Forum Budowlane » Szkło Budowlane

Stare drewniane okna-nowe szyby

    • 2 wpisy
    1 sierpnia 2010 16:17:51 CEST

    Witam,

    czy moglby mi ktos kompetentny doradzic w nastepujacym dylemacie.
    Mieszkam w starej kamienicy gdzie w kuchni sa jeszcze stare drewnianie pojedyncze okna z pojedyncza szyba.
    Pytanie- czy istnieje mozliwosc wstawienia szyby zespolonej tzw. termicznej w miejsce pojedynczej-czy to cos pomoze w zimie i jakie firmy takie prace wykonuja...
    Za wszelka pomoc z gory bardzo dziekuje!!!
    Ben

    • 64 wpisy
    6 sierpnia 2010 19:58:12 CEST
    Hmm nie mam pojecia czy jeszcze cos takiego jest mozliwe do wykonania...
    • 64 wpisy
    6 sierpnia 2010 19:58:13 CEST
    Hmm nie mam pojecia czy jeszcze cos takiego jest mozliwe do wykonania...
    • 7 wpisy
    6 sierpnia 2010 20:52:27 CEST
    Można to zrobić jeżeli drewno na oknach jest cały czas w dobrej kondycji, jak nie to lepiej wymienić. Nie wiem czy wogóle jest to dobry pomysł nawet jak się uda wymienić okna to i tak szpary pozostaną pomiędzy skrzydłęm, a ramą. Mieszkanie będzie sę wychałdzać.
    Na Twoim mijescu poszukałbym stolarza któy wykona takei same okna z drewan z podwójnym oszkleniem. Trochę drożej ale efekt lepszy.
    • 192 wpisy
    4 listopada 2015 01:20:49 CET
    Istotne równiez jest aby w przypadku wymiany okien zadbać o tzn. ciepły montaz nowych. Schemat takiego prawidłowego montazu jest dostepny na stronie Knauf Therm.
    • 613 wpisy
    25 stycznia 2016 23:39:58 CET
    Wokół okien ucieka nam najwięcej ciepła. Dobrze jakby przy montowaniu była kamera termowizyjna :)
    • 33 wpisy
    30 grudnia 2016 17:48:13 CET
    No przy takim sprzęcie to wyeliminujesz kazdą luke cieplną i maksymalnie ograniczysz straty.
    • 585 wpisy
    21 marca 2018 18:41:14 CET
    zgadza się, a teraz wybór okien jest tak duży od różnych producentów że nie będzie z tym najmniejszych kłopotów :)
    • 9 wpisy
    27 marca 2019 09:32:49 CET

    Stare okna nawet po wymianie szyb nie zapewnią dobrej ochrony cieplnej, ze względu na brak odpowiednich uszczelnień czy np. wypaczone ramy. O ile budynek nie jest zabytkowy, warto rozważyć montaż okien z PCV w okleinie wiernie imitującej kolor i strukturę drewna. Niektórzy producenci jak np. Empol z Wrocławia oferują nawet okna skrzynkowe, które mają taką samą budowę jak ich historyczne odpowiedniki z drewna, ale o wiele lepszą ochronę cieplną i akustyczną.


    Ten wpis został zmieniony przez piotr9489 w 27 marca 2019 09:33:50 CET"

Szybka Odpowiedź