Forum Budowlane » Domy z bali

Dom z bali, za i przeciw

    • 62 wpisy
    8 czerwca 2011 12:39:59 CEST
    wszystko sie zgadza, analiza sie przyda, pomijajac ten aspekt i aspekt domow juz stojacych technologia na nasz klimat zupelnie sie nie ma do rzeczywistosci, ok budynek stanie i stac bedzie ale problemow z nim wiecej niz z tradycyjnym murowanym budownictwem!
    Dom letniskowy tak , mieszkalny przez caly sezon nie.
    • 597 wpisy
    8 czerwca 2011 15:39:37 CEST

    A jakież to problemy z balowym domkiem??

    • 64 wpisy
    9 czerwca 2011 00:30:20 CEST
    Domy z bali są super, zawsze mi sie podobały, niestety koszta przewyższają moje możliwości.
    • 597 wpisy
    9 czerwca 2011 08:53:59 CEST
    Nie wiem czy aż tak dużo wychodzi. Liczmy że dom z bala robi się prawie na gotowo i nie poradzi sobie z nim byle pan Staszek ze wsi. Nie ma przestojów technologicznych co skraca nam czas oczekiwania na zamieszkanie. Poza tym zdrowo i przytulnie atmosfera prawie nie do uzyskania w budownictwie murowanym. Jedynym minusem jest trudność zmiany układu pomieszczeń w trakcie budowy czy już po wybudowaniu więc trzeba dobrze dobrać projekt.
    • 16 wpisy
    13 czerwca 2011 16:24:45 CEST
    LEWAND FIRMA>OPINIE PILNE!!!!!!!!!!
    • 597 wpisy
    10 lipca 2011 12:10:44 CEST
    Poszukaj tutaj:
    • 46 wpisy
    19 lipca 2011 17:39:30 CEST

    Poprzednik ma wiele racji , ale : jeśli obliczenia o których mówi zastaną wykonane nie wg polskiego prawa budowlanego , ponieważ dom drewniany nie przeżyje obliczeń wykonanych wyłącznie dla U , po drugie dom drewniany nie przeżyje docieplania od wewnątrz , które wg polskiego prawa budowlanego da wynik pozytywny niezależnie od rodzaju tego docieplenia i poprawności jego zastosowania .

    Przykro mi , ale projekty dobrze wykonane ( z wielu przyczyn ) można policzyć na palcach . Politechnika nie przygotowuje nikogo do projektowania w balu i w szkielcie , a radosna twórczość większości architektów sprowadza się do ogólnego pojęcia budowy domów tradycyjnych , a to kompletnie coś innego , więc skąd mają czerpać wiedzę , tym bardziej , że dokształcać się nie mają gdzie ,

  • 7 listopada 2012 14:58:32 CET

    Witam Jeżeli Państwo decydują się na dom z bali to proszę zwrócić uwagę na to, iż w takim domu z drewna mogą pojawić się szkodniki techniczne drewna. W takiej sytuacji warto wykonać dezynsekcję i zabezpieczenie nawet już na etapie budowy. W dezynsekcji drewnianych obiektów specjalizuje się firma Carsekt. Zapraszam do zapoznania się ze strona internetową c


    Ten wpis został zmieniony przez Sandritaa w 13 maja 2014 09:48:52 CEST"
  • 7 grudnia 2012 10:08:32 CET
    moj znajomy wymarzyl sobie taki dom, tylko ze w dosc specyficznym miejscu- we wroclawiu na odrze.
    jakos brzmi to dla mnie troche abstrakcyjnie, co wy o tym sadzicie???ma takie cos wogole jakis sens??no i czy jestmozliwe?
    • 597 wpisy
    24 grudnia 2012 10:00:33 CET
    We Wrocku na Ołtaszynie widziałem kilka domów z bala i to dość sporych.
    • 19 wpisy
    19 stycznia 2013 15:51:46 CET

    ma takie cos wogole jakis sens??no i czy jestmozliwe?

    Proponuję udać sie do biuro projektowego i przedstawić swoją abstrakcję. Już oni wiedzą, a jesli nie to się dowiedzą co architek miasta nażucił w miejscowym planie zagospodarownia. Jeśli tego nie ma w palnie, to niestety ostateczną decyzję przy akceptacji projektu budowalnego będzie miał właśnie nadworny architek miasta.

    Zanim wywalisz kase na projekt budowalny i sam plan domu (drewnianego) lepiej się upewnić jakie są przepisy i wytyczne architektury na danym obszarze.

  • 20 stycznia 2013 16:00:55 CET

    nie no, oczywiscie ze nie wywale kasy zanim sie nie dowiem

    chcialem sie po prostu wczesniej od ludzi dowiedziec, czy ma ktos jakies doswiadczenie

    hmmm nie widzialem jeszce na oltaszynie zadnego, ale dobrze wiedziec ze sa jakies :P nastepnym razem sie przygladne

    • 597 wpisy
    20 stycznia 2013 19:10:21 CET
    Pomyliłem dzielnice to już nie Ołtaszyn. Jeżdżę na warsztaty bonsai na ów a dom jest na ul. Żernickiej / Sadowej. Nie do przeoczenia z okrągłych bali.
  • 21 stycznia 2013 19:39:36 CET
    ahhaaaaa, ok dzieki, bo co prawda na oltaszynie nie bywam czesto, ale chyba bym nie przeoczyl domu z bali :P
    • 5 wpisy
    31 stycznia 2013 20:29:44 CET
    No właśnie ja też myślę, że domy z bali to tak dla pasjonatów i może na jakiś domek letniskowy, ale domy szkieletowe to chyba inna bajka. Są ładne, ale nie wiem, czy na stałe bym chciał mieszkać w bali. Poza tym to chyba też kwestia myślenia, myślimy, że taki dom powinien być dla naszych dzieci, a one najczęściej chcą mieć jednak swój, wybudowany tak jak im to pasuje. Ja właśnie nad szkieletowcem myślę i się orientuję w cenach,czekam właśnie na wycenę Stolluxa i paru mniejszych firm z okolicy,zobaczymy,co powiedzą.
    • 597 wpisy
    1 lutego 2013 22:30:28 CET
    Owszem dom z bala choć bardzo tradycyjny i nie pasujący do każdego regionu ale ma swój urok i to mi się w nim najbardziej podoba. O gustach się nie dyskutuje ale tak to jest. Jeżeli mamy mówić jeszcze o zaletach dobrze utrzymany dom z bala będzie można odsprzedać czy nawet przenieść w nowe miejsce albo podłożyć ogień i pozbyć się kłopotu w jedną noc o czym też pisałem :)
  • 4 lutego 2013 15:01:20 CET

    hehe podpalic :PPP

    super pomysl

    a co do odsprzedania, to mysle ze to jeszce nie jest tak popularny sposob na mieszkanie i nie od razu kupiec by sie znalazl, bo wiele ludzi nawet nie wie, ze takie cos istnieje

    • 597 wpisy
    4 lutego 2013 21:01:14 CET
    Ci którzy chcą mieć dom z bala na pewno już się spotkali z ofertą przenoszenia/wykorzystywania drewna ze starych domów.
    • 3 wpisy
    13 lutego 2013 16:45:32 CET
    My mamy od 8 lat dom z bali i jest cudny
    • 597 wpisy
    13 lutego 2013 21:10:52 CET

    Ja mam od ponad roku. Jak wygląda u was konserwacja bali?

  • A C
    • 2 wpisy
    20 maja 2013 11:30:21 CEST
    Polecam firmę Szewczyk Domy z bali, która wykonuje budowy domów z bali pod klucz. Dom w tej technice wybudowała ostatnio dla mojej koleżanki. Budowa poszła sprawnie i mogła szybko zamieszkać w wymarzonym domu. Poleca ona każdemu korzystanie z usług tej firmy, ponieważ cechuje ich wysoka jakość i dbałość o klienta. Na ich stronie można obejrzeć budowę domu krok po kroku i bogatą galerię zdjęć. Domy z bali więcej -
    • 9 wpisy
    2 czerwca 2013 17:16:34 CEST
    Marzę o domu z bali :)
    • 597 wpisy
    3 czerwca 2013 00:19:27 CEST

    Ja tez marzyłem a marzenia są po to żeby je spełniać. Na pierwszej randce z żoną byliśmy w Zakopanem i tam powiedzieliśmy sobie że kiedyś taki będziemy mieć i mamy.

    • 488 wpisy
    3 czerwca 2013 14:13:43 CEST

    Przed budową należy projekt poddać konsultacjom i wykonać analizy energetyczno-ekonomiczne opłacalności inwestycji a z nich wyniknie rodzaj, grubość i lokalizacja docieplenia takiego domu oraz wyposażenia w instalacje grzewczo-wentylacyjne, aby uzyskać najniższe koszty budowy i najniższe koszty eksploatacyjne. Tak się właśnie realizuje marzenia - rzetelnie i z głową. Jakoś we wcześniejszych wypowiedziach o tym ani słowa - czyżby ot tak, "na hura"?

    Pozdrawiam,

    Jerzy Zembrowski

    • 21 wpisy
    21 czerwca 2013 14:52:16 CEST

    takie domy jak tutaj? czemu nie :) 


    Ten wpis został zmieniony przez WitBy w 21 czerwca 2013 14:53:05 CEST"

Szybka Odpowiedź