczną można osiągnąć.

    Prawidłowo wbudowane płyty styropianowe akustyczne, bardzo dobrze zmniejszają poziom dźwięków uderzeniowych. Należy jednak uważać na częste błędy wykonawcze w postaci braku "odcięcia" wylewki od ścian i słupów, co powoduje przenoszenie się dźwięków po tych elementach na inne kondygnacje.


    Ten wpis został zmieniony przez eDoradcaPSPS w 11 marca 2014 20:20:40 CET"
    • 192 wpisy
    30 kwietnia 2015 16:52:46 CEST
    Dla izolacji akustycznych stropów polecam specjalny styropian akustyczny Knauf Therm Acoustic Podłoga. Posiada on współczynnik tłumienia dźwięków uderzeniowych w zakresie od 25 do 27 dB.
    • 7 wpisy
    5 maja 2015 14:33:56 CEST
    styropiany z rekomendacjami ITB!!!
    • 192 wpisy
    31 maja 2015 22:27:45 CEST
    Knauf Therm posiada oznaczenie Gwarantowany Styropian (jako jeden z dwóch producentów w Polsce), co oznacza, że podczas wielokrotnych badań jakościowych (losowo kupowanych w składach budowlanych), każdorazowo spełniał on wszelkie podawane i deklarowane parametry materiałowe.
    • 6 wpisy
    3 czerwca 2015 20:47:08 CEST
    rekomendacje ITB jako jedyna firma w Polsce ma Termo Organika
    • 192 wpisy
    30 czerwca 2015 23:23:34 CEST
    Kupując styropian Knauf Therm oznaczony znakiem Gwarantowany Styropian na opakowaniu masz pewność, że:
    • spełnia on wymagania wagowe dla każdej odmiany
    • parametry deklarowane są zgodne z rzeczywistymi,
    • wyroby są poddawane procesowi ciągłej kontroli przez niezależne instytucje (ITB),
    • kupujesz styropian rekomendowany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu(PSPS).
    Dla rozróżnienia - rekomendacja ITB jest dokumentem
    potwierdzajcym wykonanie wstępnego badania typu płyt styropianowych oraz stwierdzeniem ich przydatności do stosowania w budownictwie.
    • 10 wpisy
    2 lipca 2015 16:30:17 CEST
    styropian zbity i twardy, taki najlepszy wg mnie, ja zawsze na to patrzę no i grubość jaka komu odpowiada. ale nawet jak kupuje sie paczkami to warto poprosić w sklepie żeby pokazali jak wygląda pojedyncza sztuka.
    • 14 wpisy
    14 lipca 2015 17:30:02 CEST
    erzecznikkt napisał/a:
    Kupując styropian Knauf Therm oznaczony znakiem Gwarantowany Styropian na opakowaniu masz pewność, że: • spełnia on wymagania wagowe dla każdej odmiany • parametry deklarowane są zgodne z rzeczywistymi, • wyroby są poddawane procesowi ciągłej kontroli przez niezależne instytucje (ITB), • kupujesz styropian rekomendowany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu(PSPS). Dla rozróżnienia - rekomendacja ITB jest dokumentem potwierdzajcym wykonanie wstępnego badania typu płyt styropianowych oraz stwierdzeniem ich przydatności do stosowania w budownictwie.

    W internecie ( chodziło na Muratorze) widziałem filmiki inwestorów, którzy kupili  produkty z oznaczeniem gwarantowany styropian. Zgodnie z zachętą ważyli styropian by sprawdzić ich jakość. Nie ważyły tyle co powinny. Dlaczego producenci programu gwarantowany styropian nie publikują wyników kontroli jakości. Czy nie jest akurat tak (,nie twierdzę że KNAUF) że w programie chronią się cwaniaki robiące lewy styropian,  byłem na stronie programu wygląda na dłuższą ulotkę reklamową, brak konkretów na tyle lat działalności tylko ble ble ble jacy jesteśmy fajni. Poproszę o wyniki kontroli jakości. 

    • 14 wpisy
    19 października 2015 15:07:12 CEST
    ??? Cisza, rzecznik zamilkł???:)

Szybka Odpowiedź