Forum Budowlane » Dachy, rynny, roboty dekarskie

Jaka cena dachu dwuspadowego

    • 19 wpisy
    15 sierpnia 2010 16:23:37 CEST

    Witam!

    Chciałbym się dowiedzieć mniej więcej ile kosztuje zbudowanie od zera najprostszego dachu dwuspadowego (robocizna + materiały). Nie znam jeszcze powierzchni dachu. Wiem tylko ze dach ma przykryć budynek o wymiarach 9x15m. Dach ma być wykonany z najtańszych materiałów ponieważ jest to budynek gospodarczy. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale budynek ma tylko jeden komin i w dachu nie ma być okien.

    Bardzo proszę o wypisanie cen materiałów na poszczególne etapy: konstrukcja/szkielet, deskowanie, dachówka itd. No i robocizna.

    Jeśli jednak na podstawie długości i szerokości budynku nie ma możliwości wyceny dachu postaram się zmierzyć stary dach.

    Chodzi o taki dach:


    pozdrawiam.

  • 18 sierpnia 2010 20:07:19 CEST

    To jest zbyt ogólne pytanie, na które można bardzo ogólnie odpowiedzieć, np. podając różnice w kalkulacji rzędu 300%. Proszę zdecydować, jaki materiał ma być wzięty pod uwagę na dach, jego konstrukcje i rynny. Na tej podstawie kazdy z producentów lub ich przedstawicieli (dystrybutorzy lub wykonawcy) dokonają kalkulacji (niektórzy robią to odpłatnie)

    RHEINZINK robi to bezpłatnie na podstawie załaczonego projektu z wyamiarami pod adresem

    • 1132 wpisy
    1 czerwca 2017 09:49:57 CEST
    No tak zależy tez od ceny dachówki jak uda Ci się jeszcze trafić na promocję od Braas to będzie to sporo taniej
    • 221 wpisy
    29 czerwca 2017 22:27:24 CEST
    No a mozliwe, że pojawi się Jesienne Dachobranie od Braas tylko trzeba poszekać. Jak myslicie jakie dachówki obejmie?
    • 221 wpisy
    29 czerwca 2017 22:27:25 CEST
    No a mozliwe, że pojawi się Jesienne Dachobranie od Braas tylko trzeba poszekać. Jak myslicie jakie dachówki obejmie?
    • 221 wpisy
    29 czerwca 2017 22:27:25 CEST
    No a mozliwe, że pojawi się Jesienne Dachobranie od Braas tylko trzeba poszekać. Jak myslicie jakie dachówki obejmie?
    • 585 wpisy
    30 lipca 2017 13:06:04 CEST
    No teraz trwa Rozkręcona Proomcja 2017 do 31 sierpnia, ktora obejmuje 4 modele dachowek Cisar, czyli Bałtycka, Celtycka, Romańska oraz Teviva.
    • 613 wpisy
    20 sierpnia 2017 18:02:10 CEST
    Technologia Cisar to sposób wykonania dachówki która składa się z warstwy: nośnej, wygładzającej i uszlachetniającej. Dodatkowo została pokryta podwójną powłoka Lumino zmniejszając jej porowatość. Również te dachówki w Braas sa barwione w masie :)
    • 613 wpisy
    24 września 2017 13:16:41 CEST
    No głównym aspektem ceny dachu jest pokrycie, jeżeli wybierzemy teraz dachówkę z Jesiennego Dachobrania to znacząco zaoszczędzimy mając dach praktycznie na całe życie :)
    • 585 wpisy
    22 października 2017 11:43:50 CEST
    No teraz z tegot ypu promocją rzeczywiście cena będzie dużo niższa szczególnie gdy powierzchnia dachu jest stosunkowo spora :)
    • 171 wpisy
    1 listopada 2017 14:11:02 CET
    No niestety promocja się już skończyła, ale rzeczywiście Braas ze względu na trwałość swoich dachówek, bogata oferte modeli oraz palety kolorów jest producentem ktorego na pewno warto rozważyć przy wyborze :)
    • 221 wpisy
    6 grudnia 2017 17:22:18 CET
    Na pewno warto czekać na tego typu promocje, szczególnie że przygotowane są przez najlepszego producenta, który przygotował naprawdę dużą ofertę modeli w szerokiej gamie kolorów z dodatkowymi zabezpieczeniami.
    • 171 wpisy
    12 grudnia 2017 14:20:01 CET
    No dokładnie wiele zależy od ceny pokrycia dachowego. Osobiście jestem za dachówką ceramiczną bądź betonową i tak jak wspominacie po opiniach innych, opisie oraz dokładnych informacji od znajomych dekarzy dowiedziałem się, że warto postawić na producenta Braas.
    • 1132 wpisy
    31 maja 2018 17:29:21 CEST
    Ja również, jeżeli miałbym polecić Ci dobrej jakości pokrycie dachowe to numerem jeden jest zdecydowanie Braas który od niedawna ma nie tylko dachówki ale również blachodachówki dostępne w kilku wersjach kolorystycznych i profilowych.
    • 613 wpisy
    12 września 2018 23:16:35 CEST
    Zgadza się, ze dużo zależy od wyboru pokrycia dachowego oraz akcesoriów, jeżeli o mnie chodzi to zdecydowanie jestem za Braas również ze względu na trwającą obniżkę cenową na takie modele jak Celtycka Lumino, Turmalin, Teviva Cisar oraz Rubin 13V
    • 171 wpisy
    15 listopada 2018 22:27:58 CET
    Myślę, że świetną opcją będzie wybór w twoim przypadku dobrej jakości dachówki ceramicznej która pozytywnie zaskoczy Cię estetyką, odpowiednimi zabezpieczeniami i do tego intensywnością koloru która nie spada pomimo mijających lat.
    • 221 wpisy
    16 stycznia 2019 17:33:40 CET
    Zdecydowanie jestem za dachówką, jednak warto wybierać dobrych producentów i tutaj dachówka ceramiczna od Braas będzie odpowiednia opcją, tym bardziej że mają bardzo bogata ofertę modeli oraz paletę kolorów mój numer jeden to Smaragd no i jeszcze Rubin :)
    • 1132 wpisy
    1 marca 2019 09:32:34 CET
    A czy widzieliście, że Braas do swojej oferty wprowadził również blachodachówki panelowe? Jeżeli nie to polecam zajrzeć na ich stronę internetową bo wprowadzili dwa modele Quadro i Decra. W tym pierwsza propozycja opiera się na profilu płaskim i dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych.
    • 171 wpisy
    11 marca 2019 13:39:04 CET
    To różnie na pewno najdroższym materiałem będzie pokrycie dachowe, także jeżeli potrzebujesz pomocy w zakresie wyboru i też przeliczenia ewentualnych kosztów to zajrzyj na stronę producenta Braas, który ma duży wybór ale i dokładnie zestawione cenniki.
    • 323 wpisy
    31 grudnia 2019 10:53:55 CET
    Jak już mają być to lekkie pokrycia dachowe to lepiej pójść w blachodachówkę panelową Quadro o profilu płaskim dzięki czemu będziesz miała piękne i jednocześnie trwałe pokrycie dachowe na lata z dobrymi warunkami gwarancyjnymi od Braas.
    • 585 wpisy
    27 sierpnia 2020 15:55:54 CEST
    W przypadku dachu przede wszystkim zdecydowałem się na ceramikę ze względu na jej wyróżniającą się trwałość, piękny wygląd, dobre warunki gwarancyjne (w Braas) oraz izolację, nakrokwiowa DivoDamm Pro i folia dachowa, jak i materiały hydroizolacyjne Icopal.

Szybka Odpowiedź