Forum Budowlane » Tarasy, balkony, loggie

  • 9 sierpnia 2010 01:42:21 CEST

    Wynajmuję mieszkanie w kamienicy. Studenckie ;) No i mam problem z balkonem. Jest popekany. Rosnie juz nawet na nim mech. Jak pada to przez pekniecia cieknie sasiadowi na glowe. Dzis przyszedl i mnie oswiecil, ze mam splyw do wody, takze woda na szczescie nie bedzie juz tam stala. Problem jest taki, ze chcialabym aby ten balkon nadawal sie do uzytku jakos bardziej. Czekam az w koncu wyschnie zeby tam posprzatac i mech tez usunę. Ale czy jest cos, co mozna by polozyc na balkonie zeby dalo sie tam wyjsc w czyms innym nic buty Problemem jest ta stojąca woda. No i nie ma zadnego dachu nad balkonem także jak pada, to na calego. Potrzebuje rady, a naprawde nie wiem kogo pytac i gdzie szukac pomocy...

    • 14 wpisy
    17 sierpnia 2011 15:33:43 CEST

    Witaj.
    Najprościej wyczyścić, zrobić spad i zaizolować. Najpierw trzeba oczyścić mechanicznie podłoże, najlepiej do żywego. Pewnie jest tam jakaś namiastka betonu. Potem trzeba pomyśleć o wypełnieniu ubytków, zrobieniu spadów i zaizolowaniu. To i tak droga na skróty.
    Polecam specjalistyczne materiały do hydroizolacji. np MAXSEAL FLEX - elastyczna powłoka hydroizolacyjna na beton.

    • 32 wpisy
    19 września 2011 18:43:26 CEST
    Ja po gruntownym przygotowaniu balkonu ułożyłabym płytki, najlepiej gres techniczny - jest tani i odpowiedni do stosowania na zewnątrz. Odradzam samodzielny montaż, ponieważ trzeba pamiętać o kilku istotnych sprawach, takich jak nachylenie warstw (2-2,5%) czy dylatacje - niedawno o tym pisałam.

    Dokładniej opisuję temat na blogu:
  • 7 listopada 2011 13:28:30 CET
    tez wydaje mi się, że trzeba oczyścić porządnie mechanicznie podłoże aż do betonu (czy co to tam jest), poza tym należałoby ułożyć płytki i dobrze zeby zrobil to ktoś kto się na tym zna, zeby zrobic raz a porządnie ;)
  • 7 listopada 2011 16:30:35 CET
    taa, końcem końców już tam nie mieszkam a balkon został jak jest. uznałam, że nie ma sensu inwestować w balkon mieszkania wymagającego gruntownego remontu. temat zamknięty ;>
    • 613 wpisy
    29 marca 2017 18:28:15 CEST
    Zgadzam się, jednak jak już ktoś chce tam zostać najdłużej to trzeba zadbać o dobrą hydroizolację, i też tutaj raczej poszedłbym w stronę płytek. Może z linii Presstone coś wybierz :)
    • 1132 wpisy
    26 lipca 2017 11:40:32 CEST
    Dlatego trzeba wybierać trwale rozwiązania, a mianowicie chodzi tutaj o porzadne płyty na balkon, jeżeli nie wiesz jak powinno wyglądać takie rozwiązanie to zerknij na linie Presstone Pozbruk
    • 323 wpisy
    28 lipca 2017 10:07:36 CEST
    Jak najbardziej, jeżeli płyty sa za cieńkie juz przy montazu mogą pękać. Wlaśnie Dlatego wybór płyt linii Presstone jest najlepsza opcją zapewniającą trwalośc.
    • 585 wpisy
    30 września 2017 12:29:05 CEST
    No to trzeba zadbać o odpowiednia hydroizolację i dodatkowo pomyśl o trwałych płytach i co do rozwiązań jakie proponuje mój poprzednik całkowicie się zgadzam.
    • 585 wpisy
    30 września 2017 12:29:06 CEST
    No to trzeba zadbać o odpowiednia hydroizolację i dodatkowo pomyśl o trwałych płytach i co do rozwiązań jakie proponuje mój poprzednik całkowicie się zgadzam.
    • 262 wpisy
    2 lipca 2018 13:05:41 CEST
    W takim razie wykonaj hydroizolację oraz wykorzystaj odpowiednie płyty tarasowe, które wyróżniają się grubością, zabezpieczeniem przed warunkami zewnętrznymi oraz rodzajem barwienia. Ze swojego doświadczenia mogę polecić Ci abyś zajrzał do oferty Pozbruk w zakresie całej linii Presstone.
    • 585 wpisy
    28 sierpnia 2018 21:02:14 CEST
    Jak najbardziej Linia Presstone to piękne płyty o dużej wytrzymałości i estetyce. Jak dla mnie zdecydowany numer jeden.
    • 262 wpisy
    11 października 2018 13:51:35 CEST
    Ja wybrałem na balkon płytę Presstone Dolomit Pozbruk. Wizualnie jak i pod względem trwałości nie mogę powiedzieć złego słowa. Również zima jej niestraszna bo trzyma się pięknie przez cały rok.
    • 221 wpisy
    1 listopada 2018 22:24:39 CET
    Jeżeli mówimy tutaj rzeczywiście o dobrej jakości płytach tarasowych to ze swojej strony śmiało mogę polecić Ci abyś sprawdził propozycje od Pozbruk dzięki którym stworzysz piękną powierzchnię na balkonie jak i na tarasie.
    • 171 wpisy
    15 listopada 2018 22:53:29 CET
    I tutaj jak najbardziej polecam zwrócić uwagę na ofertę Pozbruk, który moim zdaniem w zakresie kostek dekoracyjnych jak i płyt nie ma sobie równych ze względu na jakość wykonania i zastosowanych zabezpieczeń.

Szybka Odpowiedź