Forum Budowlane » Projektowanie i aranżacja wnętrz

problem z małą łazienką

    • 1 wpisy
    1 października 2010 15:53:27 CEST

    Czy znacie jakieś strony z projektami, gdzie są różne rozwiązania małej łazienki??mam mały problem ze swoją łazienką, która jest bardzo wąska i długa. Znalazłam na tej stronie

    jedno takie rozwiązanie, te z takimi płytkami w kwiatki różowe, czy macie może jakieś linki do stron z takimi łazienkami?? Bo ja szukam jakiś inspiracji i znalazłam tylko to :/

    • 64 wpisy
    11 października 2010 22:19:12 CEST
    Witaj. jeżeli możesz to napisz o jakim metrażu łazienkę posiadasz i może uda nam się doradzić coś odpowiedniego.
    • 11 wpisy
    10 listopada 2010 14:15:22 CET
    A najlepiej wstaw zdjęcie do galerii,wtedy zobaczymy jak da sie ja zaaranżować.Małą łazienka nie musi być od razu problemem:)
    • 71 wpisy
    23 listopada 2010 21:01:44 CET
    Przede wszystkim jasne kolory, ciemne jeszcze bardziej zmniejszą wnętrze łazienki.
    • 2 wpisy
    18 maja 2011 23:22:56 CEST
    duże lustro optycznie zwieksza pomieszczenie ;)
    • 24 wpisy
    18 sierpnia 2011 17:26:11 CEST

    Ileż to artykułów nie powstało na ten temat... Najważniejsze to oczywiście jasne, błyszczące powierzchnie, lustra, dobre oświetlenie (żeby odbijało się od tych lśniących powierzchni), Ilość wyposażenia ograniczona do tych najważniejszych, postawienie na rozwiązania wielofunkcyjne (np. wanna z prysznicem, szafka pod umywalką), a także ceramika o nietypowych kształtach - małe umywalki, narożne wc itp. Mała łazienka paradoksalnie może mieć swoje plusy, bo kiedy już zadecyduje się co w niej będzie, to często takie projekty są bardziej spójne niż dużych łazienek, w kórych projetanci na siłę starają się dodawac kolejne rzeczy, aby zapełnić przestrzeń.

    I tak obiektywnie mówiąc, czy ta łazienka

    dużo ustępuje takiej

    lub

    %C5%82a-du%C5%BCa-%C5%82azienka-z-czarn%C4%85-pod%C5%82og%C4%

    ???

    • 42 wpisy
    27 września 2011 09:31:44 CEST
    Specjalna seria przeznaczona do małych łazienek:
  • 28 września 2011 17:05:07 CEST
    na pewno polecam do małej łazienki kabine prysznicowa . najlepiej udać się do ikei i wziąść lub castoramy i wziąć sobie takie rozrysy łazienek oraz mebli łazienkowych. wtedy rozłożysz sobie armaturę jak chcesz. jest taka seria armatury do malych lazienek - link wyzej
  • 14 października 2011 18:03:06 CEST
    Znalazłam na facebooku świetną galerię Nasciturus design i teraz obczaiłam jeszcze jedno pomieszczenie, zwariowałam na punkcie oglądania galerii domów i metamorfoz ostatnio. Świetne co, nie? Jest tam w galerii wlasnie folder 'metamorfoza' i pokazana jest zmiana mieszkania, nie do poznania... w tym też metamorfoza łazienki. Podaję linka: ta łazienka też super:
    • 64 wpisy
    1 listopada 2011 12:33:20 CET

    Do małej łazienki polecam przede wszystkim jasne ściany i dużo luster które optycznie powiększą pomieszczenie. Ciekawym pomysłem jest połączenie wanny z prysznicem przy pomocy dopasowanej kabiny.

    Pozdrawiam


    • 32 wpisy
    28 kwietnia 2012 23:30:25 CEST
    jest firma która robi wanny wąskie z jednej strony, nad tym zwężeniem jest umywalka, szeroki z drugiej, gdzie można też panel prysznicowy zamontować, coś na r... się zaczynała, ale nie pamiętam teraz, zaciekawił mnie kiedyś ten pomysł
  • 29 kwietnia 2012 12:59:19 CEST
    może chodzi o RAVAK :

    http://www.ravak.pl/?page=fotogalerie

    sprytnie łączą wannę, prysznic i umywalkę

    ------------------------------------------------
    Agnieszka Skałowska
    www.3cube-interior.pl
    • 32 wpisy
    29 kwietnia 2012 22:38:11 CEST

    właśnie o to mi ce estetycznie jest się do czego przyczepić ale funkcjonalność w małych łazienkach się sprawdza, w jednym z wynajmowanych przezemnie mieszkań nie było umywalki w łazience ... a tu takie rozwiązanie, idealne na małe i wąskie łazienki

    • 86 wpisy
    17 maja 2012 12:59:55 CEST
    No niby tak,ale to dosyć nietypowe rozwiązanie,ponieważ jeżeli nie będzie umywalki w łazience,to gdzie będzie? Nad tym warto się zastanowić. Można np zrezygnować z mebli do łazienki,dać samą umywalkę i kabinę z prysznicem.
    • 42 wpisy
    17 maja 2012 15:36:37 CEST

    Możesz aastosować taką własnie zwężana wanne lub nawet całkiem asymetryczną i przy jej krawedzi zamontowac malutka umyalkę taka by milała jeszcze półeczkę na dodatki a sama w sobie była niewielkich wymiarów ale była zarazem funkcjinalna.

    Taka jak ta np Nano

    • 48 wpisy
    23 maja 2012 14:07:18 CEST

    Producenci już jakiś czas temu zauważyli, że nie każdy ma w domu 20m2 łazienkę i coraz częsciej można spotkac serie przewidziane własnie do mniejszych i mniej ustawnych łazienek (Nano Cersanitu, NOVA TOP PICO z Koła).

    • 42 wpisy
    23 maja 2012 22:42:41 CEST

    Jestem za Cersanitem ze względu na ten piękny kolor białej bieli:)

    • 9 wpisy
    29 maja 2012 17:12:49 CEST
    małe wnętrze powiekszają też plykti w duzym formacie, takie jak np. Ceramstic robi
    • 42 wpisy
    30 maja 2012 00:12:01 CEST

    Fajna kolekcja wyszła ostatnio z Cersanitu Syrio...

    • 44 wpisy
    30 maja 2012 11:04:02 CEST
    jak nie ma w domu łazienki to gdzie ma? O_O
    • 42 wpisy
    20 czerwca 2012 15:37:26 CEST
    Odpowiednio dobrane płytki to w zasadzie kluczowa sprawa, jeśli mamy mała łazienkę,to płytki na pewno nie mogą być w ciemnym kolorze, ponieważ wizualnie jeszcze ją pomniejszą. Tylko jasne kolory.
    • 32 wpisy
    21 czerwca 2012 15:01:41 CEST
    Dajcie jak najwięcej dobrych rad co z małymi łazienkami robić, sama póki co nie mam zamiaru wchodzić w remont łazienki, bo sobie poradziłam dzięki "wannie w wannie" ale za każdym razem jak widzę projekty małych łazienek, gdzie mieszczą się wanny i prysznice, kibel i bidet a do tego pralka i podwójna umywalka to wątpię w wyobraźnie projektantów co do małych łazienek
    • 20 wpisy
    3 lipca 2012 23:24:35 CEST
    No to też właśnie... Warto tutaj użyć programy do wizualizacji wnętrz i spróbować urządzić łazienkę Jeżeli jest mała i wąska, to z pewnością sprawdzi się niewielka kabina z brodzikiem oraz wc. Bez żadnego bidetu.
    • 14 wpisy
    8 listopada 2012 11:23:06 CET

    Do małej łazienki najlepiej wybrać kabinę prysznicową bo zajmuje dużo mniej miejsca niż wanna. Ostatnio popularne sa kabiny bez brodzika wystarczy tylko wybrac drzwi i panel prysznicowy.

    • 15 wpisy
    21 czerwca 2014 18:10:41 CEST
    Widziałam, że takie kabiny produkuje firma Kermi, w dodatku daje dużą możliwość jeśli chodzi o dopieszczenie szczegółów klientowi (wybór przeszklenia, uchwytów) i wygląd jest naprawdę nowoczesny.

Szybka Odpowiedź