Forum Budowlane » Domy kanadyjskie

    • 1 wpisy
    6 października 2010 17:52:08 CEST

    Witam Wszystkich.
    W obecnych czasach a przede wszystkim w dobie kryzysu każdy się zastanawia nad kosztami tych małych i dużych wydatków. Budowa domu nie jest małym wydatkiem, lecz poważnym przedsięwzięciem, ale kto z nas nie marzy o własnym domu? Ceny budowy domu kształtują się różnie, w zależności od regionu, wielkości domu, materiałów jakie wykorzystamy. Przykładowo firma spod Warszawy -
    Cena za m2 powierzchni użytkowej w domu parterowym
    od 1800 do 1900 PLN brutto z fundamentami Stan deweloperski.
    Cena za m2 powierzchni użytkowej z poddaszem użytkowym
    od 1900 do 2000 PLN brutto z fundamentami Stan deweloperski.
    Cena za m2 powierzchni użytkowej w domu parterowym
    2200PLN brutto z fundamentami stan pod klucz.
    Cena za m2 powierzchni użytkowej z poddaszem użytkowym
    2300PLN brutto z fundamentami stan pod klucz.

    pozdrawiam i życzę szybkiego budowania

    • 5 wpisy
    14 października 2010 14:24:13 CEST
    :/
    • 2 wpisy
    27 października 2010 17:47:25 CEST

    altCześć, a jak się ma z cenami przeniesienia domu drewnianego w stanie i czy to się opłaca?

  • 29 października 2010 00:59:13 CEST

    altCześć, a jak się ma z cenami przeniesienia domu drewnianego w stanie i czy to się opłaca?

    Witaj, moją specjalnością są domy kanadyjskie. Niestety nie wiem, jak się ma to cenowo do przeniesienia domu z bala. Domy z bala to przede wszystkim inna konstrukcja. Jest też różnica w ociepleniu, bo dom kanadyjski to w sumie "dom wełniany".

    Pozdrawiam

  • 3 listopada 2010 17:03:18 CET
    A ile mniej więcej trwa budowa takiego domku kanadyjskiego? Słyszałem, że sporo osób narzeka na takie domki, że niesolidne, nieszczelne itp. A jak wygląda popyt na nie?
  • 3 listopada 2010 23:19:28 CET

    Budowa domu kanadyjskiego - w zależności od jego wykończenia i stopnia skomplikowania projektu - realnie trwa od 3-6 miesięcy.
    Ludzie, którzy narzekają na domy kanadyjskie najprawdopodobniej mieszkają w domach źle wykonanych. Jest też dużo ludzi, którzy narzekają na źle wykonane domy murowane, ale tych mniej słychać, bo domy murowane są standardowe, a kanadyjskie to nietypowa w Polsce konstrukcja, więc łatwo zapamiętuje się takie opinie.
    Proszę pamiętać, że ponad 95% domów w USA i Kanadzie to właśnie domy w szkielecie (tylko obmurowane cegłą, więc tego nie widać).
    Jeśli dom kanadyjski jest dobrze wykonany to jest to najbardziej przyjazna człowiekowi konstrukcja - trwała, wbrew pozorom niepalna, łatwa w przeróbkach i bardzo tania w użytkowaniu. Średni roczny koszt uzytkowania domu kanadyjskiego ok. 130m2 + 3 osoby to niecałe 6000 PLN - w tym wliczone ogrzewanie, woda, kanalizacja, śmieci i podatki gruntowe - daje to ok. 500 PLN miesięcznie.
    Proszę zajrzeć na stronę - tam jest dużo wyjaśnień, jeśli chodzi o mity, które krążą na temat tego budownictwa.
    Reasumując - dobrze wykonany dom to dobry dom. Zepsuć można wszystko, niezależnie od konstrukcji. Jeśli ktoś decyduje się na budowę domu kanadyjskiego musi znaleźć firmę, która się na tym zna. Wiem, że łatwo mówić - trudniej zrobić. Z tego powodu prowadzimy blog budowlany - aby pokazać jakich błędów należy unikać i na co zwrócić uwagę budując swój własny dom.
    Pozdrawiam

    • 488 wpisy
    15 listopada 2010 20:23:49 CET

    Roczne koszty ekploatacji są zależne od stopnia energooszczędności domu. Aby uzyskać rozwiązania o najniższym koszcie budowy i najniższym koszcie eksploatacji, trzeba wykonać analizy energetyczne. Aby wyeliminować kondensację pary wodnej w przegrodach, trzeba wykonać analizy cieplno-wilgotnościowe dla każdego domu indywidualnie.

  • 23 listopada 2010 20:43:57 CET

    Polecam zaznajomić się z firmą rega ja już zdecydowałam! Można zobaczyć jak budują umówić sie z nimi, wycena za darmo domu i można mieć własny projekt. Szybko i naprawde solidnie co jest bardzo ważne!!!! :) budują w 7 tygodni a dom 120 m2 wycenilli na 218 tyś. można odejść od niektorych rzeczy które oni robią np. elewacja zewnętrzna itp. Wtedy jest taniej! Pozdrawiam

    • 488 wpisy
    23 listopada 2010 20:54:44 CET
    W 7 miesięcy, co? Naiwna reklama chyba dla dzieci? Taniej bez elewacji? Dom bez elewacji?
  • 23 listopada 2010 21:40:02 CET
    nie 7 miesiecy tylko tygodni. Moze zle ujęlam "elewacji" Chodzi mi ze ocieplenie oni robia i klada puc ale nie musi byc puc mozna to zrobic pozniej! Przeciez nikt nie mowi ze dom bez elewacji poprostu jak sie ma znajomych ktorzy zjmuja sie ociepleniami to jeste tanie co nie?!
    • 107 wpisy
    9 lutego 2011 15:41:16 CET
    Jak jest z fachowcami, którzy stawiają domy kanadyjskie? Czy są takowi w ogóle u nas w kraju?
    • 47 wpisy
    9 lutego 2011 17:17:53 CET

    obawiam się, że niebardzo, a jeśli w ogóle to ze świecą takich szukać. Więc do wyboru chyba pozostaje albo zbudować źle, albo ciągać dom przez pół Polski.

    • 488 wpisy
    9 lutego 2011 19:14:16 CET

    Zamiast budować źle, należy budować poprawnie i bez błędów. Jak? Odpowiadamy na każde pytanie.

    Jerzy Zembrowski

  • 9 lutego 2011 20:12:26 CET

    Jak jest z fachowcami, którzy stawiają domy kanadyjskie? Czy są takowi w ogóle u nas w kraju?

    Oczywiście, że są. Problem jest w tym, że najpierw człowiek musi się teorii nauczyć, jak te domy stawiać, żeby umieć rozróżnić fachowca od partacza.

    Ale firmy dobrze budujące są.

  • 9 lutego 2011 20:13:45 CET

    Zamiast budować źle, należy budować poprawnie i bez błędów. Jak? Odpowiadamy na każde pytanie.

    Jerzy Zembrowski

    Panie Zembrowski, za reklamę już dziękujemy. Mamy jej wystarczająco w telewizji!

    Szczególnie za reklamę własnej firmy.

    • 488 wpisy
    10 lutego 2011 03:09:12 CET

    alt Przyganiał kocioł garnkowi? Oferta budowy domów, to nie reklama, ale oferta pomocy budującym, by unikneli błędów, to już reklama?

    Dzięki mojemu doradztwu wielu może mieć domy zbudowane bez błędów - szkieletowe także, zwłaszcza ze jest wiele miejsc na błędy.

  • 13 lutego 2011 15:16:59 CET
    Święta prawda :) Tyle, że to moja praca, więc jednak jest różnica.
    • 5 wpisy
    22 marca 2011 10:53:58 CET
    witam serdecznie czy możecie doradzic mi firmę która wykona mi dobrze dom szkieletowy do 100m2 w stanie zamkniętym z drzwiami i i oknami dach dwuspadowy z użytkowym poddaszem, bez fundamentów i bez wykończenia w środku.
    i zrobi to do 120 000. Myślałam o projekcie zawoja 3,
    ocieplenie zewnętrzne oraz instalacje chcę zrobic sama.
    bardzo prosze fachowców o poradę, mieszkam na podkarpaciu.
  • 22 marca 2011 18:29:29 CET
    Pani Aniu,

    Proszę przejrzeć stronę i porównać jakość prac z ofertami firm, które znajdzie Pani w swoich okolicach. Niektóre firmy budują nie tylko w swoich rejonach.
    Jeśli ma Pani na myśli zamknięty szkielet z dachem i elewacją to raczej nie ma szans na znalezienie wykonawcy, który go dobrze wybuduje za tę cenę.

    Pozdrawiam
    • 5 wpisy
    22 marca 2011 20:04:37 CET

    musze przyznać ze mnie pan zasmucił, a co sadzicie o firmie sendom z wojewódzstwa pomorskiego, bo ta firma zrobiła na mnie dobre wrazenie, czy ktos z forumowiczów budował z tą firma, proponują Oni wybudowanie domu w technologii szkieletowej o powiezchni użytkowej 73m2 z poddaszem użytkowym, ogółem112m2 w cenie do 90 000 złotych, przy czym nie robią w tej cenie fundamętów, wnętrza i obicia płytą cemęowo włuknowa w raz z tynkiem to by już do Mnie należało, jak czytam ich sposób budowania to mam wrazenie że znają sie na rzeczy.

    prosze jeszcze o podpowiedz co to za różnica suszyć drewno komorowo a impregnowac drewno i jak sie to odnosi do trwałaści budynku

    nie mam jeszcce informacji o tej drugiej firmy, jezeli znacie podobne firmy to prosze o napisanie. dziekuje

  • 22 marca 2011 20:32:58 CET

    Jak Pani wpisze w googlach haslo "domy kanadyjskie" to wyskoczy mnóstwo firm budujących domy szkieletowe.
    Sendom - niewiele jest na tej stronie, więc trudno powiedzieć czy sie znają czy nie.
    Drewno musi być suszone komorowo, strugane i fazowane. Impregnuje się tylko belkę podwalinową (obowiązkowo) i pierwszy strop (zalecane), jeśli jest nad pustką podpodłogową.

    Pozdrawiam,
    Agnieszka Lipka

    • 5 wpisy
    23 marca 2011 05:27:42 CET

    dziękuję za informację :)

    • 10 wpisy
    24 marca 2011 11:56:46 CET

    Firmą, która buduje techniką szkieletową jest Dolnośląska Grupa Budowlana. Działają na rynku od kilkunastu lat i postawili już kilka takich domów. Polecam najpierw się skontaktować i pogadać co i jak.

    • 5 wpisy
    24 marca 2011 12:48:39 CET

    bardzo dziękuje za namiary, sprawdze to:)

  • 18 kwietnia 2011 10:49:44 CEST

    Wpis raczej brzmi jak autoreklama a nie temat do dyskusji na tematy domów kanadyjskich

Szybka Odpowiedź