Forum Budowlane » Instalacje gazowe

Co taniej - bojler na prąd czy piecyk gazowy

    • 45 wpisy
    17 września 2010 22:02:34 CEST

    Witam, mam pytanie czy do ogrzania ciepłej wody taniej w eksploatacji wyjdzie używanie piecyka gazowego czy bojlera na prąd. W domu mieszkają 3 osoby. Mam taki mini bojlepr aktualnie ale ostatnio puścili gaz ziemny i zastanawiam się nad przełączeniem na piecyk.

    • 597 wpisy
    5 lutego 2011 14:34:30 CET
    Wszystko zależy od wielkości urządzenia. Wiadomo im większy bojler tym więcej wody do zagrzania. Każdorazowo upuszczając z niego wodę obniżamy temp w środku a co za tym idzie załączamy grzałkę ale możemy też mieć odpowiednio duży i korzystać z tańszych nocnych taryf. W przypadku podgrzewacza gazowego grzejemy tyle wody ile zużywamy w danym momencie ale musimy odczekać aż dojdzie ona do danej temperatury a co za tym idzie bijemy licznik wody. Najlepszym rozwiązaniem byłoby podłączenie zbiornika pojemnościowego na gaz - gazowy pojemnościowy podgrzewacz wody. Z tego co rozumię to nie masz jeszcze przyłączonego gazu a na sam junkers raczej zgody nie dostaniesz i musisz liczyć się z kosztami przyłącza oraz wykonania instalacji oraz zakupu urządzeń które w tym wypadku pokryją myślę kilkuletnie korzystanie z aktualnej instalacji elektrycznej.
    • 44 wpisy
    20 lutego 2011 21:34:49 CET
    Od maja 2010 r mam zamontowane PROZNIOWE kolektory sloneczne fmy Ulrich ( Korea) na potrzeby cieplej wody w kranach . . Poprzednio uzywalismy do ogrzewania wody pieca co na wegiel i grzalki elektrycznej (latem ) . Koszt grzania wody grzalka ( latem na 4 osoby ) wynosil do 300 zl./miesiac ... Po zamontowaniu kolektorow slonecznych nasz koszt (latem ) grzania wody jest w 90 % z kolektorow slonecznych a teraz zima kolektory ogrzewaja wstepnie ciepla wode ( nawet do 50 * C) . Jestesmy bardzo zadowoleni z kolektorow ,ale nasz sasiad ma zamontowane kolektory plaskie -te takie jak szyba i nie jest zadowolony bo zima mu nie grzeja , a ma niby firmowki Wismana = nie wszystko co na dachu grzeje . Teraz starac bedziemy sie na dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony srodowiska poprzez Bank Spoldzielczy na wspomaganie centralnego ogrzewania -jest od . ..
    Przewidujemy dolozyc 2-3 kolektory oraz rozbudowac instalacje centralnego ogrzeweania –Nasz znajomy ma system solarny na wode i CO i jest bardzo zadowolony z tych prozniowych –rurowych . Wczesniej czytalem na innym forum o kolektorach i o firmie Ulrich – niestety po przeczytaniu niektórych komentarzy byliśmy zdegustowani . Dowiedzielismy się ze na niektórym forum konkurencja pisze na konkurencje same negatywy . .Lepiej mieć z polecenia .Jesli ktos chcialy adres firmy to chetnie dam namiary ..Pozdrawiam
    • 13 wpisy
    25 lutego 2011 13:18:16 CET
    Może zamiast pytać co taniej to warto też pomyśleć nad tym co bezpieczniej ?
    Wiadomo bojler zżera mnóstwo energii ale można właśnie przejść na taryfę nocną, dla trzech osób spokojnie nie powinno być to drogie rozwiązanie.
    Oczywiście zgadzam się z przedmówcą co do kolektorów słonecznych, faktycznie trzeba się wykosztować jednak w perspektywie długoterminowej na pewno się opłaca.

    Jeśli chodzi o gaz to ja mam ograniczone zaufanie do tego rozwiązania..
    pozdrawiam
    • 597 wpisy
    25 lutego 2011 14:08:34 CET

    Wszystkie szkody powstałe po wybuchu gazu zostały zdiagnozowane jako błąd w sztuce budowlanej lub złe użytkowanie urządzeń gazowych. Urządzenia wykrywające obecność gazu w powietrzu są już dostępne od 50zł a i tak nadal mało kto je montuje.

    Przy boilerze na prąd nawet korzystając z tańszej taryfy nocnej musimy brać pod uwagę że z ciepłej wody korzystamy za dnia wiec żeby starczyło nam ciepłej wody do włączenia się boilera w okresie następnego okresu nocnego musimy odpowiednio powiększyć zbiornik z proponowanych 120 do min 300l. Chyba że zakładamy sterownik który uniemożliwi załączenie się boilera w innej taryfie. Tu dochodzi pytanie czy łątwiej zagrzać 120L zbiornik w taryfie ciągłej czy 300L i modlić się by załączał sie w taryfie która aktualnie jest 7gr/kWh tańsza od taryfy całodobowej co oznacza że jeśli boiler ma się grzać godzinę to przy grzałce 120L tj 1500W zużyje 1,5kWh co daje koszt o 11gr większy niż przy taryfir nocnej.

    Idąc Pani tokiem myślenia pewnie ogrzewanie też ma Pani elektryczne.
    Twierdzenia że samochód jest niebezpieczny są błędem to kierowca kieruje pojazdem i to on jest odpowiedzialny za szkody.

    • 13 wpisy
    25 lutego 2011 18:26:19 CET

    Oczywiście nie twierdzę że nie ma Pan racji. W zasadzie to jest tak jak Pan pisze jednak co w takim razie Pan poleca ?

    Idąc moim tokiem myślenia ? - nie nie ogrzewam się elektrycznie ;) Do gazu mam tak małe zaufanie z ważnych dla mnie powodów a czujniki gazu nie są znów tak niezawodne. Urzywam bojlera i nie wychodzę na tym tak strasznie. W gospodarstwie 4 osobowym i bojlerze o pojemnośći 50 litrów nie wychodzę tak żle miesięcznie ok 150 zł płacę za prąd.

    pozdrawiam ;)

    • 597 wpisy
    25 lutego 2011 19:07:33 CET
    Ja nie powiedziałem że ktokolwiek wyjdzie źle. Ja jestem instalatorem nie zależy mi na sprzedaży materiału ja mam przedstawić możliwe opcje to klient wybiera system. Nie jestem przeciwnikiem elektryczności ani gazu z resztą napisałem że dla samego junkersa czy też pojemnościowego podgrzewacza gazowego nie opłaca się wykonywać przyłącza. Nie widzę tylko potrzeby żeby zmieniać boiler na niższą taryfę która jednak wyjdzie drożej.
  • 18 kwietnia 2011 16:58:29 CEST

    Tak naprawdę to producenci elektrycznych podgrzewaczy będą podawać swoje obliczenia na potwierdzenie , iż korzystniejszy jest zakup na prąd i na odwrót , producenci gazowych podgrzeaczy , iż tansza jest eksploatacja podgrzewaczy gazowych. Wszystko wyjdzie w praniu -czyli podczas użytkowania .

    Ja jestem posiadacze gazowego podgrzewacza wody American - użytkuję go już od 5 lat i na koszty nie narzekam, mam pojemnośc 113 litrów, która w zupełności starcza dla rodziny 4 osobowej. Kupilem go w firmie Remex w Bieruniu.

    andrzej

    • 597 wpisy
    25 lipca 2011 01:39:09 CEST
    A kto widział te cacko?? Wiszący pojemnościowy podgrzewacz wody oparty na pompie ciepła powietrze-woda:

Szybka Odpowiedź